Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia  (Przeczytany 45302 razy)

Offline milusia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 25, 2009, 15:33:01 »
Przepraszam że się powtórzyłam :(

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 25, 2009, 15:44:36 »
Chodzi o nieobowiązujący już przepis KP dotyczący długości zasiłku chorobowego. Do końca 2008r. obowiązywało max 182dni, a potem była konieczność uzyskania świadczenia rehabilitacyjnego w ZUS.
Od 1 stycznia 2009r. kodeks pracy przewiduje 270dni zasiłku chorobowego dla kobiet w ciąży.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 25, 2009, 17:00:34 »
Ja mialam własnie taką sytuację, że musiałam iść do lekarza prowadzącego z papierami do wypełnienia i wysłać je do ZUSu razem z ksero karty ciąży. Po jakimś czasie dostalam odpowiedź o przyznaniu zasilku rehabilitacyjnego.ZUS straszy komisjami, ale ponoć kobiet w ciąży nie sprawdzają;)Ja byłam na zwolnieniu od początku ciąży. Dobrze, że juz nie ma tego bzdurnego przepisu.

Offline kalia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 20, 2009, 15:51:08 »
Co sądzicie  o nowej pani doktor w przychodni Knap? Byłam pierwszy raz, bardzo sympatyczna, ale chciałabym wiedzieć coś więcej. Dziękuję!!!

ozuzka2008

  • Gość
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 11, 2010, 14:53:56 »
U doktor Knap była moja siostra podobno bardzo miła i rzeczowa, siostra zadowolona.

A co do zwolnienia ja byłam na zwolnieniu od 6 tygodnia ciąży. Przedłużane miałam co 3 tygodnie. Okrez zwolnienia trwa 180 dni później musiałam starać się w Zusie o zasiłek rehabilitacyjny tak to się nazywa. Składałam dokumenty do Zusu: z pracy i od Pani doktor prowadzącej ciąże. Wysłałam pocztą i za tydzień dostałam zawiadomienie, że przyznano mi zasiłek rehabilitacyjny do dnia porodu. Na komisję nie wezwano mnie ani razu. Tak więc w domku na zwolnieniu byłam 7,5 miesiąca. Dużo odpoczywałam:)

[ Dodano: 2010-03-11, 14:57 ]
Moja kuzynka była w ciągu całej ciąży wzywana na komisję 5 razy, ostatni raz w 39 tygodniu. Jak weszła to pani z komisji się zapytała co ona tam robi, bo chyba powinna raczej na porodówce być, więc kuzynka na to że ją wezwali to przyszła bo inaczej jakby się nie stawiła to miała by problem. Tak więc róźnie z tą komisją bywało. Zresztą znajomy lekarz który jest orzecznikiem w Zusie (może był nie wiem) mówił mi że to losuje komputer kogo wzywają na komisję i albo się uda albo nie:)

didi

  • Gość
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 11, 2010, 15:26:03 »
w tej chwili zwolnienie lekarskie kobiety ciężarnej może trwać 270 dni, a nie jak do tej pory 180

ozuzka2008

  • Gość
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 11, 2010, 15:48:14 »
To jeszcze lepiej nie będzie trzeba latać z dokumentami:) dobrze wiedzieć przed drugim dzieckiem:)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 11, 2010, 18:11:53 »
Cytat: "ona"
megimey napisał/a:   
hej mam pytanko co sądzicie o dr Tarnowskim??? Jestem w ciąży i niewiem ktory lekarz jest dobry.   


Bez rewelacji. Dość mrukowaty. Prowadził ciąże mojej kolezanki i jak miała komplikacje(skracajaca sie szyjke) to nie chcial powiedziec co jej dolega, tylko tak polsłowkami. Narobil jej stracha i musiala do innego lekarza iść by ja zbadał...
Ogólnie nie jest zły, pewnie przyjemniejszy niż Kornacki ;D

mi tam Tarnowski prowadził dwie ciąże dwa i sześć lat temu,też miałam i zagrożenie i powikłania,byłam zadowolona.Może koleżanka nie umiała odpowiednich pytań zadać,albo poprosić o bardziej proste wytłumaczenia.co do mrukowatości doktora,to wystarczył mały żarcik z mojej strony na dzień dobry i wesoło przez całą wizytę.taki lekarz wcale nie ma łatwo.jak ci przez 8 godzin pracy przychodzą "klientki" i każda marudzi to się człowiek może zmęczyć,to tylko człowiek.
Cytat: "frania"
jest nowa pani - Pawlik.

byłam u niej raz(mały kryzysik)bardzo miła i delikatna.tyle mogę powiedzieć.
Cytuj (zaznaczone)
Witam jestem w 22tyg. ciąży od początku chodzę do doktora Tarnowskiego i jak na razie jestem zadowolona :)Naprawdę polecam, chociaż nie jest za bardzo wygadany ale wystarczy zapytać, chętnie odpowiada :)

no i o to chodzi przecież.
Cytat: "ania"
bardzo mi przykro z tego powodu, ale naprawdę nie ma ludzi nie omylnych- a lekarz też jest tylko człowiekiem.

to jest najgorsza rzecz jaka może się przytrafić matce-gdy traci swoje dziecko,bardzo to bolesne,mam trzy córki i nie wyobrażam sobie,żebym chociaż jedną miała stracić.Współczuje wszystkim matkom,które straciły dzieci.
no i racja.wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.
Cytat: "ania"
Acha, jeżeli to było tylko lekkie spuchnięcie to w tak zaawansowanej ciąży to naturalna rzecz. Naprawdę jest mi bardzo przykro.

ja tam byłam jak balon,przytyłam 24kg a dzieciaczek 2,8kg po urodzeniu.masakra.
Cytat: "martoszka"
Ja takze rodziłam w Policach.Normalnie-naturalnie.
bez zadnych znieczulen.I pamietam ze jak tylko zaczelam miec bóle juz był na sali dr.Głaz.Pamietam jego żarty "taki ból to nie ból" :jupi: ,,złapał mnie za reke i poklepal po ramieniu,to dalo mi jakos siły ,rozweseliło mnie....

To już wiem,kto mnie tak na porodówce rozśmieszał.rodziłam z trzema paniami od rana.przeszedł po salce,zbadał nas wszystkie i rzekł do mnie:"no to pani będzie pierwsza rodzić,po pani ta,potem ta i ta."zaczęłyśmy się śmiać,jakie było nasze zdziwienie,jak się okazało,że zgadł bezbłędnie.rodziłyśmy jak kazał hahaha.
Cytat: "ania"
nie każda kobieta sobie tego życzy i nie każdy mąż chce słuchać i patrzeć.

a mój to przy wszystkich trzech porodach był i jestem bardzo z tego zadowolona,choć przy pierwszym szlag mnie trafiał,że nie stoi ładnie przy mnie tylko okrąża jak sęp z każdej strony bo ciekawski musiał wszystko zobaczyć.no ale suma sumarum facet docenia nasz ogromny wysiłek związany z porodem,mój powiedział,że jak by on musiał rodzić to byśmy na jednym dziecku skończyli.
Cytat: "Luna1111"
Powiedźcie czy lekarz np.Tarnowski odmówił wam zwolnienia lekarskiego??J

spokojnie możesz go prosić,mi nigdy nie odmówił,a szłam wcześniej.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 07, 2010, 09:54:40 »
Co do Tarnowskiego to fakt.
Nie jest wygadany ale jeśli się pyta to bardzo chętnie odpowiada i to dość wyczerpująco.
Osobiście jestem zadowolona ale z ginekologiem to jak z fryzjerem. Trzeba trafić na swojego.
Każdemu odpowiada kto inny
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 09, 2010, 20:11:36 »
Ja osobiscie polecam dr Tarnowskiego. Na jakiekolwiek zadane mu pytanie odpowie wyczerpująco. Na dzień dobry mnie pytał czy pracuje i potrzebuje zwolnienie. :)

Offline megan011

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #40 dnia: Października 01, 2010, 18:18:32 »
Ja polecam dr.Ślazyk przyjmuje koło oskara, bardzo miły lekarz mówi o wszystkim zanim zdąży się człowiek sam zapytać , odpowiada  na wszystkie zadane pytania wyczerpująco no i jest plusem jeszcze to ze za inne badania nie trzeba płaćić (tak jak to robią inni wystawiają skierowania np. na zwykłą morfologie a człowiek idzie a tu żądają od niego pieniędzy) zaprasza do gabinetu w szczecinie i robi wszystko na NFZ. Ze zwolnieniem lekarskim także nie ma problemu.
Madzia

Amanda

  • Gość
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #41 dnia: Października 04, 2010, 21:15:54 »
Dobry wieczór,ja równiez polecam dr Pawlik z ZCH MEDICA  obecnie jestem w drugiej ciąży którą prowadzi oczywiście ta lekarka i jestem zadowolona,w 37 tyg ciąży zmniejszył mi się brzuch i od razu wysłała mnie do szpitala okazało się ze przy skurczach mojemu juz 14miesięcznemu synowi stawało serce i na drugi dzień pobytu w szpitalu zrobili mi cesarke  gdyby nie profesjonalizm lekarki i troska o pacjenta moje dziecko też by ...... juz nawet nie chcem myslec o tym.Naprawdę polecam!!!

Offline kalia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 14, 2011, 11:56:37 »
Bardzo proszę o informacje na temat usg 3D w szpitalu w Policach i coś na temat dr Kwiatek, zapisałam się do niej za tydzień, ale nic o niej nie wiem. Chciałam do dr Świderskiego, ale jest na urlopie. Pozdrawiam!!!

martaunia

  • Gość
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 24, 2011, 16:40:23 »
polecam lekarzy na zakładach. W sumie wszyscy są dobrzy...

WXXXXX

  • Gość
Ciąża - lekarz prowadzący godny polecenia
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 24, 2011, 19:38:18 »
A ja polecam dr.Marie Kubice ul, Perkoza