Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)  (Przeczytany 280672 razy)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #75 dnia: Września 21, 2010, 15:49:23 »
Pamiętaj, że w umowie stoi, że masz prawo podłączyć tylko jeden komputer w jednym abonamencie :P

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #76 dnia: Września 21, 2010, 17:29:50 »
Cytat: "cooker"
Pamiętaj, że w umowie stoi, że masz prawo podłączyć tylko jeden komputer w jednym abonamencie :P


To chyba masz jakąś starą umowę - kiedyś takie były (kara umowna była chyba 20 tysięcy zł). Teraz już takiego zapisu w umowach nie ma.



Co do rutera to w ubiegłym tygodniu kupiłem taki sam (WR340G) w Euro - akurat jest promocja i bodajże do 25 września są w cenie 79zł. Mam trzy komputery w domu - na pozostałych dwóch użytkownicy ściągają internet na dyskietkę i póki co internet mi działa bardzo dobrze (lepiej niż na starym Asmaksie Br-604G).

Ort. pozdrawiam - Kuba

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #77 dnia: Września 21, 2010, 18:47:39 »
Cytat: "Sołtys"
w Euro - akurat jest promocja i bodajże do 25 września są w cenie 79zł


Kupują to za 40zł brutto, więc naprawdę zrobili promocję  :rotfl:

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #78 dnia: Września 21, 2010, 19:31:42 »
Wybaczcie offtop, ale...
Cytat: "Sołtys"
To chyba masz jakąś starą umowę - kiedyś takie były (kara umowna była chyba 20 tysięcy zł). Teraz już takiego zapisu w umowach nie ma.

Zajrzyj do 'REGULAMIN USŁUGI DOSTĘPU DO INTERNETU ŚWIADCZONEJ PRZEZ ESPOL SP. Z O.O. OSOBOM FIZYCZNYM' rozdział 2, punkt 9.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #79 dnia: Września 21, 2010, 19:48:07 »
Cytat: "cooker"
Wybaczcie offtop, ale...
Cytat: "Sołtys"
To chyba masz jakąś starą umowę - kiedyś takie były (kara umowna była chyba 20 tysięcy zł). Teraz już takiego zapisu w umowach nie ma.

Zajrzyj do 'REGULAMIN USŁUGI DOSTĘPU DO INTERNETU ŚWIADCZONEJ PRZEZ ESPOL SP. Z O.O. OSOBOM FIZYCZNYM' rozdział 2, punkt 9.


Proszę, tu link gdyby ktoś się zagubił na ich stronie:

http://www.espol.com.pl/pub/uploaddocs/regulamin_uslugi_dostepu_do_internetu_06072009.pdf

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #80 dnia: Września 23, 2010, 12:52:37 »
Masz prawo do podłączenia jednego komputera bo podajesz jeden mac. Jakbyś chciał podłączyć dwa komputery to byś musiał pewnie zamontować sobie switcha i wpiąć w niego oba komputery - wtedy oba kompy były by obsługiwane przez espol. Natomiast jak sam sobie podzielisz ruterem to nie ma problemu.

Nawet jak wepniesz bezpośrednio komputer z innym MAC'em to wywali ci komunikat, że nie znają twojego komputera czy jakoś tak i że jak podłączyłeś ruter to żebyś zaktualizował mac na tej ich śmiesznej stronce. Zresztą kilka razy jak dzwoniłem na pomoc techniczną to gościu pytał się czy poza tych im ruterem od telewizji mam swój czy podłączam komputer bezpośrednio. Także ich to nie obchodzi czy masz ruter czy nie, bylebyś nie udostępniał poza lokal.

Kara umowna faktycznie jest, ale za udostępnianie internetu poza lokal np. sąsiadowi.

Offline prykpryk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #81 dnia: Października 30, 2010, 16:59:50 »
A czy gdybym miał właśnie tak skonfigurowane dwa komputery to czy na tym samym kablu (PC-router) mógłbym przesyłać pliki jak po LANie?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #82 dnia: Października 30, 2010, 17:12:28 »
Jak masz router, 2 komputery to można tak to ustawić, że widzisz wszystko ładnie w sieci, zamiast nosić na przenośnej pamięci dane, to przesyłasz je kabelkiem, albo bezprzewodowo, w razie pytań pisz na PW, pomogę.

Offline azi221

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 29, 2010, 14:53:23 »
Witam

Posiadam internet na kartę w orange i modem huawei e 1752.

Do tej pory wszystko śmigało jak należy na laptopie gdzie jest VISTA.

Od jakiegoś czasu mam problem ponieważ połączenie zostaje zerwane po jakiś 2-5 minutach.

Sprawdziłem modem na innym kompie gdzie jest XP i tam wszystko działa jak należy.

Z tego wynika że jakieś ustawienia w Viście się poprzestawiały.

Ma ktoś może pomysł jak temu zaradzić ??

Dodam jeszcze że mam ustawione automatyczne wznawianie połączenia i po zerwaniu bez problemu ponownie się łączy po tych 2-5 minutach.

z góry dziękuję za pomoc

Offline azi221

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 29, 2010, 23:42:00 »
Cytat: "Dr.Kafar"
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

Zobacz czy jak się łączysz tym programikiem, to jest to samo.



Dzięki za linka do programu - wypróbowałem i niestety jest to samo - cały czas się rozłącza co chwile ;-((

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 30, 2010, 07:00:59 »
Na szybko napiszę, bo się śpieszę, ale może jeszcze masz oszczędność na portach usb włączoną i po prostu "usypia" Ci port, nie dostaje prądu i stąd ten problem.
Menadżer urządzeń, kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.. i tam są usb - zobacz czy nie są włączone oszczędności energii (to chyba tam było) :)

Offline azi221

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 30, 2010, 10:39:12 »
Cytat: "rbk"
Na szybko napiszę, bo się śpieszę, ale może jeszcze masz oszczędność na portach usb włączoną i po prostu "usypia" Ci port, nie dostaje prądu i stąd ten problem.
Menadżer urządzeń, kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.. i tam są usb - zobacz czy nie są włączone oszczędności energii (to chyba tam było) :)


Tak właśnie mam ustawione na oszczędność energii. Próbowałem już to wcześniej wyłączyć ale za każdym razem po zresetowaniu kompa ustawienia znowu są takie same że oszczędność jest zaznaczona.

Jak to wyłączyć na stałe??

Offline Luna1111

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 30, 2010, 10:39:20 »
Witam, mam mały problem, córcia nacisnęła mi coś na laptopie i nie mam polskich znaków. od razu mowie ze ustawiony jest polski programisty..pomocy!!!

Offline azi221

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 30, 2010, 10:50:02 »
Cytat: "Luna1111"
Witam, mam mały problem, córcia nacisnęła mi coś na laptopie i nie mam polskich znaków. od razu mowie ze ustawiony jest polski programisty..pomocy!!!



zresetuj kompa - powinno pomóc.

Offline Luna1111

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 30, 2010, 11:12:04 »
Nic nie daje..to już trwa 3 dni:(:(