Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego  (Przeczytany 36632 razy)

mm

  • Gość
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 10, 2011, 14:21:04 »
Mnie, w Policach brakuje Ikei. Swego czasu były prowadzone rozmowy, tak słyszałam, że w Policach chcieli otworzyć kolejny sklep. No i nie byłby konkurencją dla polickich handlowców.
Mogłabym argumentować dalej, ale regulamin  :<[/quote]



a to niby dlaczego by nie był konkurencją jeżeli w Policach są już sklepy meblowe?? a tutaj nagle taka tania ikea (chociaż z meblami wątpliwej jakości- ale zawsze znajdzie się jakiś chetny..)


Pozdro!

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 10, 2011, 21:48:40 »
W naszych polickich sklepach meblowych też zdarzają się meble "wątpliwej jakości". A do tego te wspaniałe ekspozycje...Wszystko leży w stertach,żadnym sposobem nie da się tego porządnie obejrzeć,a jak już człowiek zdecyduje się coś kupić to trzeba czekać trzy tygodnie bo to co w sklepie to rekwizyt tylko do obejrzenia. Uważam że sklep taki jak Ikea przyniesie tylko korzyści,kto będzie chciał zostać na rynku będzie musiał się bardziej postarać.
A tak wogóle to temat jest o parkingach więc sorki za zejście z tego tematu.

jezat

  • Gość
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 11, 2011, 09:52:39 »
Cytat: "jezat"
A co by się stało, gdyby zamiast kosztownego parkingu na "dachu"umieścić parking pod budynkiem,biorąc pod uwagę dwa warianty;1.parking w piwnicy obiektu,2.parter obiektu przeznaczony na parking

Cytat: "Q100sz"
Niestety, te rozwiązania nie są tańsze. W pierwszym wariancie podnosi koszt inwestycji o około 30%, w drugim jest tylko nieznacznie taniej.

Nie sądzę abys miał rację.Przyjąłeś wiedzę odnosząca się do budynków parterowych niekomercyjnych,czyli domów jednorodzinnych.Dla budynku mieszkalnego wielokondygnacyjnego koszt podpiwniczenia w stosunku do całości,spada z każdym wybudowanym piętrem.Nie jestem budowlańcem, ale moim zdaniem koszt budowy parkingu na dachu budynku handlowego,musi być tak samo wysoki -jeśli nie wyższy,niż parking w "piwnicy".Patrząc okiem laika na sprawę,żeby na dach budynku,jakiegokolwiek,
ładować dziesiątki ton(1 auto to średnio 1200 kg),konstrukcja musi być odpowiednio wzmocniona a dodatkowo trzeba wykonać wjazd i zjazd .W sumie koszty pozostania na poziomie zero mogą byc moim zdaniem niższe, niż w wariancie "podniebnym".

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 11, 2011, 11:18:23 »
Cytat: "jezat"
ale moim zdaniem koszt budowy parkingu na dachu budynku handlowego,musi być tak samo wysoki -jeśli nie wyższy,niż parking w "piwnicy".

W tym przypadku ogromne znaczenie może mieć sieć rozmaitych mediów zlokalizowanych pod ziemią w obrębie tych działek, która uniemożliwia wykorzystanie podziemia dla celów parkingowych. Zdaje się, że na tym spotkaniu coś o tym wspominano.

jezat

  • Gość
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 11, 2011, 14:49:05 »
Cytat: "jezat"
ale moim zdaniem koszt budowy parkingu na dachu budynku handlowego,musi być tak samo wysoki -jeśli nie wyższy,niż parking w "piwnicy".

Cytat: "Wojtek Dudek"
W tym przypadku ogromne znaczenie może mieć sieć rozmaitych mediów zlokalizowanych pod ziemią w obrębie tych działek, która uniemożliwia wykorzystanie podziemia dla celów parkingowych. Zdaje się, że na tym spotkaniu coś o tym wspominano.

Zauważ kolego,że wariant piwnicy umieściłem w cudzysłowiu ,mając na uwadze ewentualne
pozostałości po.......Niemcach,II wojnie światowej,nieosuszonym bagnie itd.
Ale pomysł zagospodarowania tego terenu uważam za wyjątkowo rozsądny.W ślad za ta decyzją powinna pójść kolejna oddająca we władanie mieszkańców, parkingu przy kościele.Nie widzę żadnych przeszkód,żeby uniemożliwiać wiernym parkowanie na placu przed kościołem.Wjazd na plac jest szeroki.Pytanie za dychę?Czy w Policach znajdzie się odważny do zmiany obecnego,nienormalnego stanu?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 11, 2011, 16:34:10 »
Cytat: "jezat"
W ślad za ta decyzją powinna pójść kolejna oddająca we władanie mieszkańców, parkingu przy kościele.

Była i o tym mowa na spotkaniu. Ludzie upominali się o likwidację narzuconego zakazu parkowania pow. 2 godz. Ja też uważam, że na placu przy kościele z powodzeniem można wyznaczyć kilkanaście a nawet kilkadziesiąt miejsc do parkowania i to powinno wystarczajaco załatwiać problem parkowania dla uczestników nabożeństw.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 11, 2011, 16:40:52 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Była i o tym mowa na spotkaniu. Ludzie upominali się o likwidację narzuconego zakazu parkowania pow. 2 godz. Ja też uważam, że na placu przy kościele z powodzeniem można wyznaczyć kilkanaście a nawet kilkadziesiąt miejsc do parkowania i to powinno wystarczajaco załatwiać problem parkowania dla uczestników nabożeństw.


Tyle, że wymagałoby to raczej przebudowy placu (bo już teraz w wielu miejscach polbruk coraz bardziej się zapada, szczególnie wokół studzienek), lub wygospodarowania miejsca i budowy parkingu na tyłach domu parafialnego. Więc nie jest to takie proste, na jakie to wygląda.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 11, 2011, 18:25:29 »
Cytat: "jezat"
Nie widzę żadnych przeszkód,żeby uniemożliwiać wiernym parkowanie na placu przed kościołem.Wjazd na plac jest szeroki.


Raczej umożliwić. Najlepiej to od razu zrobić wjazd do kościoła i msze niech się odbywają na wzór kina samochodowego. A tak na poważnie, to parking przed kościołem jest w sam raz, szczególnie wtedy, gdy odbywają się różne uroczystości typu komunie, wesela i pogrzeby.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 11, 2011, 18:29:33 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "jezat"
Nie widzę żadnych przeszkód,żeby uniemożliwiać wiernym parkowanie na placu przed kościołem.Wjazd na plac jest szeroki.


Raczej umożliwić. Najlepiej to od razu zrobić wjazd do kościoła i msze niech się odbywają na wzór kina samochodowego. A tak na poważnie, to parking przed kościołem jest w sam raz, szczególnie wtedy, gdy odbywają się różne uroczystości typu komunie, wesela i pogrzeby.


A tak na poważnie to tego typu parking funkcjonuje przed szczecińską katedrą i wszyscy są hepi - wierni, bo mają gdzie zaparkować; parafia - bo coś tam może sobie dorobić (parking na wjazd to zakup cegiełki - taniej niż w strefie płatnego parkowania.
Zresztą chodzi tylko o ściągnięcie zakazu parkowania ponad 2 godziny...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 11, 2011, 18:35:36 »
Cytat: "Denver"
parafia - bo coś tam może sobie dorobić (parking na wjazd to zakup cegiełki - taniej niż w strefie płatnego parkowania.
Zresztą chodzi tylko o ściągnięcie zakazu parkowania ponad 2 godziny...


Pomysł nie jest zły, ale plac przed kościołem nie jest oszałamiająco duży, by ściągać zakaz, no chyba, że obejmuje on cały parking (tego nie wiem), wówczas odblokowanie zakazu na pewnej jego części miałoby sens.

Cytat: "Denver"
Część bliżej parku nie jest objęta zakazem. Ja bym z placu przed kościołem parkingu nie robił (ewentualnie tymczasowo). Zagospodarowałbym północe tereny - od strony biura parafialnego - tam jest sporo miejsca - fakt, trochę pracy trzeba byłoby wykonać, ale z czasem wszystko się zwróci.


Zgadza się, faktycznie o wspomnianym przez Ciebie terenie nie pomyślałem, tylko pytanie, czy wierni byliby na tyle chętni, by regularnie korzystać z tego parkingu, no i oczywiście ile mieliby za to płacić.

jezat

  • Gość
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 11, 2011, 20:02:26 »
Cytat: "Denver"
parafia - bo coś tam może sobie dorobić (parking na wjazd to zakup cegiełki - taniej niż w strefie płatnego parkowania.
Zresztą chodzi tylko o ściągnięcie zakazu parkowania ponad 2 godziny...


Cytat: "speedbax"
Pomysł nie jest zły, ale plac przed kościołem nie jest oszałamiająco duży, by ściągać zakaz, no chyba, że obejmuje on cały parking (tego nie wiem), wówczas odblokowanie zakazu na pewnej jego części miałoby sens.

Teren na którym obowiązuje zakaz nie jest własnością kleru.To miejsce publiczne i powinno całą dobę służyć mieszkańcom.Kościół hierarchiczny jeśli  chce zrobić dobrze swoim ofiarodawcom ,niechaj uszczknie trochę swojej chęci panowania nad wszystkim co go otacza i jak najszybciej wdroży to co proponuje Denver.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 11, 2011, 22:36:02 »
Cytat: "Denver"
O - jakieś konkrety - szkoda, że nie wiedziałem o spotkaniu.

Fragmenty z tego spotkania z wiceburmistrzem Jakubem Pisańskim można obejrzeć TU

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 11, 2011, 23:09:15 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "Denver"
O - jakieś konkrety - szkoda, że nie wiedziałem o spotkaniu.

Fragmenty z tego spotkania z wiceburmistrzem Jakubem Pisańskim można obejrzeć TU


Dziękuję - przy niektórych pytaniach... a szkoda pisać - to moje subiektywne wrażenie. Dzierżawca terenu dostaje w zamian inny teren - gmina finansuje jego "uzbrojenie", dzierżawca musi ponieść tylko koszt przeniesienia płyt. I ja się pytam co w tym złego? Gmina równie dobrze mogłaby zakończyć dzierżawę i powiedzieć: było miło - do widzenia. Właściwie powinien być krzyk, że z jakiej racji gmina będzie się dokładać do prywatnego przedsięwzięcia, ale skoro służyć ma ono mieszkańcom to niech będzie.

Pan Pisański wymieniając plany dotyczące tych trzech działek zapomniał o planowanej pętli autobusowej, czy już tych planów nie ma?

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 11, 2011, 23:35:00 »
Tak się zastanawiam czy ten zakaz parkowanie ponad dwie godziny ktoś kontroluje....??
Nigdy tam nie widziałem Straży Miejskiej ani innych służb...??

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Nasze parkingi - budowa centrum handlowego
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 12, 2011, 00:22:33 »
Cytat: "piotrch"
Tak się zastanawiam czy ten zakaz parkowanie ponad dwie godziny ktoś kontroluje....??
Nigdy tam nie widziałem Straży Miejskiej ani innych służb...??


Ciężko go egzekwować, bo trzeba by wprowadzić bilety postojowe. Bo nie wyobrażam sobie, żeby SM stała tam bite dwie godziny i patrzyła kto nie odjechał przez ten czas. Kontrole co jakiś czas też nie, bo równie dobrze auto mogło stać 1,5 h, pojechać i wrócić dokładnie na to samo miejsce i znów może stać 2 godziny. Ewentualnie monitoring :p