Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy  (Przeczytany 214106 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #630 dnia: Listopada 20, 2013, 22:40:41 »
Wpływy z opłaty od posiadania psów w 2013 roku(zaplanowane w budżecie) - 75260 zł(realizacja za 9 miesięcy 2013 roku - 64000 zł)
Koszt dwóch dystrybutorów - nie znam dokładnie(jak się dowiem, to napiszę) ale szacuję, że jakieś 1500 zł

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #631 dnia: Listopada 21, 2013, 13:51:48 »
No i tyle w temacie kto płaci za dystrybutory.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #632 dnia: Listopada 21, 2013, 16:05:46 »
Cytat: "Daria"
Dystrybutory powinny być mobilne i zarabiać jak radary. Generowanie kosztów i rozkładanie ich na wszystkich podatników to zły pomysł.


Są płacone z podatków psiarzy,a także za te pieniądze opłacane są zapewne dotacje za towarzystwo opieki nad zwierzętami,a także schroniska,za co moim zdaniem powinni płacić wszyscy,bo do schronisk nie trafiają psy,za które płacone są podatki,a właśnie raczej tych,którzy tych psów nie mają.

Swoją drogą  czasami bulwersują się o te opłaty ludzie,którzy psa nie posiadają,ale kota wychodzącego i owszem-moim zdaniem powinni oni płacić również podatki od posiadania zwierzaka.Ci którzy mają koty domowe,szczury,świnki i inne zwierzaki niewychodzące powinni wnosić wyższe opłaty za śmieci,bo zużyta ściółka również trafia do śmieci,a my za to płacimy też.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Sweeti Belle

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #633 dnia: Listopada 21, 2013, 19:15:05 »
No własnie,dlaczego mam płacić na dystrybutory woreczków ? To może niech ktos mi dołoży na żwirek dla kota ?Tatankas nie przesadzaj ,że tego żwirku jest tak dużo,jakos hałd w smietniku nie widziałam. Natomiast w  psie g*** można wdepnąc na każdym kroku.Jesli już mówimy o oszczędzaniu ,to pomówmy o niepotrzebnie wylanej wodzie potrzebnej do zmycia psiej kupy z butów..Każde zwierzę to wydatki i obowiązki,znikną psie kupy ,zapłacę podatek od kota,szczura i czego tam jeszcze  zechcą.Pozdrawiam.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #634 dnia: Listopada 21, 2013, 20:08:30 »
Cytat: "tatankas"
Są płacone z podatków psiarzy,a także za te pieniądze opłacane są zapewne dotacje za towarzystwo opieki nad zwierzętami,a także schroniska,

Tatankas, Ty naprawdę sądzisz, że te 75 tys. rocznie starcza na dystrybutory woreczki pojemniki, ich opróżnianie i utylizację, schronisko, hycla nie licząc szkód jakie psy wyrządzają. Z tego co pamiętam, to tylko na sam udział w budowie schroniska gmina zaplanowała w budżecie wydatek blisko 400 tys.

Cytat: "tatankas"
a także schroniska,za co moim zdaniem powinni płacić wszyscy,bo do schronisk nie trafiają psy,za które płacone są podatki,a właśnie raczej tych,którzy tych psów nie mają.

A niby jakim to sposobem do tego schroniska trafił mój pies, skoro ja nigdy go nie miałem? Oj chyba zagalopowałaś się w swoich ocenach.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #635 dnia: Listopada 21, 2013, 20:56:53 »
Opieka nad zwierzętami to zadanie własne gminy. Zatem nie ma tu dyskusji, że opłacanie tych zadań powinno być tylko i wyłącznie z "psich" pieniędzy.
Skoro jest to zadanie własne gminy, to jest opłacane z budżetu gminy niezależnie od tego, jakie składniki dochodowe ten budżet tworzą.

Psie pieniądze, czyli opłata od posiadania psów, powinna być, moim zdaniem, w całości przeznaczona na rozwiązywanie problemów z psami i edukację mieszkańców. Takie dystrybutory są m. in. elementem tej edukacji.

Przypominam też, co było już mówione wcześniej w tym wątku, że ustawa o podatkach i opłatach nie przewiduje nakładania opłat za posiadanie kotów, chomików czy szynszyli. Ustawa to przewiduje tylko i wyłącznie wprowadzanie przez gminy opłat za posiadanie psów.

Jakakolwiek próba wprowadzenia opłaty za koty, chomiki się nie uda, bo będzie niezgodna z prawem.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #636 dnia: Listopada 22, 2013, 09:58:43 »
Cytat: "Sweeti Belle"
No własnie,dlaczego mam płacić na dystrybutory woreczków ? To może niech ktos mi dołoży na żwirek dla kota ?Tatankas nie przesadzaj ,że tego żwirku jest tak dużo,jakos hałd w smietniku nie widziałam. Natomiast w psie g*** można wdepnąc na każdym kroku.Jesli już mówimy o oszczędzaniu ,to pomówmy o niepotrzebnie wylanej wodzie potrzebnej do zmycia psiej kupy z butów..Każde zwierzę to wydatki i obowiązki,znikną psie kupy ,zapłacę podatek od kota,szczura i czego tam jeszcze zechcą.Pozdrawiam.


No właśnie nie płacisz,idzie z podatku za psa,który płacę ja,choć z dystrybutora nie korzystam,bo mam swoje prywatne woreczki,za to płacę za śmieci,w których ląduje żwirek,wiem ile tego żwirku idzie,wiem ile opakowań po karmie i ile po innych rzeczach,za śmieci płaci się od osoby,nawet za niemowlaka już,więc za kota też się powinno płacić,bo też produkuje śmieci.Mogę tak samo napisać,że nie zapłacę podatku od psa,póki kociarze nie będą płacić więcej za śmieci-proste :ble:


Cytat: "Wojtek Dudek"
Tatankas, Ty naprawdę sądzisz, że te 75 tys. rocznie starcza na dystrybutory woreczki pojemniki, ich opróżnianie i utylizację, schronisko, hycla nie licząc szkód jakie psy wyrządzają. Z tego co pamiętam, to tylko na sam udział w budowie schroniska gmina zaplanowała w budżecie wydatek blisko 400 tys.


Tak jak napisałam wyżej,ja swoje psy od szczeniaka do śmierci miałam,dlaczego mam płacić na schroniska,hycla,jeżeli to nie moje psy do niego trafiają???Do schroniska trafiają psy,których ludzie się pozbyli i już ich nie mają,czyli ci,którzy psów nie mają powinni również na schroniska i hycla łożyć.

Cytat: "Wojtek Dudek"
A niby jakim to sposobem do tego schroniska trafił mój pies, skoro ja nigdy go nie miałem? Oj chyba zagalopowałaś się w swoich ocenach.


A niby jakim sposobem do schroniska trafił mój pies,jak nigdy mi się nie zgubił?Te wszystkie psy ze schronisk i z tozu kiedyś miały właścicieli,którzy teraz nie płacą podatku za nie i niby ja mam je utrzymywać?

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
ustawa o podatkach i opłatach nie przewiduje nakładania opłat za posiadanie kotów, chomików czy szynszyli.


Grzegorzu ale ustawy są po to,żeby je zmieniać na lepsze,czyż nie ? Prawo wciąż się zmienia.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #637 dnia: Listopada 22, 2013, 12:26:10 »
Cytat: "tatankas"
Te wszystkie psy ze schronisk i z tozu kiedyś miały właścicieli,którzy teraz nie płacą podatku za nie i niby ja mam je utrzymywać?

A kto...? Ja...? Niby z jakiej racji...? Dlatego już kiedyś pisałem o tym, że aby móc posiadać psa, powinno przejść się odpowiednie szkolenie i uzyskać licencję na posiadanie/hodowlę. A po nabyciu psa płacić za niego do kasy gminnej tyle, aby starczało na pokrycie wszystkiego co po stronie gminy z ich utrzymywaniem jest związane. I co ważniejsze, powinno się - wzorem np. Niemiec - płacić również obowiązkowe ubezpieczenie za psa, aby w przypadku porzucenia go lub wyrządzenia przez niego szkody, było skąd wziąć na pokrycie kosztów pobytu w schronisku bądź odszkodowania za wyrządzoną szkodę.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #638 dnia: Listopada 23, 2013, 03:09:08 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
A kto...? Ja...? Niby z jakiej racji...?


Nie chodzi mi o to,żebyś ty płacił za to,ale nie możesz też żądać,żeby za to płacili psiarze,to czysta dyskryminacja,szczególnie,że jeżeli mam psa w domu,to nie może on być w schronisku.Pytasz dlaczego ty masz płacić na schroniska,a ja pytam dlaczego ja mam płacić? Co roku płacę podatek od posiadania psa,sukę mam wysterylizowaną,zachipowaną,nie będę jej rozmnażać,więc jej szczeniaki nie trafią do schronisk,jeżeli kiedykolwiek trafi do schroniska to na bank ja zapłacę z własnej kieszeni a nie z kieszeni podatników za usługę wyłapania i utrzymania psa w schronisku,ponieważ przy odbiorze psa dostajesz rachuneczek!Co do kolejnego zagadnienia to zgadzam się w zupełności,że nie każdy powinien i jest odpowiednią osobą do posiadania psa,a tym bardziej do prowadzenia hodowli.Gmina nie ponosi żadnych kosztów związanych z utrzymaniem mojego psa,wszelkie koszta ponoszę ja! Co do ubezpieczenia to psa możesz sobie ubezpieczyć,ale jeżeli nie będzie miał chipa to skąd będziesz wiedział,że to ten pies ubezpieczony ,a nie inny już-chipy to podstawa i każdy pies powinien go mieć,chipowanie powinno być obowiązkowe tak jak szczepienie coroczne przeciwko wściekliźnie.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline All In

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #639 dnia: Lutego 20, 2014, 15:11:15 »
Sprzątanie po swoim psie to obowiązek każdego, kto zdecydował się na pieska. Jednak najbardziej mnie denerwuje gdy widzę właściciela psa który pozwala wypróżniać się na trawniku, mimo że wejście do lasu znajduje się pare minut dalej, codziennie widzę takie przypadki. Załatwianie się przez przez psy to trudna sprawa, nigdy nie wyeliminuje się tego problemu nawet w połowie najlepiej więc zawsze sprawdzać czy nasz kolejny krok nie będzie niemiłą niespodzianką  ;D

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #640 dnia: Marca 20, 2014, 13:14:03 »
http://bytom.naszemiasto.pl/artykul/galeria/bytom-odkurzacz-na-psie-odchody-bedzie-czysciej,2203462,t,id.html

Dali przetarg, chcieli maszyny do sprzątania, ktoś wygrał, ktoś sprząta, wszyscy zadowoleni - da się? :)



Offline Kvaser

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #641 dnia: Maja 23, 2014, 11:42:31 »
To jest naprawdę posrany temat rzeka. Do tępych właścicieli tych brudzących psów nie ma już argumentów. Tylko metoda Adasia Miauczyńskiego i robić im to samo na wycieraczkę.

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #642 dnia: Sierpnia 14, 2014, 10:10:17 »
[quoteWszyscy właściciele psów mają obowiązek sprzątania odchodów po swoim pupilu. Tak stanowi regulamin Gminy Police dotyczący utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. Tyle teoria, jak jest każdy widzi.][/quote] Wielu właścicieli psów sprzata po swoich ulubieńcach i nie widzi w tym żadnego problem. Ilość psich kup na trawnikach znacznie mniejsza niż przed rokiem. Ale sprzątanie powinno dotyczyć wszystkich , również Pani BLONDYNKI (jasne beżowe spodnie i podobnego koloru bluzka), która dzisiaj 14.08. o 9:47 stojąc tuż obok dystrybutora torebek  przy ul. Zamenhofa 36 cierpliwie czekała, aż jej podopieczny YORK  załatwi się i poszła dalej. Małe kupki też sprzątamy!!!!!!!!
Proponuję wpisywać na forum zauważone przypadki. Może to pomoże, aby bylo czysciej.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #643 dnia: Sierpnia 14, 2014, 11:27:33 »
Dokumentacja fotograficzna mile widziana ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Forumnaforum

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #644 dnia: Sierpnia 14, 2014, 13:24:22 »
A na Wróblewskiego między blokami 12 i 14, na placu zabaw przy hali sportowej w dalszym ciągu siedzą idiotki?-tak i bawiące się ich psy na ogrodzonym placu zabaw.