Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 115660 razy)

Demon Wąż

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 10, 2009, 20:58:13 »
Grzyby pewnie pojawią się na przełomie sierpnia - września obfite wyspy ale pewnie i teraz można znaleźć juz pojedyncze oznaki.

Offline magdaa

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 14, 2009, 10:52:05 »
w okolicach polic sporadycznie ale grzyby juz sa. na wysyp jednak trzeba poczekac ;)

policzanin22

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 03, 2009, 00:47:54 »
I jak z tymi grzybami wiadomo cos

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #33 dnia: Września 03, 2009, 14:43:23 »
I jak tam ktoś był? Trochę popadało, zamierzam jutro się wybrać obadać teren. ;]

Ktoś poleca jakieś miejsca? ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Jadzia31x

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #34 dnia: Września 03, 2009, 21:38:59 »
Witam.
Bardzo lubię chodzić na grzyby ,można powiedzieć że jestem zapłoną zbieraczką grzybów.
Myślę że grzyby już są ponieważ często przeglądam bloga jakiejś osoby z naszego województwa ( http://grzyby-lasy-zachodniopomorskie.bloog.pl )
Po obejrzeniu zdjęć można wnioskować że grzyby w lesie są...
Teraz tylko gdzie??
Wiadomo każdy ma swoje miejsca i raczej nikt tak dobry i miły nie będzie aby je zdradzić ale może chociaż coś podpowie..? , ja nie dawno się przeprowadziłam z Mazowsza właśnie w tutejszy region i nie znam zupełnie żadnych miejsc.
Może ktoś miły mógłby mi coś doradzić?
(Jak nie w temacie to może chociaż na priv..:)?)
Na tym blogu o którym pisałam powyżej niestety nie ma żadnych konkretnych informacji gdzie były zbierane tak piękne okazy.
Ja bardzo lubię borowiki szlachetne i tu moje zapytanie, ostatnio zwiedzając lasy za Stolcem aż na Dobieszczyn natknęłam się na lasy hmmm.. chyba dębowo-topolowe, może osiki? Nie znam się zbytnio ale to takie lasy mieszane na pewno bardzo mocno liściaste, osoby które znają te tereny pewnie wiedzą o które miejsca mi chodzi, a zapytać chciałam o to czy w tych lasach występują borowiki szlachetne?? i ew. jak licznie? Proszę w sumie tylko o potwierdzenie lub zaprzeczenie czy tam w ogóle rosną borowiki...
Ja na Mazowszu właśnie w takich lasach zbierałam borowiki stąd moje pytanie bo jak wiadomo nie w każdym lesie są grzyby,przynajmniej te jadalne.
Póki co, po krótkim rekonesansie w lasach Dobieszczyna na razie grzybów brak- niestety....
Z góry dziękuję za okazana pomoc.
Pozdrawiam

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #35 dnia: Września 03, 2009, 22:04:35 »
Póki co, grzybów specjalnie nie ma, byłam w lasach miedzy Trzebieżą a Mysliborzem Wielkim i tylko troche kurek znalazłam i pare kozaków.
Ale Jadziu, prawdziwki (gdy są), to są w owych lasach za tzw "CPN"...,
zbierałam rownież prawdziwki w lasach między Tanowem a Dobieszczynem, tak mniej więcej w połowie drogi.
Może ktos jeszcze podpowie , gdzie bywają prawdziwki...
pozdrawiam jasia

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #36 dnia: Września 03, 2009, 22:05:40 »
no właśnie ma cię juz jakieś okazy??? hm nie wiem jakie Ci miejsce polecić no właśnie rejony Dobieszczyna, droga tzw drewnianka  w głąb lasu tzw potocznie " Góry" w stronę jeziora Piaski  ale nie wiem czy bedziesz wiedzieć gdzie to ;] no właśnie popadało mam nadzieję, że znów zbiore kosz grzybeczków :P
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #37 dnia: Września 03, 2009, 22:13:53 »
hmmm okolice Dobieszczyna w strone jeziora Piaski, to wzdłuż drogi wybudowanej ze srodków unijnych, od strony parkingu jest  tablica informacyjna.
Duuuży kosz grzybów zbierałam w tym roku w czerwcu...i mam nadzieje na jeszcze...

Offline Jadzia31x

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #38 dnia: Września 03, 2009, 22:26:03 »
"CPN" hmmmmm.. kurcze no nie kojarzę ale to są właśnie takie specyficzne lasy liściaste??
Bo tam ogólnie w tych rejonach to jest bardzo dużo tych lasów liściastych...
Bo u mnie jak mieszkałam to borowiki właśnie w takich lasach rosły licznie głownie pod dębami nie raz nawet po kilka sztuk, tu ogólnie to są lasy te dębowe więc tak sobie pomyślałam ze i tu będzie można coś przy zbierać szlachciców:)
Bo tak to na mój pierwszy rzut oka to raczej tu dominuje bardzo znacząco podgrzybek brunatny, też bardzo lubię podgrzybki:)
No i tak to właśnie wygląda...
Yyyyy tą drogę (UE) to kojarzę, a ten parking to ten gdzie jest tak jakby taki domek drewniany i chyba bodajże stoliczek?
Cóż dzięki za odpowiedź i zapraszam inne osoby również do dyskusji.
Pozdrawiam

Offline ewelina124

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #39 dnia: Września 03, 2009, 22:34:14 »
Ja byłam już nie raz  na grzybkach i do tej pory nie udało mi się ich zbyt wiele zebrać :(
chociaż teraz są takie deszcze że kto wie, może coś będzie choć dziś widziałam 2 chłopaków z 2 pełnymi wiadrami.  a jestem zawsze właśnie za CPN ...

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #40 dnia: Września 03, 2009, 22:37:44 »
Jadzia no cóż..CPN, to taka nazwa regionalna...ale od strony Trzebieży..tzn za trzebieżą w strone Brzózek jest zjazd w lewo na Myślibórz Wielki, po drodze mamy tory kolejowe, dalej po prawej stronie zakłady paliw syntetycznych ( ale ja doprawdy nie wiem co dzisiaj sie tam produkuje), tak więc za tymi zakładami 200 - 500 metrów idziemy w las na prawo....
jakies 2 lata temu...prawdziwek na prawdziwku...frajda jak cholera

Offline Jadzia31x

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #41 dnia: Września 03, 2009, 22:50:48 »
Ok. Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienie.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #42 dnia: Września 03, 2009, 23:15:58 »
Inna nazwa tego "CPN-u" to naftobaza ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #43 dnia: Września 03, 2009, 23:38:45 »
o, dzieki Kuba, człowiek powtarza stare nazwy, nie zastanawiając sie nad sensem....
Ale do dzisiaj mówię "takpol" lub "oaza"...a przeciez wiem, że te nazy już sa nieaktualne...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #44 dnia: Września 04, 2009, 09:35:27 »


Cały dzisiejszy zbiór. ;P

+ jeden malutki zeżarty przez robale + kilka spleśniałych w glebie. Czyli grzybów jeszcze za dużo nie ma, ale powoli się zaczynają albo ja jestem ślepy. ;] Kilka samochodów już stało w laskach za Tanowem.

BTW czy ktoś mógłby jakoś na mapie narysować tę trasę za ten magiczny CPN? Bo nijak nie mogę sobie tego wyobrazić, a jeszcze jakaś nowa droga z UE to już w ogóle. :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln