Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana  (Przeczytany 64209 razy)

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« dnia: Maja 07, 2010, 09:51:02 »
Mam zamiar zacząć stosować tą dietę. Zamówiłam sobie już książkę Dukana jednak chcę poznać opinie tych z Was, które są w trakcie stosowania tej diety.
Czy naprawdę jest taka rewelacyjna?
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 07, 2010, 12:00:37 »
Znajoma dosyc dlugo jest na tej diecie. Bez cwiczen, prowadzac normany tryb zycia schudla ponad 10kg.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 07, 2010, 12:05:47 »
Ja mam do zwalenia prawie 20 kg i mam nadzieję, że mi się uda. Nie jestem tylko pewna czy z moją tarczycą będę mogła ją stosować.
Wczoraj odebrałam wyniki i tsh 7,12 na max  4.20 to spore przekroczenie.
Dopiero pod koniec maja mam wizytę u endokrynologa i zobaczymy co on na to.
Oby tylko nie było przeciwwskazań bom się na tę dietę nakręciła
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 07, 2010, 12:58:49 »
Nika z pewnością musisz mieć dobre ciśnienie i zdrowe nerki. Dieta białkowa bardzo je obciąża i dlatego jest wszędzie podkreślenie, że przy "dukanie" trzeba baaaaardzo dużo pić i się płukać.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 07, 2010, 13:41:28 »
Tak dieta Dukana jest na prawdę dobra ja ją stosowałam tak od połowy lutego i do początku kwietnia zjechałam 6 kg :) ale nie przestrzegałam ją tak brutalnie jak jest opisane tylko po prostu zero chleba i zero ziemniaków cukru słodyczy. Jadłam sałatki itp. Skutkiem ubocznym były krwawiące dziąsła ale zażywam teraz witaminy jest dobrze.( Muszę znów zacząć dietkę tą bo znów zaczęłam jeść chleb ;/ czasami ;/
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 07, 2010, 14:06:26 »
Cytat: "Nataleczka"
Tak dieta Dukana jest na prawdę dobra ja ją stosowałam tak od połowy lutego i do początku kwietnia zjechałam 6 kg :) ale nie przestrzegałam ją tak brutalnie jak jest opisane tylko po prostu zero chleba i zero ziemniaków cukru słodyczy. Jadłam sałatki itp. Skutkiem ubocznym były krwawiące dziąsła ale zażywam teraz witaminy jest dobrze.( Muszę znów zacząć dietkę tą bo znów zaczęłam jeść chleb ;/ czasami ;/

Nie trzeba trzymac sie restrykcyjnie tej diety. Mozna na wlasna reke zastosowac diete niskoweglowodanowa. Nalezy ograniczyc - cukier, pieczywo, makaron, ziemniaki, ryz, fasole (oraz inne straczkowe) i wszystko co zawiera duzo weglowodanow. Nalezy sie nastawic na spozywanie jak najwiecej bialka - piersi z kurczaka, jajka, ryby. Tluszcz tez jest bardzo wazny, wiec nalezy pamietac o oliwie z oliwek, czy orzechach. Bialko nie jest spalane przez organizm tak szybko jak weglowodany, co zwieksza metabolizm o jakies 40%. Dieta niskoweglowodanowa oczywiscie nie jest idealna, wiec trzeba pamietac o uzupelnianiu wszelkich niedoborow - witaminy, tluszcze (omega takze). Przy tej diecie mozna odczuwac poczatkowo oslabienie, poniewaz rezygnuje sie z weglowodanow, ktore szybko "doladowuja" organizm, dlatego co tydzien, badz 2 mozna zrobic sobie 1 normalny dzien w ktory mozna normalnie jesc (ewentualnie mozna sie "doladowac" cukrem w danej chwili).

Sam korzystam z takiej diety od ponad 2 lat. Jem regularnie 5 razy dziennie, z reguly jajka, ryby, drob, jogurty, twarogi, czasem wieprzowine. Waga zeszla w dol i niewiele sie waha (+-1kg). Na Starych Policach jest hurtownia ryb, gdzie, np. 5kg filetu z Soli kosztuje okolo 70zl, co mi spokojnie starcza na calutki miesiac prawie codziennego jedzenia ryby. Najwiekszy spadek wagi zanotowalem przy intensywnych cwiczeniach aerobowych.

Co wazniejsze, w ten sposob sami ukladamy sobie diete, nie trzeba trzymac sie restrykcyjnie tego co ktos napisal. Jezeli masz ochote na piers, a nie na rybe, to po prostu ja sobie przyrzadzasz. Z czasem poznaje sie co korzystnie, a co niekorzystnie wplywa na wage i dostosowuje sie diete do wlasnych potrzeb. Moim zdaniem na dluzsza mete jest to lepsze rozwiazanie niz ulozona dieta przez kogos, poniewaz kazdy organizm jest indywidualny i jedne czynniki moga wplywac lepiej na jego dzialanie, a inne slabiej.

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 07, 2010, 16:13:42 »
Polecam tę dietę, wszystkim, którzy chcą schudnąć ale nie chce im się ćwiczyć, bądź nie mają na to czasu. Stosuję ją od 20 kwietnia, waga spada systematycznie i powiem szczerze, że trzymam rygor, przestałam podjadać. Po proteinowym posiłku (a jeszcze lepiej z warzywami) jestem bardzo długo syta. Wieczorem jak zgłodnieję, zjadam kilka łyżek odtłuszczonego jogurtu lub sernik na zimno, którym ostatnio szalenie się zajadam, bo jest przyrządzony z produktów, które są niskokaloryczne.
Moim celem jest schudnąć 10 kg. Kupiłam książki "Nie potrafię schudnąć" i "350 przepisów" P. Dukana. I naprawdę przestawiłam się na takie jedzenie, a chrupeczki i inne smakołyki moich dzieci leżą sobie i wcale nie kuszą!

Ale o stosowaniu oliwy z oliwek przy tej diecie nie słyszałam. Należy się w I i II fazie Protal wystrzegać wszelkiego rodzaju oliw, dozwolony jest tylko olej parafinowy, którego niestety nie mogę nigdzie nabyć. O orzechach Dukan też nic nie wspomina.

Ale jednej rzeczy nie mogę sobie odmówić, choćby nie wiem co się działo. Pestek słonecznika... Jem sobie troszkę na jakimś filmie, lub gdy czytam. I mimo to waga spada. Nie mam zamiaru umartwiać się do końca.
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline magdaa

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 08, 2010, 08:11:36 »
No i taka dieta jest bez sensu  przestaje sie  ja stosować i waga powraca do pierwotnego stanu. Aby schudnać trzeba zmienić nawyki zywiniowe i niestety ale troszeczke sie ruszac ;)

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 08, 2010, 09:10:50 »
Cytat: "magdaa"
No i taka dieta jest bez sensu  przestaje sie  ja stosować i waga powraca do pierwotnego stanu. Aby schudnać trzeba zmienić nawyki zywiniowe i niestety ale troszeczke sie ruszac ;)


Ta dieta składa się z 4 etapów właśnie po to, żeby waga nie wróciła do pierwotnego stanu, żeby nie było efektu jo-jo. A nowe nawyki żywieniowe właśnie sobie wyrabiam. No i ruszam się trochę, bo czy przy dwójce dzieci można siedzieć tylko na kanapie? he he
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline magdaa

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 08, 2010, 21:15:34 »
ja wiem na czym polega dieta  i  znam sporo osób które ja stosowały i były nia baardzo zachwycone ale po  kilku miesiacach niewiele zostawało z jej efektów :)

ale oczywiście za kazdego trzymam mocno kciuki  i życze powodzenia oraz wytrwania w postanowieniach ;)

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 08, 2010, 21:22:54 »
Cytat: "magdaa"
ja wiem na czym polega dieta  i  znam sporo osób które ja stosowały i były nia baardzo zachwycone ale po  kilku miesiacach niewiele zostawało z jej efektów :)

ale oczywiście za kazdego trzymam mocno kciuki  i życze powodzenia oraz wytrwania w postanowieniach ;)

Tak to jest jezeli ktos sie katuje, dojdzie takiej wagi jakiej sobie zalozyl, a nastepnie wraca do starych nawykow. Trzeba powiedziec prosto, ze jezeli raz sie bylo grubym to nalezy wyrobic sobie nawyki zywieniowe, ktore pozwola utrzymac wage. Osobiscie schudlem jakies 10kg w 2 tygodnie (nie katujac sie, dieta z ograniczonymi wieglowodanami - nie wyrzuconymi calkowicie i 3 razy w tygodniu porzadny trening kick-boksingu). Po jakims czasie po prostu nie mialem czasu na treningi, diety tez nie chcialo mi sie trzymac zbytnio i waga szybciutko wrocila do poprzedniej. Teraz nie cwicze, znaczaco ograniczylem weglowodany (bialek i tluszczow spozywam tyle ile chce i tak jak chce) i waga trzyma sie idealnie, dodam, ze nawet powolutku idzie w dol. Jak tylko bede mogl, wroce do treningu, aby zbic zbedne kilogramy i tym razem bede pamietal o tym, aby trzymac sie odpowiedniego odzywiania, aby nie stracic tego na co tak dlugo pracowalem.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 08, 2010, 22:11:40 »
Cytat: "magdaa"
ja wiem na czym polega dieta i znam sporo osób które ja stosowały i były nia baardzo zachwycone ale po kilku miesiacach niewiele zostawało z jej efektów :)


Działo się tak dlatego, ponieważ te osoby nie potrafiły wytrzymać na III fazie. To wbrew pozorom najtrudniejsza, bo najmniej spektakularna część tej diety.
Łatwo sobie wówczas odpuścić i cały wysiłek idzie na marne.

III faza polega na tym, że stopniowo wprowadza się dodatkowe grupy pokarmów i to jest faza tzw. stabilizacji wagi.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Sunny29

  • Gość
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 08, 2010, 22:34:12 »
Prosze napiszcie mi kilka wskazówek dotyczacych tej diety chce schudnac do wakacji ok 7 kilo myslicie ze jest to mozliwe przy tej diecie? ile czasu utrzymuje sie efekt:D
pROSZE O JAKIES RADYY!--pozdrawiam was serdecznie

sokolnik

  • Gość
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 08, 2010, 22:48:21 »
wpisz w wyszukiwarkę

Dieta proteinowa dr. Dukana  :crazy:

i masz na tacy

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 09, 2010, 09:59:55 »
Cytat: "Sunny29"
Prosze napiszcie mi kilka wskazówek dotyczacych tej diety chce schudnac do wakacji ok 7 kilo myslicie ze jest to mozliwe przy tej diecie? ile czasu utrzymuje sie efekt:D
pROSZE O JAKIES RADYY!--pozdrawiam was serdecznie


W księgarni dostępne są książki dr. Dukana "Nie potrafię schudnąć" i "350 nowych przepisów". Jeśli chodzi o tę pierwszą, opisuje ona dietę i zapoznaje nas z ważnymi wskazówkami, co jeść a czego nie jeść. Ją należałoby przeczytać i mieć w domu. Ja ciągle do niej wracam, upewniam się, sprawdzam czy dobrze postępuję. Druga książka nie jest niezbędna, bo w necie są fora internetowe, gdzie ludzie podają różne fajne przepisy. Jeszcze jest szansa na schudnięcie 7 kg do wakacji ale koniec czerwca nie oznacza powrotu do poprzednich nawyków żywieniowych. A wakacje potrafią być zdradliwe... Powodzenia!
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli