Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785743 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8370 dnia: Sierpnia 24, 2018, 22:32:13 »
MJ_nie spotkałam się z tym o czym Pan napisał. Nikt z tym nie przyszedł ani do mnie, ani do prezesa, ani do związków. Zgłoszę to jednak w poniedziałek do prezesa, aby sprawa została sprawdzona. Sprawy które Pan opisuje są niedopuszczalne.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2018, 22:37:15 wysłana przez An_na »

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8371 dnia: Sierpnia 24, 2018, 22:39:54 »
MJ_nie spotkałam się z tym o czym Pan napisał. Nikt z tym nie przyszedł ani do mnie, ani do prezesa, ani do związków. Zgłoszę to jednak w poniedziałek do prezesa, aby sprawa została sprawdzona. Sprawy które Pan opisuje są niedopuszczalne.
Uważam że osoby tak postępujące same tego nie wymyśliły a jeżeli tak to mają na to ciche przyzwolenie.
Jeżeli 3 różne osoby piszą o tym to raczej musi być coś na rzeczy.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8372 dnia: Sierpnia 24, 2018, 22:43:07 »
Piszą anonimowo tutaj.  Nikt tego ani razu nie zgłosił więc nie wiem komu i kto groził czy zastraszał, na takie zachowania nie ma przyzwolenia ze strony zarządu. Jak trzy różne osoby napiszą tutaj, że pan x zabrał panu y długopis to hipotetycznie może być to prawda, hipotetycznie nieprawda, hipotetycznie pan x może być pomawiany o to, że zabrał panu y długopis. Dlatego należy to wyjaśnić i zgłoszę to w celu wyjaśnienia.  Nikt bezkarnie nie może mówić nieprawdy i nikt bezkarnie nie może zastraszać ludzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2018, 22:49:07 wysłana przez An_na »

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8373 dnia: Sierpnia 24, 2018, 22:55:05 »
napisze raz jeszcze, składając jakikolwiek wniosek oczekuje się odpowiedzi, nawet negatywnej. Pani Aniu ja wiem ze fajnie jest siedzieć na wysokim stołku i mówić ze tylko wnioski poprawnie merytorycznie i uzasadnione są popychane przez dyrektorów dalej skoro dyrektor stwierdza ze dany wniosek jest według jego niepoprawny to chyba mnożę to uzasadnić na piśmie ? wtedy pracownik może się odwołać ? iść do prezesa nie wiem ? wybraliśmy Panią na naszego reprezentanta w zarządzie a nie możemy się dowiedzieć czy dyrektor musi uzasadnić odmowę. To są jawne kpiny z ludzi, pracownicy sami piszą wnioski i składają je do swojego mistrza bo Ci boją się sami wystąpić o podwyżkę, sześć miesięcy słyszę, że wniosek jest u dyrektora...

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8374 dnia: Sierpnia 24, 2018, 23:07:10 »
Z całym szacunkiem ale każdy powinien znać ZUZP. Wszystko o co Pan pisze jest ogólniedostępne dla każdego pracownika ale oczywiście odpowiem: Mamy w zakładzie procedury, mamy druki, formularze. Jest to wpisane w procedury postępowania itd. Druk wniosku o podwyżkę ma określony tryb postępowania. Wnioskuje Pana przełożony, zagwierdza pana dyrektor i składa wnioski do akceptacji do dyrektora kadr. Podwyżki zatwierdza dyrektor kadr.  Dyrektor nie uzasadnia  odmowy na piśmie. Przełożony wnioskujący może się dowiedzieć dlaczego nie uznano jego wniosku. Oczywiście mogą się zdarzyć takie podania o których Pan napisał jednak nie są to wnioski zgodnie z procedurą. W takim postępowaniu jest to Pana wniosek indywidualny i zawsze można umówić się do dyrektora na spotkanie. Dyrektor zgodnie z zapisami ZUZP ma obowiązek spotkać się z pracownikiem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2018, 23:10:02 wysłana przez An_na »

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8375 dnia: Sierpnia 24, 2018, 23:31:11 »
napisze raz jeszcze, składając jakikolwiek wniosek oczekuje się odpowiedzi, nawet negatywnej. Pani Aniu ja wiem ze fajnie jest siedzieć na wysokim stołku i mówić ze tylko wnioski poprawnie merytorycznie i uzasadnione są popychane przez dyrektorów dalej skoro dyrektor stwierdza ze dany wniosek jest według jego niepoprawny to chyba mnożę to uzasadnić na piśmie ? wtedy pracownik może się odwołać ? iść do prezesa nie wiem ? wybraliśmy Panią na naszego reprezentanta w zarządzie a nie możemy się dowiedzieć czy dyrektor musi uzasadnić odmowę. To są jawne kpiny z ludzi, pracownicy sami piszą wnioski i składają je do swojego mistrza bo Ci boją się sami wystąpić o podwyżkę, sześć miesięcy słyszę, że wniosek jest u dyrektora...
Moje gratulacje doczekałeś się chociaż jednej odpowiedzi ;)
Pokazuje ona tylko jedno że dostanie dla zwykłego pracownika (bez znajomości) podwyżki to droga przez męke mistrz się odważy wychylić i zawnioskuje to kierowni już głowy nie będzie chciał wychylić a ty w tym czasie jesteś mamiony że wniosek poszedł ;) 6 miesiecy mija a ty nie wiesz na czym stoisz bo wiesz że w tym zkładzie czas wolniej płynie ale nie aż tak. Ale nawet jak kierownik sie wychyli to twój dyrektor nie musi ;) a nawet jeżeli już machnie podpis. To Dyrektor kadr może mieć zły humor i nawet nie czytając twojego wniosku może stwierdzić że powinieneś być dumny że pracujesz u Lidera Rynku i wyrzucić do kosza bo on się nie musi nikomu tłumaczyć :D .
PS. Pamiętaj że twoją podwyżkę może również zablokować Prezes ale to słyszałem że blokuje nowym specjalistą i kierownikom nie wiem czy zwykłym robolą też.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8376 dnia: Sierpnia 25, 2018, 07:33:14 »
Przy regularnym opluwaniu zakładów, kierownictwa, zz proszę pamiętać że od 10 lat co rok każdy pracownik otrzymał podwyżkę. Obligatoryjną? No nie ma czegoś takiego. Negocjacje zz z zarządem oraz wypracowane środki fin na to pozwalały. Podwyżki są caly czas dodatkowe. Nie są to za wielkie kwoty oraz ilość tych podwyżek jest również niewielka. Głównie wynikają ze zmian okresu obowiązywania umowy (osoba przechodząca z okresu próbny na określony otrzymuje 200 zł, z określonego na nieokreślony również 200), ze zmiany stanowiska, z wykonywania/przejęcia dodatkowych obowiązków, z podwyższania stawek tym pracownikom którzy mają stawki najniższe (wtedy następuje porównanie stawek innych pracowników pracujących na tych samych stanowiskach w dziale/wydziale).
Masamix- przykro czytać co Pan pisze i sposób jak pan się odnosi i do wszystkich. Specjalista, pracownik produkcyjny, kierowca, dyrektor- każdy w tej firmie jest tak samo potrzebny. Jednak tak krawiec kraje jak mu materii staje. Każdy prezes chciałby mieć u swego boku worek pieniędzy i je rozdawać.  No niestaty tak nie jest i trzeba się gospodarować tym co jest na koncie. Publikacja wyników w przyszłym tyg.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2018, 07:40:52 wysłana przez An_na »

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8377 dnia: Sierpnia 25, 2018, 10:16:07 »
MJ_nie spotkałam się z tym o czym Pan napisał. Nikt z tym nie przyszedł ani do mnie, ani do prezesa, ani do związków. Zgłoszę to jednak w poniedziałek do prezesa, aby sprawa została sprawdzona. Sprawy które Pan opisuje są niedopuszczalne.


Pani Aniu, to tak nie działa.
To tak jak w życiu, większość osób zastraszonych nie będzie chciała o tym nikomu mówić.
Tak może być i w tym przypadku.
Chyba że znajdzie się kozak którego trudno złamać i nie zależy mu na pracy w zakładach.
Tak jak jednak zaznaczyłem mam cichą nadzieję, że cała ta historia to jednak nieprawda.
Chociaż...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8378 dnia: Sierpnia 25, 2018, 10:57:01 »
osoba przechodząca z okresu próbny na określony otrzymuje 200 zł, z określonego na nieokreślony również 200

Nie wszyscy mają tak dobrze :).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8379 dnia: Sierpnia 25, 2018, 11:14:49 »
osoba przechodząca z okresu próbny na określony otrzymuje 200 zł, z określonego na nieokreślony również 200

Nie wszyscy mają tak dobrze :).

O właśnie :D

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8380 dnia: Sierpnia 25, 2018, 11:48:33 »
osoba przechodząca z okresu próbny na określony otrzymuje 200 zł, z określonego na nieokreślony również 200
Pierwszy raz się spotkałem z taką "regułą". Osobiście miałem pięć umów zanim dostałem umowe na czas nieokreślony i za każdą nową umową nie szło nic związanego z finansami. Obietnice to nie rzeczywistość.

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8381 dnia: Sierpnia 25, 2018, 11:57:15 »
Podwyżki są caly czas dodatkowe.
Dla kogo? Doskanale wie Pani kto dostał od dyr.Tokarczyka podwyżki, mimo iż były kierownik o te podwyżki dla tych Panów się nie starał!
Głównie wynikają ze zmian okresu obowiązywania umowy (osoba przechodząca z okresu próbny na określony otrzymuje 200 zł, z określonego na nieokreślony również 200)
Wcześniej tego nie było. Czy mogą te osoby liczyć na wyrównanie? (400zł). Przecież te osoby które dostały w sumie 400zł zaraz zrównają się stawką z tymi co pracują już kilka lat?.
z wykonywania/przejęcia dodatkowych obowiązków, z podwyższania stawek tym pracownikom którzy mają stawki najniższe (wtedy następuje porównanie stawek innych pracowników pracujących na tych samych stanowiskach w dziale/wydziale).
Trochę bajkopisanie...
Wnioskuje Pana przełożony, zagwierdza pana dyrektor i składa wnioski do akceptacji do dyrektora kadr. Podwyżki zatwierdza dyrektor kadr.
I Dajmy jeszcze paru osobą bo może wkońcu się komuś wniosek nie spodoba i go siup do szufladki na jakiś rok, a może dłużej a co tam...
Dyrektor nie uzasadnia  odmowy na piśmie.
I to jest dno dna. Dlaczego Pan szanowny nie może odpowiedzieć (uzasadnić) swojej decyzji. To jest chore! Upokażające! Nienormalne! Powinien wręcz mieć OBOWIĄZEK odpowiedzi i to w konkretnym terminie!!!

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8382 dnia: Sierpnia 25, 2018, 12:40:00 »
Fafik_nie wiem komu i ile podwyżki dał Pan Tokarczyk. Wiem natomiast ile otrzymali i kto pracownicy którzy są w moim obszarze zarządzania czyli pion bezpieczeństwa technicznego i kontroli jakości (laboratoria).
Co do reszty Pana wypowiedzi nie będę komentowała. Proszę nie pisać dno dna. Tak funkcjonują firmy i przełożony doskonale wie dlaczego jego wniosek nie uzyskał akceptacji. Najczęstrzym powodem jest budżet. Po to wymyślono procedury, aby nie dochodziło do absurdów. Jak Pan to sobie wyobraża- 2600 pracowników co miesiąc pisze sobie samemu wnioski o podwyżki i dyrektor zajmuje się odpisywaniem? Doby by mu nie starczyło, dlatego mechanizm jest prosty i po to są księgi służb, regulamin organizacyjny, obiego dokumentów i procedury. I napiszę to po raz któryś tam: zawsze może się Pan umowić do swojego dyrektora bądź do dyrektora kadr i złożyć do niego podanie, wniosek, skargę, lub po prostu pójdzie Pan przedstawić swoją sytuację i uzasadni pan co i dlaczego.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8383 dnia: Sierpnia 25, 2018, 13:13:48 »
proszę pamiętać że od 10 lat co rok każdy pracownik otrzymał podwyżkę.
Gwoli ścisłości z tego co pamiętam w styczniu 2008 roku każdy pracownik otrzymał po 300 zł, potem było już tylko gorzej.
W 2009, 2010 i 2011 nie było ani jednej podwyżki.
w styczniu 2012 było 150 zł
w czerwcu 2013 każdy otrzymał 200 zł
w 2014 - 300 zł
w 2015 tylko 100 zł
w 2016 - 200 zł
w 2017 - 200 zł
a w 2018  - 250 tak to wygląda, w każdym bądź razie ja otrzymałem takie podwyżki.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8384 dnia: Sierpnia 25, 2018, 13:39:26 »
Tego 300 zł w sumie nie było. Zz widząc bardzo złą sytuację fin zakładów (2009 restrukturyzacja) przychyliły się do propozycji zarządu o odstąpieniu od tych podwyżek kosztem m.in. utrzymania 5bop. Były momenty, że nie było na wynagrodzenia- jednak nigdy to tego nie doszło że pensja nie była płacona na czas.
Więc faktycznie ma Pan rację,  nie od 10 a od siedmiu. W okresie restrukturyzacji nie można było „dawać” podwyżek ponieważ cały proces restrukturyzacji był nadzorowany przze różne instytucje. W momencie gdy zakłady zaczęły wychodzić na prostą a nadal trwał proces restrukturyzacji pracownicy otrzymali dodatkowe pieniądze w postaci zasielnia netto kart sodexo na 1800 zł. Karty te są do dziś z kwotą 1900 netto. Później przy konsolidacji doszła nagroda roczna. Dwa razy wypłacona w pełnej wysokości (trzynasta pensja) raz pomniejszona (75 % wynagrodzenia czy 85 szczerze to już nie pamiętam)z uwagi na wynik. To wszystko to elementy wynagrodzenia. O wczasach pod gruszą nie wspomnę. Tak, dobrze by nyło aby wynagrodzenia były wyższe. Chemia ciężka to chemia ciężka i praca w niej wymaga precyzji, interdyscyplinarności i kosztuje wysiłek zdrowotny tak jak praca na zmiany. Uważam, że sama podstawa na dzień dobry powinna być wyższa. Będą lepsze wyniki to będzie można to realizować.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2018, 13:52:48 wysłana przez An_na »