Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy  (Przeczytany 214223 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil

Offline s.skrzypczak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #511 dnia: Września 10, 2012, 22:12:53 »
Witam
Przeczytałem tylko dwie ostatnie strony i widzę, że dyskusja wrze. Ona trochę przesadziłaś chociaż i tak pewnie już nie przeczytasz tego. Sam jestem właścicielem psa i jako facet jakoś nie mam skrupułów, żeby wziąć i posprzątać po swojej suczce i tak robią moi wszyscy znajomi jak wychodzą ze swoimi pupilami. Po drugie to chyba każdego indywidualna sprawa czy sobie bierze psa do mieszkania w bloku czy do domu o powierzchni 200 m. kw, bo niejednokrotnie pies w bloku ma lepsze warunki i lepszy kontakt z właścicielem niż w domu. Po 3-cie obrażając innych tylko dlatego żeby wyleczyć swoje kompleksy nic nie zdziałasz, a pokazujesz tylko swój poziom, a może raczej jego brak. Wkurza mnie to jak ludzie tacy jak Ty tylko jątrzą i pałają nienawiścią do innych tak tylko dla zasady, chociaż nie bardzo rozumiem takich zasad.
Obecnie w parku na starych Policach trwa przebudowa i myśleliśmy, że może włodarze zrobią wybieg dla psów taki z prawdziwego zdarzenia, ale lipa i nie mamy jak na razie na co liczyć. Nawet pisałem w tej sprawie na FB do naszego burmistrza, ale jakoś od 2 tyg brak odpowiedzi.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #512 dnia: Lutego 14, 2013, 09:50:45 »
Polecam lekture załączonego artykułu z GW. Szczecin podjął wysiłek i zaczyna to powoli przynosić jakiś efekt.

http://grzegorzufniarz.pl/w-szczecinie-mniej-psich-kup/

Offline s.skrzypczak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #513 dnia: Lutego 14, 2013, 13:57:28 »
Panie Grzegorzu, widać że u nas to i tak nie przyniesie sukcesu. Już nasi włodarze dali temu wyraz w budżecie. W końcu my właściciele nie żądamy aż tak wiele. Wymaga się od nas płacenia za nasze pupile, sprzątania po nich, prowadzenia na smyczy, a w zamian my nie otrzymujemy nic, ale to kompletnie nic. Na szczęście nas i naszych znajomych nie zniechęca to jeszcze i dalej po swoich psiakach sprzątamy, bo taka jest nasza kultura i tego nic nie zmieni. Ale na najbliższych wyborach mocno się zastanowimy na kogo głosować, a sądząc po wpływach do gminnej kasy z tytułu opłaty za psa jest nas spore grono, które może zamieszać i takie środki my możemy podjąć. Pozdrawiam

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #514 dnia: Lutego 14, 2013, 15:17:42 »
Cytat: "s.skrzypczak"
...a sądząc po wpływach do gminnej kasy z tytułu opłaty za psa jest nas spore grono, które może zamieszać...

Sądząc po tych wpływach do budżetu, to można wyciągnąć inny, nie mniej trafny wniosek, a mianowicie, że za swoje psy płaci zaledwie 1/3 ich właścicieli. Inna sprawa to to, że ta opłata wynosi tylko niespełna 6 zł miesięcznie za psa! Dużo więcej wynosi opłata za oddychanie przez człowieka na wczasach (klimatyczna), bo 2-3 zł za dzień czyli miesięcznie 60-90 zł!!!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #515 dnia: Lutego 22, 2013, 12:00:44 »
Podjąłem kolejną próbę wprowadzenia ułatwień dla włascicieli psów. Mam tez nadzieję, że w przypadku przyjęcia tego programu będzie czyściej i ładniej.
Pozdrawiam


http://grzegorzufniarz.pl/darmowe-worki-na-psie-odchody-pilotaz/

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #516 dnia: Lutego 22, 2013, 12:57:58 »
Swietny pomysł,mam nadzieję ze Burmistrz przychyli się do tego,a miasto wysupła te 25 tyś na próbę.
Obawiam się tylko że pojemniki mogą być niszczone przez bezmózgich wandali,a woreczki kradzione.
No ale tego dowiemy się dopiero po wprowadzeniu tego pilotażowego projektu.
Na razie nie ma podpisu......

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #517 dnia: Lutego 22, 2013, 13:46:03 »
Mam nadzieję, ze gdy na woreczku będzie napisane "Worek na psie kupy", to nikt ich sobie nie będzie brał do domu żeby np. zawijać kanapki do pracy ;) Myślę też, ze powieszenie tych dystrybutorów na odpowiedniej wysokosci sprawi, ze choc dzieciarnia nie będzie tego niszczyć.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #518 dnia: Lutego 22, 2013, 13:55:56 »
Popieram na 100%. Może ci których pies na… w miejscu publicznym będą w końcu się wstydzić zostawiając to i uciekając .
 Powiem wam że np. mój sąsiad z czterorodzinnego bloku po ostatnim stopnieniu śniegu grzecznie upomniany zebrał pełną, WIELKĄ reklamówkę g..... po swym jednym psie.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #519 dnia: Lutego 24, 2013, 17:45:07 »
Również popieram,woreczki z napisem,że to na psie kupy i to,że przy klatce też super,nie będzie tłumaczenia,że pies załatwił się w tym miejscu,gdzie nie ma woreczków,bo każdy musi wyjść z klatki :) Gorzej jest z tymi śmietnikami,bo brak nawet tych zwykłych w niektórych miejscach,jak już kiedyś gdzieś wcześniej pisałam-koszy zwykłych jak igły w stogu siana szukać trzeba,wiem,bo po całych Policach chodzę,sprzątam po swoim psie i idę z woreczkiem czasami przez pół miasta :(
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #520 dnia: Lutego 24, 2013, 21:14:00 »
Panie Grzegorzu,
to jest już konkretny krok w stronę walki z psimi odchodami. Brawo! Również pan burmistrz powinien zauważyć niezadowolenie mieszkańców z powodu wszechobecnych kup. Proponuję forowiczom, by pisali tu posty poparcia dla pilotażowego programu pana Grzegorza. Zaraz stopnieje śnieg i odsłoni to, co zasłania od kilku tygodni. Na wiosnę więcej dzieci będzie chodzić do piaskownicy, ludzie wybiorą się na spacery. Każdemu przeszkadza ten problem.
Taki drobiazg jak sprzątanie po psie nie powinien w ogóle zaprzątać nam głów. Gdybyśmy mieli dość kultury w sobie, to byśmy odruchowo sprzątali.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #521 dnia: Lutego 24, 2013, 23:03:55 »
Dziękuje za słowa poparcia ale proponuję, jeżeli już cos ma się dziać wokół tematu, aby zwyczajnie kontynuować dykusję, dzielić się doświadczeniami i rozwiązaniami z innych miast.
Pozdrawiam

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #522 dnia: Marca 08, 2013, 17:58:38 »
Instrukcja obsługi - jak to zrobić:

http://grzegorzufniarz.pl/to-takie-proste/


Pomyslałem, że może warto zamieszczac takie instrukcje, zeby inni zobaczyli, ze to na prawdę nic strasznego.
Pozdrawiam

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #523 dnia: Marca 08, 2013, 22:36:32 »
A ja tak przy okazji napiszę,bo dziś byłam zapłacić podatek za psa-w tym roku to już koszt 70zł jak by ktoś nie wiedział.

Wciąż nie wiem na co idą te pieniądze?Jeżeli na:

schroniska-to powinni płacić wszyscy mieszkańcy(ci co posiadają psy się ich nie pozbywają)

za sprzątanie fekaliów-to dlaczego muszą płacić ci,którzy sprzątają po swoich pupilach

za posiadanie psa-to w takim razie powinno się płacić również za posiadanie kota,gryzoni czy rybek(pewnie posiadacze tych zwierzątek zaraz napiszą,że oni sprzątają po swoich zwierzakach i wszystko idzie do zsypu,no ale ja sprzątam po swoim psie i też wszystko idzie do śmieci,a jednak płacić muszę?)

Ostatnio spotkałam koleżankę,która adoptowała psa ze Szczecina.Spytałam dlaczego nie z naszego Polickiego Tozu to odpowiedź była szybka i konkretna:Pies ma zrobione wszystkie szczepienia,jest odrobaczony,zachipowany i wykastrowany(suka wysterylizowana).

Koszt tych wszystkich zabiegów:
szczepienia wścieklizna+wirusówki-50-60zł
odrobaczanie zależy od wielkości psa-10-30zł
chipowanie-60zł
kastracja-od 120zł w górę
sterylizacja -od 200zł w górę(zależne od wielkości psa,suki)

Właściciel na dzień dobry za adopcję małego psa ma w kieszeni 200zł ,za sukę 300zł.

Jak my jako Toz Police możemy konkurować ze schroniskiem,czy z Tozem Szczecińskim jeżeli na leczenie,wyżywienie i inne wydatki związane ze zwierzakiem mamy 60zł.

60zł na jednego zwierzaka to jakaś paranoja.Jeden pies jest u nas od 4 miesięcy(wycofany Lisek),inna sunia jest u nas od 6 miesięcy(chimeryczna Salinka),przecież te 60zł nie starczyłoby dla tych psów nawet na jedzenie!!!

Taka refleksja na koniec dnia  ;)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline s.skrzypczak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #524 dnia: Marca 13, 2013, 13:56:29 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Inna sprawa to to, że ta opłata wynosi tylko niespełna 6 zł miesięcznie za psa!

A co może powinniśmy płacić więcej? Ja w ogóle zastanawiam się dlaczego płacimy cokolwiek, skoro tak jak zauważyła Tatankas i był to już temat poruszany w innych miejscach tego forum, właściciele kotów i innych zwierząt nie muszą płacić. A skoro już płacimy to czegoś powinniśmy się domagać. Jeżeli za coś płacę to chcę czegoś w zamian, w końcu żadna ze mnie fundacja charytatywna, żeby zasilać kasę miasta tak za nic, nawet jeśli jest to niespełna 6 pln miesięcznie, bo w takim przypadku wolę iść i dać te pieniądze pijaczkowi pod sklepem niech sobie kupi jabola przynajmniej będę miał pewność, że ktoś z tego powodu jest szczęśliwy nawet jeśli to szczęście trwa tylko 0,7 litra