Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie.  (Przeczytany 80276 razy)

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpnia 17, 2010, 11:21:46 »
Do mamabije – masz chyba problemy z poziomem agresji. Ale czemu padło na mnie?

Postaram ci się odpowiedzieć w sposób najbardziej prosty i przystępny dla każdego Pipkiewicza. Jeżeli któryś rząd stara się zauważać mnie jako przedstawiciela jakiejś grupy społ. – np. rodzica i realnie od tego pieniędzy mam więcej, dlaczego mam takiej tendencji nie chwalić? Zaręczam, znam takich co marudzili na becikowe, „bo tak wypadało” ale skrzętnie z tych pieniędzy korzystali.
Jako obywatelka tego kraju, reprezentantka określonej grupy społecznej mam prawo do tego, abym była zauważana jako płatnik(różnych) podatków i mogła w tej sprawie mieć swój głos, czasami nawet przeciwny. Nie podoba mi się sytuacja, kiedy rząd wprowadza nowe podatki po to aby maskować swoje nieudolne zarządzanie gospodarką i nieważne w tej chwili jaki jest to rząd. Jednym słowem okrada mnie. Jeżeli ludzie, którzy powinni być kompetentni ( np. minister finansów Vincent), przyjęci na ważne, nie tylko dla kraju, ale dla mnie osobiście, rządowe posady wykazują tylko lojalność wobec swojego wodza (czyt. budują swoją karierę) natomiast zero przyszłościowego myślenia ekonomicznego i potrafią sięgać tylko do mojej kieszeni, aby maskować swoje błędy, to ja jako obywatel za taką „kreatywną” księgowość dziękuję. I jako wolny obywatel mam w tym względzie prawo głosu i prawo wyboru…i do tego celu potrzebna jest właśnie opozycja (mówiąc ogólnie – jakakolwiek).
Niestety, nie mam mentalności człeka co to „michę ryżu i kijem po krzyżu”, to jest „dobre”, tamto „be” bo tak napisali w jakiejś gazecie czy powiedzieli w jakiejś stacji. To współczesna forma niewolnictwa i to dobrowolnego…
W grudniu 2007 roku, a więc w miesiąc po objęciu przez ten rząd władzy, dług publiczny wynosił około 520 miliardów złotych. 10 sierpnia br., a więc po tysiącu dniach rządu Tusku, dług publiczny wynosi już 714 miliardów i jak ktoś wyliczył- powiększa się już z szybkością co najmniej 6 tysięcy złotych na sekundę! Wynika z tego, że rząd Donaldu Tusku powiększał dług publiczny mniej więcej o 200 milionów złotych każdego dnia! A przecież oprócz tego każdego dnia wydawał ponad 200 milionów złotych z podatków! 400 milionów złotych każdego dnia – i „g…. zrobione”?
Już nie będę pisać, o zatrudnieniu ponad 60 tysięcy niezbędnych dla działalności państwa urzędasów-kolesi. (obecnie ponad 630 tys. pracowników administracji państwowej, z których każdy przeciętnie zarabia brutto ponad 4700 zl)
Tych baboli rządu, który robił niewiele i nie tam gdzie trzeba, jest tak dużo, że powstałby tu elaborat, a nie o to przecież chodzi. Dziś można zapomnieć o jakiejkolwiek demokratycznej dyskusji (jak kiedyś) o „ulgach prorodzinnych” czy mieszkaniowych w kraju starzejącym się i popierającym przecież politykę prorodzinną, ale chyba tylko w gejowskim wydaniu, ZUS będzie za to łatał budżet państwa, czego konsekwencje możemy oczekiwać w przyszłości.
Aha, Dworak przebąkuje o zmianie w prawie dotyczącego obowiązku powszechnego płacenia abonamentu…czyżby jeszcze jeden podatek?


Dziś już wiadomo, że „zielona wyspa’ to była kryptoreklama składów ogrodniczych pod Chójnikiem. ;D
millena

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpnia 17, 2010, 14:45:41 »
Cytat: "millena"
Do mamabije – masz chyba problemy z poziomem agresji


To jest właśnie problem zwolenników PO, kiedy zaczyna im brakować merytorycznych argumentów ( a zdarza się to im nader często), zaczynają obrażać innych użytkowników forum. Efektem tego zbierają ,,nagrody" od admina, a potem ze zdziwieniem i oburzeniem krytykują jego decyzje.
Niestety te metody dyskusji przejęli od swoich idoli Palikotów i Niesiołowskich, mylnie sądząc że chamstwo w życiu publicznym oznacza siłę i pewność siebie. Jest to mylne mniemanie, ponieważ chamstwo oznacza przede wszystkim świadomość własnej słabości, braku argumentów i wiedzy, a przede wszystkim bezsilności.
pozdrawiam sekator

[ Dodano: 2010-08-17, 14:55 ]
Cytat: "Mamabije"
Nie trzeba ekonomii, prawa ani historii żeby myśleć


Mylisz się całkowicie. Bez podstawowej wiedzy w tych dziedzinach (choć nie tylko) nie tylko będziesz miała problemy z podejmowaniem właściwych decyzji i w środowisku ludzi wykształconych będziesz czuła się pariasem, ale nie osiągniesz także sukcesu w żadnej dziedzinie, gdzie wiedza jest niezbędna. Ciekawe czy nie będziesz kształciła swojego dziecka i nie będzie ci zależało żeby skończyło jak najlepsze szkoły i uczelnie ?
Naprawdę uważasz, że jest to niepotrzebne ?

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpnia 17, 2010, 18:26:30 »
Cytat: "Storczyk"
Tak najwygodniej opluwać i wieszać psy na tych co obecnie rządzą ,tylko ciekawe z czego by PIS zaczął nagle rozdawać ,obniżać podatki,podwyżki rozdawać ?Z pustego i Salamon nie naleje

Ty się nie lituj nad rządzącymi tylko zastanów się, kto ten stan rzeczy urządził nic nie robiąc przez 1000 dni. Nie będę powtarzała tu mojego poprzedniego postu. Biedaczyska ci rządzący, zawsze wiatr w oczy...Najpierw znienawidzony prezydent przeszkadzał, choć i tak robiono, co można żeby zadłużyć. Potem kiedy nastała prezydentura Komorry nie  było dobrego czasu do reform, bo przecież za 500 dni kolejne wybory wiec nic ważnego i kontrowersyjnego nie da sie zrobić. Trzeba upolować jelenia, kto za to wszystko zapłaci. Więc doraźnie podwyżki, a za jakis czas znowu będzie zdziwienie, że warcholstwo nie chce kupować. Naprawdę żal...
millena

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpnia 17, 2010, 22:49:56 »
Cytat: "millena"
Dziś już wiadomo, że „zielona wyspa’ to była kryptoreklama składów ogrodniczych pod Chójnikiem. ;D



Millena, miło się czyta coś, co nie przypomina "rechotu ropuchy w stawie" z obowiązkowym :rotfl: :)
Rozsądny głos w dyskusji. Jednak zauważ że Polacy, przy każdej zmianie rządu narzekają tak samo i na to samo. Pamiętam początki rządów PiS-u. Było dokładnie tak samo, lub nawet gorzej. Bo próbowano eliminować tych co mają "przekręt" za wykształcenie. Co robiła wtedy PO?
Faktem jest, że Pisowcy zrobili z tego "polowanie na czarownice" co w efekcie zachwiało wiarygodność Polski w świecie. I było "gwoździem do trumny" PiS-u.
Z jednym nie mogę się w Twoich wywodach zgodzić.

Cytat:
I jako wolny obywatel mam w tym względzie prawo głosu i prawo wyboru…i do tego celu potrzebna jest właśnie opozycja (mówiąc ogólnie – jakakolwiek).


Opozycja musi być inteligentna. Nie jakakolwiek.
Pozdrawiam

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpnia 17, 2010, 23:08:57 »
A mnie się wydaje , że to wszytko to szpagatowa inteligencja hahah xd
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpnia 18, 2010, 00:42:41 »
Millena, nie to, że padło na Ciebie. Jednak to właśnie Ty "POgardzasz" i czekasz na dalsze darmowe datki w stylu PiSowskich ulg.
Sekator, ile razy jeszcze powtórzysz się z tekstem "brakuje merytorycznych argumentów"? I dlaczego praktycznie non stop wrzucasz linki zamiast normalnie napisać coś od siebie? Czy rzeczywiście- jak ktoś ostatnio napisał- nie masz własnego zdania i tylko sypiesz cudzymi opiniami? Jakoś przypominasz mi mojego ojca, który na wiele pytań odpowiada "w telewizji/radio/prasie mówili że..."
Poza tym nie stwierdziłam, że wykształcenie nie jest do niczego potrzebne. Jeśli byłbyś łaskaw zauważyć, napisałam, że nie trzeba być ekonomistą itd-nie każdy Polak kończył szkołę o profilu ekonomicznym czy prawniczym, jednak też ma coś do powiedzenia. Czy to tak trudno zrozumieć? A co do "komunałów z GW i TVN", to GW miałam w ręce tylko w czasie pracy w kiosku Ruchu a TVN oglądam w godzinach popołudniowych, czyli tzw. Wesołowska itp Detektywi.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #246 dnia: Sierpnia 18, 2010, 09:30:51 »
Do mamabije:
Kobieto, gdzie ja napisałam, że czekam na PiSowskie ulgi. Czekam na sensowne reformy, żebym za naście lat nie obudziła się z ręką w nocniku-czytaj: emeryturą, która będzie mnie zmuszała do przewijania hitlerowskich dziadków w Unii. Żeby moje dzieci, które staram się wykształcić, nie musiały siedzieć na zmywaku gdzieś u Hindusa w Londynie – choć oczywiście żadna praca nie hańbi. Żebym w końcu widziała to „zielone światło” dla prywatnej działalności itd., itp.
Uproszczony system podatkowy  i stosowanie ulg sprzyja ożywieniu gospodarczemu, a nadmierny fiskalizm ogranicza rozwój gospodarczy – to są fakty. Problem jaki się też pojawia u nas to pytania co do racjonalności wydatkowania pieniędzy publicznych - i o tym pisałam w poprzednim poście, nie będę się powtarzać, czyli np. rozbuchana administracja ( w przeciwieństwie do obietnic wyborczych, patrz: raport Pitery).
Jeżeli mam wątpliwości co do kompetencji nonszalanckiego ministra finansów, który bardziej przypomina Nikodema Dyzmę niż ekonomistę, to sięganiem do kieszeni podatnika te wątpliwości utwierdził.

Cytat: "Zdanowicz.J"
Opozycja musi być inteligentna. Nie jakakolwiek.

Użyłam przymiotnika „jakakolwiek” specjalnie dla mamabije, aby słowo „opozycja” nie skojarzyło się jej tylko z PiSem, bo mój szkolniacki wywód dotyczący konieczności istnienia opozycji w ogóle to jakaś praca u podstaw normalnie. Niestety, fluktuacje personalne SLD i PO tworzą wrażenie jednopartyjności (co jest historycznie uzasadnione), jeszcze raz potwierdzają konieczność istnienia opozycji – jedyną sensowną jest dzisiaj PiS. Pozdrawiam.

Do mamabije: mam wrazenie, że w ogóle masz problemy z czytaniem dłuższych tekstów, z wyjatkiem komunikatów do określonego odbiorcy.
millena

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #247 dnia: Sierpnia 18, 2010, 09:53:18 »
Cytat: "Mamabije"
Sekator, ile razy jeszcze powtórzysz się z tekstem "brakuje merytorycznych argumentów


Tyle razy, ile będzie ich brakowało....a znając wypowiedzi zwolenników PO, zdarzy się to jeszcze niejednokrotnie.

Cytat: "Mamabije"
I dlaczego praktycznie non stop wrzucasz linki zamiast normalnie napisać coś od siebie


Zawsze piszę tylko ,,od siebie". Aby jednak udowodnić zasadność moich teorii, zawsze staram się cytować opnię ludzi bedących specjalistami w danej dziedzinie i wydarzenia z dnia codziennego potwierdzające słuszność moich wypowiedzi. Z faktami ciężko się dyskutuje, więc zdaję sobie sprawę z tego, że może to być dla was denerwujące, ale tak jest zawsze gdy ktoś nie może zaakceptować otaczającej go rzeczywistości i pogodzić się z prawdą.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #248 dnia: Sierpnia 27, 2010, 09:44:13 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Normalnie. Tak jak napisane.

Więc dobrze zrozumiałem.

Raczej nie. Po pierwsze anonimowy szczyl to nie człowiek.
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Nie rozśmieszaj mnie. Ja nikomu niczego pokazywać nie muszę i nie zamierzam. Wielokrotnie pisałem, co sądzę o szczylach chowających się za ksywką po to, żeby sobie pozwalać na więcej niż pozwoliliby sobie w sytuacji, gdy adwersarz zna ich tożsamość. Możesz sobie poszukać.

Skoro tak, to zacznij występować tutaj oficjalnie używając imienia i nazwiska jako swój nick.

Możesz swoją wypowiedź przełożyć na polski? Bo nie rozumiem tej PiSlogiki. Skoro co? Skoro niczego pokazywać nie zamierzam to mam coś pokazać?
Co do mojego imienia i nazwiska, to twój druh sekator je zna, podobnie jak inni jego anonimowi pobratymcy.

[ Dodano: 2010-08-27, 10:38 ]
Cytat: "dnfan1"
Cytat: "dnfan1"
tak zwłaszcza Ci co brali kredyty w CHF po kursie 2,30-1,90 a w EUR 3,70-3,30
Cytat: "Wykidajło"
Ja brałem. I szat nie rozdzieram, a wręcz przeciwnie.


w jakim banku brałeś?? zdradź ten bank  gdzie mają te cudowne przeliczniki, że po wyższym kursie spłacasz mniej niż po niższym?? fenomen  :rotfl:

Kolego, ja jestem już duży chłopczyk, a szkoły kończyłem w czasach, kiedy nie było PiSmatury i jak się chciało mieć świadectwo dojrzałości, to egzaminu z matematyki nie można było oblać. Dzięki temu umiem sobie przekalkulować ryzyko kursowe i policzyć, że kredyt we frankach nadal jest dla mnie bardziej opłacalny niż złotówkowy, chociaż brałem go w czasie, gdy frank kosztował ok. 2,30 zł.
Z grubsza rzecz biorąc: spłata kredytu na 1 proc. od 100 tys. CHF wziętych na 20 lat po kursie 2,30 (w przeliczeniu 230 tys. PLN) po wzroście kursu do 3,00 to nadal o jakieś 2700 zł rocznie mniej niż spłata kredytu na 4 proc. od 230 tys. PLN też wziętego na 20 lat.
Wykształcony pisowiec nie potrafi zrobić takich prostych rachunków?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #249 dnia: Sierpnia 27, 2010, 12:21:11 »
Cytat: "Wykidajło"
Raczej nie. Po pierwsze anonimowy szczyl to nie człowiek.


Raczej tak, widac tutaj twoje gburowate podejscie do innych ludzi.

Cytat: "Wykidajło"
Możesz swoją wypowiedź przełożyć na polski?


Skoro nie rozumiesz polskiego, to juz nie moj problem.

Cytat: "Wykidajło"
Bo nie rozumiem tej PiSlogiki


Nie jestem zwolennikiem zadnej polskiej opcji politycznej. Popatrz lepiej na swoich idoli, ich logika powoli moczy reke polskiego narodu w nocniku.

Cytat: "Wykidajło"
Skoro niczego pokazywać nie zamierzam to mam coś pokazać?


Wow, co za logiczna odpowiedz! Jezeli plujesz na innych, ze anonimowo wystepuja na forum i jednoczesnie sam wystepujesz anonimowo (ja nie musze znac twojego nazwiska, bo mi to lotto), to nie krytykuj, twoje prawdziwe nazwisko znaja nieliczni.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpnia 27, 2010, 12:46:52 »
Wycieczki osobiste proszę kierować na PW. Forum to nie miejsce na takie sprawy.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpnia 27, 2010, 12:51:49 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Raczej nie. Po pierwsze anonimowy szczyl to nie człowiek.

Raczej tak, widac tutaj twoje gburowate podejscie do innych ludzi.

Do ludzi podchodzę jak do ludzi, do anonimowych łajdaków tak, jak na to zasługują. Nie podoba ci się mój sposób traktowania twojego kumpla? Nie musi.
Cytat: "speedbax"
Nie jestem zwolennikiem zadnej polskiej opcji politycznej. Popatrz lepiej na swoich idoli, ich logika powoli moczy reke polskiego narodu w nocniku.

Musisz mi jeszcze pokazać, którzy to są ci moi idole. Tylko uzgodnij to najpierw ze swoim anonimowo odważnym druhem, żebyście nie mieli rozłamu ideologicznego.
Cytat: "Wykidajło"
Jezeli plujesz na innych, ze anonimowo wystepuja na forum

Po PiSlogice postanowiłeś pokazać swoją PiSprawdomówność? W którym miejscu czepiam się samej anonimowości?
Cytat: "speedbax"
sam wystepujesz anonimowo (ja nie musze znac twojego nazwiska, bo mi to lotto)

I nawzajem. Ale moje możesz w każdej chwili poznać, jeśli zechcesz - i to jest różnica pomiędzy podpisywaniem się nickiem a anonimowością. A różnica pomiędzy osobą anonimową a anonimowym szczylem jest taka, że anonimowy szczyl ma odwagę pluć, ale nie ma odwagi pokazać twarzy (nawet tylko opluwanemu).
I to by było na tyle.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

dnfan1

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpnia 27, 2010, 14:00:58 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Normalnie. Tak jak napisane.

Więc dobrze zrozumiałem.

Raczej nie. Po pierwsze anonimowy szczyl to nie człowiek.
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Nie rozśmieszaj mnie. Ja nikomu niczego pokazywać nie muszę i nie zamierzam. Wielokrotnie pisałem, co sądzę o szczylach chowających się za ksywką po to, żeby sobie pozwalać na więcej niż pozwoliliby sobie w sytuacji, gdy adwersarz zna ich tożsamość. Możesz sobie poszukać.

Skoro tak, to zacznij występować tutaj oficjalnie używając imienia i nazwiska jako swój nick.

Możesz swoją wypowiedź przełożyć na polski? Bo nie rozumiem tej PiSlogiki. Skoro co? Skoro niczego pokazywać nie zamierzam to mam coś pokazać?
Co do mojego imienia i nazwiska, to twój druh sekator je zna, podobnie jak inni jego anonimowi pobratymcy.

[ Dodano: 2010-08-27, 10:38 ]
Cytat: "dnfan1"
Cytat: "dnfan1"
tak zwłaszcza Ci co brali kredyty w CHF po kursie 2,30-1,90 a w EUR 3,70-3,30
Cytat: "Wykidajło"
Ja brałem. I szat nie rozdzieram, a wręcz przeciwnie.


w jakim banku brałeś?? zdradź ten bank  gdzie mają te cudowne przeliczniki, że po wyższym kursie spłacasz mniej niż po niższym?? fenomen  :rotfl:

Kolego, ja jestem już duży chłopczyk, a szkoły kończyłem w czasach, kiedy nie było PiSmatury i jak się chciało mieć świadectwo dojrzałości, to egzaminu z matematyki nie można było oblać. Dzięki temu umiem sobie przekalkulować ryzyko kursowe i policzyć, że kredyt we frankach nadal jest dla mnie bardziej opłacalny niż złotówkowy, chociaż brałem go w czasie, gdy frank kosztował ok. 2,30 zł.
Z grubsza rzecz biorąc: spłata kredytu na 1 proc. od 100 tys. CHF wziętych na 20 lat po kursie 2,30 (w przeliczeniu 230 tys. PLN) po wzroście kursu do 3,00 to nadal o jakieś 2700 zł rocznie mniej niż spłata kredytu na 4 proc. od 230 tys. PLN też wziętego na 20 lat.
Wykształcony pisowiec nie potrafi zrobić takich prostych rachunków?


100 tys. CHF po 2,3 daje 230 tys PLN, po 3 daje 300 tys PLN a Ty dalej twierdzisz, że masz mniej do spłaty (może przejdź się do banku niech Cię wyprowadzą z błędu) ;D ??  :rotfl: gratuluję samopoczucia  :rotfl: matematyka w iście socjalistycznym stylu

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpnia 27, 2010, 18:28:39 »
Cytat: "dnfan1"
Cytat: "Wykidajło"

Kolego, ja jestem już duży chłopczyk, a szkoły kończyłem w czasach, kiedy nie było PiSmatury i jak się chciało mieć świadectwo dojrzałości, to egzaminu z matematyki nie można było oblać. Dzięki temu umiem sobie przekalkulować ryzyko kursowe i policzyć, że kredyt we frankach nadal jest dla mnie bardziej opłacalny niż złotówkowy, chociaż brałem go w czasie, gdy frank kosztował ok. 2,30 zł.
Z grubsza rzecz biorąc: spłata kredytu na 1 proc. od 100 tys. CHF wziętych na 20 lat po kursie 2,30 (w przeliczeniu 230 tys. PLN) po wzroście kursu do 3,00 to nadal o jakieś 2700 zł rocznie mniej niż spłata kredytu na 4 proc. od 230 tys. PLN też wziętego na 20 lat.
Wykształcony pisowiec nie potrafi zrobić takich prostych rachunków?


100 tys. CHF po 2,3 daje 230 tys PLN, po 3 daje 300 tys PLN a Ty dalej twierdzisz, że masz mniej do spłaty (może przejdź się do banku niech Cię wyprowadzą z błędu) ;D ??  :rotfl: gratuluję samopoczucia  :rotfl: matematyka w iście socjalistycznym stylu

Szanowny PiSkształcony kolego, twierdzę, że w podanym przykładzie gość, który wziął 230 tys. zł kredytu we frankach przy kursie 2,30, po wzroście kursu do 3,00 nadal ma niższą ratę niż gość, który wziął te 230 tys. w złotówkach.
A do spłaty nie ma ani 230 tys. PLN, ani 300 tys. PLN, tylko 100 tys. CHF (plus odsetki).
Uważaj, teraz będzie trudniejsze: powyższe oznacza, że przez te 20 lat przy niezmienionym kursie i tych samych oprocentowaniach ten, który brał kredyt we frankach, w sumie spłaci mniej niż ten, który go brał w złotówkach - i to pomimo wzrostu kursu z 2,30 na 3,00. Policz sobie i sprawdź sam  :devil:
Aha, bo zapomniałem sprecyzować: założyłem ratę malejącą, bo tak łatwiej liczyć, i kapitalizację roczną. W rzeczywistości jest to bardziej skomplikowane, bo dług maleje co miesiąc i odsetki też. Jak się chce dokładniejszych wyników, można skorzystać z kalkulatora kredytowego. Sprawdziłem - przy równych ratach frank jest nadal korzystniejszy, ale miesieczna rata jest niższa tylko o kilkanaście złotych, przy malejących dziś frank jest lepszy o ponad 200 zł miesięcznie, ale na koniec o prawie 300 zł miesięcznie gorszy i w sumie wychodzi o kilka tysięcy zł więcej.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

dnfan1

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #254 dnia: Sierpnia 27, 2010, 21:02:10 »
dlatego bierze się kredyt w walucie ponieważ jest tańszy niż w PLN, to jest oczywiste dla każdego ale widzę, że dla Ciebie to jest odkrycie życia ;D a jeżeli ktoś brał w walucie i spłaca w walucie to w ostatnich 2 latach jest nieźle do tyłu: po 1 wartość mieszkania spadła, po 2 kwota kredytu i raty wzrosła.