Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6840121 razy)

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2550 dnia: Listopada 14, 2014, 17:33:15 »
Cytuj (zaznaczone)
Zakłady Chemiczne Police zapowiadają duże inwestycje i nowe miejsca pracy.
Wielomilionowe inwestycje, które spowodują znaczący wzrost miejsc pracy zapowiada kierownictwo Grupy Azoty Police. Police pochwaliły się też dobrymi wynikami finansowymi.
https://plus.google.com/100063816599251002447/posts/5nqpfMvfq1V


Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2551 dnia: Listopada 19, 2014, 18:45:59 »
Arena Azoty zamiast Areny Szczecin? Grupa Azoty może zostać sponsorem hali
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141119/SZCZECIN/141119626

Offline premia22

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2552 dnia: Listopada 20, 2014, 12:23:48 »
No tak ciekawe jak tam rozmowy w sprawie podwyżek może Pani Ania się wypowie co słychać w tej sprawie. Na sponsoring. To hajs się zawsze znajdzie. Aha P.Aniu a oprócz doładowania. Karty będzie coś extra. Dzięki za info
'

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2553 dnia: Listopada 20, 2014, 12:52:54 »
Spotkanie negocjacyjne z wczoraj zostało -w związku z wyjazdem prezesa- przełożone na  28 listopada.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2554 dnia: Listopada 20, 2014, 22:52:21 »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2555 dnia: Listopada 28, 2014, 19:42:04 »
I jak tam Pani Anno spotkanie się udało?

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2556 dnia: Listopada 29, 2014, 17:04:44 »
Tylko pieniądze i pieniądze.

Był kryzys pieniędzy nie żądałem, nie prosiłem i nie chciałem. Są duże zyski to pracownik oczekuje również czegoś z tego tak? Skoro to między innymi dzięki niemu są zyski. Nie widzę niczego w tym dziwnego.

Offline woźnica

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2557 dnia: Listopada 29, 2014, 17:31:36 »
fafik, masz rację. Bo po co chodzimy do pracy? My mamy podwyżki a prezesi się ważą coraz to lepszymi wozami. My im nie wytykamy i oni nam nie wytykają. Jak ja mam podwyżkę to z tego nie tylko ja mam korzyść, ale okoliczne sklepy, rodzina itp.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2014, 17:33:34 wysłana przez woźnica »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2558 dnia: Listopada 29, 2014, 19:04:38 »
Jak ja mam podwyżkę to...

Nie zrozum mnie źle, ale podwyżka pensji skutkuje na czas nieokreślony. Natomiast zyski firmy są wypadkową wielu czynników (popyt-podaż). Jak będzie firma na minusie i trzeba będzie obniżyć pensje lub dokonać redukcji zatrudnienia (niejednokrotnie się zdarzyło) to będzie DYM... Moim zdaniem, a nie jestem z kierownictwa tylko zwykłym pracownikiem - bardziej korzystne byłoby wypłacanie premii np. kwartalnej od zysku pomniejszonego, o zaplanowane wydatki remontowe itp. Wiem, że nie jest to popularne stanowisko, ale dla kogoś, kto do ma emerytury kilkanaście /kilkadziesiąt lat nie jest to obojętne czy będzie miał zatrudnienie?!
PS. No to teraz posypią się gromy na moja głowę! Ale to powyższe to tylko moje zdanie, może nie popularne, ale zdanie... 
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline m0rd3rc4

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2559 dnia: Grudnia 01, 2014, 21:22:15 »
Tak sobie czytam i oto moje przemyślenia na ten temat...

1) Hmmmm pensja.... zapłata za wykonaną pracę, czyli mamy pewien zakres obowiązków i otrzymujemy za niego pieniążki - to chyba jest jasne. Inaczej sprawa się ma do tego czy jest adekwatny do tego co robimy - i tu nasze własne odczucia mają mniej do powiedzenia niż to jak się zarabia gdzie indziej w podobnej branży. Następna sprawa to wysokość zarobków w stosunku do wydatków jakie w życiu musimy ponieść (celowo użyłem stwierdzenia musimy gdyż nie chodzi mi o wybujałe fantazje).... Dużo ludzi krytykuje i opowiada iż kiedyś lepiej było, więcej się zarabiało itp..... Dlaczego zazwyczaj to są osoby, które nawet pracując dziś jako aparatowi mają dość wywindowane pensje? Ci którzy otrzymali mieszkania i nie bujają się z 25-30 letnimi kredytami? W żadnym wypadku nie neguję zdania, że zarabiamy za mało co potwierdzę w dalszej wypowiedzi... Pokorę starają się zachować Ci młodzi, którzy poza zakładami pobujali się trochę po prywatnych firmach i wiedzą do czego jest zdolny pracodawca. To jednak też wcale za nimi dobrze nie przemawia bo nie szanują swojej wartości - nie poczuli tego co inni pracując w "normalnej" firmie. Mam 10-letni staż w prywatnej firmie i na samym końcu zarabiając w granicy 3K na rękę zwolniłem się i przeszedłem na zakłady gdzie dostaję 2k..... Ktoś by zapytał gdzie tu sens i logika, a ja wam odpowiem, że jest i dopóki nie popracujecie u kogoś to się nie dowiecie, a ja nie będę Wam w stanie wytłumaczyć...

2) Premie.... Jak sama nazwa wskazuje premia jest dodatkową, uznaniową częścią pensji... Słyszę nieraz od starych pracowników jak to byłofajnie jak premie byly co miesiac bo lepiej na tym wychodzili, niż teraz kwartalnie..... Zgadza się - może i tak było, jednak dalej jest to uznaniowa część wypłaty... jeśli pracodawca uzna, że chce czynić jakieś oszczędności to jest to pierwszy cel w który może praktycznie bezkonsekwentnie uderzyć - pamiętajmy o definicji premii... Wszyscy zatrudniający godzili się na swoje warunki płacowe i nikt nie brał pod uwagę premii (trzebaby być niezłym hazardzistą, żeby traktować rzecz dodatkową za pewną)

3) Pensja z innej strony.... Chodzi tu o to jakim nasza zarówno pensja jak i premia jest obciążeniem dla pracodawcy.... Chciałem napisać o tym, dlatego, że nie każdy zadaje sobie sprawę jak to wygląda w przypadku firmy. Nie chcę też podchodzić ze zbyt dużą szczegółowością tak, żeby nie mącić ludziom w głowach.... Ci którzy posiadają firmę wiedzą o co chodzi.... Każdemu zwykłemu człowiekowi wydaje się, że poza wartością pracownika jako siły roboczej to generuje on stratę (w postaci pensji, dodatków, premii etc). Natomiast w rzeczywistości pracownik nie jest stratą a kosztem firmy..... Co to oznacza? Jeśli pracodawca produkuje przykładowo 1T nawozu.... Koszt samej produkcji to powiedzmy 500PLN ( wliczamy tu wszysztko oprócz pensji pracownika - tak na potrzeby przykładu). Zakład sprzedaje to za 1000PLN więc teoretycznie zarabia 500 - ale tak nie jest bo od tych 500 zarobku musi odprowadzic podatek dochodowy wiec na dobra sprawe zarabia tylko okolo 400-410PLN Teraz zeby tego podatku zaplacic jak najmniej robi się koszta firmy tak aby bilans zarobku wyszedl mniejszy. Robi sie to poprzez inwestycje, zakupy itp. I tu właśnie nasza pensja odgrywa dużą rolę, gdyż jest kosztem dla firmy. Idąc tym tokiem rozumowania - pracodawca, który nie generuje straty dając nam podwyżkę w jakiejś kwocie - nie traci jej w całości..... To tak bardzo po krótce.... Jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany tematem niech podejdzie do jakiejś księgowej - może jaśniej to wytłumaczy

4) Nie pisałem tego tekstu po to, żeby stanąć przeciw bądź za kimś, chciałem trochę skłonić do refleksji i chęci zgłebiania tematów


Pozdrawiam

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2560 dnia: Grudnia 02, 2014, 08:57:45 »
 Może i masz racje ale z tego co obserwuje najbardziej roszczeniowa grupa są młodzi pracownicy z małym stażem,  gdzie niby coś potrafią ale nie do końca, w kryzysowych sytuacjach na wytwórniach większości zawodzą (bo to nie potrafią  -to jest zbyt niebezpieczne bo- to brak doświadczenia a tam tego przepisy zabraniają), Mają wygórowane oczekiwania od życia chcą większej pensji a w zamian pracodawca ma się cieszyć ze pracują. Bardzo szybko chcą awansować bo szkoły pokończyli ale brakuje doświadczenia

 

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2561 dnia: Grudnia 02, 2014, 09:13:17 »
Mają wygórowane oczekiwania od życia chcą większej pensji a w zamian pracodawca ma się cieszyć ze pracują. Bardzo szybko chcą awansować bo szkoły pokończyli ale brakuje doświadczenia

Dzis ukonczenie szkoly nie daje zadnej gwarancji na dobre zarobki, to tylko dodatek do zebranego doswiadczenia zawodowego. Teraz wiekszosc pracodawcow placi za realne kompetencje i umiejetnosci. Trudno sie z Toba nie zgodzic, tez jak obserwuje mlodych, czesto odnosze wrazenie, ze co drugi z nich najlepiej od razu chcialby zostac "derektorem". Sa na tym swiecie "specjalisci", ktorzy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy pada pytanie o cele zawodowe, odpowiadaja wprost, ze chca kiedys zostac "derektorami". :D

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2562 dnia: Grudnia 02, 2014, 09:48:01 »
Pani Anno prośba o jakieś info z zebrania...

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2563 dnia: Grudnia 02, 2014, 09:52:57 »
Zakłady to państwa firma gdzie wszelkie awanse odbywają się po stronie politycznej, związkowej, rodzinnej i koleżeńskiej. Jak prezes zarabia 143,300 tys, członkowie zarządu po 40 tys miesięcznie, służbowe samochody, złote karty. To w państwowej firmie Kowalski też by chciał coś z tego tortu wyrwać.

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2564 dnia: Grudnia 02, 2014, 10:25:56 »
zawsze można się zwolnić, nie ma przymusu pracy można założyć biznes albo iść pracować do prywaciarza