Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

na kogo byś dziś głosował?

PO
18 (26.1%)
PiS
31 (44.9%)
SLD
9 (13%)
PSL
0 (0%)
Samoobrona
1 (1.4%)
LPR
0 (0%)
UPR
9 (13%)
Demokraci.pl
1 (1.4%)

Głosów w sumie: 22

Głosowanie skończone: Lipca 24, 2008, 22:06:56

Autor Wątek: [Ogólne] która partia?  (Przeczytany 16033 razy)

Brebis

  • Gość
[Ogólne] która partia?
« dnia: Lipca 24, 2008, 22:06:56 »
jakie są preferencje polityczne Policzan? JA osobiście nie lubię jednych i drugich. Wszyscy dążą do koryta tylko. I już nigdy nie będę głosował, dopóki demokracja w Polsce

A jak wy odbieracie te całe polskie ZOO?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 24, 2008, 22:14:04 »
Wg mnie, to jak jest, jest właśnie dlatego, bo ludze myślą "a nie pójdę na wybory - inni za mnie lepiej wybiorą", lub "a i tak mój głos jest nic nie warty, więc po co mam iść?" Niestety dzisiejsza demokracja znowu jest bardziej podobna do oligarchii, niż do definicji "rządów ludu".

Poza tym chyba żadna z partii nie odzwierciedla całkowicie czyichś przekonań - może tylko bliska albo daleka przekonaniom danej osoby.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 25, 2008, 07:23:19 »
Cytat: "Brebis"
JA osobiście nie lubię jednych i drugich. Wszyscy dążą do koryta tylko. I już nigdy nie będę głosował, dopóki demokracja w Polsce


Pewnie, ze masz prawo nie głosować, ale ktoś kto nie głosuje powinien się w przyszłości wypowiadać o sytuacji w kraju czy polityce, w stylu "jedzenie za drogie", "ośmieszają nas za granicą", "nie podoba mi się na co idą moje pieniądze", "Polacy uciekają za granicę".

Wybory są od tego aby zmieniać tych u koryta, a tym samym sposób zarządzania Państwem. Nawet jeżeli moja partia nie wygra to wiem że zrobiłem co mogłem. Odkąd dostałem dowód głosuję we wszelkich wyborach, czy lokalnych czy ogólnokrajowych i moim zdaniem mam o wiele większe prawo do komentowania rzeczywistości niż ktoś kto nie głosował.

coops

  • Gość
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 25, 2008, 08:18:49 »
Cytat: "Brebis"
jakie są preferencje polityczne Policzan?


odpowiedzią są wyniki wyborów:

http://www.police.info.pl/6-09.php?nr=16777339
http://www.police.info.pl/6-09.php?nr=16777335

zajac

  • Gość
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 25, 2008, 10:57:17 »
Cytat: "Kuba"
Niestety dzisiejsza demokracja znowu jest bardziej podobna do oligarchii, niż do definicji "rządów ludu".


Dawna arystokracja i inteligencja ze względu na rozczarowanie w dużej częsci wycofały się z życia politycznego. W rzeczywistości to "lud" przechyla szalę. Rolnicy to duża część elektoratu aktywnego w wyborach, stąd brakuje w sejmie partii gotowych zreformować KRUS, gdyż straciłyby szansę na zwycięstwo w kolejnych potyczkach. Także w pewnym sensie mamy do czynienia z rządami ludu (prostego).

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 25, 2008, 11:19:33 »
Cytat: "zajac"
Dawna arystokracja i inteligencja ze względu na rozczarowanie w dużej częsci wycofały się z życia politycznego. W rzeczywistości to "lud" przechyla szalę. Rolnicy to duża część elektoratu aktywnego w wyborach, stąd brakuje w sejmie partii gotowych zreformować KRUS, gdyż straciłyby szansę na zwycięstwo w kolejnych potyczkach. Także w pewnym sensie mamy do czynienia z rządami ludu (prostego).


Ale z drugiej strony, to co dzisiaj mamy to raczej "rządy nielicznych" - wystarczy każdorazowo przy wyborach spojrzeć na frekwencję wyborczą.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

zajac

  • Gość
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 25, 2008, 11:35:09 »
Tak, stąd napisałem ludu prostego. Inteligencja to ok 15% społeczeństwa uprawnionego, większość z nich się wycofała. Margines społeczny to 10%? Reszta obywateli to "szaraki", którzy również często się wycofują oraz rolnicy. W dużej części elektoratem zatem jest o zgrozo margines społeczny oraz rolnicy. Te rządy nielicznych są w dużym stopniu determinowane poprzez wskazane grupy. Partie chcące przeprowadzić konieczne reformy, nie mają wielkiego poparcia tych grup. Probabilistyka jest w tym wypadku zatrważająca, przeciwwagi dla rolników nie stworzysz.

zaski

  • Gość
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 25, 2008, 15:46:38 »
Cytat: "zajac"
Inteligencja to ok 15% społeczeństwa uprawnionego,
hmmm a kogo tam zaliczasz jak segregujesz ludzi?
Bo produktu uniwersyteckiego w całości też nie można tam podciągnąć.

zajac

  • Gość
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 25, 2008, 20:41:39 »
Nie lubię segregacji stąd rozumiem zastrzeżenia. Dopuściłem się generalizacji podciągnąłem do tego ten "produkt uniwersytecki", jeżeli mielibyśmy mówić o rzeczywistej inteligencji to w jakich liczbach moglibyśmy to ująć? 5-10% uprawnionych do głosowania obywateli? 15% to nadużycie, podciągnięcie części "szaraków" do tej grupy, jednakże chyba w pewnym sensie uzasadnione.

Lop

  • Gość
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 25, 2008, 21:48:05 »
Zając, Ty chyba jesteś politologiem, szukasz, pytasz co inni na temat polityki. A sam nie widzisz? Wszystko do du.... Popatrz na życie. Czy aby tobie dobrze? Popytaj innych - jak się żyje, a nie partie. Ten temat był już przerabiany przez ok 30 lat, że niby demokracja, że wolność.... A partie, to Ty powinieneś sam wiedzieć - nia ma takiej jeszcze partii w Polsce, która by się sprawdziła. Na pełną demokracię w Polsce ( a to idzie za tym ), żeby było lepiej, potrzeba Zajączku 2-ch a nawet 3-ch pokoleń. Czy teraz OK?
PS. Bardzo proszę, nie pokazuj aż tak swojej inteligencji bo razi... Pozdrawiam.

krecik

  • Gość
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 25, 2008, 22:54:22 »
Zawsze biorę udział w wyborach, czy to na prezydenta, czy samorządowych i zazwyczaj nie żałuję swjego wyboru. Żyje mi się dobrze, tzn. starcza od do, nawet coś tam jest odłożone, emigrować nie mam zamiaru. Jedyne co mnie tak bardzo razi w naszym państwie i to niezależnie od partii politycznej, która sprawuje władzę, to to, że w Polsce łamane są prawa dzieci.  Za każdym razem jak czytam wp czy onet zawsze są informacje, że dziecom dzieje się krzywda i to różna, czasem, aż trudno uwieżyć.
No, ale to nie ten temat.
Była kiedyś taka partia, która podobała mi się najbardziej, to Polska Partia Przyjaciół Piwa :rotfl: , może by ją umieścić w ankiecie :jupi:
Pozdrawiam :lol2:

zajac

  • Gość
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 26, 2008, 09:52:37 »
@Lop
Wszystko? Żadnej różnicy nie widzisz w porównaniu do standardu życia na Ukrainie, Białorusi? O państwach Afryki nie wspominając.
Po latach marazmu i stagnacji w PRL ludzie stracili w dużej części poczucie odpowiedzialności za kraj. Wiele osób obliguje państwo do załatwienia wszystkiego, co absurdem wydaje się być w państwie kapitalistycznym, jednakże jeszcze bardziej absurdalny jest system prawny, który tkwi w systemie totalitarnym. Zmian boją się (generalnie nie oznacza wszyscy) i ludzie "zwyczajni" i politycy. Pierwsza grupa z pobudek egoistycznych, co mnie moi wnukowie obchodzą, ja chcę żyć dobrze.
Druga ze względu na obawę utraty swego elektoratu.
Inny znajomy znak to wyciąganie ręki po pieniądze, (tak w Niemczech taki system obowiązuje, co doprowadziło państwo do znacznego spowolnienia gospodarki). Sytuacja w Polsce przypomina często , tę we wschodnich Niemczech, gdzie bezrobocie sięga 20%, ludzie są przepełnieni stereotypami, obawami, brak im chęci do inicjatywy.
W naszym państwie chęć inicjatywy to coś rzadkiego m.in. ze względu na wspomniany już system prawny, oraz snobizm pseudoelit.

Radzisz mi popytać jak się żyje? Otóż Polacy mają zwyczaj w prześciganiu się komu się gorzej wiedzie. Ludzie wiodą przyzwoite życie: narzekają, ludzie wiodą dobre zycie, luksusowe: narzekają. Jedynie inwalidów i emerytów jestem w stanie zrozumieć. Dzięki odprawom dla wyszczególnionych grup, pracować będzie trzeba znacznie dłużej by dojść do obecnego, średniego poziomu emerytur.

Fakt, nie ma partii, która by się sprawdziła. Kwestia taka, czy na liście wyborczej widzisz stale tylko te 6/7 nazw? Nie wydaje mi się. Lecz z uwagi na brak popularności pozostałych, mało osób odważy się oddać swój głos na nie.

2,3 pokolenia? pod warunkiem, iż my zaczniemy zmieniać. 10 pokolenie bez reform nic nie zdoła osiągnąć.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 26, 2008, 12:19:43 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie lubię segregacji stąd rozumiem zastrzeżenia. Dopuściłem się generalizacji podciągnąłem do tego ten "produkt uniwersytecki", jeżeli mielibyśmy mówić o rzeczywistej inteligencji to w jakich liczbach moglibyśmy to ująć? 5-10% uprawnionych do głosowania obywateli? 15% to nadużycie, podciągnięcie części "szaraków" do tej grupy, jednakże chyba w pewnym sensie uzasadnione.


No właśnie dlatego pisałem, że ma to niewiele wspólnego z definicją demokracji ;).

Cytat: "Lop"
Ten temat był już przerabiany przez ok 30 lat, że niby demokracja, że wolność....


Jakie 30 lat?? Bo z tego co pamiętam do 89' roku wybór był skrajnie ograniczony ;]  :devil:

Cytat: "Lop"
PS. Bardzo proszę, nie pokazuj aż tak swojej inteligencji bo razi... Pozdrawiam.


Mnie nie razi ;)

Cytat: "krecik"
Zawsze biorę udział w wyborach, czy to na prezydenta, czy samorządowych i zazwyczaj nie żałuję swjego wyboru. Żyje mi się dobrze, tzn. starcza od do, nawet coś tam jest odłożone, emigrować nie mam zamiaru. Jedyne co mnie tak bardzo razi w naszym państwie i to niezależnie od partii politycznej, która sprawuje władzę, to to, że w Polsce łamane są prawa dzieci. Za każdym razem jak czytam wp czy onet zawsze są informacje, że dziecom dzieje się krzywda i to różna, czasem, aż trudno uwieżyć.


Wreszcie ktoś mówi z sensem ;). Najgorsze jest to jak ktoś nie idzie na wybory i potem krytykuje...

Cytat: "zajac"
Po latach marazmu i stagnacji w PRL ludzie stracili w dużej części poczucie odpowiedzialności za kraj.


Zbyt duże uproszczenie - a te wszystkie strajki? A Solidarność? Chyba jednak ludzie mieli w sobie odpowiedzialność za losy państwa i wiarę, że uda się coś zmienić

Cytat: "zajac"
jednakże jeszcze bardziej absurdalny jest system prawny, który tkwi w systemie totalitarnym.


Pod warunkiem, że istnieje tam jakikolwiek system prawny ;). (np jeśli nie istnieje klauzula, że przepisy konstytucji nie są wiążące w przypadku gdy jest możliwe działanie na szkodę państwa ;) )

Cytat: "zajac"
Fakt, nie ma partii, która by się sprawdziła. Kwestia taka, czy na liście wyborczej widzisz stale tylko te 6/7 nazw? Nie wydaje mi się. Lecz z uwagi na brak popularności pozostałych, mało osób odważy się oddać swój głos na nie.


Akurat teraz jest jako taka przejrzystość w Sejmie, pod względem liczby partii. Jednak jestem pewien, że Romek wraz z Endriu jeszcze się nam pokażą - rolnicy mają zbyt duże przebicie, a i Endecja rownież
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

zajac

  • Gość
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 26, 2008, 19:02:37 »
Wiara owszem była, lecz ile osób było aktywnych w Solidarności? Stąd pozwoliłem sobie na zaznaczenie: w dużej części. Członkostwo może być bierne i czynne. Przy ostrzejszych środkach represji, ilość "prawdziwych aktywistów" zostałaby znacznie zweryfikowana.

Klazula mimo wszystko jest terminem prawniczym. Państwa totalitarne "lubują się" w prawie. Mania kontrolowania wszystkiego jest silniejsza. Brak prawa mógłby doprowadzić do anarchistycznych zamieszek. Prawo jako prewencja, lecz jednostronna w dużej mierze,  tj. obligująca obywateli do posłuszeństwa. Chyba to miałeś na mysli, wspominając o braku prawa?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] która partia?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 26, 2008, 23:51:04 »
Cytat: "zajac"
Wiara owszem była, lecz ile osób było aktywnych w Solidarności? Stąd pozwoliłem sobie na zaznaczenie: w dużej części. Członkostwo może być bierne i czynne. Przy ostrzejszych środkach represji, ilość "prawdziwych aktywistów" zostałaby znacznie zweryfikowana.


Wykruszyłyby się na pewno ubeckie wtyczki, ale jednak bardzo duża część solidarności chciała walczyć pomimo krwawych starć z MO, ZOMO czy też ORMO - vide stocznie albo Wujek.

Cytat: "zajac"
Klazula mimo wszystko jest terminem prawniczym. Państwa totalitarne "lubują się" w prawie. Mania kontrolowania wszystkiego jest silniejsza. Brak prawa mógłby doprowadzić do anarchistycznych zamieszek. Prawo jako prewencja, lecz jednostronna w dużej mierze, tj. obligująca obywateli do posłuszeństwa. Chyba to miałeś na mysli, wspominając o braku prawa?


Tylko czy prawo dowolnie naginane zależnie od sytuacji jest nadal prawem?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy