Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6847927 razy)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #945 dnia: Października 15, 2012, 14:09:16 »
Nie czytasz mnie. Emitent opcji kupna musi odsprzedać je nabywcy danej opcji. Nazwy opcji rozpatruj z perspektywy ich nabywcy, a nie wystawcy. Tak więc jeśli wystawisz opcję kupna to ja jako nabywca mam prawo odkupić od ciebie coś po ustalonej cenie (a ty musisz mi to sprzedać). Jeśli wystawisz opcję sprzedaży to ja jako nabywca mam prawo sprzedać ci coś po ustalonej cenie (a ty musisz kupić).
Prognozujesz, że w danym roku będziesz miał 100mln euro przychodów, więc się zabezpieczasz na wypadek spadku kursu, kupując (lub sprzedając) opcje. Dzięki temu wiesz, że sprzedasz te 100mln euro komuś po ustalonej cenie, np 3,50. Problem pojawia się w momencie gdy nie osiągniesz zaplanowanego poziomu sprzedaży i zamiast 100mln masz tylko 50. Wtedy brakujące 50 musisz kupić na rynku, bo zawarłeś kontrakt że odsprzedasz 100. Tragedia zaczyna się w momencie gdy euro skacze do poziomu 4zł, bo wtedy musisz kupić brakujące 50mln po 4zł i sprzedać po 3,50.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #946 dnia: Października 15, 2012, 16:42:22 »
Jakby nie liczyć winnych brak.
 :<

Offline R1cz4rdz00n3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Przeprowadzki Szczecin R1 Trans
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #947 dnia: Października 15, 2012, 17:40:24 »
Był taki jeden z hazardowym zacięciem, trzy siódemki to jego flagowy pomysł.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #948 dnia: Października 16, 2012, 07:10:05 »
Cytat: "cooker"
Prognozujesz, że w danym roku będziesz miał 100mln euro przychodów, więc się zabezpieczasz na wypadek spadku kursu, kupując (lub sprzedając) opcje. Dzięki temu wiesz, że sprzedasz te 100mln euro komuś po ustalonej cenie, np 3,50. Problem pojawia się w momencie gdy nie osiągniesz zaplanowanego poziomu sprzedaży i zamiast 100mln masz tylko 50. Wtedy brakujące 50 musisz kupić na rynku, bo zawarłeś kontrakt że odsprzedasz 100. Tragedia zaczyna się w momencie gdy euro skacze do poziomu 4zł, bo wtedy musisz kupić brakujące 50mln po 4zł i sprzedać po 3,50.

Szanowny Kolego cooker, bardzo dziękuję za wykład. A teraz proszę, abyś wziął kalkulatorek i rozwiązał proste zadanie z treścią:
Z cytowanego wyżej "artykułu" dowiadujemy się, że Zakłady miały opcje na 50 mln euro, na których straciły 123 mln zł. Jaka była różnica pomiędzy kursem kupna i sprzedaży?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #949 dnia: Października 22, 2012, 12:56:35 »
Słyszałem że osoby którym nie przedłużyli umów a wygrały sprawy w sądzie pracy wracają na dniach do pracy. To plotka czy prawda ?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #950 dnia: Października 22, 2012, 23:24:47 »
Plotka.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline hocek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #951 dnia: Października 23, 2012, 22:42:25 »
Cytat: "KrP"
Plotka.

Nie tak do końca. Wiem, że kilka osób wygrało sprawy, ale kiedy mają wrócić do pracy nie jestem pewien. Podobno od stycznia.
pozdrawiam hocek

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #952 dnia: Października 24, 2012, 01:12:39 »
Cytat: "hocek"
Cytat: "KrP"
Plotka.

Nie tak do końca. Wiem, że kilka osób wygrało sprawy, ale kiedy mają wrócić do pracy nie jestem pewien. Podobno od stycznia.


Nadal plotka.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #953 dnia: Października 26, 2012, 18:18:25 »

Offline hocek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #954 dnia: Października 27, 2012, 15:10:54 »
Cytat: "MBtech"
Czyżby strajk?

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121026/POLICE/121029681


Czas najwyższy pokazać panu Prezesowi, że ludzie mimo tej sytuacji potrafią się zjednoczyć i razem coś zrobić, może wtedy zmieni Swoje podejście...
pozdrawiam hocek

Offline m74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #955 dnia: Października 29, 2012, 09:34:35 »
Zaczyna się powolna wyprzedaż / likwidacja poszczególnych Wydziałów? Na początek kotłownia EC 1 wraz z pracownikami.
http://www.zchpolice.pl/firma/informacje/ogloszenia/3306

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #956 dnia: Października 29, 2012, 11:58:38 »
Dzis o 8.30 odbyło sie spotkanie ZOZ z przedstawicielem ZATarnów nt.gwarancji dla pracowników Remech,Automatika,Koncept po przejściu tych spółek do PKCh. Podpisanie tego porozumienia ma nastąpić gdy prezes wróci z delegacji. O 10 odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Z.Ch.Police S.A. Na walnym główny temat to decyzja o przekazaniu udziałów tych spółek do PKCh, oraz modernizacja ECII oraz amoniaku.W piątek pisałam prośbę do głownego akcjonariusza o zniesienie punktu dot. PKCh z porządku obrad z uwagi na zmiany draftu porozumienia, poprzez wprowadzenie zapisów, które mogłyby pogorszyć warunki płacy i pracy pracowników spółki Automatika i Koncept. Po interwencjach ZOZ w piątek odbyło się pod koniec dnia roboczego kolejne spotkanie na którym omówiono ramy porozumienia z naniesieniem niektórych poprawek oraz odrzuceniem tych, które reguluja przepisy Kodeksu Pracy lub były deklaratoryjne /...dołoży starań etc.../.Uszczególowiono Porozumienie dzisiaj rano dlatego na wniosek o zniesienie tego pkt przewoniczący zebrania NWZA -reprezentant ZATarnów powiedział, iż dzisiaj doszlo do konsensusu z ZOZ i porozumienie w ostatecznej wersji zostało uzgodnione dlatego wniosek uważa za bazzasadny.

Offline KRET

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #957 dnia: Października 31, 2012, 03:46:14 »

Offline m74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #958 dnia: Października 31, 2012, 15:46:37 »
Przypadek a może i nie, że przed połączeniem gigantów pojawiło się ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym na członków zarządu?

http://www.zapulawy.pl/index1.php?dzial=4&lang=PL&&node=148&doc=1000636&more=1

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #959 dnia: Listopada 01, 2012, 12:09:03 »
Przypadek. Cofnij się jeden poziom wyżej, tam jest notka, że informację dodano we wrześniu 2009, więc wtedy zapewne odbyły się poprzednie postępowania, a biorąc pod uwagę, że jest to kadencja trzyletnia to akurat dobiega końca.