Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"  (Przeczytany 87206 razy)

całka

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 04, 2009, 00:22:39 »
Cytat: "młody"
...... w skutek mylnej interpretacji przepisów Statutu, została wybrana do Prezydium Walnego Zebrania, a ponadto protokołowała zebranie, co miało istotny wpływ na przebieg Walnego Zebrania.

Co ma protokolowanie do prawidłowego przebiegu walnego zebrania?Nie rozumiem tego ,moze ktoś mi to wytlumaczy.
Cytuj (zaznaczone)
2. Z protokołu Walnego Zebrania wynika,że niedokonano oceny działalności Zarządu za okres sprawozdawczy,co jest obowiązkiem statutowym Walnego zebrania,zgodnie z $82 ust.1 Statutu PZD,

 Nie przyjęcie sprawozdania zarządu ROD przez walne jest wlaśnie oceną działalnosci ale zrozumienie tego przez OZ jest poza ich możliwościami i nie trzeba tu ekstra uzasadnienia.Nieprzyjęcie jest uzasadnieniem.
 
Cytuj (zaznaczone)
natomiast zgłoszono wniosek o nieprzyjęcie sprawozdania z działalności Zarządu ROD za rok 2008 bez stosownego uzasadnienia.

Wniosek powinien być w formie uchwały poddany pod głosowanie i przypuszczam że tak było.To samo dotyczy komisji statutowych.
Cytuj (zaznaczone)
Jednocześnie zgłoszono wniosek o nieprzyjęcie sprawzdania Komisji rewizyjnej ROD również bez uzasadninia, przez co naruszono przepis $82 ust.2 Statutu PZD.

Chyba w OZ maja inny statut bo w moim egzemplarzu niec nie pisze o uzasadnieniu.
 
Cytuj (zaznaczone)
3. Walne zebranie sprawozdawcze nie uchwaliło rocznego planu pracy,który również nie został poddany ocenie walnego zebrania i nie zgłoszono uzasadnienia,dlaczego projekt planu nie może być przyjęty.

Dlatego ze plan był do d....y.Proste
Cytuj (zaznaczone)
Przyjęta natomiast została uchwała zatwierdzająca preliminarz finansowy ROD na rok 2009, który wynika z istoty rzeczy z planu pracy i zabezpieczenia jego wykonanie.Jest to wyrażny brak konsekwencji i logiczna sprzeczność.

Gdyby OZ trochę myślał to na logike powinien ta uchwałę uniewaznić.
Cytuj (zaznaczone)
4.Walne zebranie przyjeło uchwałę ustalającą wysokość ekwiwalentu za niewykonanie prac na rzecz ogrodu,natomiast nie uchwalona została ilość godzin pracy na dany rok, co stanowi sprzeczność ze zdrowym rozsądkiem oraz narusza $ 82 pkt.8 Statutu PZD  

A plan prac na rzecz ogrodu był żeby uchwalać godziny?Ta uchwała jest akurat tez do uniewaznienia o ile to co piszą w uzasadnieniu jest zgodne z prawdą
 
Cytuj (zaznaczone)
6.  Walne zebranie członków było władne podjąć taką uchwałę,która mogła uchylić lub zmienić wcześniej podjętą przez siebie uchwałę.

Oooo! a to coś nowego.Od kiedy walne może uchylać lub zmieniać podjete przez siebie uchwały?Panie Jarzębak chyba się pan zagalopował :crazy:  Walne owszem może podjąć uchwałę o odmiennej treści.
A na koniec powinni napiać że unieważniają zebranie bo w Afryce biją murzynów .
Kto jest odpowiedzialny za prawidłowy przebieg walnych zebrań w ROD?
Nikt bo w PZD  działacze za nic nie odpowiadają.
W kazdym razie wszystkie uchwały podjęte na walnym są nieważne.No to niezły pasztet macie

gulczas

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 04, 2009, 14:40:51 »
Dobrze napisałeś całka kto ma odpowiadać aby Walne było zgodne z prawem.Na początku zebrania jak prezes przegrał głosowanie na wybór przewodniczącego Walnego. Wyznaczone panie do protokołowania zebrania zrezygnowały nie podając powodów. Po chwili obecny na zebraniu przedstawiciel Z.Okręgu przedstawiony jako p. DOKTOR powiedział skoro nie ma kto sporządzać protokołu to przerywamy zebranie. Dzięki prztomności przewodniczącego zebrania wybrano nowy zespół i zebranie się odbyło. Na drugi dzień prezes i jego pomocnicy ogłoszali ze zebranie jest nie ważne. Skąd to wiedzieli skoro dopiero 16.X.2009r. Z.Okręgu podjął taką decyzję. To powinno zostać ogłoszone jako CUD. Albo prezes jasnowidz.

całka

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 05, 2009, 00:06:16 »
Cytat: "gulczas"
Na drugi dzień prezes i jego pomocnicy ogłoszali ze zebranie jest nie ważne. Skąd to wiedzieli skoro dopiero 16.X.2009r. Z.Okręgu podjął taką decyzję. To powinno zostać ogłoszone jako CUD. Albo prezes jasnowidz.


Podejrzewam że z jasnowidzeniem to nie ma nic wspolnego.Po prostu ktoś z OZ obiecał im ze zebranie uniewaznią skoro nie podjeto uchwał zgodnych z życzeniem zarządu ROD i towarzystwa wzajemnej adoracji OZ.U nas jeszcze nie zamknęły się drzwi za ostatnim działkowcem wychodzacym z zebrania a już zarząd ogrodu miał zapewnione że nie zostaną odwołani i mogą spać spokojnie.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 06, 2009, 20:04:04 »
Rzeczywiście, to nie cud, ale zmowa. Mieli wszystko przygotowane, żeby działkowcy znowu niewiele zrozumieli i głosowali tak, jak Zarząd zaproponuje, bez pytań, bez pretensji do Zarządu. A wracająć do uchwały Okręgowego Zarządu uznającej walne zebranie za nieważne  stwierdzono w niej, że walne zebranie członków było władne podjąć taką uchwałę (dotyczącą inwestycji), która mogła uchylić lub zmiernić wcześniej podjętą przez siebie uchwałę. Tak wygląda wg Okręgowego Zarządusytuacja w październiku 2009 r. Natomiast w roku 2008 po mojej interwencji w sprawie inwestycji w Okręgowym Zarządzie otrzymałam pismo, w którym stwierdzono, że kolejne walne zebrania nie mogą wstrzymać realizacji już rozpoczętej inwestycji. Pytam, kiedy Okręgowy Zarząd dokonał "mylnej" interpretacji przpisów: teraz, czy w roku 2008? Według mnie, Okręgowy Zarząd w tej samej sprawie wypowiada się różnie, w zależności od tego, jaka interpretacja jest dla niego wygodna. Napewno nie dba o interesy działkowców.

całka

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 06, 2009, 21:54:01 »
Cytat: "airam"
Pytam, kiedy Okręgowy Zarząd dokonał "mylnej" interpretacji przpisów: teraz, czy w roku 2008? Według mnie, Okręgowy Zarząd w tej samej sprawie wypowiada się różnie, w zależności od tego, jaka interpretacja jest dla niego wygodna. Napewno nie dba o interesy działkowców.


Dokładnie jest tak jak piszesz.W zależności od potrzeb i wygody tak interpretują w OZ przepisy :crazy:  :crazy: a dbają przede wszystkim o swoje interesy.Dzialkowiec ma grzecznie płacić i siedzieć cicho ,nie interesować się sprawami finansowymi i nie zawracać gitary członkom prezydium OZ.Czy jest sznsa na zmiany w PZD?Według mojej oceny nie.Tylko likwidacja tej zepsutej do szpiku kości organizacji może poprawić sytuacje działkowców.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 08, 2009, 23:21:34 »
07 listopada br. doświadczyłam ze strony Zarządu Ogrodu działania niezgodnego z prawem.  Ponieważ wyczerpałam postępowanie wewnątrzzwiązkowe (w Polskim Związku Działkowców), do sądu  cywilnego w Szczecinie wniosłam pozew o unieważnienie uchwały Zarządu Ogrodu pozbawiającej mnie prawa użytkowania działki i pozbawienia członkostwa w PZD.
Zarząd Ogrodu wyznaczył termin inwentaryzacji mojej działki, w związku z tym, że nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy, złożyłam w sądzie wniosek o zabezpieczenie mojego powództwa w tej sprawie. 02 listopada br. sąd wydał postanowienie nakazujące Zarządowi Ogrodu  wstrzymać wykonanie w/w uchwały w uzasadnieniu nakładając na Zarząd Ogrodu zakaz podejmowania jakichkolwiek działań zmierzających  do pozbawienia mnie prawa do korzystania z działki. Sąd postanowieniu  nadał klauzulę, że jest ono wykonalne jako tytuł zabezpieczenia.
03 listopada złożyłam to postanowienie w Zarządzie Ogrodu pytając, czy odstąpią od przeprowadzenia inwentaryzacji mojej działki. Prezes w obecności innego członka Zarządu stwierdził, że inwentaryzacja się odbędzie, bo jeśli przegram sprawę w sądzie, to już będzie gotowa, a jak wygram, to nic się nie stanie. W wyznaczonym terminie byłam na działce. Pojawiły się osoby, które domagały się wpuszczenia ich na moją działkę. Odmówiłam. Jedna z tych osób przeczytała uchwałę Zarządu powołującą komisję inwentaryzacyjną. Poprosiłam o przekazanie mi odpisu tej uchwały. Odmówiono mi. Tzw. komisja inwentaryzację zabudowy i nasadzeń przeprowadziła stojąc na drodze przed moją działką. Po zakończeniu spisu, który z oczywistych powodów nie mógł być pełny, tzw. przewodniczący komisji poprosił o złożenie przeze mnie podpisu na tym spisie. Odmówiłam. Wówczas poinformował mnie, że działka została wyceniona na 5 tys. zł i jeśli się z tą wyceną nie zgadzam, to mogę powołać biegłego rzeczoznawcę. W związku z tym że nie zgadzam się na tę wycenę, Zarząd też powoła biegłego na mój koszt. Jak to jest możliwe, żeby postanowienia sądu nie były przestrzegane? Jak ma się czuć normalny człowiek  w sytuacji, kiedy wybrani przez działkowców inni działkowcy wchodząc w skład organów Ogrodu uzurpują  sobie prawo do łamania prawa?  Buta i arogancja tych ludzi przekroczyła wszelkie granice. Czują się bezkarni.

całka

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 09, 2009, 08:57:44 »
Kto może dokonać wyceny nasadzeń i urządzeń na działce po byłym użytkowniku?

Strona główna » Prawo w PZD »  »


Kto może dokonać wyceny nasadzeń i urządzeń na działce po byłym użytkowniku? Czy metody wyceny wydawane przez Krajową Radę straciły moc prawną?

Wyceny działki może dokonać tylko uprawniony rzeczoznawca majątkowy. Sprawa jest uregulowana w § 87 ust. 2 regulaminu ROD. Przed 1998 rokiem takie uprawnienia posiadali rzeczoznawcy branżowi i PZD powoływało swoich rzeczoznawców.
Obecne przepisy powszechnie obowiązujące dopuszczają wycenę tylko przez rzeczoznawców majątkowych, których sposób powoływania i funkcjonowania określa ustawa o gospodarce nieruchomościami.

To swoją wycenę mogą wsadzić sobie w buty.

młody

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 09, 2009, 17:26:36 »
airam widziałem ten żałosny spektakl,poradzę ci wejdz na stronę www.rpo.gov.pl/pliki12375565020.pdf oraz na stronę nasze ogródki willowe roman michalak.Dowiesz się jak postępować z tą postkomuną, ponadto porad udziela fundacja helisinska.Naprawdę warto wejść i poczytać.

gulczas

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 09, 2009, 18:58:53 »
Pod adresem który podał młody jest list Rzecznika Praw Obywatelskich który pisze że "Na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni otrzymałem wieke skarg użytkowników rodzinnych ogródków działkowych na działalność Polskiegp Związku Działkowców (dalej w skr. PZD) oraz władz poszczególnych ogrodów.Zwrócił uwaę na & 27 ust. 2 Regulaminu Rodzinnego Ogrodu Działkowego uchwalonego przez Krajopwą Radę PZD w dniu 7 kwietnia 2004r. "walne zebranie może odbyć się w drugim termine, co najmniej pół godziny po wyznaczonej godzinie rozpoczęcia w pierwszym termine, o ile w zawiadomieniu o zebraniu podano również możliwość odbycia go w drugim terminie i pouczono członków o tym, że uchwały podjęte w drugim terminie są ważne i obowiązują wszystkich członków ogrodu bez względu na liczbę obecnych na zebraniu".RPO zwraca szczególną uwagę na zasady wspóżycia społecznego na działkach i podkreśla "Trzeba mieć bowiem na względzie, że w trakcie tzw. "drugiego terminu" - jak wynika z treści napływających do mnie skarg - zarządy poszczególnych ogródków działkowych, przy obecności zaledwie kilku członków, podejmują dotyczące wszystkich niezwykle istotne decyzje w przedmiocie zaciągania zobowiązań finansowych i innych obowiązków mających wpływ na sytuację prawną wszystkich członków ogrodu. List był adresowany do Prezydent Warszawy.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 09, 2009, 22:03:28 »
Chciałam jeszcze wrócić do Walnego Zebrania z 28.04.br. Część działkowców była zaskoczona, że w zebraniu uczestniczy dwoje policjantów. Byli do końca zebrania, ponieważ otrzymali takie polecenie od swoich przełożonych. Ich obecność na zebraniu działkowcy zawdzięczali "biednemu" prezesowi, który komendę policji poprosił o ochronę, ponieważ obawiał się, że zostanie zaatakowany. Wcześniej co nieco o tej "interwencji" słyszałam, ale ostatnio jeden z funkcyjnych policjantów z komendy utwierdził mnie w tym, że to na wniosek "naszej władzy ogrodowej" policjanci pilnowali, aby prezesowi nie stała się krzywda. Biedny prezes, policja musiała zadbać o to, aby na zebraniu z działkowcami czuł się bezpiecznie.

całka

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 10, 2009, 08:47:35 »
No to w ROD zapanowały nowe zwyczaje :rotfl: U mnie radiowóz stał przy wejściu do świetlicy.Prezesik bał sie emerytów i rencistów że wywiozą go na taczce :rotfl:  :rotfl: I niech ktos mi powie że organa w PZD swoją funkcje piastują społecznie :crazy:  :crazy: Trzymają się swoich stołków za wszelką cenę.Chyba nie muszę pisać jasno o co w tej całej społecznej pracy chodzi.To jest po prostu skandal aby walne nie mogło odwołać zarządu!!!Nawet gdyby zostały spełnione wszystkie statutowe warunki tj. frekfencja byłaby ponad 50% członków zwyczajnych to gwaratuje wam że OZ unieważnił by taką uchwałę walnego zebrania a powód zawsze znajdą np. "brak logicznego rozumowania i że jest wielce nierozsądne zmieniać zarząd na 10 miesięcy przed wyborami"Organa nadzrzędne kpią z nas w żywe oczy i robią z nas idiotów.Bojkotowanie walnych zebran nic nie da ponieważ wybiora sie sami miedzy soba i we wlasnym gronie podejma wszystkie uchwały.Trzeba zmobilizować działkowców i na wiosnę wypierniczyc to towarzystwo z wielkim hukiem bo nie ma innego wyjścia.Jezeli chodzi o wybor delegatow to moim zdaniem jest to zbedne a to z tego powodu że i tak nie dostaną się do OZ .Będą robić tylko za tło.Ci co obecnie zasiadaja w OZ nawet jak w rod nie wybiorą ich jako delegatów ze swoich ogrodow to i tak po zmianie statutu będą mogli wejść w skład nowowybranego organu.

w par 110 dodano nowy us.t4
4.Okręgowy zjazd delegatów ma prawo wybrać w skład organów okreslonych w par.116pkt 4.każdego członka zwyczajnego bioracego udział w zjeżdzie

a w zjezdzie biorą udział wybrani delegaci i członkowie ustepujacych władzpar 110 pkt3 oczywiście statutu.To samo dotyczy Krajowego Zjazdu Delegatów par 139 dodano nowy ust.4 I tak oto tym sposobem zabezpieczyli się aby nie spaść ze stołka i swoje fukcje będą pełnić dożywotnio.Może to co napiszę jest nieetyczne i niemoralne ale nie pozostaje nam nic innego jak czekać aż opuszą swoje stanowiska nogami do przodu.Wczesniej na zmiany liczyc nie mozemy ,no chyba że politycy wezmą się tym razem skutecznie  do dzieła.

Ps. Wiecie że na kogresie  złożono wniosek o wykluczenie z szeregów PZD autora projektu o uwłaszczeniu  :crazy:

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 10, 2009, 13:51:05 »
Politycy się nie wezmą bo się boją. PZD jest ostatnią ostoją komunistycznej polski i te stare pryki nie dadzą się tak łatwo wywalić. Mają przecież po swojej stronie PSL i Pawlaka (nazwisko zobowiązuje), a oni na nieszczęście mimo małej ilości posłów mają sporo do powiedzenia.

całka

  • Gość
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 10, 2009, 14:01:25 »
Cytat: "secha"
Mają przecież po swojej stronie PSL i Pawlaka (nazwisko zobowiązuje), a oni na nieszczęście mimo małej ilości posłów mają sporo do powiedzenia.


Słyszałam  że Krajowa Rada PZD wynajmuje pomieszczenia na swoją działalność od PSL.Jak myslisz ma to jakiś związek ze sobą :>

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 10, 2009, 14:50:30 »
Ależ skąd, to na pewno przypadek :-D

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
[Police] Rodzinny Ogród Działkowy "Nad Grzepnicą"
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 10, 2009, 23:41:07 »
Precz z komuną.....! Maria jesteśmy z tobą!!!!

Dla przykładu Artur Żurowski może być przykładem dla pana R. to troszkę inne standardy!