Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?  (Przeczytany 30864 razy)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 11, 2012, 10:38:26 »
Jest już w dziale taki temat, więc proponuję coby je połączyć.
Co do samego tematu to się nie wypowiem, bo już za stary jestem ;) i dawno gimnazjum opuściłem...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 12, 2012, 08:25:23 »
Ze średnią 4,9 nie ma co dziecka pchać na Szczecin, a o G16 lepiej zapomnieć. Chyba że jest z jakiegoś przedmiotu naprawdę wybitne, a do tego ma ochotę pracować.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 12, 2012, 15:34:13 »
Cytat: "Wykidajło"
Ze średnią 4,9 nie ma co dziecka pchać na Szczecin, a o G16 lepiej zapomnieć. Chyba że jest z jakiegoś przedmiotu naprawdę wybitne, a do tego ma ochotę pracować.


Mówiąc, że mam podobną sytuację miałam na myśli, że moje  dziecko kończy gimnazjum - a nie o średniej ;D  . Wiadomo, że  do tego  gimnazjum dzieci są  wybierane z całego  województwa,  nie jest  problemem rekrutacja, tylko  zastanawiam się,  czy warto oddać tam dziecko zabierając mu sporo czasu z życia na dojazdy, jak  zaadoptowały się tam dzieciaki z Polic, czy po prostu bardziej  warto  -  niż do białej,  czy rzeczywiście szkoła zapewnia należyty rozwój  (chodzi o naukę , nauczycieli) dzieciom.

P.S. eh , ta interpunkcja :lol2:
garde

Offline oopaulka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 12, 2012, 18:15:10 »
Ja polecam Gim. nr 2 sama tam chodziłam byłam zadowolona. Nauczyciele i poziom ok. Szkoła czysta zadbana, nowe boisko. Było bezpiecznie nie było jakichś dziwnych akcji. Czego nie brakowało zwłaszcza w G1 oj działo się tam działo, plotki chodziły po całych Policach. No ale wiadomo dzieciaki taki wiek. G3 do pięknych szkół nie należy. Poziom mają słaby, stawiają bardziej na sportowców. G6 też niczego sobie ale tam jest i gim. i lic. i tech. wszystko w jednym. Duża różnica wieku między uczniami więc nigdy nic nie wiadomo.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 13, 2012, 08:13:27 »
Wybór szkoły dla dziecka to sprawa indywidualna, zależna od jego możliwości, chęci do nauki, ambicji i zainteresowań. Gimnazjum nr 16 to bardzo dobrze zorganizowana szkoła. Są tam wszystkie koła zainteresowań, łącznie z chórem, zespołem muzycznym i kółkiem brydżowym, szachowym itd. Jest więcej godzin lekcyjnych przeznaczonych na języki obce, jest basen i stołówka. Premiowane są zainteresowania. Jeżeli dziecko ma jakieś hobby poza szkołą np. taniec, muzyka dostaje wyższą ocenę ze sprawowania czy przedmiotu. Nawet „przeciętny” uczeń ma szansę uczestnictwa w różnych olimpiadach i konkursach. Wcale nie jest wymagana specjalnie wysoka średnia, aby utrzymać się w szkole (chyba, że chce się dostać do XIII LO).
Nauczyciele dużo wymagają nie tylko od uczniów, ale i od siebie. To jest naprawdę dobra szkoła, atmosferą przypominająca dobre licea w Szczecinie. W 16 nie spotkasz się z takimi problemami jak w rejonówce.

Niestety, bardzo dużym minusem są dojazdy.
millena

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 14, 2012, 01:17:39 »
Cytat: "_garde_"
miałam na myśli, że moje dziecko kończy gimnazjum


Jestem  trochę rozkojarzona - miało być kończy podstawówkę i wybiera się do gimnazjum eh :spiderman:
P.S.Dzięki Millena
garde

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 14, 2012, 08:12:31 »
Ja osobiście polecam Gim2 gdyż sam do niej uczęszczałem - lata 2000-2002. Aczkolwiek 3ba wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka (kierunek kształcenia) i jakie profile oferuje dane gimnazjum, wtedy łatwiej będzie wybrać szkołę średnią. Należy również rozważyć kwestie oceniania bo z tego co mi wiadomo to w "białej" są punkty a nie oceny.  Wiadomo, że nie wyślemy dziecka, które kończyło profil humanistyczny do jakiejś zawodówki lub technikum tylko do liceum. Za moich czasów nie było klas profilowanych w gimnazjach. Jednak po gim. kontynuowałem naukę w technikum co moim zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ jest to połączenie zawodówki z liceum. Szkoła zawodowa trwa 3 lata jednak aby startować do matury należy dokształcić się w jakimś technikum zaocznym lub wieczorowym, które trwa minimum 2lata - razem wychodzi 5lat edukacji. Liceum ogólne lub profilowane trwa 3lata co kończy się jedynie maturą,dalsze kształcenie na studiach. Technikum - trwa 4lata, kończy się maturą i egzaminem zawodowym. Po technikum można przystąpić do zawodu i kontynuować naukę na studiach zaocznych, ale to jest moja osobista opinia.

gola

  • Gość
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 14, 2012, 23:21:58 »
Ciekawy temat został poruszony. Mam w związku z nim małe pytanko: co sądzicie na temat Zespołu Szkół w Trzebieży? (szkoła podstawowa i gimnazjum). Pozdrawiam  :?:

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 15, 2012, 06:35:04 »
Szkoła jak inne. Każda ma swoje plusy i minusy, swoje problemy i sukcesy. W Trzebieży poziom (patrząc na wyniki testów) jest można powiedzieć dobry na tle gminy. Choć zdarzały się "wpadki". Ale i nie brakowało sukcesów. Dobre (ba! Nawet bardzo dobre!) języki obce, świetna baza (zwłaszcza w gimnazjum - chyba najnowszym w gminie), małe liczebnie klasy 15 - 19 dzieci (2 klasy są powyżej 25), dużo kół zainteresowań - to na pewno atuty. Ale patrząc na ofertę polickich szkół trzeba się dobrze zastanowić, czy warto z Polic dojeżdżać 20 km codziennie.
Trzeba też pamiętać, w jaki zespóľ klasowy dziecko trafi. I tu najlepiej przyjrzeć się obecnym szóstym klasom i tendencjom, z jakich podstawówek idą dzieco do jakich gimnazjów.
Zawsze też można po prostu przyjechać do danej szkoły i porozmawiać z kierownictwem.

Pozdrawiam, i życzę udanego wyboru.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 17, 2012, 12:07:03 »
Cytat: "_garde_"
Cytat: "Wykidajło"
Ze średnią 4,9 nie ma co dziecka pchać na Szczecin, a o G16 lepiej zapomnieć. Chyba że jest z jakiegoś przedmiotu naprawdę wybitne, a do tego ma ochotę pracować.


Mówiąc, że mam podobną sytuację miałam na myśli, że moje  dziecko kończy gimnazjum - a nie o średniej ;D

Niech żyje egocentryzm :D

Ja akurat uważam, że i G16, i LO XIII to nie są dobre szkoły, bo budują sobie markę kosztem tych dzieci, które "nie rokują". W przypadku liceum tragedią to nie jest, bo ważne, czego się dzieciak nauczy, a nie - jaką będzie miał średnią. Więc gdyby młody zechciał, do XIII go puszczę. Ale do G16 bym go nie wysłał, bo mogłoby mu to zamknąć drogę do tych liceów (z XIII włącznie), do których miałby pewny wstęp kończąc gimnazjum mniej nastawione na wyniki w rankingach.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 17, 2012, 15:06:47 »
O dobrym miejscu w rankingach (poza liczbą dobrze zdanych testów czy matur) świadczy udział w olimpiadach i konkursach. Dobra szkoła to taka, w której wielu uczniów uczestniczy w różnego rodzaju olimpiadach i konkursach przedmiotowych, a także osiąga w nich sukcesy. Stąd wynikają dobre miejsca w rankingach LO II czy, szczególnie, LO XIII. Na ten cel nastawiona jest również kadra pedagogiczna, która, jeżeli taka jest polityka szkoły, musi się starać i dawać z siebie sporo (np.liczne kółka zainteresowań).

Konsekwencje takiego postępowania są dobre i dla szkoły, i dla uczniów.
Po pierwsze: uczeń więcej wiedzy wynosi z lekcji u rzetelniejszego nauczyciela, ergo teoretycznie napisze lepiej testy.
Po drugie: nie musi być cyborgiem, z piątkami i szóstkami ze wszystkich przedmiotów, bo za udział w olimpiadach (z przedmiotów, które go i tak interesują ) dostaje dodatkowe punkty, które też się liczą przy wyborze LO.
Cytuj (zaznaczone)
Ja akurat uważam, że i G16, i LO XIII to nie są dobre szkoły, bo budują sobie markę kosztem tych dzieci, które "nie rokują"

W każdej dobrej szkole (np. LO II), czyli chcącej znaleźć się na dobrym miejscu w rankingu są te "rokujące" i te mniej "rokujące" (albo takie, którym już się nie chce "rokować"  :devil: )
millena

gola

  • Gość
[Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 19, 2012, 22:29:33 »
Dziękuję Pejo za przybliżenie informacji o Zespole Szkół w Trzebieży. Mi chodziło o edukację dzieci właśnie z tych rejonów, a nie z Polic.
Pozdrawiam

kandela

  • Gość
Gimnazjum w Policach
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 23, 2012, 18:49:12 »
Witam,
które wg. Was gimnazjum uważacie za [naj]lepsze? Dlaczego?
Co sądzicie o gim. nr. 1, a co 2?
:)