Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Espol  (Przeczytany 437358 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« dnia: Października 08, 2009, 10:34:16 »
Witam,
zakładam temat o dostawcy Espol, proszę o wpisywanie wszystkiego na jego temat w tym temacie, zrobimy trochę czystek ;)

Biuro Obsługi Klienta w Policach:
72-010 Police, ul. Piaskowa 40

    * tel. 091 333 33 33 oraz fax 091 333 33 34
    * czynne od poniedziałku do piątku 9-17 (kasa 9-17) 
    * biuro@espol.com.pl

www.espol.com.pl
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2019, 11:25:38 wysłana przez rbk »

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #1 dnia: Października 10, 2009, 08:27:07 »

Dziś rano nic się nie poprawiło. Oczywiście w espolu mówią, żeby się speedtestem nie sugerować bo bzdury pokazuje. Prędkość zasysania z sieci mam OK. Tylko samo przeglądanie stron mam strasznie zamulone. Sam fakt, że speedtest testuje się około minuy (!), co zawsze zajmowało kilka sekund. No i wygląda to tak: strzałeczka stoi na 0.6-0.8 a pod koniec testu skoczy czasem na 2.0. Takie straszne wahania prędkości. Do tej pory 2.0 trzymało mi od początku testu :(
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #2 dnia: Października 10, 2009, 09:29:46 »
Robert1995 a może coś obciąża Ci sieć? Wyłącz podczas testu wszystkie dodatkowe programy, lekkie obciążenie sieci i tak zostanie, ale to nic nie szkodzi (komunikaty NetBios, itp.). I spróbuj wtedy. Jak to nic nie da to zaktualizuj antywirusa i przejedź całego kompa. Spróbuj z neta darmową wersję programu TrojanRemover (30dniowa) po antywirusie. Gdyby to nic nie dało to wywal kartę sieciową z panelu sterowania (odinstaluj), przedtem zaopatrz się na wszelki wypadek w sterowniki do niej. Po usunięciu karty system uruchom ponownie, Windows sam zainstaluje stery, jak nie to zainstaluj z tych co ściągnąłeś/zdobyłeś wcześniej. Sprawdź teraz jakie masz połączenie.

Druga sprawa sprzętu: nie przycisnąłeś/przeciąłeś nigdzie kabla? wtyczka dobrze siedzi w gnieździe karty/routera? Nie jest luźna? Jeśli sygnał idzie przez router to go uruchom ponownie (zresetuj krótko, tak żeby nie wymazywać ustawień). Jeśli jest to WiFi to spróbuj z kompem blisko routera. Spróbuj w WiFi zmienić kanał komunikacyjny (w opcjach routera: channel).

Jak to nic nie da to wtedy raczej to będzie z Espola strony coś nie tak i wtedy pozostaje tylko tel ;-) Możesz spróbować ściągnąć jakiegoś małego linuksa LiveCD i na nim stestować, wykluczysz wtedy system i błędne sterowniki całkowicie.

edit
Jak chcesz wykluczyć winę wifi to podepnij kompa kablem pod router, wtedy odejdzie Ci sprawdzanie czy to wina kanału, tudzież innego ustawienia sieci bezprz. Ewentualnie wyklucz router (przy założeniu że posiadasz) podpinając kompa bezpośrednio do sieci Espola. Pamiętaj że robiąc to prawdopodobnie będziesz musiał sklonować adres MAC routera (chyba, że to router ma sklonowany od kompa). Jak nie wiesz jak to napisz na priv.
I love the night.
1101110100101111

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #3 dnia: Października 10, 2009, 09:39:45 »
dd2f, dzięki za sugestie ale po kolei:
Systemu nic nie obciąża, zresztą wczoraj profilaktycznie postawiłem system na nowo z Ghosta ale to nic nie zmieniło - żadnej różnicy, więc to nie wina systemu.
Kaspersky cały czas czuwa z aktualną bazą wirusów.
Laptopa mam podpiętego kablem, który jest na 100% cały i nigdzie się nie wybierał od długiego już czasu.
Zaraz wrzucę jakiegoś linuxa i powiem co i jak.
Do espola dodzwonić się nie można...

Przeniosłem kilka postów do działu o Espol'u - rbk.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #4 dnia: Października 10, 2009, 10:22:54 »
Pobierz program WinMTR np. z tej strony : winmtr zrób test na www.wp.pl i zobacz ile pakietów gubisz. Zostaw pomiar na 10-15minut i wklej wynik.
Możesz jeszcze dla czystego sprawdzenia wejść poprzez "tryb awaryjny z obsługą sieci", wyeliminujesz tam kilka niepotrzebnych rzecz i dowiesz się jakie masz obciążone łącze ( www.speedtest.net ).

Offline Tomislav

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #5 dnia: Października 10, 2009, 10:54:41 »
Robert1995 - mam chyba to samo co ty już od jakiegoś czasu, mieszkam na Ul. Przyjaźni

Mam łącze 3Mb teortycznie podnoszone do 6Mb w nocy.
Na początku jeszcze kilkadziesiąt tygodni temu wszystko było w normie 3Mb w dzień i ponad 6Mb w nocy. Już od dawna niewidziałem tych 6Mb, a co gorsza to wszystko jest zgodne z umową bo prędkość gwarantowana to połowa maksymalnej czyli 6Mb/2 = 3Mb i tyle mam w nocy.

W dzień jest też średnio wesoło. W zależności od portalu mierzacego pokazuje mi od 1,5 do 3 Mb.
Niestety nie wszyscy moga przejść do Ampio...

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #6 dnia: Października 10, 2009, 13:31:56 »
Dr.Kafar, na netmeter wychodzę jakieś 1.5Mb.
Fakt, zdarza mi się odkurzać ;) - ale to nie kabel. Do technika najpierw trzeba się dodzwonić - wtedy może przyjdzie :( Twoim sposobem sprawdzenia - nie tracę pakietów (0% straconych).
No i nieraz netmeterom zdarza się pokazać to 2.0Mb - ale to chwilowe. Niestety np. na załadowanie filmiku na jakimś portalu czekam nawet 10min (film 3 minutowy), co zwykle zajmowało chwilkę. Zaraz przejdę się po sąsiadach i sprawdzę jak się sprawy mają u nich.

A poniżej wynik z winmtr:
|------------------------------------------------------------------------------------------|

|                                      WinMTR statistics                                   |

|                       Host                         -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|        83-168-74-33.static.espol.com.pl -    1 | 1088 | 1084 |    0 |    0 |   31 |    0 |

|     83-168-96-29.pz3-cr1.espol.com.pl -    1 | 1088 | 1084 |    0 |    9 |  250 |    0 |

|                                         wp.ac-x.pl -    1 | 1088 | 1087 |   15 |   24 |  234 |   15 |

|                    do-r2.rtrd1.adm.wp-sa.pl -    1 | 1087 | 1086 |   15 |   27 |  312 |   16 |

|                                         www.wp.pl -    1 | 1087 | 1080 |   15 |   16 |   79 |   16 |


Troszkę się rozsypało ale widać że strata to 1%.



EDIT: problem jest ogólnosąsiedzki. Espol nadal nie podnosi słuchawki. Po 5min dzwonienia rozłącza automatycznie...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #7 dnia: Października 10, 2009, 14:02:07 »
Do tej pory znałem 9 planet a tu proszę - dziesiąta na mojej klatce ;) Jak wspomniałem problem wystąpił na całej klatce, więc to z tą planetą (cokolwiek to jest) jest pewnie coś nie tak (może mała wojna domowa)...
Dzięki wszystkim za sugestie, pomysły i chęć pomocy.
Pozdrawiam.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #8 dnia: Października 10, 2009, 14:20:21 »
Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton - a ja 9 :)
I zaraz wylecimy za offtop :P

Pluton nie jest planetą. I koniec tego offtopu :P. Pozdrawiam - Kuba
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #9 dnia: Października 10, 2009, 15:12:26 »
Planetą? router planet ?:>
robert1995, ostatnio pisałem ile trzeba dzwonić do nich, tak więc sugeruję napisać do nich, w panelu użytkownika espola (do 18;00 pracują), może Ci to załatwią jeszcze dzisiaj :)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #10 dnia: Października 10, 2009, 15:30:16 »
W kwestii offtopu: faktycznie Kuba, od 2006 nie jest planetą. Czego to się człowiek nie dowiaduje przy okazji awarii espola. Dr.Kafar - zwracam honor.
 
Cytat: "rbk"
sugeruję napisać do nich

Tak zrobiłem - czekam...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

lariksi

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #11 dnia: Października 10, 2009, 17:27:08 »
ale wy macie problemy z tym espolem, no ale coż zrobić

lariksi: Proszę wstrzymaj się z takimi "pustymi", nic nie "wnoszącymi" i ciągle powtarzającymi się "wnioskami", bo masz 2 upomnienia, 3 wyklucza Cię z pisania, a chyba tego nie chcemy - prawda?
Zapewniam Cię, że większość już wie, że masz AmpioNet, że jest git, ale nie wszyscy mają okazję przenieść się do AmpioNet'u, bo są w miejscu gdzie on nie dochodzi. Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe i spasujesz trochę. (nie odpisuj na to, po prostu przyjmij to do wiadomości).
Pozdrowienia, rbk

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #12 dnia: Października 10, 2009, 19:24:26 »
lariksi, widzę że nie możesz się powstrzymać  :crazy: Kolejny pomocny post z twojej strony... Dziękujemy.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

lariksi

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #13 dnia: Października 10, 2009, 19:46:13 »
chciałabym Wam pomóc, ale nie chce by ktoś mnie o spam oskarżał...... robert odpowiedz na moje pytanie w dziale pomiaru prędkości łącza, zawsze mi sie zdawało, że upload jest droższy od downloadu, proszę:)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #14 dnia: Października 10, 2009, 19:53:04 »
A to do mnie pytanie jest? Bo nic na to nie wskazuje... A dlaczego to nie wiem - zapytaj swoje Ampio.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...