Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11  (Przeczytany 52721 razy)

DarekMirror

  • Gość
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 09, 2011, 07:04:39 »

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 09, 2011, 07:25:24 »
Przez to co tu czytam jest mi smutno i przykro...tak po prostu...

DarekMirror

  • Gość
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 09, 2011, 08:17:24 »
Cytat: "secha"
Przez to co tu czytam jest mi smutno i przykro...tak po prostu...

To w takim razie zapraszam serdecznie do Szczecina nie tylko na Marsz ale wcześniej na obchody na Wałach Chrobrego,będzie co pooglądać i czego posłuchać.

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 09, 2011, 08:21:40 »
Jest masa pracy dla psychiatrów w naszym kraju...

DarekMirror

  • Gość
Program obchodów Święta Niepodległości w Szczecinie
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 09, 2011, 08:28:33 »
Obchody 11 listopada rozpoczną się mszą św. za Ojczyznę w Bazylice Archikatedralnej (godz. 10.00). Następnie, o godz. 12.00 na ul. Jana z Kolna przy Wałach Chrobrego odbędzie się uroczysta zbiórka pododdziałów Garnizonu Szczecin zakończona defiladą oraz pokazem sprzętu wojskowego .

Godzinę później, w tym samym miejscu, rozpocznie się inscenizacja historyczna poświęcona kształtowaniu granic II Rzeczpospolitej Polskiej po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku oraz walce o dostęp do Bałtyku.

W inscenizacji wezmą udział grupy rekonstrukcji historycznej ze Szczecina, Świnoujścia, Wałcza i Torunia, łącznie ponad 40 osób. Jak opisują organizatorzy: Scenariusz nawiązuje do działań Frontu Pomorskiego zimą 1920 roku, który pod dowództwem gen. Józefa Hallera miał za zadanie wyegzekwować postanowienia Traktatu Wersalskiego w sprawie przyznania Polsce administracji na Pomorzu.

Podczas realizacji zadania, doszło do kilku starć z pruską strażą graniczną, która miejscowo stawiała opór. Zwieńczeniem akcji jest akt Zaślubin z Morzem dokonany przez gen. Hallera w obecności Wincentego Witosa i ministra Stanisława Wojciechowskiego przy wtórze salw armatnich.
 
14:30 - 15:00 - Plac Orła Białego - zbiórka do Marszu Niepodległości i przejście ulicami Szczecina na Plac Szarych Szeregów pod popiersie Naczelnika Państwa Marszałka Józefa Piłsudskiego


O godz. 16.00 pod Pomnikiem Marszałka Jozefa Piłsudskiego (Plac Szarych Szeregów) odbędzie się Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 09, 2011, 09:26:40 »
Cytat: "DarekMirror"

To w takim razie zapraszam serdecznie do Szczecina nie tylko na Marsz ale wcześniej na obchody na Wałach Chrobrego,będzie co pooglądać i czego posłuchać.


Dziękuję, nie będę uczestniczył w Twoim święcie. Nie lubię kiedy ktoś przywłaszcza sobie jakieś święto, ja je będę obchodził po swojemu bez podziału na "tych i tamtych" na "przyjaciół i wrogów".

DarekMirror

  • Gość
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 09, 2011, 09:38:21 »
Cytat: "secha"
Nie lubię kiedy ktoś przywłaszcza sobie jakieś święto

Czy sądisz że potomkowie okupantów Polski,utrwaladze władzy ludowej,wszyscy ci którzy przyczynili się do zniewolenia Narodu i Polski mogą i powinni w tym dniu czuć się komfortowo?

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 09, 2011, 10:04:53 »
Tak, bo to nie wina potomków, że ich dziadkowie czy pradziadkowie stali po innej stronie niż ta, którą teraz uważa się za politycznie poprawną. Nie sądzę, aby zostało wielu takich, którzy przyczynili się do zniewolenia Polski w tamtym czasie co oznacza, że święto jest wszystkich i dla wszystkich. Dlaczego z kolejnym nadejściem 11 listopada będziemy roztrząsać to co złe? Nie możemy się tego dnia cieszyć? Nie widzę nic wzniosłego i wielkiego w składaniu kwiatów przy popiersiu Piłsudskiego na placu SS, przy którym codziennie setki kierowców wyzywają na siebie nawzajem i przeklinają cały świat.

Znowu w telewizji zobaczymy i usłyszymy buczenie, bo grupa ludzi uzna, że to tylko ich święto. To mnie właśnie smuci i dlatego nie mam zamiaru uczestniczyć w "przedstawieniach" bo co roku kończą się one tak samo.

DarekMirror

  • Gość
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 09, 2011, 10:26:20 »
Cytat: "secha"
to nie wina potomków, że ich dziadkowie czy pradziadkowie stali po innej stronie niż ta, którą teraz uważa się za politycznie poprawną

Otóż grubo się mylisz.To środowisko potomków zbrodniarzy i okupantów Polski ma się wyśmienicie czego przykładem jest duszenie wolności słowa( sprawa kneblowania przez sąd prof.Zybertowicza,słynnego poety pana Rymkiewicza) - za prawdę sądownie właśnie synowie i córki a nawet już wnuczki tych okupantów dalej gnoją Polaków.
Tak jest w każdym zakątku Polski,ludzie którzy walczyli ze zniewoleniem komunistycznym w latach 80-tych nie mogą w rejonie gdzie mieszkają znaleźć pracy(przykład Koszalina).
 Zwykli normalni Polacy dbający o wartości patriotyczne nie są poprawni politycznie jak sugerujesz(może nie znasz znaczenia tego pojęcia?)

DarekMirror

  • Gość
Telefoniczna informacja o Marszu Niepodległości.
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 09, 2011, 10:32:30 »
Szczegółowe informacje można uzyskać pod tym numerem: 692 39 79 74

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 09, 2011, 10:50:57 »
Cytat: "DarekMirror"
Czy sądisz że potomkowie okupantów Polski,utrwaladze władzy ludowej,wszyscy ci którzy przyczynili się do zniewolenia Narodu i Polski mogą i powinni w tym dniu czuć się komfortowo?

Cytat: "secha"
Nie sądzę, aby zostało wielu takich, którzy przyczynili się do zniewolenia Polski

Zostało wielu. Jeżeli nie ich samych to potomków, wychowanych w określonych przywilejach, które to zniewolenie przyniosło. I z pewnością czują się komfortowo. Zapewnia im to Polska Tuska, Palikota i Michnika, która coraz bardziej jest znowu Polską „nieświeżego oddechu” Urbana i Jaruzelskiego. I to nie tylko mają komfort w sferze samopoczucia, ale wymierny komfort materialny. Oczywiście, nie mam na myśli tylko tych wymienionych „panów”, ale wszystkich beneficjentów poprzedniego systemu Rychów, Zbychów, Mirów, którzy już spokojnie, bo nikt im nie patrzy na ręce mogą sprawować władzę niekoniecznie bezpośrednio w rządzie, sejmie, mediach i spółkach zależnych, sądownictwie i gdzie się tam jeszcze komu podoba.

A rządzonemu „bydełku” wystarczy kość podrzucona przez media. Niech się trochę poszarpią.
millena

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 09, 2011, 12:12:16 »
Cytat: "secha"
Tak, bo to nie wina potomków, że ich dziadkowie czy pradziadkowie stali po innej stronie niż ta, którą teraz uważa się za politycznie poprawną.

Daj spokój. Zamiast próbować kruszyć beton lepiej przyjrzyj się temu wątkowi i wyciągnij wnioski. Sugeruję zwrócenie szczególnej uwagi na kwestię faszystów  ;D
Co do poprawności politycznej - normalny człowiek nie wini nawet tego dziadka czy pradziadka, nie wspominając o potomkach. To jest historia i nic więcej.
Właśnie kończę czytać książkę wydaną przez powiat, wspomnienia ludzi, którzy do Polic przyjechali w pierwszych latach po wojnie. Z różnych stron przyjeżdżali, wszyscy po lepsze życie. I razem to życie budowali, chociaż byli różnokolorowi. Trzeba być albo bałwanem, albo chorym człowiekiem, żeby teraz dowodzić, że dobry to ten od Andersa, a zły - ten ranny pod Kołobrzegiem.

A najgorsze jest to, że ci wszyscy dzisiejsi superpatrioci nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że są owocami sowieckiej indoktrynacji, prowadzonej już od szkoły podstawowej. Nie bez powodu roztrząsanymi na wszystkie strony symbolami walki o wolność robiono przegrane powstania (zresztą z góry na te porażki skazane), a nie to, co się działo np. w Wielkopolsce. Sowieci doskonale wiedzieli, że Polak wymachujący szabelką i śniący o potędze jest niegroźny, a naprawdę niebezpieczny jest ten, który swoją potęgę buduje z tego, co ma do dyspozycji.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 09, 2011, 13:23:27 »
Cytat: "Wykidajło"

Daj spokój. Zamiast próbować kruszyć beton lepiej przyjrzyj się temu wątkowi i wyciągnij wnioski.


Dlatego zacząłem od tego, że jest mi przykro i smutno. I dalej to podtrzymuje. Kolejne święto, które zamiast łączyć to będzie dzielić. A to wszystko pod hasłami SB-ek, faszysta, pedał, zdrajca. Znowu będą gwizdy i buczenia.

Ile lat jeszcze trzeba będzie przeczekać, żeby historia była tylko historią, a ludzie patrzyli w przyszłość z myślą o jedności i wzajemnym szacunku.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 09, 2011, 13:49:58 »
Cytat: "secha"
Cytat: "Wykidajło"

Daj spokój. Zamiast próbować kruszyć beton lepiej przyjrzyj się temu wątkowi i wyciągnij wnioski.

Dlatego zacząłem od tego, że jest mi przykro i smutno. I dalej to podtrzymuje. Kolejne święto, które zamiast łączyć to będzie dzielić. A to wszystko pod hasłami SB-ek, faszysta,

A sprawdziłeś, kto w tym wątku mówi o faszystach? ;)

Cytat: "secha"
Ile lat jeszcze trzeba będzie przeczekać, żeby historia była tylko historią, a ludzie patrzyli w przyszłość z myślą o jedności i wzajemnym szacunku.

Mniej niż Ci się wydaje, przynajmniej jeśli chodzi o historię i przyszłość. Np. ja pamiętam rok 1980 (miałem 16 lat) - ale dla mnie to już tylko historia :)
Do tyłu oglądają się ci, którzy boją się tego, co przed nimi. Byli tacy, są i będą. Zawsze łatwiej powiedzieć, że winnym moich niepowodzeń jest Żyd, sąsiad, kapitalista albo UFO, niż przyznać się, że źle mi się wiedzie, bo nic nie umiem, a do tego jestem leniem. Ale będzie ich tym mniej, im lepiej będzie w kraju. Naszym, nie moim, Twoim czy Kaczyńskiego.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie 11.11.11
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 09, 2011, 14:06:32 »
Cytat: "Wykidajło"

A sprawdziłeś, kto w tym wątku mówi o faszystach? ;)


Właśnie Ci "prawdziwi" Polacy :D