Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 207251 razy)

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #120 dnia: Września 27, 2011, 14:01:18 »
KrP,  Ten grzyb nie rozpoznany ( http://img199.imageshack.us/img199/8206/imag0178sj.jpg ) to prawdopodobnie maślak pstry. Gdyby było zdjęcie poduszki wszystko byłoby jasne.

Co do grzybów to jest jakaś maskara w tym roku, byłem kilka razy na Dobieszczynie i znalazłem raptem kilka podgrzybków, w lesie okropne pustki.
Co się dzieje z tym grzybami??  Był ktoś może teraz? Czy coś sie zmieniło?
Jak cofnąłem się na forum do wpisów w poprzednich latach to różnica jest kolosalna.
Czy będą jeszcze grzyby?

Może tylko w tych lasach nie ma grzybów, był ktoś może na grzybach gdzieś na Goleniowie, Gorzowie lub innych lasach?
Słyszałem, że można gdzieś na Chociwlu nazbierać borowików? Czy to prawda, bo zastanawiam się czy nie pojechać w ten weekend.

Offline undy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #121 dnia: Września 27, 2011, 23:00:11 »
Grzyby są.. osobiście chodzę od 4dni po godzinie 15(po pracy) na sportowo z psem po polickich lasach zaczynając od 3polanki za rurówka idąc w stronę Trzeszczyna i wracam z 1/3 wiaderka. dość późno te moje wyjścia są dlatego "tak mało". komarów jest o 4miliony za dużo to taki jeden minus

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #122 dnia: Września 28, 2011, 09:36:01 »
To, że są to wiadomo, ale nie ma tyle ile choćby rok temu. 1/3 wiaderka, co to jest? O tej porze to już powinienem mieć dość grzybów. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #123 dnia: Września 29, 2011, 19:32:05 »
Dzisiejszy spontan z kuzynkiem, okolice Rurki, tuż przy S3.



Uploaded with ImageShack.us





Pierwszy raz tam byłem, zbierania gdzieś od 12:30 do 16, ludzi spotkałem tylko parkę dziadków jakichś, grzybów jak widać. ;]

A to mi wyszło wieczorem:



Om nom nom nom. :O
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Grzyby
« Odpowiedź #124 dnia: Października 03, 2011, 11:48:54 »
Ktoś był w ten weekend? Zmieniło się coś w urodzaju?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #125 dnia: Października 03, 2011, 15:33:35 »
W sobotę w 3 godziny chodzenia:
- duża lniana torba
- całe duże wiadro
- 2 małe wiaderka
- koszyk wiklinowy duży

W niedziele:
- 2h śmigania i całe duże wiadro pełne młodziutkich zdrowych podgrzybków i 13 dorodnych  prawdziwków

W przyszły weekend na pewno mnie w domu nie będzie :D

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #126 dnia: Października 09, 2011, 18:01:30 »
No i jak z grzybami u Was?
Ja byłem dziś i niestety ale ledwo co zakryłem dno wiaderka starymi podgrzybkami.
Okropny sezon w tym roku.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #127 dnia: Października 09, 2011, 18:22:27 »
Byłem znów koło S3, ale kiepsko, już się chyba sezon kończy. Wprawdzie widziałem dwóch gości z pełnymi worami, ale u mnie słabo.

Chociaż i tak w tym roku nie było tak źle. Trochę pojadłem, trochę zamroziłem, dosyć sporo ususzyłem, a jeszcze się gotuje trochę. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #128 dnia: Października 10, 2011, 10:53:24 »
Gdzie wy śmigacie na te grzyby. Byłam po raz kolejny i znów ja miałam calusieńkie wiadro swiezych i młodych podgrzybków i troche zajaczków. Reszta towarzystwa uzbierała pełen koszyk, kolejne wiadro, dużą lnianą torbę pełną grzybków. Ja na tegoroczny sezon nie mogę narzekać... W sobotę kierunek las :D

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #129 dnia: Października 10, 2011, 13:15:52 »
Cytat: "stokrotka84"
Gdzie wy śmigacie na te grzyby. Byłam po raz kolejny i znów ja miałam calusieńkie wiadro swiezych i młodych podgrzybków i troche zajaczków. Reszta towarzystwa uzbierała pełen koszyk, kolejne wiadro, dużą lnianą torbę pełną grzybków. Ja na tegoroczny sezon nie mogę narzekać... W sobotę kierunek las :D


No, no gratuluję :)

Ja byłem na Dobieszczynie no i tak jak napisałem grzybów brak i nie tylko ja, bo inni też mało co mieli.

Stokrotka84, gdzie byłaś na grzybach? :)

U mnie w tym roku zapasy bardzo słabe, przydało by się coś jeszcze nazbierać.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #130 dnia: Października 10, 2011, 15:06:41 »
Cytat: "stokrotka84"
Gdzie wy śmigacie na te grzyby. Byłam po raz kolejny i znów ja miałam calusieńkie wiadro swiezych i młodych podgrzybków i troche zajaczków. Reszta towarzystwa uzbierała pełen koszyk, kolejne wiadro, dużą lnianą torbę pełną grzybków. Ja na tegoroczny sezon nie mogę narzekać... W sobotę kierunek las :D


Bo Ty masz małe koszyczki. :P

Ja właśnie zrobiłem nowy przepis - grzyby w pomidorach. ;D Powiem wam, że całkiem zacne jako jakaś zakąska lub dodatek. Jak jeszcze coś nazbieram to zrobię więcej. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #131 dnia: Października 10, 2011, 15:39:41 »
KrP, możesz podzielić się tym przepisem ? Brzmi ciekawie

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #132 dnia: Października 10, 2011, 15:49:26 »
http://www.wielkiezarcie.com/recipe19554.html

Robiłem wg tego, ale dodałem jeszcze trochę czosnku i pokrojonych pomidorów. Octu i cukru tez nieco mniej bo robiłem dosłownie na garstkę grzybów, wyszły mi trzy średnie słoiki (ale można też zjeść od razu, to w sumie takie leczo ;p).

Szukałem czegoś co można z grzybów zrobić i Google mi to zasugerowało. Wyszło smaczne, takie słodko-pikantne. Przynajmniej u mnie. ;D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #133 dnia: Października 10, 2011, 17:10:15 »
Dzięki, bardzo ciekawe... muszę zrobić i też z czosnkiem  :rotfl:

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #134 dnia: Października 11, 2011, 12:48:12 »
No i teraz nie wiem, jest jeszcze sens jechać na grzyby?
Jedni mówią, że jeszcze są inni, że już nima.
Na Turzynie wczoraj widziałem to sprzedawali.