Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783758 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5625 dnia: Grudnia 03, 2016, 11:07:39 »
Interesuje mnie pewne zagadnienie prawne odnośnie podwyźek 200 zł.
Podwyźki nie otrzymają między innymi ARESZTOWANI PRACOWNICY ZCh , którzy w areszcie będą 31 grudnia tego roku.
Co się stanie, jeśli w wyniku procesu sądowego  - wyrok będzie uniewiniający i orzekający bezzasadny areszt w dniu 31 bieżącego miesiąca?

Co z TYMCZASOWO ARESZTOWANYMI (na 48 h) w tym dniu?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 11:13:54 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5626 dnia: Grudnia 03, 2016, 12:34:28 »
A co planujesz jakąś akcje w sylwestra która zakończy sie wizytą na dołku ? :)

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5627 dnia: Grudnia 03, 2016, 14:28:31 »

[/quote]
Zbliżamy się coraz większymi krokami do Świąt Bożego Narodzenia. A skoro zbliżają się Święta to najwyższa pora pomyśleć o prezencie dla prymusa związkowego. Najwyższa pora pomyśleć o prezencie dla tytana pracy, czyli dla przewodniczącego związku zawodowego Solidarność. Prezent może być tylko jeden: NOWE BAMBOSZE.

Nie no, już dawno tak się nie uśmiałem czytając cokolwiek ! SPOKOJNIE- możesz spokojnie :)  tworzyć felietony. Brawo za styl, a przede wszystkim za pomysł. Bo jeśli nikt nie chce zauważać patologii panującej w  zakładowych związkach, to może chociaż się pośmieje. Szkoda, że brakuje dzisiaj ludziom poczucia humoru, oj brakuje.
Trzymam kciuki za akcję, życzę powodzenia , a przede wszystkim trafnego wyboru świątecznego prezentu, wszak będzie on pośrednio ( bo na  czcigodnych stopach guru) reprezentował GA. Samochody muszą być reprezentacyjne,  to i papucie muszą być nie byle jakie. Zaciśnij więc  pasa, na święta sobie odbijesz :)


Post Merge: Grudnia 03, 2016, 14:33:59
Jak już nie masz na kogo zagłosować , dorysuj dodatkowe okienko na karcie do głosowania dopisz obok niego osobę na którą chcesz oddać głos i zaznacz. Zawsze to lepsze niż absencja.


Proszę Was, idźcie do wyborów, oddając nawet nieważny głos. Nie szkoda Wam ludzi siedzących po kilkanaście godzin w tych komisjach ? Jeśli nie będzie wymaganego quorum, to wybory będą musiały odbyć się ponownie. I znowu od codziennej pracy i czynności trzeba będzie na kilkanaście godzin oderwać ludzi, którzy potem i tak będą musieli nadrobić zaległości spowodowane zasiadaniem w komisji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 14:33:59 wysłana przez motyl »

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5628 dnia: Grudnia 03, 2016, 16:52:09 »



Proszę Was, idźcie do wyborów, oddając nawet nieważny głos. Nie szkoda Wam ludzi siedzących po kilkanaście godzin w tych komisjach ? Jeśli nie będzie wymaganego quorum, to wybory będą musiały odbyć się ponownie. I znowu od codziennej pracy i czynności trzeba będzie na kilkanaście godzin oderwać ludzi, którzy potem i tak będą musieli nadrobić zaległości spowodowane zasiadaniem w komisji.

A co to za argument - aby iść na wybory bo szkoda ludzi z komisji wyborczych? Za darmo tam nie siedzą, tylko kase biorą.
I dobrowolnie się zgłaszają do komisji i ciasteczka tam zajadają.
Wystąpie do związków z wnioskiem, aby sztaplarkowi byli członkami komisji - bo nic nie muszą odrabiać potem.
Dlaczego aoaratowi nie są członkami komisji wyborczych? Zgłosze to gdzie trzeba.
A na wybory nie pójde .


Post Merge: Grudnia 03, 2016, 16:54:03



Proszę Was, idźcie do wyborów, oddając nawet nieważny głos. Nie szkoda Wam ludzi siedzących po kilkanaście godzin w tych komisjach ? Jeśli nie będzie wymaganego quorum, to wybory będą musiały odbyć się ponownie. I znowu od codziennej pracy i czynności trzeba będzie na kilkanaście godzin oderwać ludzi, którzy potem i tak będą musieli nadrobić zaległości spowodowane zasiadaniem w komisji.

A co to za argument - aby iść na wybory bo szkoda ludzi z komisji wyborczych? Za darmo tam nie siedzą, tylko kase biorą.
I dobrowolnie się zgłaszają do komisji i ciasteczka tam zajadają.
Wystąpie do związków z wnioskiem, aby sztaplarkowi byli członkami komisji - bo nic nie muszą odrabiać potem.
Dlaczego aparatowi nie są członkami komisji wyborczych? Zgłosze to gdzie trzeba.
A na wybory nie pójde .

« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 16:54:03 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5629 dnia: Grudnia 03, 2016, 16:59:03 »
Wystąpie do związków z wnioskiem, aby sztaplarkowi byli członkami komisji - bo nic nie muszą odrabiać potem.
Dlaczego aoaratowi nie są członkami komisji wyborczych? Zgłosze to gdzie trzeba.
A na wybory nie pójde .

Zgłoś, zgłoś też chęć bycia członkiem komisji, bo z tego, co wiem, to nikt się tam nie pcha.... przy okazji zaliczysz wybory :)

Offline sensey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5630 dnia: Grudnia 03, 2016, 18:32:40 »
Związek zawodowy "Solidarność" co sądzicie o wpisaniu prośby o zapomogę. Moim zdaniem to jest poniżenie pracownika.

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5631 dnia: Grudnia 03, 2016, 20:10:22 »
Dobry wieczór.
Mija drugi dzień akcji na rzecz kupna prezentu świątecznego, czyli papuci dla naszego związkowego bohatera.
Powoli zapełnia się monetami moja skarbonka.
W ciągu tych dwóch dni zostały przejrzane katalogi z kapciami i  już teraz można znaleźć prawdziwe perełki, które bez dozy zawstydzenia mogą aspirować do zagoszczenia na stopach Słońca zakładu.

Dzisiejsze propozycje:

1. Kapcie związkowca Solidarności, który od jutra będzie wreszcie sprawiedliwie nagradzany za swoją heroiczną pracę
https://soxo.pl/product-pol-17217-Kapcie-meskie-SOXO-PRL-od-jutra-NA-BOGATO.html

2. Kapcie związkowca Solidarności, który jest zarobiony i potrzebuje relaksującej filiżanki kawy z mlekiem
https://www.hitobuwie.pl/meskie/domowe/domowe-gioseppo-coffe-24645-19337.html

3. Kapcie dla związkowca Solidarności, dla OSTATNIEGO IDEALNEGO MĘŻCZYZNY (mój faworyt  :D)
http://m.deichmann.com/PL/pl/shop/showZoomImageForProduct.html?title=Granatowe%20kapcie%20m%C4%99skie%20Simpson%20%201660311%20%20deichmann.com&imageUrl=1413655_P&imageAlt=

Proszę oglądać i głosować.

Z życia zakładu.
Z racji długiego stażu pracy w firmie byłam świadkiem niejednej rozmowy pracowników. Jedna z tych rozmów miała następujący przebieg:
Andrzej: Słuchaj, wczoraj brałem udział w szkoleniu w biurowcu i podczas przerwy razem z Jackiem poszliśmy do toalety odcedzić kartofelki. Gdy zbliżaliśmy się do kibelka to nagłe otworzyły się drzwi i z toalety wyszedł jakiś gościu w kapciach. Rozumiesz? W kapciach!  W dzisiejszych czasach! W biurowcu spółki akcyjnej!  Nagle widzisz faceta, który spaceruje po korytarzu najważniejszego budynku firmy w kapciach, niczym po mieszkaniu.
Grzesiek: I co?
Andrzej: W pierwszym momencie zaniemówiłem. Później zapytałem się Jacka, czy widział to samo, co ja. I wiesz, co on mi odpowiedział?
Grzesiek: No?
Andrzej: Najpierw spojrzał na mnie, jak na idiotę, po czym spokojnie zapytał się, czy znam przewodniczącego Solidarności?
Grzesiek: I co odpowiedziałeś?
Andrzej: Powiedziałem, że nie znam tego człowieka. Powiedziałem też, że jako przewodniczący związku zawodowego ten gość powinien zachowywać się w sposób cywilizowany i nie robić z miejsca pracy prywatnej posesji.

Drodzy Panowie, Drogi Grzegorzu, Drogi Andrzeju, i pozostali dyskutanci. Pragnę z perspektywy minionego czasu zadać wam szereg pytań:
Co wami kieruje? Co takiego złego widzicie w chodzeniu w kapciach w miejscu pracy? Dlaczego, nie zastanowicie się, ile krzywdy niosą wasze uwagi, kierowane pod adresem pierwszego związkowca wśród związkowców?
A W CZYM MA CHODZIĆ? W KLAPKACH? W FAKIRKACH? BEZ SKARPETEK? NA BOSO? Zastanówcie się następnym razem nad swoim zachowaniem. Zastanówcie się, zanim będziecie znęcać się nad pracownikiem wyróżnionym w publikacji książkowej poprzedniego Zarządu! I skończcie z tą dziecinadą. Weźcie się do roboty i pomyślcie chociaż przez chwilę, ile muszą znosić stopy przewodniczącego Solidarności podczas ośmiogodzinnego siedzenia w fotelu!

Przepraszam. Zdenerwowałam się. Czasami pracownicy z produkcji są niemożliwi!

Życzę Państwu spokojnej niedzieli.


« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 20:23:13 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5632 dnia: Grudnia 03, 2016, 21:01:28 »
1. Kapcie związkowca Solidarności, który od jutra będzie wreszcie sprawiedliwie nagradzany za swoją heroiczną pracę
https://soxo.pl/product-pol-17217-Kapcie-meskie-SOXO-PRL-od-jutra-NA-BOGATO.html


Pierwszy głos już jest-  Stawiam na powyższe. Jednak.

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5633 dnia: Grudnia 03, 2016, 21:18:02 »
W kapciach czy bez to kawał buraka. Nie strój czyni człowieka.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5634 dnia: Grudnia 03, 2016, 21:19:21 »
Jeżeli już bierzesz z tego sklepu to raczej: "200% normy"
https://soxo.pl/product-pol-16567-Kapcie-meskie-SOXO-PRL-Iron-Man-200-normy.html

ale pomagam Ci wybrać bo wierzę, że nie tak sobie piszesz tylko akcja jest na serio

I jeszcze pytanie czy on naprawdę chodzi w kapciach czy to taka przenośnia?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 21:20:55 wysłana przez pol »

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5635 dnia: Grudnia 03, 2016, 21:47:16 »
Też stawiam na kapcie od jutra na bogato. Mało tego mogę się dorzucić. do kapci może się przydać hamaczek pod biurko http://allegro.pl/hamak-do-nog-stop-na-stopy-pod-biurko-wygodnie-hit-i6590812063.html?reco_id=4fdac1c4-b999-11e6-a234-d89d675bbe78&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product


trochę drogi ale od razu mówię, że chętnie się dorzucę do szlachetnej paczki.

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5636 dnia: Grudnia 04, 2016, 10:38:00 »
Ja pier@le ale lipnie się musi czuć przewodniczący Solidarności. Nie dosyc że Ra-wałka nie popierają już bo chyba zauważyli że się nie opłaca to teraz wypominają mu kapcie to w dodatku ludzie zaczynają się z Solidarnosci wypisywać :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2016, 10:43:02 wysłana przez Miszand »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5637 dnia: Grudnia 04, 2016, 11:54:49 »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5638 dnia: Grudnia 04, 2016, 14:48:32 »
Wątpię czy wypisze sie tyle ludzi zeby przewodniczacy musiał wrócić do pracy fizycznej

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5639 dnia: Grudnia 05, 2016, 01:28:41 »
Kierownicy przyznający podwyźki uznaniowe - średnio 40 zł/osobe powinni wziąść pod uwage 4 oceny kwartalne pracowników za 2016 rok.
I przydzielić tym, którzy 4 x mieli (w kaźdym kwartale) ocene ZDECYDOWANIE POWYŹEJ OCZEKIWAŃ.
Lub przyznać w tej brygadzie, która najwięcej razy wygrała.

Druga sprawa, źe zasada 40 zł x liczba osób jest raźąco niesprawiedliwa:
Co z przypadkiem gdy jeden kierownik ma pod sobą 259 ludzi? A inny tylko 60?
Jeden moze dysponować kwotą 259 x 40 zl a drugi 60 x 40 zł. Czyli jeden dysponuje kwotą 10360 zł, a drugi 2400 zł na podwyźki.
W wyniku tego jeden moze 24 ludziom dać 100 złpodwyźki uznaniowej, a drugi moze 24 ludziom dać po 430 zł podwyźki uznaniowej.
Przykład hipotetyczny, nie wiem czy są takie dysproporcje w liczbie pracowników na wydziałach, za które odpowiada jeden kierownik.
Dominik Dolnoślązak