Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowe mieszkania w Policach???  (Przeczytany 56868 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 11, 2014, 21:30:15 »
No bez jaj! Po co komu apartamentowiec w Policach? Rozumiem blok o podwyższonym standardzie, ale apartamentowiec... Poczytajcie sobie:

Apartamentowiec – kameralny budynek mieszkalny zaprojektowany w szczególny sposób. Często winda wjeżdża z garażu bezpośrednio do apartamentu. Części wspólne wykończone naturalnymi materiałami najwyższego gatunku; terakota, lastrico, terrazzo i gres nie należą do takich materiałów wykończeniowych. Z zasady apartamentowiec ma jedno wyróżniające się przeszklone wejście, zamiast kilku klatek jakie mają bloki. Na parterze znajduje się recepcja, obsługiwana przez portiera. Apartamentowce mają szerokie, często dwuskrzydłowe drzwi do mieszkań z drewna lub w okleinie z naturalnego drewna zamiast osadzonych w stalowych ramach drzwi antywłamaniowych z blokadami antywyważeniowymi, dwoma atestowanymi zamkami, które są charakterystyczne dla bloków.

Na Warszewie jest kilka apartamentowców, ale za portiera robi tam ochroniarz, który jest zarazem od doraźnego utrzymania czystości.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 11, 2014, 21:54:34 »
Piotrek, widać że poza bloczkami z lat 80tych to nigdzie nie byłeś. Ja natomiast dużo podróżuję po Polsce i apartamentowiec to reprezentacyjny wieżowiec z garażami, windą i recepcją to w tym znaczeniu ochrona na dole w klatce, która dba o bezpieczeństwo. Poza Tobą to w Policach jeszcze mieszkają ludzie chcący mieszkać w takowym właśnie apartamentowcu.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 12, 2014, 07:21:53 »
Poza Tobą to w Policach jeszcze mieszkają ludzie chcący mieszkać w takowym właśnie apartamentowcu.

Z lokalizacją w centrum...czyli trawnik przy Kindze łącznie z parkingiem strzeżonym na Wyszyńskiego. Można by go wcielić w apartamentowiec, to taniej by wyszło i obsługa z doświadczeniem  ;) - kawał teranu by zajmował - reprezentacyjnego 8)  No i byłby wyższy od Kościoła łącznie z wieżą. Taki żart ;D , bo nie móglby być wyższy :-[ .
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 12, 2014, 08:34:45 »
... apartamentowiec to reprezentacyjny wieżowiec ...

apartamentowiec nie musi miec nic wspolnego z wiezowcem.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 12, 2014, 10:02:02 »
Z punktu widzenia kogoś kto pasjonuje się architekturą i uprawia ją na co dzień od kilku lat nie da się czytać ludzkich wypocin nt apartamentowców.
Przede wszystkim apartamentowiec nie musi być budynkiem wielokondygnacyjnym, równie dobrze może to być kompleks parterowy mieszkań połączonych ze sobą hallem. Kolejna sprawa jest taka, że nawet deweloperzy wciskają ludziom kit o apartamentach. Otóż podstawową cechą różniącą apartament od zwykłego budynku wielorodzinnego jest fakt, że w apartamentowcu MUSI być recepcja/portiernia, w której jest portier, który pełni także rolę stróża i zapowiada gości, którzy odwiedzają budynek.
Ludziom wydaje się, że jak w na klatce schodowej położy się marmur, a mieszkania są troche większe to od razu robi się z tego apartamentowiec.


Druga sprawa, że apartamentowiec w okolicy torów w Policach raczej nie znalazłby chętnych do wybulenia grubej kasy za m2.


Kolejna jest taka, że kilka lat temu na kołłątaja firma graz developer chciała wybudować blok o dość dyskusyjnej, aczkolwiek ciekawej architekturze. Pytałem ich kilka miesięcy temu o ten plan i powiedziano mi, że nie było wystarczającego popytu. Może warto, by chętni się zapytali właśnie tam.


Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 13, 2014, 02:46:15 »
Też obserwowałem plany Graz wybudowania mieszkań na placu po wyburzonym domu na Kołłątaja, ale niestety przez lata tylko tablica wisiała i nic. A to miał być wieżowiec? Właśnie brakuje takiego porządnego wieżowca z super widokiem.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 02, 2015, 16:21:19 »
Oglądałem nowy blok na Starzyńskiego i muszę powiedzieć, że lokalizacja to totalne dno. Ładny blok, jednak sąsiedztwo i widoki z okien nie zachęcają do zamieszkania. Blok wciśnięty na ogródek starego budynku, w którym mieszka patologia. Mało tego jak zobaczyłem szereg wychodków, które umilają widoki i pewnie zapachy przyszłym mieszkańcom to jeszcze raz dziwie się Deweloperowi. Nie wiem czy można znieść też sąsiedztwo kamieniarza i widok rozstawionych pomników. W mieście mamy tyle fajnych lokalizacji to wybrano właśnie tu, pewnie działki po kosztach.


« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2015, 16:23:11 wysłana przez Marek4614 »

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 02, 2015, 16:50:24 »
Marek, te bloki to masakra, ścianki działowe z regipsów, totalny pustostan, nawet piec trzeba sobie zakładać łącznie z kaloryferami, i do tego buduje to best, żenada

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 02, 2015, 16:53:53 »
Tylko samobójca kupi tam mieszkanie .Ceny wysokie standard okropny a okolica masakra.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 02, 2015, 17:01:20 »
nawet piec trzeba sobie zakładać łącznie z kaloryferami,
Z tego co Hacjenda informowała, to piec i kaloryfery miały być w standardzie.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 02, 2015, 18:01:51 »
Czym się podniecacie? Karze wam ktoś kupować tam mieszkanie?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 02, 2015, 18:29:30 »
chesz im zabronic wyrazania swojej opinii?

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 03, 2015, 17:49:40 »
Potwierdzam. Na żywo wygląda to tak samo żenująco jak na zdjęciach. Szkoda, że wybrali taką lokalizację.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 03, 2015, 20:48:03 »
Kilka miesięcy temu jak budynek nie był jeszcze ocieplony byłem tam zobaczyć, bo nie byłem pewien tego czego się domyślałem, a nie było widoczne na zdjęciach wtedy. dodam, że znam tę okolicę bardzo dobrze.


Co mnie tak zaciekawiło? To, że okna mieszkań skierowane są na wychodki, ba ktoś nawet będzie miał jedynie takie widoki, gdyż mieszkanie na parterze jest centralnie skierowane na te "piękne" sracze. Latem nie będzie się tam dało wytrzymać.
Dziwi mnie fakt, że deweloperowi to zwyczajnie zwisało, w końcu jakiś naiwniak się znajdzie.


Kwestia sąsiedztwa jest równie dyskusyjna, bo ja nie chciałbym mieszkać wśród patologii i wysokiej rangi polityków.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowe mieszkania w Policach???
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 03, 2015, 21:45:55 »
Też jestem ciekaw jak to będzie latem wyglądało, bo to nie są wychodki podłączone pod kanalizę tylko wiejskie w glebę ;-) a blok jest tuż przy nich. Ile tam robactwa latem musi być. Myślę, że jednak chętni się znajdą na własne M, ale nie zmienia to faktu, że im współczuję.