Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Komitety wyborcze 2010  (Przeczytany 64801 razy)

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #60 dnia: Października 29, 2010, 20:20:33 »
Zapewniam Ciebie Sekatorze (i pozdrawiam :)), że nie pozwolę na to, aby Police XXI umarły po wyborach i to bez znaczenia, jaki osiągną wynik. To młode stowarzyszenie, które nie musi już teraz odnieść wielkiego i spektakularnego sukcesu, ale po to jest w nim pan Wojtek Dudek, ja i wiele innych osób, żeby budować markę Police XXI, która nie zniknie po 21 listopada. Wciąż uważam, że duże partie nie mają czego szukać w samorządach, prócz stołków i własnego interesu, bo tak czynią od dłuższego czasu. To my mieszkańcy, którzy troszczą się o los naszego miasta i regionu możemy realnie zmieniać i kształtować rzeczywistość, a nie partie, które może i zrzeszają mieszkańców, którym na sercu leży dobro Polic, ale zawsze mają nad sobą władze partyjne, których interes jest zdecydowanie inny i rozmijający się często z potrzebami miasta i jego społeczeństwa. Police XXI to dla mnie możliwości, jakich nie da mi inne ugrupowanie. Na listach Gryfa, PO, SLD, PiSu wciąż te same osoby, które nie spełniają moich oczekiwań, jeśli chodzi o sprawowanie władzy w Policach, tak by żyło mi się lepiej. Oczywiście nie wszyscy. Ale w większości oglądając sesje RM to są tzw. radni - bezradni, kukiełki podnoszące tylko ręce podczas głosowania i ożywiające się pod koniec kadencji w gorączce przedwyborczej kampanii. Wybacz, ale jeśli nie ma ludzi, do których mogę pójść ze swoim problemem i poprosić o interwencję to sam chcę tego dokonać. Ważne jest, byśmy byli otwarci na ludzkie problemy i potrzeby. Ja nie mogę decydować o życiu mieszkańców i rozwiązywaniu problemów nie znając ich. Mam nadzieję, że Police XXI będą dla mieszkańców oznaką skutecznego działania w obliczu tego, co dzieje się w regionie. Nie mówię, że jest źle, ale może być jeszcze lepiej. Bez znaczenia na wynik chcę, by władze odczuwały nasz oddech, ciągle były weryfikowane ich działania. Może to zmobilizuje ich do większej i bardziej efektywnej pracy ? Również wypowiedź proszę traktować jako moją osobistą. Pozdrawiam.

sekator

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #61 dnia: Października 30, 2010, 19:37:14 »
Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
Na listach Gryfa, PO, SLD, PiSu wciąż te same osoby, które nie spełniają moich oczekiwań, jeśli chodzi o sprawowanie władzy w Policach, tak by żyło mi się lepiej.


O przepraszam. Na ,,dwójkach" PiSu jest wielu młodych, wykształconych i kreatywnych ludzi, których będę miał przyjemność wkrótce przedstawić. Niestety zostali zepchnięci na drugie pozycje przez starszych kolegów, ale wierzę że to do nich będzie należała przyszłość w partii. Zaręczam Ci, że każdy z nich oprócz wykształcenia, ma dośwadczenie zawodowe i nie są to ,,skoczkowie" i ludzie od lat obsiadujący różne listy wyborcze.
A dla przykładu, w moim okręgu wystawiliście np p. Józefę Boczkowską i p. Sieczkarka, to maja być ci młodzi, kreatywni i niezależni ?
No to sorry, ale ja postoję. :faja:  
pozdrawiam również sekator

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #62 dnia: Października 30, 2010, 22:06:44 »
Sekator, Mariusz_Niedźwiecki pisał młodym stowarzyszeniu.
Poza tym uważam, że np. p. Sieczkarek jest kreatywny i niezależny. Młody też - duchem. Ma jeszcze wiele sił i chęci, by coś zdziałać dla ludzi.

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #63 dnia: Października 30, 2010, 22:11:31 »
Tak, to prawda obecnie na listach Pis jest wielu wartościowych młodych i ciekawych osób na których, można oddać swój głos w tych wyborach samorządowych.  
Wyraźnie nadszedł już czas na zmiane pokoleniową.

sekator

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #64 dnia: Października 30, 2010, 22:11:43 »
Ja akurat Pana Sieczkarka lubię i uważam go za doskonałego społecznika, ale z całym szacunkiem nie uważam aby był właściwym kandydatem na radnego. Dlaczego, nie będę pisał. Takie jest moje zdanie. Jeżeli uważasz inaczej, ok. Byłaś na ostatnich  wyborach do Rady Osiedla Gryfitów ? Jeżeli nie , to powiem Ci że to jest nie tylko moje zdanie.
pzdr sekator

sekator

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #65 dnia: Października 30, 2010, 22:20:09 »
Cytat: "franczeska"
Tak, to prawda obecnie na listach Pis jest wielu wartościowych młodych i ciekawych osób na których, można oddać swój głos w tych wyborach samorządowych.
Wyraźnie nadszedł już czas na zmiane pokoleniową


Dziękuję i oby Twoje słowa okazały się prorocze.

yak

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #66 dnia: Października 30, 2010, 22:31:28 »
Zwykle nie udzielam się w tych wątkach, bo i po co? Ale zrobię wyjątek. Ludzie: zejdźcie na ziemię. W polickim PiS - prawda - jest parę wartościowych postaci. Nie wymieniam, bo obrażę nie wymienionych. Jednak nad PiS ciąży "klątwa prezesa". I na to nikt nic nie zdoła poradzić.
Dobitnym dowodem prawdziwości oceny jest brak programu dla Polic. Co kogo obchodzą zasady? My, wyborcy (ja głosuję w Trzebieży) chcemy wiedzieć jakie są propozycje programowe. Tymczasem programu dla Polic nie ma. Przynajmniej do chwili tego postu. No to po co PiS-owców wybierać, jak programu nie mają?

sekator

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #67 dnia: Października 30, 2010, 22:44:10 »
Cytat: "yak"
No to po co PiS-owców wybierać, jak programu nie mają?


Chociażby dlatego, że  wielu z nich ma lepsze wykształcenie i doświadczenie zawodowe (mimo braku układów) od niektórych osób z list Gryfa. Nie bądź niesprawiedliwy i nie wrzucaj wszystkich do jednego śmietnika. Co do programu,  nie jest winą szeregowych członków, że zarząd go jeszcze nie ujawnił. Wiem natomast, że młodzi PiSowcy, będący w opozycji do Drzazgi mają swój program, który przedstawią na własnej stronie internetowej juz wkrótce.
pzdr sekator

yak

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #68 dnia: Października 30, 2010, 22:46:35 »
No to czekam. Nie jestem niesprawiedliwy. Wielu polickich pisowców szanuję i mam ich za Przyjaciół. Ale program mi (szaremu wyborcy, ważne!) się należy. Tylko tyle i aż tyle.

sekator

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #69 dnia: Października 30, 2010, 22:49:05 »
Łatwo się robi karierę i zapełnia CV jak wygrywa się ustawione konkursy i wstawia ,,swoich" na stanowiska, nieprawdaż ? Gryf oczywiście nie jest tu wyjątkiem, bo tak jest wszędzie, ale zalecam wiącej pokory w ocenianiu innych ludzi i pomniejszaniu ich wartości tylko dlatego, że nie mają układów i pleców przy załatwianiu dobrych posadek.

yak

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #70 dnia: Października 30, 2010, 23:00:30 »
Masz rację, ale to są ogólniki. Widzisz, wybory samorządowe to konkrety. Chodnik, kanalizacja, ujęcie wody, mieszkania, remonty, sport, oświata itd. Mnie interesują konkretne, realne plany. Jak na razie wszystko, co stało się w Policach i zmieniło oblicze miasta i gminy to zasługa Gryfa. Czekam na realne propozycje innych ugrupowań. Bo Aquapark Chmielewskiej należy między bajki włożyć.

PS Pijesz do mnie w materii konkursów? Słuchaj! Jeśli masz choć cząstkę tej wiedzy historycznej, którą ja posiadam - z chęcią odstąpię ci moje stanowisko służbowe. Ale pobuszuj w dziale historycznym, a potem pogadamy. Ja wiem, co umiem i mało kto to umie. Bez żadnej przesady.

sekator

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #71 dnia: Października 30, 2010, 23:08:41 »
Cytat: "yak"
Jak na razie wszystko, co stało się w Policach i zmieniło oblicze miasta i gminy to zasługa Gryfa


Yak, nie żartuj proszę. A czyją ma być zasługą jeżeli Gryf od lat rządzi Gminą. Trudno żeby brali pieniądze, a robotę odwalała opozycja, taka czy inna. Za darmo tego nie robią. Jaką masz pewność, że ktoś inny nie zrobiłby więcej i lepiej ? Branie kasy z Z.CH i jej dystrybuowanie  nie jest wielka filozofią.
Jak już pisałem, filozofią jest umiejętność ściągania inwestycji, zmniejszania bezrobocia, wspierania lokalnej działalności i kreatywności rodzimych rzemieślników, handlowców i małych firm rodzinnych, rozwijanie infrastruktury, internetu, nowych technologii, turystyki etc. Wtedy będzie kasa nawet jak zdechnie taka dojna krowa jak Z.CH. a ludzie nie będą się bali biedy i wykluczenia społecznego.
pzdr sekator

sekator

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #72 dnia: Października 30, 2010, 23:13:30 »
Cytat: "yak"
PS Pijesz do mnie w materii konkursów? Słuchaj! Jeśli masz choć cząstkę tej wiedzy historycznej, którą ja posiadam - z chęcią odstąpię ci moje stanowisko służbowe. Ale pobuszuj w dziale historycznym, a potem pogadamy.


Akurat Ty jesteś jednym z nielicznych, którzy są na właściwym miejscu. ( i nie jest to z mojej strony sztuczne pochlebstwo). Myślę, że moje sześć lat studiów historycznych daje mi jakieś szanse, ale akurat ja specjalizowałem się w zupełnie innej epoce historii Polski.
pzdr sekator

yak

  • Gość
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #73 dnia: Października 30, 2010, 23:39:37 »
Słuchaj "sekatorze"! Dla mnie (nie wiem kim jesteś) wyglądasz na przyzwoitego i inteligentnego człeka, choć troszkę masz problemów ze swym zapalczywym, lekko cholerycznym charakterem. Popieram "Gryfa", jednak nie z przyczyn koniunkturalnych (mógłbym milczeć i też by dobrze było), lecz ze względu na pewną wizjonerską filozofię w odniesieniu do Polic.
Jasne, że płodozmian w polityce jest wskazany i pożyteczny. Jednak do tej pory na polickim rynku, czy lepiej - ugorze politycznym - nie wykształciły się inne niż Gryf struktury zdolne zarządzać gminą. Bo wszystkie ugrupowania, z PO na czele, znają tylko formuły negacji, nic nie proponują konstruktywnego. W PiS jest kilka konstruktywnych, obiecujących postaci (od Tokarczyka po Sarneckiego), ale nad PiS ciąży wewnętrzna subordynacja właściwa partii politycznej. A daruj - nie umiem poprzeć obsesji prezesa Kaczyńskiego. Nawet nie oceniam, czy ma rację. Tylko co jego racje i spory z premierem Tuskiem mają do kanalizacji gminy? NIC. Zupełnie NIC. To są różne bajki.
Jestem przeciwnikiem startowania w wyborach samorządowych partii politycznych z siedzibą w Warszawie. Warszawa nic nie ma do Polic, jest daleko i Police nic jej nie obchodzą. Dlaczego mam dopuszczać wyprowadzanie władzy z Polic na rzecz PO, PiS, PSL i SLD? Organizacji obcych Policom i ich władzy samorządowej. Co mają: prezes Kaczyński, prezes Tusk, prezes Napieralski do naszych lokalnych problemów? I dlaczego miałbym słuchać ludzi podległych temu, czy owemu prezesowi w sprawie np. ujęcia wody w Dębostrowie?
Był już u nas z wizyta G. Napieralski i opowiadał bzdety. Oskarżał burmistrza Diakuna, że "nie pomógł Zakładom". Spadł z księżyca? Najpewniej. To przecież Napieralski jest posłem, nie burmistrz Diakun.
Mnie interesuje polityka lokalna, różna od ogólnokrajowej. Dobrzy są ci, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności. I tylko tych chciałbym widzieć wygranymi w wyborach.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Komitety wyborcze 2010
« Odpowiedź #74 dnia: Października 31, 2010, 09:46:16 »
Cytat: "yak"
Był już u nas z wizyta G. Napieralski i opowiadał bzdety. Oskarżał burmistrza Diakuna, że "nie pomógł Zakładom". Spadł z księżyca? Najpewniej. To przecież Napieralski jest posłem, nie burmistrz Diakun.


Racja. Jak słuchałem tej populistycznej propagandy, to bardzo się rozbawiłem mając jednocześnie nadzieję, że policcy wyborcy nie złapią się na te tanie chwyty przedwyborcze. W kwestii podejścia ogólnopolskich partii politycznych do lokalnych zagadnień i problemów, to trudno się z Yakiem nie zgodzić. Choć na zachodzie Europy takie rozwiązania funkcjonują bez zarzutu.