Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783258 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8325 dnia: Sierpnia 17, 2018, 08:26:12 »
Ej, ale wiesz, że doczepki i kiepskie ironie nie sprawią, że twoje argumenty staną się jakoś bardziej wartościowe?

Wiesz do jakich wniosków ja doszedłem po twoim powyższym komentarzu? Że jesteś bardzo dobrym zarządcą znającym potrzeby firmy i marnującym się na stanowisku fizycznym. Może zamiast wnioskować o podwyżkę od razu zawnioskuj o stołek w zarządzie?

Ja owszem, pisałem w kontekście ZCH jako ogółu. Ale jeśli w GAPS występują problemy, o których mówisz to uwierz mi, czas, a przede wszystkim rynek to zweryfikuje. Niemniej jednak podtrzymuję tutaj moje poprzednie zdanie mówiące o tym, że skoro znajdują się ludzie do pracy za mniejsze pieniądze to firmie nie opłaca się oferować większych. To wina ludzi, że się na to godzą, gdzie tu widzisz winę firmy? Jeśli zaczną się masowe zwolnienia i odejścia na emeryturę, a rąk zacznie brakować i obecne wynagrodzenia nie spełnią potrzeb nowych pracowników to siłą rzeczy firma będzie musiała je podnieść.

Mam kumpla, który chciał się przenieść na ZCH. Na start zaproponowano mu stawkę, która nie przekonała go do zatrudnienia się więc odmówił. I teraz, jeśli takie sytuacje będą się powtarzać to firma będzie musiała oferować większe pieniądze. Ale jeśli będą przychodzić ludzie, dla których 3k wystarczy i firma widzi, że znajduje ludzi za takie pieniądze to po co ma oferować więcej skoro większa pensja = większe koszty? Ja tu cały czas widzę winę ludzi, nie firmy.

Wierzę, że nie wszystko jest takie kolorowe, idealne i piękne i macie z pewnością wiele racji. Nie ujmuję też nikomu doświadczenia czy zaangażowania i chęci do pracy. Jeśli nowi pracownicy są oszukiwani na rozmowach to myślę, że też czas to zweryfikuje. Bo taki oszukany pracownik powinien pokazać środkowego palca i się zwolnić, a nie zostać z myślą "może coś się zmieni". Więcej takich pracowników + więcej takich, którzy nie będą godzić się na niskie zarobki na start = firma będzie zmuszona dać większe pieniądze, no nie ma innej opcji.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8326 dnia: Sierpnia 17, 2018, 09:31:21 »
Spokojnie, zatrudni się Hindusów, Wietnamczyków, Koreańczyków i nie będzie trzeba podnosić pensji. Tym sposobem "rynek sam się wyreguluje".

Offline Zaborek94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8327 dnia: Sierpnia 17, 2018, 09:44:08 »
KrP, i od razu wiem że mam rację, nic nie wiesz o sytuacji  w gaps. Piszesz tutaj swoje idealistyczne poglądy i bez urazy ale zwyczajnie nie wiesz jak to działa w gaps. Masz racje że jeśli na rynku pracy ciężko o pracownika to firma podnosi wynagrodzenia, socjal i wgl warunki, natomiast w gaps zastosowano inne metody. 1 . Kłamie się na rozmowach rekrutacyjnych, mówisz że ludzie oszukani powinni się teraz pozwalniać, masz rację powinni, wielu tak zrobiło, ja tak zrobiłem, inni się przymierzają, ale znajdzie się tez zapewne ktoś kto zostanie. Nie mówiąc już o tym że wielu pracowników decydując się na zatrudnienie się w gapsie zrezygnowało z innej pracy, czy się zwalniając czy odrzucając ofertę innych pracodawców, no bo przecież miało być tu tak pięknie. Chyba każdy wie jak skomentować taka metodę postępowania.  2.  Zaczęto zatrudniać "piekarzy i cukierników i... " na stanowiska elektryków, automatyków, mechaników bo przecież taki pracownik jest tańszy. Nie jest to może złe gdy jest możliwość aby na spokojnie takiego pracownika przebranżowić ( przecież każdy się może nauczyć, wystarczy czas i dobry nauczyciel ), tu niestety jest z tym gorzej bo ani już nie ma czasu, ani już nie za bardzo jest komu uczyć ( tu nawiązuje do licznych odejść na emeryturę doświadczonych pracowników). O  patologiach które z tego wynikły można by się długo i bezcelowo rozpisywać. I jest to oczywiste że to wina firmy, której nigdy nikomu nie polecę. Nie zamierzam się tez obrzucać tutaj obelgami, z prostego powodu była by to dla mnie ujma, obniżenie poziomu, zostańmy więc przy czysto merytorycznych wypowiedziach.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2018, 09:46:50 wysłana przez Zaborek94 »

Offline aluwium

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8328 dnia: Sierpnia 18, 2018, 10:03:32 »

Mam kumpla, który chciał się przenieść na ZCH. Na start zaproponowano mu stawkę, która nie przekonała go do zatrudnienia się więc odmówił. I teraz, jeśli takie sytuacje będą się powtarzać to firma będzie musiała oferować większe pieniądze. Ale jeśli będą przychodzić ludzie, dla których 3k wystarczy i firma widzi, że znajduje ludzi za takie pieniądze to po co ma oferować więcej skoro większa pensja = większe koszty? Ja tu cały czas widzę winę ludzi, nie firmy.

Wierzę, że nie wszystko jest takie kolorowe, idealne i piękne i macie z pewnością wiele racji. Nie ujmuję też nikomu doświadczenia czy zaangażowania i chęci do pracy. Jeśli nowi pracownicy są oszukiwani na rozmowach to myślę, że też czas to zweryfikuje. Bo taki oszukany pracownik powinien pokazać środkowego palca i się zwolnić, a nie zostać z myślą "może coś się zmieni". Więcej takich pracowników + więcej takich, którzy nie będą godzić się na niskie zarobki na start = firma będzie zmuszona dać większe pieniądze, no nie ma innej opcji.
To o czym piszesz jest poniekąd oczekiwaniem rewolucji skoro od ludu oczekujesz buntu . Wymagasz od ludzi postaw heroicznych i jeszcze obarczasz ich winą ,że nie są do nich zdolni. Powiedz człowiekowi, który ma rodzinę, żeby zrezygnował z pracy za 3k i karmił się pokazywaniem środkowego palca. Wina leży w chorym systemie ale to temat na zupełnie inna dyskusję.

Offline SAMISWOI

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8329 dnia: Sierpnia 19, 2018, 14:09:26 »
Centralne Biuro Antykorupcyjne, blisko miesiąc temu zabezpieczyło sprzęt komputerowy Vce Prezesa Tomasza Panasa (działacz Prawa i Sprawiedliwości), byłego Dyrektora Centrum Logistyka Tomasz Tokarczyka (działacz Prawa i Sprawiedliwości, Radny Powiatowy), Szefa Operacyjnego oraz kilku pracowników Centrum Logistyki. Akcja CBA, jest konsekwencją podejrzanego przetargu na dzierżawę nowych wózków widłowych, przetarg w niejasnych okolicznościach był przeciągany w czasie, pojawiały się naciski na wybór konkretnej firmy. Niedługo po tych wydarzeniach Tomasz Panas stracił nadzór nad obszarem Logistyki a Tomasz Tokarczyk stracił stanowisko Dyrektora Logistyki (lądując na posadzie Dyrektora Infrastruktury).

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8330 dnia: Sierpnia 20, 2018, 09:37:59 »
Czy na złożony wniosek o podwyżkę dla pracownika przez kierownika, pracownik powinien dostać pisemną odpowiedź (jeżeli tak to czy jest na to jakiś określony czas)? Bo ludzie czekają co niektórzy już kilka i kilkanaście miesięcy i nic, a znajomi pewnego Pana który był na wyższym stanowisku dostali w tempie  pstryknięcia palcem...
Ponawiam pytanie. Czy panowie i panie "wielcy" dyrektorzy są tak spracowani, że nie mają siły odpowiedzieć na złożone wnioski??? Czy mają obowiazek dać odpowiedź???

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8331 dnia: Sierpnia 20, 2018, 11:28:05 »
Zapisz się do jedynie słusznej partii, to może zakładowi misiewicze  (Tokarczyk, Brzęcki ) Ci pomogą. Partia dba o swoich
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8332 dnia: Sierpnia 20, 2018, 14:13:27 »
Zakłady pod kreską dzieki wspaniałej inwestycji w Senegalu :) możemy podziękować specowi od "byznesu" pewnie 13, i innych premi w przyszłym roku nie bedzie  :)
https://chemia.wnp.pl/police-ze-strata-z-powodu-afrykanskiej-inwestycji,328680_1_0_0.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2018, 14:15:52 wysłana przez Gagarinowicz »

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8333 dnia: Sierpnia 20, 2018, 18:58:50 »
Możesz też zapisać się do zielonego stronnictwa i liczyć na pomoc kierowniczkow pilkarzyczkow (Rogowski, Dolak, Diakun) tatuś potrafił zadbać o synka.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8334 dnia: Sierpnia 20, 2018, 19:20:12 »
Fafik_nie za bardzo rozumiem. Sam Pan napisał podanie o podwyżkę dla siebie? Przełożony ją opiniował? Bo jeśli był to wniosek o podwyżkę napisany przez przełożonego to on powinien się dowiedzieć co z wnioskiem, jeśli podpisał wniosek dyrektor to dalej składa to do dyrektora „kadr”. Decyzje podejmuje dyrektor kadr lub prezes jako dyrektor generalny. Do swojego dyrektora zgodnie z ZUzP można się zawsze umówić na rozmowę. 

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8335 dnia: Sierpnia 20, 2018, 19:39:31 »
An_na czy ja napisałem nie wyraźnie? Wniosek napisany przez kierownika wyszedł i jak twierdzi gdzieś zaginął. Jak wiele wniosków nie tylko z mojego wydziału. Chyba Pani jakp długoletni działacz zz o tym wie. Przejdę do rzeczy, może warto pomyśleć o tym aby takie podania docierały tam gdzie powinny a nie ktoś wrzuci sobie w biurko i .... Czy ciężko zniżyć się do odpowiedzi "robolowi". Gdzieś podania giną a gdzie? ??? Kierownik nie wie i podejrzewam że ma jakiś lęk żeby drążyć temat. Może też go opie..... że wogule takie podania daje dalej. Nie wiem. Podpisuje ten tamten siamten po co to idzie do tylu osób??? Trzeba jeszcze sztucznych stanowisk w firmie niech wszystkie papiery ida do 15 osób. Żeby rodziną żyło się lepiej.


Pan Tokarczyk stracił stanowisko dyrektora aby dostać stanowisko UWAGA dyrektora :o :o :o

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8336 dnia: Sierpnia 20, 2018, 19:52:32 »
Podania nigdzie nie giną. Kierownik napisał to jest tam jeszcze jesno miejsce na podpis czyli dyrektor. Teraz pytanie czy to do dyrektora zaniósł. Proszę mi na prov napisać jaki kierownik, jak się pan nazuwa to dojdę gdzie jest wniosek i czy wogóle gdzieś jest. Pana wola. Ja mogę poszukać „zaginionego wniosku”. Może być 1. U kierownika 2. U Dyrektora Pana pionu, w kadrach. Może czekać na decyzje lub moż ebyć już odrzucony. Tak, zgadzam się z Panem. Skoro to był formalny wniosek to wypada na niego odpowiedzieć.

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8337 dnia: Sierpnia 20, 2018, 20:20:33 »
Pani Aniu  ponowie pytanie ruszy się coś z  " lakierem "  ? bo ja już jeżdżę drugim autem i co mam czekać znowu ponad rok ?  i będę  podejrzany o to ze chce wyłudzić pieniądze z ZCH  Police i  ogólnie gówno mnie  to obchodzi ze są sprawy w sądzie auto uszkodzone to powinno się wypłacać odszkodowanie  ...



Post Merge: Sierpnia 20, 2018, 20:24:50
Dapol  porostu żenujące co ta partia Ci zrobiła ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2018, 20:24:50 wysłana przez wladcaszerszeni »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8338 dnia: Sierpnia 20, 2018, 20:34:45 »
Podania są w pionie finansowym, są osoby ktore złożyły pozwy do sądu co oczywiście spowalnia kwestie ugodowe. Nie ukrywam, że nie zajmuję się tym tematem. Wiem natomiast, że sporo osób podpisało ugody.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2018, 20:36:26 wysłana przez An_na »

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8339 dnia: Sierpnia 20, 2018, 20:36:34 »
podpisały ugody bo ? ... zostały zastraszone  :] pozdrawiam  ( znam przynajmniej 3 osoby )

Post Merge: Sierpnia 20, 2018, 20:42:17
Pani Aniu pytanie czy z funduszu socjalnego ( wczasy pod grusza 970 zl  ) pobiera się podatek ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2018, 20:42:17 wysłana przez wladcaszerszeni »