Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Panowie z parafii.  (Przeczytany 16164 razy)

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« dnia: Marca 15, 2011, 19:40:32 »
Właśnie do moich drzwi zastukało dwóch panów. Powiedzieli, że są z parafii i głoszą ewangelię i czy chciałabym posłuchać. Zastanawia mnie, czy to nie są przypadkiem oszuści ... Czy do Was drodzy forumowicze również zawitali Ci panowie? Nie wiem co mam o tym myśleć, trochę to podejrzane, bo przecież gdybym chciała ewangelii posłuchać to wybrałabym się do kościoła ...  :crazy:
“imperfections make you more beautiful”

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 15, 2011, 19:44:21 »
Prawdopodobnie były to osoby z Drogi Neokatechumenalnej, jednej ze wspólnot działających na terenie naszej parafii. Część z nich podjęła się zadania wyjścia do ludzi i ewangelizowania w ten sposób.

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

ktpb

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 15, 2011, 21:44:42 »
Nareszcie, może ktoś prócz ŚJ doczytał się, że jednak należy głosić DOBRĄ NOWINĘ.
Zobacz: Mateusza 24:14, 10:7 itd, itp.
Pan Jezus też głosił "od drzwi do drzwi".

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 15, 2011, 21:52:17 »
Nie będą mieli łatwo :rotfl:  Pewnie zanim zdążą się wysłowić, to już będą mieli zamknięte drzwi bo zostaną skojarzeni ze Świadkami Jehowy :lol2:
Jestem pewna na 200% że szybko się poddadzą...
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 15, 2011, 21:55:41 »
bo to pewnie byli jehowi

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 15, 2011, 21:57:12 »
Cytat: "xP"
bo to pewnie byli jehowi


Jestem na 99% przekonany, że to byli jednak mężczyźni z Neokatechumenatu :).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

ktpb

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 15, 2011, 22:05:41 »
Cytat: "xP"
bo to pewnie byli jehowi

Masz super poziom panie xp.
Czy słyszałeś kiedyś z ust Świadków Jehowy że ktoś jest KATOLEM???
Słowo "jehowi" jest obraźliwe, ale nie tylko dla samych ŚJ, ale też dla Tego, od kogo ta nazwa pochodzi, od Boga Jehowy.

sekator

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2011, 22:33:09 »
Nie obchodzi mnie czy chodzą Katolicy, Świadkowie Jehowy, czy Muzułmanie...jestem pełen uznania dla ludzi, którzy potrafią wyjść do innych, aby porozmawiać z nimi o swoim wyznaniu, narażając się często na obelgi i wyzwiska.. Pełen szacun!!!

2OO

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2011, 22:43:58 »
Gdyby Ateista przyszedł do Twojego domu, by powiedzieć Ci jak się grubo mylisz, był byś pełen szacunku do niego?? Taka mała dygresja, Sekatorze, nie bierz jej do siebie.

pozdrawiam.


Ort. Pozdrawiam - Kuba

sekator

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 15, 2011, 22:48:20 »
Cytat: "2OO"
Gdyby Ateista przyszedł do Twojego domu, by powiedzieć Ci jak się grubo mylisz, był byś pełen szacunku do niego


Nie do konca zrozumiałem Twoje pytanie. W jakiej kwestii miałbym się mylić, w kwestii wiary ?

2OO

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 15, 2011, 23:13:58 »
Chciałem delikatnie podsycić temat.
Chodzi mi oto, że ludzie generalnie nie są zadowoleni, kiedy mówi się, że ich wiara jest niesłuszna, że są inne jakieś doktryny, że ludzie wierzą w co innego, czy nie wierzą w ogóle, albo śmiejąc się z wierzących mówią, że wierzą w niewidzialnego różowego jednorożca.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

sekator

  • Gość
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 15, 2011, 23:20:50 »
Ja nie wnikam w to czy czyjaś wiara, lub niewiara jest słuszna lub nie. Doceniam jedynie ludzi, którzy potrafią w sposób pokojowy  i mądry rozmawiac z innymi o swoich przekonaniach, uczuciach lub podejściu do wiary w Boga. Zwłaszcza, że w dzisiejszym świecie  królującej konsumpcji, agresji i zaniku wszelkich wartości taka postawa wymaga odwagi i zaangażowania.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 16, 2011, 14:29:57 »
Cytat: "grubcia1982"
Nie będą mieli łatwo :rotfl:  Pewnie zanim zdążą się wysłowić, to już będą mieli zamknięte drzwi bo zostaną skojarzeni ze Świadkami Jehowy :lol2:

A niesłusznie zostaną skojarzeni? Dla mnie to takie samo pchanie się ludziom do domów ze swoją religią.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 16, 2011, 14:48:09 »
Cytat: "Wykidajło"
A niesłusznie zostaną skojarzeni? Dla mnie to takie samo pchanie się ludziom do domów ze swoją religią.

Pewnie, że słusznie- bo tylko Świadkowie Jehowy są znani z tego, że głoszą od domu do domu- tak jak robili to pierwsi chrześcijanie i sam Pan Jezus.
Mnie tam jeszcze nikt do domu się nie pchał ze swoją religią. Ludzie, którzy przychodzą do domu "ze swoją religią" na pewno na siłę nie nawracają i do domu się nie pchają.
Uważam podobnie, jak Sekator, że tacy ludzie zasługują na podziw i szacunek za to, że mają odwagę publicznie mówić o swoich wierzeniach.
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline gazik

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
[Police] Panowie z parafii.
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 16, 2011, 16:43:50 »
Chciałbym tylko zauważyć że nie jest to pierwsza tego typu "akcja", ponieważ jakieś 3-4 lata temu ludzie z pierwszej wspólnoty Neokatechumenalnej także chodzili po domach głosząc Dobrą Nowinę, i dając świadectwo na przykładzie swojego życia o Jezusie Chrystusie.

I nie poddadzą się tak szybko jak to grubcia1982 napisała.