Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Testery...  (Przeczytany 12182 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Testery...
« dnia: Maja 13, 2011, 20:46:38 »
Cytat: "jacek.wilczek"
o ile dobrze pamiętam to Opel Corsa C jest już z magistralą CAN i zwykły interface odb nie wystarczy


Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Dzisiaj testery OBD (za 50 euro z OBI) trzaskają bez problemu auta do 2008 roku. W testerze ważne są obsługiwane protokoły wymiany informacji, dziś w zależności od rocznika samochodu rozróżniamy dwa rodzaje diagnozy: OBDI i OBDII. Nie będę się rozpisywał, jednak polecam poczytać fachową literaturę zanim zacznie się pisać takie głupoty.

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 13, 2011, 23:29:41 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Vitao"
My tak się uczyliśmy

Cytat: "Vitao"
oj masa :)


To nie Wy, lecz "fachowcy" uczyli się na swoich błędach - za Wasze pieniądze. Sprawdzenie wszystkich zasilań i mas (szczególnie pod obciążeniem prądowym) jest podstawową czynnością, którą przeprowadza się zaraz na początku. Trafiliście na amatorów, niestety.


Vitao chyba chodziło o Mase w sensie "Duzo rzeczy" hehe

Mam u siebie kilka testerów rodem z allegro. Jak ma kolega chec to  niech podjedzie do mnie jutro to sie spróbujemy podłaczyc :)
:)

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 14, 2011, 00:14:53 »
Cytat: "speedbax"
[ dziś w zależności od rocznika samochodu rozróżniamy dwa rodzaje diagnozy: OBDI i OBDII. Nie będę się rozpisywał, jednak polecam poczytać fachową literaturę zanim zacznie się pisać takie głupoty.


Sam zacznij od fachowej literatury zanim zaczniesz innych pouczac...
OBD1 o OBD2 to rodzaj złacza(kostki) a nie diagnozy... Testerem OBD2 mozna diagnozowac auta z OBD1 wystarczy przejsciówka

Cos ci sie chyba pomieszało z CAN i KKL jak sadze?
:)

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 14, 2011, 08:38:23 »
@speedbax
 
zacytuję tu tylko Ciebie

 "Nie będę się rozpisywał, jednak polecam poczytać fachową literaturę zanim zacznie się pisać takie głupoty"

p.s.
 diagnoza "komputerowa" to nie tylko odczytanie błędów i ich skasowanie

--
jacek

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 14, 2011, 10:36:19 »
Cytat: "Bieniu"
Sam zacznij od fachowej literatury zanim zaczniesz innych pouczac...
OBD1 o OBD2 to rodzaj złacza(kostki) a nie diagnozy... Testerem OBD2 mozna diagnozowac auta z OBD1 wystarczy przejsciówka


OBD to nie tylko rodzaj wtyczki, jak napisałeś, te standardy powstały po to, by jednym urządzeniem podczas policyjnej kontroli drogowej, bądź badania technicznego, można było odpytać samochody wszystkich marek i ewentualnie skasować usterki (i to nie we wszystkich układach). Wg. mojej wiedzy wtyczka OBD od początku pozostała niezmienna, a oznaczenie OBDII odnosi się do wyżej wymienionych ujednoliconych standardów. Oczywiście testery, czy oprogramowania na PC, dedykowane pod konkretne marki mają zdecydowanie większe możliwości ingerencji.

Cytat: "Bieniu"
Cos ci sie chyba pomieszało z CAN i KKL jak sadze?


No raczej nie pomieszało, skoro napisałem o autach do 2008 roku. Mówi Ci coś termin CAN Gateway?

Cytat: "jacek.wilczek"
zacytuję tu tylko Ciebie

"Nie będę się rozpisywał, jednak polecam poczytać fachową literaturę zanim zacznie się pisać takie głupoty"

p.s.
diagnoza "komputerowa" to nie tylko odczytanie błędów i ich skasowanie


A gdzie ja napisałem, że diagnoza komputerowa służy tylko do odczytania i kasowania błędów?

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 14, 2011, 19:58:47 »
To jak nie can i kkl to nike wiem z czym sie tobie pomieszało :)

Tu link wyjasniajacy watpliwosci.
http://allegro.pl/adapter-z-gniazda-obd2-na-wtyk-obd1-promocja-i1591943433.html

Obd1 było stosowane w staryszych modelach np audi 80 b4

A tak na marginesie to szkoda ze sie kolega od opla nie odezwał bo go pewnie ze stówe za podłaczenie kompa skroja...
:)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 14, 2011, 22:44:45 »
Cytat: "Bieniu"
To jak nie can i kkl to nike wiem z czym sie tobie pomieszało :)


Wiesz co? Dla mnie ten amatorski link z "alledrogo" możesz sobie włożyć między bajki. OBD i możliwość podłączenia dedykowanej diagnozy, to dwie różne rzeczy. Dla czytających zabrzmię nieskromnie i gburowato, ale muszę to napisać: musisz swoją wiedzę uzupełnić, bo jest jeszcze bardzo płytka.

Cytat: "Bieniu"
Obd1 było stosowane w staryszych modelach np audi 80 b4


Pisząc to kompromitujesz się z wiedzy o OBD. Nie masz pojęcia o standardach diagnostycznych panujących w pojazdach. Jak podejrzewam, jesteś początkującym "fachofcem" zagłębiającym się w tajniki trudnych przypadków. Jeżeli interesują Cię te tematy, to jesteś na bardzo dobrej drodze, powiedz jednak szefowi, by nie oszczędzał na szkoleniach i wysyłał Was na profesjonalne kursy, gdzie będziecie mogli uzupełniać wiedzę o najaktualniejszy poziom. Pozdrawiam i  życzę sukcesów w pozyskiwaniu wiadomości.

Cytat: "Bieniu"
A tak na marginesie to szkoda ze sie kolega od opla nie odezwał bo go pewnie ze stówe za podłaczenie kompa skroja...


A niech kroją, jak są dobrzy. Na tym polega ten biznes.

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 15, 2011, 11:59:04 »
Nie rozumiem skad sie takie jak ty buraki biora...

Pokazałem ci czym sie rózni złacze obd1 od obd2 a ty sie puszysz nie wiadomo po co. Jesli chcesz sie dowartosciowac uzywajac fachowych okreslen i terminów to sie udzielaj na politechnice, a nie na forum małego miasteczka w dziale motoryzacja...
:)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 15, 2011, 14:09:01 »
Cytat: "Bieniu"
Pokazałem ci czym sie rózni złacze obd1 od obd2


To co pokazałeś nie jest złączem OBDI, mylisz pojęcia. W podanym linku chodzi o zwykłe gniazdo diagnostyczne stosowane na początku w samochodach grypy VW (Audi, Seat,Skoda) i tylko w tych samochodach. Ktoś sobie nazwał to "OBDI", powinno być raczej : przejściówka z gniazda OBD na złącze diagnostyczne grupy VW przed 1995 rokiem. Jak pisałem wcześniej, standard OBD został wprowadzony po to, by ujednolicić wtyczkę wraz z kodami błędów wszystkich marek (pomysł przywędrował z USA). Podstawowymi układami wchodzącymi w skład standardu OBD są w pierwszej kolejności układy zasilania/zapłonowe, poruszony w temacie problem z kontrolką "check engine" bezpośrednio się do tego odnosi. Wspomniany Opel Corsa z 2005 obowiązkowo jest wyposażony w standard OBD (Wtyczka+protokoły diagnozy), różnica między OBDI i OBDII nie leży we wtyczce, lecz sposobie wymiany informacji. OBDII to diagnoza pracująca w standardzie CAN Gataway, jest o wiele szybsza i dokładniejsza. Mercedes np. ten standard wprowadził w E-Klasie W211 w 2003 roku, grupa VW nieco później, dzisiaj większość produkowanych samochodów wyposażona jest w to rozwiązanie. CAN Gateway'a nie można mylić z magistralami CAN między poszczególnymi modułami. (CAN układu napędowego, nadwozia, czy układów komfortu). Prościej tego się wytłumaczyć nie da.  

Cytat: "Bieniu"
Jesli chcesz sie dowartosciowac uzywajac fachowych okreslen i terminów to sie udzielaj na politechnice, a nie na forum małego miasteczka w dziale motoryzacja...


Nie muszę się dowartościowywać, z tego, co widzę jest to twój problem, skoro tak oceniasz moje wypowiedzi. Nie obrażaj mieszkańców Polic, jeśli chodzi o to forum, to się z Tobą nie zgodzę, gdyż jest tutaj kilka osób, które interesują się motoryzacją i ich wiedza, jak na osoby nie związane z branżą jest dla mnie imponująca (np. Parian czy KrP). Zakończmy już te sprzeczki, jeżeli masz więcej fachowych pytań to zapraszam na PW. Pozdrawiam. Bartek.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 15, 2011, 15:47:23 »
speedbax: przesadzasz chyba, nigdy bym nie powiedział o swojej wiedzy motoryzacyjnej, że jest imponująca. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 15, 2011, 19:06:45 »
Cytat: "KrP"
speedbax: przesadzasz chyba, nigdy bym nie powiedział o swojej wiedzy motoryzacyjnej, że jest imponująca. ;P


Nie bądź taki skromny, napisałem przecież: jak na osoby nie związane z branżą. Głównie chodziło mi o to, że gdy coś piszecie w temacie, to nie wypisujecie bzdur, jakie często zdarza mi się czytać na innych, niby specjalistycznych forach.

Offline potrek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 16, 2011, 10:20:37 »
Odnośnie  opcom , swój kupilem na aliexpress.com , cena 75 zł z przesyłką z chin . Działa super ;)

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 16, 2011, 10:41:04 »
pytanie mam ten chiński opcom to z jakim autkiem"'ćwiczysz" ?

--
jacek

Offline potrek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Testery...
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 16, 2011, 14:05:25 »
Astra H 1,9cdti 2008 rok --- tam jest CAN ale ze starszymi autkami tez smiga .

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Testery...
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 16, 2011, 15:04:09 »
Cytat: "KrP"
speedbax: przesadzasz chyba, nigdy bym nie powiedział o swojej wiedzy motoryzacyjnej, że jest imponująca. ;P

A ja tak, a co mi tam  ;D
ps. a wracając do tematu, kolego pawels, coś wyszło z autem?