Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783794 razy)

Offline hocek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 09, 2012, 20:39:57 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "Storczyk"
Cytat: "KrP"
Nie wspominając o tym, że prawnie należy im się umowa o pracę.
Teraz prawnie pracodawca zatrudnia na zlecenie ile chce .Osobiście uważam to za wyzysk .


Nie mąć.

Zleceniowcy na pakowni przychodzą regularnie do pracy, mają grafik, wykonują normalny stosunek pracy więc należy im się umowa o pracę. Umowa zlecenie w tym przypadku jest łamaniem prawa.


Hmmm a ciekawe jak by iść z taką sprawą do sądu?
pozdrawiam hocek

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 09, 2012, 21:11:27 »
Jak dla mnie to wygrana na 99%. Masz grafik, masz wyznaczone godziny pracy, pracujesz regularnie = stosunek pracy. Umowa zlecenie w tym przypadku jest niewłaściwa.

Przypominam, że sąd pracy do kwoty roszczenia 50k PLN jest darmowy. Dopiero od apelacji się coś tam płaci. Dlaczego by więc nie korzystać?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 09, 2012, 23:07:32 »
KrP, zlozyłeś pozew do sądu?... bo ja byłam w PiPie ... u radcy prawnego,który powiedział mi, że jeszcze nikogo z ZCHP u niego nie było...

zatroskany

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 10, 2012, 08:36:21 »
Gdyby byłoby to bezprawie ,umów dawno nie przedłużaliby -pracodawca korzysta z tego ''co jest nie zabronione jest dopuszczalne''

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 10, 2012, 08:48:58 »
Cytat: "zatroskany"
Gdyby byłoby to bezprawie ,umów dawno nie przedłużaliby -pracodawca korzysta z tego ''co jest nie zabronione jest dopuszczalne''


To poczytaj co Kodeks Pracy o tym mówi.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 10, 2012, 10:15:05 »
Cytat: "KrP"
To poczytaj co Kodeks Pracy o tym mówi
No właśnie dowiadywałam się i powiedziano mi że pracodawca może zatrudniać cały rok na zlecenie,kiedyś było to niedozwolone.Tak postępuje dużo pracodawców ,To rząd umożliwił takie postępowanie,zmieniając przepisy.Daleko nie szukając w Stalkonie pracuje tak większość pracowników.

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 10, 2012, 10:22:18 »
Cytat: "KrP"
Jak dla mnie to wygrana na 99%. Masz grafik, masz wyznaczone godziny pracy, pracujesz regularnie = stosunek pracy. Umowa zlecenie w tym przypadku jest niewłaściwa.

Grafik dla tych pracowników jest tylko po to, aby wiedzieli kiedy MOGĄ przyjść do pracy, a nie kiedy MUSZĄ. Jeśli pracownik ze zlecenia nie przyjdzie do pracy w terminie z grafiku to żadne konsekwencje mu nie grożą, w przeciwieństwie do pracownika etatowego. I tutaj wydaje mi się jest ten 1 procent KrP.  Mimo wszystko uważam, że umowa o pracę dla większości z tych ludzi się należy za ich wkład i codzienny trud  w pracy na pakowniach i wydaje mi się że po takim długim okresie w jakim pracują względy słuszności przemawiają za tym aby im ją dać.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 10, 2012, 12:48:37 »
Cytat: "Storczyk"
Cytat: "KrP"
To poczytaj co Kodeks Pracy o tym mówi
No właśnie dowiadywałam się i powiedziano mi że pracodawca może zatrudniać cały rok na zlecenie,kiedyś było to niedozwolone.Tak postępuje dużo pracodawców ,To rząd umożliwił takie postępowanie,zmieniając przepisy.Daleko nie szukając w Stalkonie pracuje tak większość pracowników.


Wszystko zależy od charakteru pracy. Do stworzenia i administrowania strony www mogę zatrudnić na umowę zlecenie na rok web developera. Dlaczego? Bo jego praca nie wymaga systematycznego przychodzenia do biura wg określonego grafiku. Może wykonywać swoją pracę z dowolnego punktu na ziemi o dowolnej porze.

W przypadku pracowników pakowni tak nie jest, im naprawdę należy się umowa o pracę z prawnego punktu widzenia.

Cytat: "Siwy1"
Grafik dla tych pracowników jest tylko po to, aby wiedzieli kiedy MOGĄ przyjść do pracy, a nie kiedy MUSZĄ. Jeśli pracownik ze zlecenia nie przyjdzie do pracy w terminie z grafiku to żadne konsekwencje mu nie grożą, w przeciwieństwie do pracownika etatowego. I tutaj wydaje mi się jest ten 1 procent KrP. Mimo wszystko uważam, że umowa o pracę dla większości z tych ludzi się należy za ich wkład i codzienny trud w pracy na pakowniach i wydaje mi się że po takim długim okresie w jakim pracują względy słuszności przemawiają za tym aby im ją dać.


A dla innych to po co jest grafik? Po to samo, że tak powiem. Nikt mnie nie zmusi siłą do przyjścia do pracy wg mojego grafiku. Zleceniowcom też. I im, i mi grożą takie same konsekwencje - wyrzucenie z pracy i brak zapłaty za nieprzepracowane dni.

Polecam wam raz:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stosunek_pracy

Dwa:

KP Art.22:

Cytuj (zaznaczone)
Art. 22.
§1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 10, 2012, 15:37:53 »
Cytat: "KrP"
Nikt mnie nie zmusi siłą do przyjścia do pracy wg mojego grafiku. Zleceniowcom też.

No właśnie się mylisz. Ty będąc pracownikiem etatowym jeśli nie przyjdziesz do pracy nie powiadamiając przełożonego i nie przedstawiając w ustawowym terminie zwolnienia lekarskiego możesz zostać ukarany przez pracodawcę np. karą nagany. Pracownicy zleceniowi Ci którzy pracują na Z.CH.  już niejednokrotnie nie przychodzili do pracy, mimo że wg ich grafiku wynikało że powinni być, dodatkowo nawet nie powiadamiając nikogo o tym... I żadnych sankcji wobec nich nikt nigdy nie wyciągnął bo nie ma podstawy prawnej, w przeciwieństwie do pracownika zatrudnionego na umowę o pracę. Taki zleceniowiec ryzykuje jedynie tym, że jeśli jego nieprzychodzenie do pracy będzie miało charakter nagminny nie zostanie z nim podpisana kolejna umowa. I tyle.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 10, 2012, 16:08:02 »
Rozumiem Cię, ale wiedz, że te wszystkie rzeczy nie wykluczają tego, iż prawnie takim pracownikom należy się umowa o pracę.

Poza tym za złamanie zlecenia też mogą być przewidziane kary, wszystko zależy od konstrukcji umowy.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 10, 2012, 18:31:45 »
Cytat: "KrP"
Rozumiem Cię, ale wiedz, że te wszystkie rzeczy nie wykluczają tego, iż prawnie takim pracownikom należy się umowa o pracę.

Poza tym za złamanie zlecenia też mogą być przewidziane kary, wszystko zależy od konstrukcji umowy.

a widziałeś umowy zleceniowców ZCHPolice?
pozdrowienia

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 10, 2012, 18:47:50 »
To naprawdę nie ma znaczenia. Liczy się rzeczywistość, zleceniowcy wypełniają znamiona Art.22 KP i to wystarczy.

Ale mnie to grzeje, ja wam tylko mówię jakie prawa wam Zakład odbiera. Co z tym zrobicie to już wasza sprawa.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 10, 2012, 20:50:40 »
Cytat: "KrP"
To naprawdę nie ma znaczenia. Liczy się rzeczywistość, zleceniowcy wypełniają znamiona Art.22 KP i to wystarczy.

Ale mnie to grzeje, ja wam tylko mówię jakie prawa wam Zakład odbiera. Co z tym zrobicie to już wasza sprawa.

a tymczasem zakłady rozwijają się swoją drogą i wszystkie idzie w dobrym kierunku
9 stycznia wyprodukowaliśmy 11-milionową tonę amoniaku http://chemia.wnp.pl/police-wyprodukowaly-juz-11-mln-ton-amoniaku,159699_1_0_0.html
a dzisiaj podpisaliśmy umowę na dostawę soli potasowej http://www.farmer.pl/srodki-produkcji/nawozy/police-kupia-sol-potasowa-od-bialoruskiej-firmy,33624.html

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 10, 2012, 21:06:34 »
Poważnie ktoś liczy te tony?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

wierko

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 10, 2012, 22:12:11 »
Cytat: "Siwy1"
Cytat: "KrP"
Nikt mnie nie zmusi siłą do przyjścia do pracy wg mojego grafiku. Zleceniowcom też.

No właśnie się mylisz. Ty będąc pracownikiem etatowym jeśli nie przyjdziesz do pracy nie powiadamiając przełożonego i nie przedstawiając w ustawowym terminie zwolnienia lekarskiego możesz zostać ukarany przez pracodawcę np. karą nagany. Pracownicy zleceniowi Ci którzy pracują na Z.CH.  już niejednokrotnie nie przychodzili do pracy, mimo że wg ich grafiku wynikało że powinni być, dodatkowo nawet nie powiadamiając nikogo o tym... I żadnych sankcji wobec nich nikt nigdy nie wyciągnął bo nie ma podstawy prawnej, w przeciwieństwie do pracownika zatrudnionego na umowę o pracę. Taki zleceniowiec ryzykuje jedynie tym, że jeśli jego nieprzychodzenie do pracy będzie miało charakter nagminny nie zostanie z nim podpisana kolejna umowa. I tyle.

Dobrze znam kilka takich przypadków, że pracownik na zlecenie nie przychodził i potem nie można mu było nic zrobić, jak przychodził czas przedłużania umów to był bardzo zdziwiony, że nie przedłużono z nim umowy  :faja: Dla mnie jest oczywiste jak ktoś podchodzi "po swojemu" i "byle jak" do obowiązków w pracy, to nie dziwi mnie, że kierownictwo się z nim żegna. W interesie zakładów jest dbanie o to, żeby takich przypadków - kombinowania i cwaniactwo było jak najmniej  :faja: