Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Espol  (Przeczytany 437347 razy)

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1065 dnia: Stycznia 05, 2016, 15:05:45 »
Ile za taką prędkość i czy dają zewnętrzne IP (publiczne)?
Podkreślam - sam Internet.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1066 dnia: Stycznia 05, 2016, 15:40:09 »
na ulotce nie ma szczegółów

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1067 dnia: Stycznia 05, 2016, 16:14:14 »
Teraz pewnie Wam głupio, co?
Nigdzie nie wspominam ani słowem o tym, że upadający Espol zerwie (wypowie) umowy, ale o tym, że wygasa tym samym umowa lojalnościowa, nie przestaje być świadczona usługa, ale w związku z niedotrzymaniem warunków umowy jednej ze stron, mamy prawo ją wypowiedzieć bez konsekwencji przedterminowego zerwania  lojalności abonenckiej.

Nikomu nie jest głupio, a już na pewno nie mi.

Nikomu nie przysługuje zerwanie umowy z tytułu zmiany właściciela firmy! Jeśli warunki umowy pozostaną bez zmian to nie masz prawa bez konsekwencji rozwiązać umowy przed jej czasem, to takie trudne do zrozumienia? Kolega wyżej dał ci przykład zmiany Idea > Orange, ja dodam Era > T-Mobile. Sama zmiana właściciela nie daje ci takiego prawa.

Dlatego nie wprowadzaj ludzi w błąd.


I powiedz mądralo - jakie to warunki nie zostały dotrzymane zakładając, że taryfa i oferta mi się nie zmienią?


Przypomina mi to historię gdy operatorzy komórkowi zmieniali regulaminy w związku ze zmianą prawa i wysyłali pisma. Klienci też masowo przychodzili, że "oni mogą teraz zerwać umowę!". :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2016, 16:17:31 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1068 dnia: Stycznia 06, 2016, 02:51:00 »
Ja pamiętam czasy, jak to espol proponował ćwierć mega za 49zł, a ampio jako nowy gracz za 50zł miało już 2 mega, umowa bezterminowa :D

Nie ma co ukrywać, że pocisnęli w policach neta do jego szczytów, teraz takie 10-30M to standard na kablu.

Co do upadku, moim skromnym zdaniem, telewizja ich zabiła.

No nic, było, minęło, dziękujemy za współpracę :>


Do polic mają puścić nowe światłowody, czyli łącza zapasowe w razie awarii, skończy się padu-padu neta, w końcu konkurencja w postaci (nieudolnego, wolnego) LTE trochę im napędziła strachu.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1069 dnia: Stycznia 09, 2016, 12:40:04 »
Zastanawiającym jest dlaczego do tej pory nie pojawiła się żadna oficjalna informacja na stronie Espola. Równie dobrze mógłby to być żart lub kant marketingowy. Wydrukować opatrzony logami i podpisami papier, w którym jest napisane, że Vectra wycofuje się z Polic, a wszyscy abonenci przechodzą do Espola i powinni udać się do biura celem podpisania umowy może każdy...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1070 dnia: Stycznia 09, 2016, 15:06:38 »
To swoją drogą.

Sprawdziłem sobie teraz co Vectra oferuje na stronie i widzę, że za 40zł 30Mbps czyli tyle co teraz mam w Espolu, ALE! Wysyłanie.. 1,5Mbps! Tak, półtora megabita, na kablu. Przypominam, że mamy 2016 rok.

Także dziękuję bardzo, pozostaję przy dotychczasowej ofercie gdzie w tej samej cenie mam 10Mbps uploadu.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline diabolopomidoro

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1071 dnia: Stycznia 16, 2016, 20:38:41 »
Pomiajac kwestie czy upadl (swoja droga nie mam pojecia skad ktos wyczarowal taki wariant) czy zostal kupiony. Nie mniej w skrzynkach nie tylko mojej ale tez znajomych pojawily sie ulotki informujace o "nawiazaniu" wspolpracy. Wkrotce po tym zaczeli sie pojawiac "przedstawiciele" firmy vectra ... i tu sie zaczyna zabawa. O ile moge zrozumiec ze firma ktora powiedzmy "nawiazala" wspolprace ;) musi teraz zachecic dotychczasowych klientow aby zaczeli korzystac z jej uslug, to nie moge zrozumiec jak moze to robic w tak nieudolny i zenujacy sposob ... DNO i METR MULU.
Przyklad nr 1
 Mila pani umawia sie na spotkanie celem przedstawienia oferty. Ustalony konkretny dzien i pora. Pani sie nie zjawia... OK. pewnie sporo pracy. Moj czas sie nie liczy... Pojawia sie o ile dobrze pamietam nastepnego dnia i slychac w domofonie "ja do podpisania umowy" ... ze co? ale umawialismy sie na przedstawienie oferty. "Ale pani musi podpisac nowa umowe bo espol jest zlikwidowany." Szlag mnie trafil, od kiedy ja cokolwiek musze??? Rozmowa z ta niemila pania trwala dluzsza chwile i jedyne co slyszalam to to ze JA MUSZE podpisac... NIC KUR...A nie musze. Co to za praktyki? Zastanawiam sie czy to sa zgodne z prawem praktyki bo cos tu smierdzi. Nie wiem czy nie zglosic tego faktu do rzecznika praw konsumenta lub innej instytucji ktora sie zajmuje takimi dziwnymi praktykami.

Przyklad 2
Tu akurat relacja znajomego wiec w duzym skrocie. Odwiedzil go "przedstawiciel" ale za to jaki... Z wygladu przypominajacy kloszarda. Z zapachu tez... bo tego odoru tanich kiepow nie da sie zapomniec.
Wydaje mi sie ze przedstawiciel handlowy to osoba reprezentujaca firme i powinien byc wizytowka swojego pracodawcy czego nie mozna powiedziec o tym panu...

Przyklad 3
Rowniez znajomy podzielil sie. Nie wiem czy to byl tez pan z przykladu dwa bo ten watek byl wczesniej. Ale probowal przekonac ze przejscie do nowej firmy jest konieczne ze wzgledu na to ze vectra uzywa nowszych laczy a espol to korzysta z linii telefonicznych... rece opadly

Jezeli vectra w ten sposob chce pozyskac klientow to gratuluje. Wysylanie w teren niekompetentnych ludzi wciskajacych kit i zmuszajacych do podpisania dokumentow to chyba przegiecie. Uczulam wszystkich aby uwazali i nie dali sie wrobic. NICZEGO NIE MUSICIE PODPISYWAC!!! Jestem ZBULWERSOWANA takimi praktykami
Czy ktos z forum spotkal sie juz z tego typu praktykami firmy vectra?

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1072 dnia: Stycznia 17, 2016, 16:44:52 »
A tymczasem oferta Espola w Szczecinie powala na kolana... Naprawdę nie ma już u nas innego dostawcy nić Vectra?

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1073 dnia: Stycznia 17, 2016, 16:59:01 »
vectra nigdy nie da tak dobrej jakości neta jak espol. Przecież logiczne jest, że nawet jeżeli ktoś bierze tv w vectrze, to nawet jakby paczka tv z netem lepiej finansowo wychodziła w vectrze, to i tak lepiej jest wziąc neta w espolu, czyli rozumiem, że teraz w vectrze dostanę prędkość wysyłania 20 M ? tylko w którym abonamencie, bo na ich stronie nie ma takiej oferty.
Myślałam, że to żart, ale rzeczywiście na stronie espola jest taka informacja. Po co łączyć się z vectrą, jeżeli ma się taką ofertę w necie, której vectra nigdy nie da i można z nią na Policach konkurować? Nawet jakby espol zrezygnował ze swojej platformy TV, to mają taki net, którego nikt nie pobije w Policach. Po co się więc łączyć? Czy ta współpraca polega na tym, że vectra połyka espol?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2016, 17:01:43 wysłana przez anna.kupiec »

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1074 dnia: Stycznia 17, 2016, 18:14:14 »
kasa, kasa i jeszcze raz kasa...

Szkoda, chetnie bym przytulil 300mb za 75zl...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1075 dnia: Stycznia 17, 2016, 20:51:11 »
kasa, kasa i jeszcze raz kasa...

Szkoda, chetnie bym przytulil 300mb za 75zl...


Chyba kabla :P

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1076 dnia: Stycznia 18, 2016, 08:42:05 »
@diabolopomidoro oburzyło mnie to, co Piszesz, bezczelność w najgorszym wydaniu.
Autentycznie warte jest to interwencji i zgłoszenia tego do odpowiednich osób, które wyciągną z tego wnioski, jak i w jakiś sposób ukarzą takie nieprofesjonalne zachowania.
Vectra głaszcze dłonie, bo w jednej niemal chwili zyska rzeszę abonentów, czują się z tym tak pewni, że zatracili kulturę negocjacji.
Pojawia się świetna okazja, aby weszła porządna konkurencja, z dobrą ofertą i powaliła to wszystko na kolana.
Osobiście mam sam internet z Espola płacę za to 55zł za 100Mb plus 10 za publiczne IP, co też już mi się nie podobało, od zawsze jak u nich jestem publiczne IP nie było kasowane co miesiąc, ale jednorazowo przy początkowej usłudze, nową umowę mam od połowy ubiegłego roku i już wtedy czuć było, że coś im się wali, że zaczynają być nieatrakcyjni, kasować, za coś regularnie, jak gdyby na przykładzie mojego IP ktoś musiał co miesiąc specjalnie wykonywać jakąś pracę, aby nadal było zewnętrzne.
Nie wiem jaki mam przy mojej setce upload, ale wątpię, żeby Vectra dała mi w miarę dwukierunkowo podobne łącze za 65zł miesięcznie, czy mają prawo zaniżyć mi parametry, a tym samym zmienić warunki umowy?


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1077 dnia: Stycznia 18, 2016, 10:55:01 »
Jeśli ci zmienia warunki umowy na gorsze to wtedy możesz z niej zrezygnować bez kary i bez względu na to kiedy się kończy. Tylko wtedy, jeśli oferta pozostanie bez zmian to maja prawo naliczyc karę. Za publiczne IP kasowali już od dawna. Argument tradycyjny - ograniczona pula numerów. I ma to jakiś sens.

Do mnie jeszcze nic nie doszło, żaden list, żaden przedstawiciel. A szkoda bo chętnie bym pogonil takiego cwaniaka co twierdzi, że "muszę" coś podpisać.

Nic nie muszę, dopóki na piśmie nie dostane warunków to nic nie zmieniam, oferta Vectry jest dużo gorsza niż Espola i jak dla mnie nie do zaakceptowania.

Post Merge: [time]Styczeń 18, 2016, 11:00:54 [/time]
W skrócie moi drodze - jeśli jesteście zadowoleni z obecnej oferty Espola to NIC nie zmienianiajcie! NIC nie robcie w tym kierunku, nie dowiadujcie się, nie interesujcie, olejcie to. To Vectra ma obowiązek kontaktu i jeśli zamierzają zmieniać ofertę to również obowiązek pisemnego powiadomienia. Domokrążców tym bardziej olejcie. I uczulcie ludzi, którzy się nie znają by tak samo postąpili.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2016, 11:01:37 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Jan

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1078 dnia: Stycznia 18, 2016, 11:37:09 »
Nie podpisujcie nigdy żadnej umowy.Ja podpisałem, bo promocja i teraz jeszcze rok muszę płacić.Chcę przejść na internet mobilny LTE, który dla mnie jest 10 razy tańszy.
Chcę zapłacić za rok z góry i za grudzień 1 zł nie mogę bo mieszkam w Policach a nie w Szczecinie.
Co noc mam wyłączany internet o godz. 24,00.Pisałem do firmy o rekompensatę, Nie otrzymałem bo nie było przerwy 36 godzin.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2016, 11:41:13 wysłana przez Jan »
Jan

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1079 dnia: Stycznia 18, 2016, 11:39:55 »
Nad mobilnym się mocno zastanow. Z reguły nawet najgorszy kabel jest lepszy niż bezprzewodowy.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln