Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Cwaniactwo policji  (Przeczytany 19565 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« dnia: Października 26, 2011, 14:26:28 »
Ok, wyleję sobie gorzkie żale bo mnie panowie "policjantowie" z rana zdenerwowali.

Godzina 5 rano, ciemno jeszcze, okolice Lotosu, nieco zmulony rannym wstawaniem jadę sobie spokojnie w kierunku ronda. Górne lusterko mam przyciemnione. Nagle w tej ciemności ni stąd ni zowąd pojawiają mi się niebieskie światła i siedzą na tyłku. Jako, że przed momentem śmiałem wyprzedzić rowerzystę przekraczając podwójną ciągłą to myślę sobie, że no tak, pewnie policja i mi mandat za to stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym dadzą.

Prawie trafiłem - owszem, była to policja, ale nie zatrzymali mnie. Szybkim ruchem, z nadal włączonymi sygnałami świetlnymi mnie wyprzedzili, światła wyłączyli i zapierdzielają (nie, nie była to przepisowa jazda) dalej. A tu dalej co? Przystanek autobusowy, na którym to autobus sygnalizuje wyjazd z zatoczki. Obowiązkiem panów policjantów jest ustąpienie mu pierwszeństwa. Co robią? Znów włączają niebieskie sygnały świetlne. Autobus już w połowie wyjechał z zatoki, daje po hamulcach, policja też, oboje nie wiedzą co robić. Policja myk autobus wyprzedza, wyłącza światła i zapierdziela dalej.

Nie wiem czy panowie władza będą to czytać, szczerze wątpię, ale chciałbym przytoczyć dla nich pewną definicję z Prawa o Ruchu Drogowym:

Cytuj (zaznaczone)
pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego;


Więc panowie władza, ja, jak i autobus przede mną, nie miał żadnego obowiązku was przepuszczać mimo, iż swoim zachowaniem bardzo się tego domagaliście. Nie byliście pojazdem uprzywilejowanym, nadużywaliście jedynie swoich przywilejów.

Dlaczego to piszę? Bo to nie pierwsza taka sytuacja na drodze, z którą się spotkałem. I dotyczy nie tylko policji. Ja rozumiem gdy służby jadą pustą trasą, po co wówczas męczyć uszy kogutami. Ale gdy zbliżają się do jakiegoś pojazdu, tym bardziej w mieście, to mają zasrany obowiązek włączyć również sygnały dźwiękowe. Inaczej są normalnymi użytkownikami ruchu i nikt nie ma obowiązku ustępować im pierwszeństwa.

Szkoda, że akurat nie miałem włączonej kamery.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #1 dnia: Października 26, 2011, 15:49:05 »
KrP, zabrałeś im "13" :]

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #2 dnia: Października 26, 2011, 15:53:44 »
Odda w mandatach :devil:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #3 dnia: Października 26, 2011, 16:26:57 »
Takiego wała. ;P

Nie mam tego na filmie więc tak jak pisałem, moge sobie co najwyżej gorzkie żale powylewać. ;/
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #4 dnia: Października 26, 2011, 21:43:47 »
a pamiętasz jaki był numer taktyczny W-... ? tych "Orłów"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2011, 08:48:15 »
Coś Ty, wszystko trwało jakieś 10s.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2011, 23:34:48 »
dzisiaj byłam świadkiem jak to panowie srebrnym oznakowanym trensporterkiem tak fachowo stanęli przed ul. PCK w którą skręcali że zmusili autobus do jazdy po krawężniku, mało o lampę się nie otarł. Pewnie chłopcy na kebaba jechali ;)
Parę dni temu z kolei radiowóz o numerze w626 pod powiatem stał sobie na parkingu tak fachowo że blokował parking i wejście dla niepełnosprawnych do starostwa. Zdążyłam załatwi sprawy w starostwie a on dalej tam stał i blokował, siedzący kierowca tylko spod byka mierzył podjeżdżające pojazdy, po jakimś czasie wyszedł ze starostwa pan radny-policjant znany z tego forum i dopiero odjechali.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2011, 23:58:41 »
Cytat: "KrP"
Godzina 5 rano
Cytat: "KrP"
Ja rozumiem gdy służby jadą pustą trasą, po co wówczas męczyć uszy kogutami. Ale gdy zbliżają się do jakiegoś pojazdu, tym bardziej w mieście, to mają zasrany obowiązek włączyć również sygnały dźwiękowe. Inaczej są normalnymi użytkownikami ruchu i nikt nie ma obowiązku ustępować im pierwszeństwa.


Ludziom nigdy nie dogodzisz. Już widzę zadowolone miny mieszkańców obudzonych o 5 rano wyciem "koguta". Jeśli policja spieszy się na interwencję, czy tez pogotowie jedzie do ostrego przypadku, nad ranem, gdy jest ciemno, to chwała im za to, że nie włączają wyjca. Gdybym jechał pusta drogą i widziałbym za sobą błyskające niebieskie światła to wiedziałbym, że trzeba umożliwić przejazd i nie zastanawiałbym się nad tym, czy doczekam się sygnałów dźwiękowych.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #8 dnia: Października 28, 2011, 08:10:30 »
Cytat: "babadraba"
Jeśli policja spieszy się na interwencję
W przypadku, o którym KrP pisze raczej nie ma mowy o spieszeniu się na interwencję, tylko właśnie cwaniactwo. Sam byłem świadkiem gdy straż miejska, czy właśnie policja wykonywała ciekawy manewr na Piłsudskiego. Mianowicie jadąc od ronda w kierunku wiaduktu włączali sygnały świetlne, zawracali na martwym polu, po czym światła wyłączali i jechali sobie nie spiesząc się nigdzie w drugą stronę.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #9 dnia: Października 28, 2011, 08:45:43 »
Cytuj (zaznaczone)
Ludziom nigdy nie dogodzisz. Już widzę zadowolone miny mieszkańców obudzonych o 5 rano wyciem "koguta". Jeśli policja spieszy się na interwencję, czy tez pogotowie jedzie do ostrego przypadku, nad ranem, gdy jest ciemno, to chwała im za to, że nie włączają wyjca. Gdybym jechał pusta drogą i widziałbym za sobą błyskające niebieskie światła to wiedziałbym, że trzeba umożliwić przejazd i nie zastanawiałbym się nad tym, czy doczekam się sygnałów dźwiękowych.


Widzisz, ja jestem człowiekiem, który od służb mundurowych wymaga stosowania się do obowiązującego prawa. I ja też się na drodze do niego stosuję. Widząc jedynie sygnał świetlny - nie mam obowiązku ustępować jakiemukolwiek pojazdowi pierwszeństwa. Bo nie wiem co oni akurat w tym momencie robią, sygnału dźwiękowego nie dają więc pojazdem uprzywilejowanym nie są, więc na interwencję nie jadą. Z jakiej racji więc mam im zjeżdżać?

Tak jak pisałem - po pustej drodze niech sobie koguty wyłączają. Ale zbliżając się do pojazdu i chcąc przejechać bezkolizyjnie mają zasrany obowiązek go włączyć. I nie obchodzi mnie, że obudzą mnie, sąsiada i półroczne dziecko w bloku obok.

Bo podjechanie mi pod du,pę, włączenie świateł, wyprzedzenie, wyłączenie świateł, wpieprzenie się autobusowi wyjeżdżającemu z zatoczki, ponowne włączenie świateł, wyprzedzenie autobusu i ponowne wyłączenie świateł nie uważam za jazdę na interwencję.

BTW od kiedy straż miejska ma niebieskie koguty? Z tego co pamiętam to do niedawna mieli żółte więc nie mogli być pojazdem uprzywilejowanym. Eh, dokąd ten kraj zmierza. ;/
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #10 dnia: Października 28, 2011, 11:07:19 »
W grudnia 2009 r weszły zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym.W oparciu o te zmiany straż miejska stała się jedną ze służb, której pojazdy są uprzywilejowane.To bez wątpienia otwiera im drogę do zmian barw "koguta" Tak więc kierowcy muszą im ułatwić przejazd podobnie jak policji i pogotowiu.Ustawa jednak precyzuje w jakich sytuacjach wolno im używać sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

antyoszolom

  • Gość
Re: Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #11 dnia: Października 31, 2011, 00:26:16 »
Cytuj (zaznaczone)
Dlaczego to piszę? Bo to nie pierwsza taka sytuacja na drodze, z którą się spotkałem. I dotyczy nie tylko policji. Ja rozumiem gdy służby jadą pustą trasą, po co wówczas męczyć uszy kogutami. Ale gdy zbliżają się do jakiegoś pojazdu, tym bardziej w mieście, to mają zasrany obowiązek włączyć również sygnały dźwiękowe. Inaczej są normalnymi użytkownikami ruchu i nikt nie ma obowiązku ustępować im pierwszeństwa.

Szkoda, że akurat nie miałem włączonej kamery.


Raczej smutne te twoje wywody...  i jeszcze ten tekst "szkoda, że akurat nie miałem włączonej kamery". Myślę, że w twoim "idealnym  świecie wiecznie nie zadowolonych i z zasranymi obowiązkami" nikt nie chciał by z tobą mieszkać.

Pytanie konkursowe na koniec miesiąca października: Kto to jest GRAFOMAN (konkurs z nagrodami).

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #12 dnia: Października 31, 2011, 05:14:20 »
Jak nie masz nic sensownego do dodania to zajmij się czymś produktywnym, nie wiem, pobaw się siusiakiem or sth.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

antyoszolom

  • Gość
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #13 dnia: Października 31, 2011, 06:21:58 »
Cytat: "KrP"
Jak nie masz nic sensownego do dodania to zajmij się czymś produktywnym, nie wiem, pobaw się siusiakiem or sth.


Daleki jestem od bezproduktywnych kłótni i poniżej pewnego poziomu nie zamierzam schodzić. Twoja odpowiedź nie pozostawia złudzeń, że ilość (ponad 1500 postów na forum) nie przekłada się na jakość.

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Cwaniactwo policji
« Odpowiedź #14 dnia: Października 31, 2011, 08:51:19 »
Ja do Policji nic nie mam,niech robią co chcą.Dobrze,że w ogóle są w tym zje...mieście.