Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zmiany w egzaminach na prawo jazdy  (Przeczytany 10822 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« dnia: Listopada 10, 2011, 22:46:54 »
Od lutego 2012 zmieniają się zasady egzaminowania kierowców. Główną zmianą jest część teoretyczna. Znacznie więcej pytań, a sam test jest dynamiczny. Kandydat na kierowcę ma ograniczony czas na odpowiedź.

Poniżej zamieszczam link to przykładowego testu:
http://kodeksdrogowy2011.pl/Testy2012/quiz.html

Mój wynik to 68pkt, a wasz?  :jupi:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 10, 2011, 23:27:03 »
Ale siara :P 62 pkt ...  :<

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 11, 2011, 01:25:58 »
Uff...
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 11, 2011, 02:19:49 »
Miałem jakoś 89%, 3 błędy z czego jeden bo na filmie mi odliczał czas zanim ten wystartował.

Ogółem to beznadziejne pytania szczególnie to o drogę hamowania na lodzie - wszystkie odpowiedzi są poprawne, nie tylko jedna.

No, ale to nie państwowy program.

P.S. My mamy łatwiej na filmach bo znamy Szczecin. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 11, 2011, 08:38:22 »
Mhm... se pojeździłem... ;)



Faktycznie czas jest liczony zanim film wystartuje. Jak już dochodzi do kluczowego momentu na filmie to zostaje niewiele czasu na wybór odpowiedzi.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 11, 2011, 09:24:26 »
Cytat: "robert1995"
Jak już dochodzi do kluczowego momentu na filmie to zostaje niewiele czasu na wybór odpowiedzi.

O to właśnie chodzi, żeby podejmować decyzje w ułamkach sekundy.
Mi też liczyło czas, zanim film wystartował :P

Jak na razie wszyscy kwalifikujecie się do doszkolenia :P
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 11, 2011, 09:37:07 »
Cytat: "Godzik"
Cytat: "robert1995"
Jak już dochodzi do kluczowego momentu na filmie to zostaje niewiele czasu na wybór odpowiedzi.

O to właśnie chodzi, żeby podejmować decyzje w ułamkach sekundy.

To poproszę film w naturalnych rozmiarach :P

Ja odpuściłem przy bodaj trzecim pytaniu. Nie przeszkadzało mi, że sumaryczny czas na test leci już gdy czytam intro, a potem objaśnienie - ale gdy czas na odpowiedź skończył się zanim ruszył film, uznałem się za pokonanego  :lol2:
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 11, 2011, 09:38:52 »
"Czas odpowiedzi na pytanie z sekwencją filmową jest ograniczony do 10 sekund, czas biegnie od momentu uruchomienia sekwencji."
Jakby czas liczono tak jak piszą, to na odpowiedź zostałyby ze 3 sekundy a nie 0,237s. Na jedno chyba nawet nie zdążyłem odpowiedzieć, bo nie wiedziałem o podstępnym zegarku ;)

EDIT: Wykidajło - ja zdawałem prawko na terenie UK. Tam jedną z części egzaminu jest hazard perception test. Z tym że filmy są w świetnej jakości na całym ekranie komputera.
"Na monitorze komputera zostanie wyświetlone 14 krótkich filmów przedstawiających codzienne sytuacje na drodze. Twoim zadaniem będzie zareagować w porę poprzez kliknięcie na rozwijające się zagrożenie. Za każdy film możesz otrzymać maksymalnie 5 punktów, ponieważ w każdym z nich będzie występować jedna niebezpieczna sytuacja podlegająca punktacji. Od tego, jak szybko zareagujesz i klikniesz myszką, będzie zależeć, ile punktów otrzymasz. W jednym filmie będą się znajdować dwie niebezpieczne sytuacje podlegające punktacji. Pamiętaj, że tak jak w realnej sytuacji na drodze, niestety nie możesz powrócić do żadnego z oglądanych filmów. "
Klikając myszą "na pałę" - uwalasz pytanie. No i filmy trzeba oglądać w napięciu do końca, bo to właśnie może być TEN film z dwoma zdarzeniami.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 11, 2011, 13:54:05 »
Również 68 pkt ;D  Muszę przyznać, że trzeba się nagimnastykować i ciężko będzie młodemu kandydatowi na kierowcę zdać ten test.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Trismagist

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 11, 2011, 18:45:07 »
Najgłupsze pytanie to ile trzeba przebywać na terenie kraju aby otrzymać prawo jazdy. Moim zdaniem tego typu test jest bezsensowny, przecież do tego służą jazdy testowe aby ocenić przyszłego kandydata na prawko czy poprawnie reaguje na sytuacje drogowe.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 11, 2011, 19:10:39 »
Cytat: "robert1995"
Wykidajło - ja zdawałem prawko na terenie UK. Tam jedną z części egzaminu jest hazard perception test.


"czas na odpowiedź skończył się zanim ruszył film" - nie sądzę, byś w takich warunkach ten test zdał :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 12, 2011, 08:07:15 »
Ależ ja doskonale rozumiem co chciałeś powiedzieć - nie musisz mi tego wytłuszczać ;) Chciałem tylko nadmienić, że w innych krajach funkcjonują już testy na bazie materiałów filmowych, z tym że są one o niebo lepiej zrobione. Nasz test to pewnie jedna z pierwszych beta wersji, zależna od prędkości internetu kandydata (tak domniemam).
Pozdrawiam.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 12, 2011, 09:04:41 »
Cytat: "robert1995"
Nasz test to pewnie jedna z pierwszych beta wersji, zależna od prędkości internetu kandydata (tak domniemam).

To strona wydawnictwa zarabiającego na materiałach dla szkół nauki jazdy. Czyli raczej zabawka niż beta :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 12, 2011, 09:37:19 »
aj tam, marudzicie:

Chociaż muszę przyznać, że wujek google pomógł (nie wiedziałem, ile trzeba przebywać na terenie RP żeby dostać prawko).

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Zmiany w egzaminach na prawo jazdy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 12, 2011, 09:52:07 »
Test jest OK. Tylko trzeba się domyślić, że do startu filmu trzeba w niego kliknąć. Ja przez to zawaliłem parę ładnych pytań.
I love the night.
1101110100101111