Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 91738 razy)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 19, 2011, 20:42:20 »
Cytat: "jezat"
nie pokazał pokwitowań(oryginałów)za finansowe wziątki oraz oryginału zobowiązania do współpracy.

Skoro zgłębiasz tajniki warunków i zasad współpracy,to proszę nie czytaj wybiórczo materiałów,lub staraj się poświęcić temu więcej czasu.Współpraca TW czy agenta nie musiała opierać sie tylko na korzyściach finansowych,nie było formalnego obligu faktu zgody na współpracę potwierdzania zobowiązaniem sporządzonym i podpisanym przez kandydata.Nie rozumiem zatem Twojego "zatrzetrzewienia" i pastwienia się nad IPN-em ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

jezat

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 19, 2011, 22:08:55 »
Cytat: "Król podziemia"
Cytat: "jezat"
nie pokazał pokwitowań(oryginałów)za finansowe wziątki oraz oryginału zobowiązania do współpracy.

Skoro zgłębiasz tajniki warunków i zasad współpracy,to proszę nie czytaj wybiórczo materiałów,lub staraj się poświęcić temu więcej czasu.Współpraca TW czy agenta nie musiała opierać sie tylko na korzyściach finansowych,nie było formalnego obligu faktu zgody na współpracę potwierdzania zobowiązaniem sporządzonym i podpisanym przez kandydata.Nie rozumiem zatem Twojego "zatrzetrzewienia" i pastwienia się nad IPN-em ;-)

Ble,ble ble.A gdzie są materialne dowody współpracy. o które pytam.Nie ma ,bo ich nigdy nie było.Kręcisz jak ci "świadczący"prawdziwą prawdę SBcy.Może jesteś jednym z nich a może jesteś etatowym fałszerzem IPNu?Mi pachnie jednym i drugim.To coś takiego jak bohaterski sędzia Kryże.Możesz dalej nie rozwijać tych konfabulacji używanych do walki politycznej.Tak długo jak nie przedstawicie dowodów o których piszę, tak długo będę was i ten cały Instytut Pogardy Narodowej traktował jak sąd kapturowy.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 21, 2011, 20:01:03 »
Nie wyrokuję czy burmistrz jest winny czy nie. ale ponieważ coś tam przeciwko komunie robiłem, nie wyobrażam sobie sytuacji że o mojej winie czy nie winie będzie decydował GŁUPI sąd na podstawie bełkotu esbeka, który po latach chce się dowartościować /my o Bujaku wszystko wiedzieliśmy/ i zaistnieć i wydawać mi świadectwo moralności.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 21, 2011, 20:33:26 »
W dzisiejszym Kurierze Szczecińskim artykuł na temat wyroku.
<*)))))>{

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 22, 2011, 07:30:55 »
Artykuł jest wyśmienity, gratulacje Jarku! Napisałeś to, co każdy uczciwy człowiek myśleć na ten temat powinien. Dziękuję!

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Ustalony termin apelacji
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 07, 2011, 10:51:03 »
Czy prawdą jest, że rozpatrzenie apelacji w sprawie domniemanego oskarżenia  Pana Diakuna o współpracę z Sb odbędzie się 10. 03 2011 ?
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 07, 2011, 18:53:55 »
Tak, informacja jest prawdziwa. Chcesz się tam wybrać?

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 07, 2011, 20:10:23 »
Panie Janie czy jest szansa, że wyrok będzie pomyślny dla burmistrza?Jak to wszystko wygląda na dzien dzisiejszy? Jak to może być, że na podstawie jakichś kserokopii i innych można oczernić człowieka....
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 07, 2011, 21:10:26 »
Można wszystko. Historia to wielokrotnie dzieje łajdaków. Ale schodząc na ziemię...

Zakładam - pogląd prywatny, hipotetyczny, nie chcę mieć procesów (chociaż się ich nie boję) - że sprawa wygląda tak. Sąd pierwszej instancji uległ presji środowiskowej. Z założeniem: będzie druga, apelacja itd. Argumenty oskarżenia są "mniej niż zero". Ale - sąd "wykazał czujność" (myślę kategoriami PRL, bo dla mnie sąd do tego okresu należy).
Co dalej? "Gdybam".

Premiera Tuska et consortes nie uważam za obranych z rozumu. Jeżeli w wyniku pragnienia dorwania się do profitów gospodarczych pewnej lokalnej grupy w Policach dojdzie do złamania zasad prawa i jawnej krzywdy burmistrza - PO o dalszej władzy może sobie już tylko pomarzyć. Nie tylko w Zachodniopomorskim, wszędzie. Już głowa pewnej grupy (Solidarność), aby tak się stało. Bo stanie się na pewno. No, ale każdy jest kowalem swojego losu. Przykładem Kadafii. Dziwna parabola? Oj nie dziwna, prawdziwa. Po PO działającej wbrew prawu kamień na kamieniu nie zostanie.

Zakładam (wciąż zakładam), że premier Tusk jest człowiekiem tyleż godnym, co uczciwym. Zatem wierchuszka PO łajdactw nie generuje. generują je doły partyjne mające w nosie (lub innych organach) honor partii. Kto je tworzy w Policach - wiemy. Czy ci ludzie mogą mieć przełożenia na aparat państwowy i stymulować wyrok? Dziś, 7 marca, w to nie wierzę. To są lokalne ludziki, nie "ludzie" w sensie polityki krajowej.

Jest mi bardzo trudno uwierzyć, aby burmistrz Diakun, gość prezydenta Komorowskiego na obchodach sierpniowych AD 2010 był skazany przez sąd apelacyjny. Na podstawie esbeckich pierdół. Żadnej innej. Esbeków wyraźnie zapłaconych. Tak sądzę i wolno mi tak mniemać. Bo "odzyskanie pamięci" po 34-35 latach jest fenomenem. Ja nie wiem, co robiłem trzy miesiące temu. Oni mają wyrazistą świadomość sprzed lat 34. Brednia w założeniu.

Dla mnie cała sprawa jest nagrana i sterowana. Tak uważam i znów mi wolno tak uważać. Procesów się nie obawiam, raczej niech potencjalni powodowie się boją. Bo jestem już starawy i mało mam do stracenia, poza uczciwością myślenia.

Ale wróćmy do pytania. Dla mnie "sprawa Diakuna" to test na Polskę i polską prawdę. Czy możliwy jest negatywny wynik - skazanie Diakuna? Doświadczenie uczy: jest możliwy. Absurdalny, krzywdzący, niesprawiedliwy, ale - możliwy. Co dalej? Nie chciałbym być członkiem PO (szczęśliwie nie jestem), poznając odpowiedź. Konsekwencji łajdactwa nie życzę najgorszym wrogom.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 08, 2011, 12:25:49 »
W Polsce istnieje PRAWO i sądy są niezawisłe. Nikomu niewolno jest krytykować wyroków sądu ,ani ich podważać.
Gdyby tak było stalibyśmy się państwem BEZPRAWIA
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 08, 2011, 12:33:03 »
Cytat: "Mickd"
W Polsce istnieje PRAWO i sądy są niezawisłe. Nikomu niewolno jest krytykować wyroków sądu ,ani ich podważać.
Gdyby tak było stalibyśmy się państwem BEZPRAWIA


Dla mnie to stwierdzenie jest zartem miesiaca. :) Ostatnio mialem okazje uslyszec jak funkcjonuja polskie sady, bajzel maja na maxa, absurd goni absurd.

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 08, 2011, 18:07:32 »
Mylisz się Mickd. Każdemu wolno mieć własne zdanie na jakiś temat, na temat wyroków sądowych również. Tkwisz w czasach PRL, poczytaj konstytucję. Np.:

"Artykuł 14
Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.

Artykuł 54
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej."

Równocześnie:

Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Sędziowie i sądy, a także ich wyroki nie są wyjęci spod prawa, ani nie stanowią "kasty nieomylnych". Są pod ochroną szczególnego rodzaju. Mają immunitet, nie mogą być personalnie zniesławiani, a prawomocne (uprawomocnione) wyroki muszą być wykonane.
Wolno jest natomiast uważać, że sąd działał np. pod presją takich lub innych czynników oraz, że wyrok jest pochopny, albo zgoła podparty pomyłką i niesprawiedliwy. Gdyby było inaczej - po pierwsze nie można by było od żadnego wyroku się odwołać (to jest najbardziej elementarna forma stwierdzenia, ze wyrok jest błędny i niesprawiedliwy), nie można by też było zrehabilitować ofiar pomyłek sędziowskich, a nawet ofiar sądów stalinowskich, nazistowskich i innych. Ocena zasadności wyroku nie jest jego podważeniem. Jest realizacją nadrzędnego obywatelskiego prawa do sądu i oceny.
Jak napisałem - zupełnie czymś innym jest wypełnienie konsekwencji takiego lub innego werdyktu sądowego. Nie próbuj wprowadzać prawa karzącego za swobodę myślenia. Tak powstawały dyktatury.

monika1980

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 10, 2011, 14:54:31 »
Byłam dzisiaj pod sądem gdzie obdywała się rozprawa i.....całe Police się zjechały.....Ale po decyzji Sądu widać, że Pan W. Diakun ma niezawesołą sytuację.......Szykujcie się wszyscy na wejście PANA SEKRETARZA. Ciekawa jestem kto to będzie.....Najlepiej Pan Kardziejonek, przynajmniej czystkę by zrobił we wszystkich spółkach, spóleczkach.....A może Przerwa......Zobaczymy pożyjemy......

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 10, 2011, 15:17:12 »
A jaka była ta decyzja?

Aha,decyzja za tydzień,teraz doczytałem.
Na razie nie ma podpisu......

monika1980

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 10, 2011, 15:29:35 »
Za tydzień wyrok.....i pozostaje Panu W.Diakunowu następne odwołanie....ale już ostatnie.....i ostateczne......i pożegna się Pan W.Diakun z Urzędem i stołkiem Burmistrza.....ciekawa jestem czy Pan Lato Pana przyjaciel przyjedzie do Pana na pożegnanie Pana........Żal mi Pana......