Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Inwestycje  (Przeczytany 67515 razy)

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #75 dnia: Października 29, 2011, 08:34:09 »
Widzę, żę udziela się przedstawiciel gminy to może warto podebrać pomysł Prezydentowi Szczecina Krzystkowi i postawić na nowoczesne fabryki czyli super-biurowce sektor IT i BPO, kilka lat temy rozmawiałem z Krzystkiem i patrzyłem na to sceptycznie a teraz Szczecin rośnie w siłę,
a Police mają olbrzymie i nikomu niepotrzebne działki Infraparku, trzeba uzmysłowić sobie że tak potężnych inwestycji nie będzie, gmina już dawno powinna zmienić strategię paku i postawić na małe firmy, oraz biurowce pod wynajem
Cytuj (zaznaczone)
Dział promocji miasta dokonał wspaniałej pracy czyniąc Szczecin widocznym ze swoimi zaletami – łącząc zarówno czynniki biznesowe (populacja, centra akademickie, niskie koszty pracy, znajomość języków obcych, dostęp do lotniska, itd.) jaki i ofertę miasta dla przyszłych rezydentów / gości (obiekty kulturalne i sportowe, baza hotelowa, szkoły, parki, rozrywka, itd.). Miasto rozpoczęło również współpracę z międzynarodowymi doradcami, wysłuchując i wprowadzając w życie ich sugestie.

Do dzisiaj, rosnąca atrakcyjność miasta dla sektora BPO/SSC udowodniona została dzięki firmom, które zdecydowały się zlokalizować swoje oddziały w Szczecinie. Można tu wymienić Asseco, Comarch, Macrologis, Stream International, Arvato Services, BL Stream czy Coloplast,  którego Europejskie Centrum Wsparcia Finansowego otwarto w listopadzie 2009.

Największe firmy działające w Szczecinie (biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych) to Tieto, skandynawska firma z sektora IT, której zatrudnienie może sięgnąć 500 osób w 2011, i Unicredit, który rozpoczął działalność w zeszłym roku a już zatrudnia 280 pracowników w Szczecinie i ma dalsze plany rozwoju w odniesieniu do szczecińskiej lokalizacji. W chwili obecnej trwają finałowe negocjacje z kolejną firmą z sektora BPO/SSC, która wybrała Szczecin na lokalizację jednego ze swoich centrów usług, w którym planuje zatrudnić ok. 200 osób.

http://www.szczecin.eu/invest/sektor_it/sektor_it_i_bpo.html

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #76 dnia: Października 29, 2011, 10:47:39 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jeżeli zadaniem własnym gminy jest zapewnienienie mieszkańcom dostaw wody i odprowadzanie ścieków, to czy włożenie milionów złotych w stację uzdatniania wody i system kanalizacji na północ od miasta to inwestowanie czy wydawanie?


Pozwolisz, że odpowiem. Jest to inwestowanie poprzez redukcję kosztów w innych sektorach, np. ochrony środowiska (kary), zdrowia mieszkańców (koszty leczenia), nawet budowa nowego chodnika jest inwestycją redukującą inne koszty (koszty wypadków).

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jeżeli zadaniem gminy jest rozwój sieci transportowej, to wydanie ciężkich milionów na modernizację ulic Wyszyńskiego i Piaskowej to inwestowanie, czy wydawanie?


Bardzo dobry przykład. Budujące jest to, że w Policach (i w całej Polsce z resztą) wykonuje się wiele drogowych inwestycji. Rozbudowa dróg jest ważnym i potrzebnym elementem rozwoju, to nie jest zwykłe wydawanie pieniędzy. Policom bardzo potrzebne są nowe połączenia drogowe (szczególnie ze Szczecinem), aż się prosi o dwupasmówkę. Ciekawy jestem, co będzie, jak wiadukt w Mścięcinie zostanie zamknięty, bo nie będzie dawał już rady. Wiadomo, że wielu mieszkańców Polic pracuje w Szczecinie, dojazdy są coraz bardziej uciążliwe, być może niektórzy zdecydują się na wyprowadzkę do Szczecina. Police stracą, a Szczecin zyska nowego podatnika.  

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Nie wiem czego oczekują po tym wątku pytający i komentujący - zenon, Bieniu - pretekstu do przywalenia i powykrzykiwania o złodziejstwie i marnotrawieniu, czy tez porozmawianiu o już zrealizowanych przedsięwzięciach i ewentualnei o kolejnych potrzebnych działaniach?


To jest zwykłe bicie piany, każdy chyba widzi, że inwestycji w Policach trochę było. Trzeba mieć nadzieję, że sytuacja będzie się poprawiać i dalsze plany inwestycyjne doczekają się realizacji.

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #77 dnia: Października 29, 2011, 11:08:47 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Gmina nie jest przedsiebiorstwem, u podstawy którego lezy osiąganie zysku.


Panie Grzegorzu, niestety  w zupełności się z panem nie  zgadzam.
 Gmina jak najbardziej ma prawo inwestować i osiągać  zyski , ma nawet prawo  wydawać papiery dłużne celem ich realizacji.
Dla przykładu:  Gmina jest udziałowcem Spółki Infrapark, w przypadku osiągania przez tą spółkę zysków  ma prawo do  dywidendy jak  każdy inny  właściciel.

Natomiast  wydatki  na działalność  socjalno- bytową  mieszkańców  to druga  strona medalu,  która  z racji  wielokierunkowych potrzeb  tym bardziej powinna  determinować  zarządzających  Gminą  do  inwestycji  przynoszących  wymierne zyski.


popr.literówkę
garde

jezat

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #78 dnia: Października 29, 2011, 15:23:11 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Gmina nie jest przedsiebiorstwem, u podstawy którego lezy osiąganie zysku. Gmina jest powołana do zaspokajania potrzeb mieszkańców. Zakres tych potrzeb jest ujety w obszarze zadań własnych gminy.

W zakresie zadań własnych gminy nie leży handel mieszkaniami nowymi i zużytymi,tylko zaspokajanie potrzeb mieszkańców.Proszę wskazać w którym miejscu prawo gminne pozwala okradać członków s-ni mieszkaniowych, zmuszając ich do współfinansowania budowy mieszkań dla ludzi posiadających odpowiedni poziom dochodów -patrz budowa luksusowych mieszkań dla zameldowanych w blaszakach.Proszę wskazać przepis gminny nakładający na władze gminy obowiązek budowy takich mieszkań w wysokim standardzie z uwzglednieniem faktu,że nie podjęto uchwały zakazującej handlu mieszkaniami, zwanego
nie wiadomo dlaczego sprzedażą na własność .Reasumując gmina Police może się bawić jak przedsiębiorstwo handlując mieszkaniami i to czyni.

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #79 dnia: Października 30, 2011, 23:52:10 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Bieniu"
Jezeli pan Ufniarz na pytanie o zyski z inwestycji odpowiada:

" możesz uszczegółowić co masz na mysli pytając o zyski?
 Bo nie do końca rozumiem o jakie zyski pytasz."

To chyba mozna sie domyslic ze w Policach pieniedzy sie nie inwestuje tylko wydaje :)
 
Powinienes zadac pytanie "Na co wydacie budżet" Wtedy uzyskasz odp.
Następnym razem nie komplikuj :)


Moje pytanie nie zostało zadane bez podstaw.
Bo jesli mówiąc o inwestowaniu ma sie na mysli przedsięwzięcia, z których w przyszłosci płynąć będa zyski, to troche nie ten adres, nie gmina.
Gmina nie jest przedsiebiorstwem, u podstawy którego lezy osiąganie zysku. Gmina jest powołana do zaspokajania potrzeb mieszkańców. Zakres tych potrzeb jest ujety w obszarze zadań własnych gminy.
Jesli kogos zmyla termin inwestowanie(w kontekście gminnych środków) można stosować okreslenie "wydatki majątkowe"(tak ustawa o finansach publicznych okresla nakłady inwestycyjne).

Jeżeli zadaniem własnym gminy jest zapewnienienie mieszkańcom dostaw wody i odprowadzanie ścieków, to czy włożenie  milionów złotych w stację uzdatniania wody i system kanalizacji na północ od miasta to inwestowanie czy wydawanie?

Jeżeli zadaniem gminy jest rozwój sieci transportowej, to wydanie ciężkich milionów na modernizację ulic Wyszyńskiego i Piaskowej to inwestowanie, czy wydawanie?

Nie wiem czego oczekują po tym wątku pytający i komentujący - zenon, Bieniu - pretekstu do przywalenia i powykrzykiwania o złodziejstwie i marnotrawieniu, czy tez porozmawianiu o już zrealizowanych przedsięwzięciach i ewentualnei o kolejnych potrzebnych działaniach?

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


Moim skromnym zdaniem gmina jest przedsiebiorstwem. W dodatku duzym i bogatym;włascicielem nieruchomosci oraz pobierajacym dywidendy w postaci podatków.Takie inwestycje jak infrapark maja na celu osiagniecie ZYSKU ! Z podatku, wynajmu terenu itd, ale takze zapewnienie mieszkanca pracy.

Konczenie zadan gminy na wydawaniu pieniedzy nie bede komentował. Takie podejscie doprowadza do sytuacji w której plajta ZCH Police doprowadziłoby do bankructwa gminy!

Kazde przedsiebiorstwo ma okreslone zadania do wykonania. Co jakis czas linia technologiczna wymaga konserwacji lub modernizacji, ale zeby konkurowac na rynku trzeba sie rozwijac. Inwestowac w nowe gałezie infrastrukture itd Czym ten opis rózni sie od gminy nie rozumiem

Nie zamierzam nic tu wykrzykiwac o złodziejstwie itd. Wszedzie kradna, kradli i krasc beda. Tylko niech jeszcze robia cos dobrego zeby było co krasc!

Np taka przeprawe Police-Swieta jak wyzej wspomniano w jakim punkcie utknęła? Interpelacja w 2007, RPO Woj. Zachodniopomorskiego?
:)

senex

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #80 dnia: Października 31, 2011, 03:29:58 »
Niedobrze się dzieje, gdy ktoś wyrokuje w jakimś temacie, nie mając pojęcia o czym mówi. A tak niestety jest z Tobą drogi "Bieniu". Gdybyś cokolwiek popatrzył na ustawy - wiedziałbyś, że gmina MA ZAKAZ prowadzenia działalności gospodarczej. Tym samym porównywanie jej z przedsiębiorstwem jest absurdem. Gmina ma postępować gospodarnie, ale nie funkcjonuje w kategoriach zysk - strata. Jeśliby ktoś w gminie projektował działalność gospodarczą z wykorzystaniem jej kapitału - ma na głowie prokuratora.
Działalność gospodarczą mogą natomiast prowadzić samodzielne, wydzielone podmioty z udziałem kapitału gminy. W Policach to - przede wszystkim - TRANS-NET, SPPK i Zakład Odzysku i Utylizacji Odpadów w Leśnie. Działalność gospodarczą prowadzą też różne, liczne podmioty o statusie zakładów budżetowych.

Dobrze byłoby też wiedzieć jak się mają sprawy z niektórymi udziałami kapitałowymi. Np. w Infraparku wiekszościowym udziałowcem są ZCh "Police" SA (prawie 55%). W Porcie - też ZCh - 90%. Udziały gminy są mniejszościowe, wzięły się z faktu wniesienia aportem terenów, ale nie dają prawa do samodzielnego zarządzania.

I jeszcze słowo o przedsięwzięciu w Zalesiu. Jest to przedsięwzięcie z pieniędzy unijnych, łączy inicjatywę trzech podmiotów: Tierpark w Ueckermünde, miasta Eggesin i Gminy Police. Ta ostatnia, angażując w niewielkim stopniu kapitał własny, korzysta (podobnie, jak wspólnicy) z wielomilionowej dotacji z funduszy europejskich oraz z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Cel jest bardzo zacny - podniesienie edukacji ekologicznej na obszarze nadzalewowym. W Ueckermünde zostanie rozbudowane ZOO, w Eggesin powstanie muzeum łodzi, w Zalesiu - międzynarodowy, nowoczesny ośrodek edukacyjny.
Unia Europejska przydziela na takie cele fundusze pod trzema warunkami.
Pierwszy: projekt mieści się w profilu unijnej organizacji życia społecznego.
Drugi: ma charakter międzynarodowy, w tym wypadku chodzi o Interreg - specjalny fundusz na rzecz współpracy polsko-niemieckiej i niemiecko-polskiej.
Trzeci: inicjatywa przez pięć lat nie będzie skomercjalizowana, to znaczy jest zakaz pozyskiwania bezpośrednich zysków z przedsięwzięcia.

Tak np., w korespondencji z odpowiednimi inicjatywami niemieckimi, skanalizowano gminę (ochrona wód podziemnych) i powstał kompleks plażowy w Trzebieży. Idąc tropem podlanego niewiedzą rozumowania różnych "bieniów", "zenonów" i "garde" - od przyszłego roku (5 lat minęło) wstęp na trzebieską plażę może być płatny. Czteroosobowa rodzina zapłaci np. po 5 złotych od dorosłych, 3 złote od dziecka, 10 od samochodu. Do tego, jak dojeżdża z Polic - 12 zł za paliwo. Razem przyjemność plażowania będzie ją kosztowała 38 złotych na "dzień dobry". A jak dołożymy do tego niezbędne jedzenie i picie - 100 złotych mało. Koszt utrzymania plaży się zmniejszy. Liczba plażowiczów również. O to chodzi w tym rozumowaniu?

Zgodnie z rozumowaniem wymienionych dyskutantów należy też zlikwidować wszelkie inicjatywy zaspokajające wyższe potrzeby, ale nie przynoszące dochodu w rozumieniu zysku. Koniec z MOK, biblioteką, Dniami Polic, Neptunaliami, Jarmarkiem Augustiańskim. Koniec jakiejkolwiek pomocy dla instytucji pozarządowych, stowarzyszeń i wolontariatu. Koniec pieniędzy dla ubogich (też zysku nie przynoszą). Koniec dożywiania głodnych dzieci. Po prostu koniec wszystkiego, czego finalnym efektem nie jest wymierny zysk finansowy.
A jednocześnie wprowadźmy opłaty. Za korzystanie z wszystkich udogodnień gminnych. Od wyasfaltowanej gminnej drogi, przez nowo położone chodniki po ścieżki rowerowe. A czemu nie? Tyle osób jeździ do Zakładów rowerem. No to ustawić dwie, czy cztery bramki i ściągać kasę. Choćby po złotówce za przejazd. Każdy zapłaci dwa złote za przejazd w obie strony. Kilkaset złotych codziennie gwarantowane. Takie pomysły można wysuwać długo.

Obserwuję tę dyskusję i poza mnogością rezonerów nie mających pojęcia jak funkcjonują podmioty samorządowe widzę potworną zawiść skierowana pod adresem mieszkańców kwartału przy ul. Bankowej. Dlaczego wyburzając hotele wybudowano przyzwoite domy. Dlaczego dano mieszkańcom hoteli nowe mieszkania, zamiast ich zakwaterować w jakichś ruinach, albo blaszakach ustawionych na peryferiach. Dlaczego oni DOSTALI, a ja się skręcam z zawiści, bo NIE DOSTAŁEM/NIE DOSTAŁAM?

Zawiść do pięknych uczuć nie należy. I to w tej dyspucie widać.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #81 dnia: Października 31, 2011, 08:52:57 »
Cytat: "_garde_"
Panie Grzegorzu, niestety  w zupełności się z panem nie  zgadzam.
 Gmina jak najbardziej ma prawo inwestować i osiągać  zyski , ma nawet prawo  wydawać papiery dłużne celem ich realizacji.


Zgadza sie. Ma prawo emitowac obligacje aby pozyskać w ten sposób fundusze na realizacje zadań inwestycyjnych. Miało to juz miejsce w Policach. Sfinansowano w ten sposób częściowo kanalizację.


Cytat: "_garde_"
Dla przykładu:  Gmina jest udziałowcem Spółki Infrapark, w przypadku osiągania przez tą spółkę zysków  ma prawo do  dywidendy jak  każdy inny  właściciel.


I tu tez się zgadza. Tyle, ze gmina powołała spółke Infrapark nie po to, by czerpac zyski z dywidendy, czyli z chęci osiągnięcia zysku. Infrapark powołano po to by
zarządzał gruntami położonymi wokół ZCH, podniósł ich wartość poprzez uzbrojenie i stworzył ofertę dla zainteresowanych lokowaniem swoich przedsięwzięć gospodarczych podmiotów.

Gmina nie jest przedsiębiorstwem. U podloza jej funkcjonowania nie lezy dążenie do osiągnięcia zysku. Ma zaspokajać potrzeby mieszkańców. W tym celu utworzono ten szczebel administracji publicznej.
Podatki lokalne i udział w podatkach państwowych nie są jej zyskiem, a dochodem własnym, dzieki któremu może realizowac zadania na nia nałozone prawem.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #82 dnia: Października 31, 2011, 11:06:35 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dać na własność za publiczne pieniądze - nie mozna.
Dać możliwość wykupienia - można.
Żeby było sprawiedliwie to na zasadach równych dla wszystkich.

Grzegorz, ale zasady równe dla wszystkich oznaczają w tym przypadku brak rabatów. Cenę wyznacza rynek i już. Mieszkaniec lokalu komunalnego i tak jest uprzywilejowany - ma dach nad głową bez zarzynania się spłacaniem hipoteki. Wystarczy.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #83 dnia: Października 31, 2011, 11:51:46 »
Cytat: "Wykidajło"
Grzegorz, ale zasady równe dla wszystkich oznaczają w tym przypadku brak rabatów. Cenę wyznacza rynek i już. Mieszkaniec lokalu komunalnego i tak jest uprzywilejowany - ma dach nad głową bez zarzynania się spłacaniem hipoteki. Wystarczy.


One(te rabaty, bonifikaty) są równe dla wszystkich - wszystkich najemców mieszkań komunalnych.
Moze i można mówić o nich jako o obywatelach uprzywilejowanych, bo otrzymali w najem mieszkania na podstawie przepsiów prawa i moga te mieszkania wykupić po cenie rynkowej(oszacowanej przez rzeczoznawcę) minus bonifikata.
Ale idąc Twoim tropem mozna na przykład zapytać o akcje pracownicze. Zakład jest państwowy, a akcje otrzymują pracownicy, a nie wszyscy obywatele.

Uprzywilejowanie najemców komunalnych według Ciebie bierze się z tego, że sa za biedni na spłate hipoteki. Ty mieszkania komunalnego nie dostałes, bo za dobrze zarabiasz.
I podkreslmy - nie jest to wymysł gminy, tylko takie są przepisy krajowe.

Pozdrawiam

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #84 dnia: Października 31, 2011, 12:15:24 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Wykidajło"
Grzegorz, ale zasady równe dla wszystkich oznaczają w tym przypadku brak rabatów. Cenę wyznacza rynek i już. Mieszkaniec lokalu komunalnego i tak jest uprzywilejowany - ma dach nad głową bez zarzynania się spłacaniem hipoteki. Wystarczy.

One(te rabaty, bonifikaty) są równe dla wszystkich - wszystkich najemców mieszkań komunalnych.

Czyli są niesprawiedliwe.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ale idąc Twoim tropem mozna na przykład zapytać o akcje pracownicze. Zakład jest państwowy, a akcje otrzymują pracownicy, a nie wszyscy obywatele.

I to też sprawiedliwe nie jest.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
I podkreslmy - nie jest to wymysł gminy, tylko takie są przepisy krajowe.

Uprasza się o zaniechanie wciskania ciemnoty :)
Przepisy krajowe nie zmuszają nikogo do dawania bonifikat. O tym, czy dać (i ile) decyduje gmina.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #85 dnia: Października 31, 2011, 12:50:52 »
Cytat: "senex"
Gdybyś cokolwiek popatrzył na ustawy - wiedziałbyś, że gmina MA ZAKAZ prowadzenia działalności gospodarczej.


Gdyby tak było, to prywatne firmy budowlane pozwały by gminę za tworzenie nieuczciwej konkurencji. Jeden z przykładów to budowa mieszkań... Inne to np. mieszkania, lokale i grunty na wynajem, transport, rozrywka...

Prawo zapewne nie jest tak oczywiste jak mówisz, z czego korzystają gminni prominenci.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #86 dnia: Października 31, 2011, 14:08:30 »
Cyt. dla senex: Wyrok NSA z 19 stycznia 2003 r., SA/Gd 1968/02, OSS z 2003 r. nr 4, poz. 105
Działalność gospodarcza stanowi jeden ze sposobów realizacji podstawowych zadań jednostek samorządu terytorialnego. Jednostki te, nie tylko w Polsce, ale także w państwach europejskich, mają bowiem obowiązek prowadzić działalność gospodarczą związaną z realizacją zadań łączących się z zaspokajaniem zbiorowych potrzeb swoich mieszkańców. W Polsce taki obowiązek został nałożony na samorządy przez ustawę z dnia 20 grudnia 1996 roku o gospodarce komunalnej (Dz.U. z 1997 r. nr 9, poz. 43 z póź. zm.).


Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Podatki lokalne i udział w podatkach państwowych nie są jej zyskiem, a dochodem własnym



Panie Grzegorzu  zapewniam Pana, że Ustawa o  dochodach jednostek samorządu  terytorialnego jest mi  znana ;D i nadrzędne cele działalności Gminy również, co nie oznacza, że działalność gospodarcza  prowadzona przez  Gminy za pomocą tworzonych zakładow  budżetowych, gospodarstw pomocniczych itp ( z tak zwanej sfery gospodarki pozabudżetowej ) nie  mogą przynosić  zysku, jeżeli tylko to jest możliwe..
 Oczywiście celem  może  być np. rozwój przedsiębiorczości lokalnej, albo zagospodarownie terenów , albo  coś tam jeszcze ( zgodnie z przepisami) - ale to i tak nie zmienia  faktu, że jeżeli  inwestycja jest  dochodowa to tym lepiej dla  wszystkich.  ( oczywiście nie należy  zapominać o UOKiK).
garde

senex

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #87 dnia: Października 31, 2011, 19:31:01 »
"Godocie Koleżanko!". W orzeczeniu nie chodzi o działalność gospodarczą wolną od uwarunkowań, ale o uwarunkowana. To się nazywa gospodarność. Jest oczywiste, że gmina, zaspokajając potrzeby mieszkańców na drodze działalności gospodarczej, powinna trzymać się optymalnych reguł prowadzenia tego typu działalności. Co nie oznacza dominacji "zysku", jako "uniwersum".

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 01, 2011, 09:51:13 »
Pomijając uwarukowania:
Cytat: "senex"
Gdybyś cokolwiek popatrzył na ustawy - wiedziałbyś, że gmina MA ZAKAZ prowadzenia działalności gospodarczej.
Cytat: "senex"
Jest oczywiste, że gmina, zaspokajając potrzeby mieszkańców na drodze działalności gospodarczej,powinna trzymać się optymalnych reguł prowadzenia tego typu działalności.

 Proponuję -ogarnij się trochę  kolego. Nie tylko ja czytam ,to co napisałeś :rotfl:
garde

senex

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 01, 2011, 16:51:06 »
Nie rozumiesz skrótu myślowego. Chodzi o dwie różne sprawy. W pierwszym przypadku o zasadę generalną. W drugim - o działalność gospodarczą prowadzoną przez uprawnione podmioty w całości należące do gminy. W Policach takim przypadkiem jest np. Trans-Net.