Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Polityczne życzenia na 2020  (Przeczytany 9684 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Polityczne życzenia na 2020
« dnia: Grudnia 31, 2019, 21:16:30 »
Szczerze bym chciał by w 2020 Pan Prezydent Duda demokratycznie przegrał wybory prezydenckie, a nowy Prezydent jak najszybciej rozwiązał parlament i rozpisał przyspieszone wybory.


Zobaczymy jaki będzie werdykt Wyborców.
Na uzasadnienie moich słów podam tutaj jeden przyklad szkodliwej działalności PiSu, któtej skutki będą widoczne latami, gdy już dawno PiS to będzie polityczny niebyt.


Chodzi mi o słynną ustawę pana śp ministra Szyszko, pozwalającą ad hoc wycinać drzewa w całej Polsce, a szczególnie w jednej z najpiękniejszych naszych puszcz.
Mimo że ustawa już nie obowiązuje to skutki są opłakane.


Mickiewicz w IV księdze "Pana Tadeusza" trafnie wieszczył co bedzie sie działo w drugiej dekadzie XXI wieku pisząc o naszych litweskich drzewach:


"(...) Pomniki nasze! Ileż co rok was pożera
  Kupiecka lub RZĄDOWA, moskiewska siekiera!
  Nie zostawia przytułku ni leśnym śpiewakom,
  Ni wieszczom, którym cień wasz tak miły jak    ptakom"


Księga IV - Dyplomatyka i łowy, wersety 35-38.


Bliska mi jest ochrona przyrody i wiem, że masowa wycinka drzew, by sprzedać od razu drewno to wg mnie rabunkowa gospodarka, na której tracą przyszłe pokolenia.


W jednym z nadmorskich miast po wycięciu (na podstawie omawianej ustawy) kilkudziesięciu hektarów lasu zmienił się klimat w mieście, które z powodu braku lasu jest zasypywane piaskiem.


I wieki miną gdy sytuacja w wycietych lasach wróci do pierwotnego stanu. Stanu, który nasz Wieszcz opisał w III księdze "Pana Tadeusza" :


           "(...) i mchami brodaty
 Dąb, włożywszy pięć wieków na swój kark garbaty,
 Wspiera się, jak na grobów połamanych słupach,
 Na dębów, przodków swoich skamieniałych trupach."


A. Mickiewicz - "Pan Tadeusz" ksiega III - Umizgi, wersety: 564-567.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2019, 21:18:51 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 01, 2020, 01:09:09 »
A LOKALNIE tobie Dolnoślązak życzę skutecznego referendum o odwołanie Diakuna to już najwyższą pora dość tej stagnacji Polic , a Ufniarz niech już lepiej sam zrezygnuje. Trzeba brać przykład z mieszkańców Dobrej !!!!

Offline Tyler

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 01, 2020, 08:31:55 »
Mogę już Was uprzedzić, że nie macie na co liczyć. Duda wygra i nadal będzie prezydentem. Natomiast Diakuna nie uda się odwołać, nawet nikt nie będzie próbował.
Najlepszego w Nowym Roku!!!

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2020, 00:44:13 »
Przeraża nagonka nie poparta dowodami na Marszałka Senaru.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2020, 00:55:25 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Tyler

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 04, 2020, 00:56:53 »



Wobec tego każda podwyżka mniejsza od 350 zł de facto jest cofnieciem się do tyłu.

A umiesz się cofać do przodu?




Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 04, 2020, 09:22:45 »
Szczerze bym chciał by w 2020 Pan Prezydent Duda demokratycznie przegrał wybory prezydenckie, a nowy Prezydent jak najszybciej rozwiązał parlament i rozpisał przyspieszone wybory.

I co to da? Jak do wyboru nie ma nikogo, kto tak naprawdę rządziłby dla dobra obywateli. 0d 30 lat ci sami ludzie, a rokujący następcy są odsuwani na bok, przebijają się tylko ci, co mają "gadane" i prą na szkło. PO nie myślała o najuboższych, PiS doi przedsiębiorców i dzieli między ludem po równo, jak za komuny, nie biorąc pod uwagę, że sporo ludzi żyje jak żyje tylko i wyłącznie na własne życzenie. Od 30 lat, poza nielicznymi wyjątkami, mamy parodię władzy i "elit". To był układ, a nie obalenie komunizmu. Zresztą popatrzcie na byłych komuchów, który z nich dziś klepie biedę? Żaden. Oczywiście wszyscy dorobili się uczciwą pracą...

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 04, 2020, 09:57:22 »
Tylko w ogromnej większości ci nowi,  którzy przychodzą do polityki, po krótkim czasie odkrywają możliwości do legalnego wyciągnięcia kasy i szybko stają się asami w dojeniu państwa - patrz chociażby kilometrówki posłów bez prawajazdy - a to bardzo lightowy przykład.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 04, 2020, 10:02:42 »
Jeśli nie masz pewności na kolejną kadencję i nie możesz nic zmienić, to logiczne, że chce się jak najwięcej "nachapać".

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 04, 2020, 10:32:54 »
Taa , logiczne. Widzę po jednym chu...ju z tymi przekrętami jesteś robbiony skoro dla Ciebie to jest logiczne. To dzięki takiemu logicznemu myśleniu mamy to co mamy.
Takie logiczne myślenie to pokłosie większej ilości religii zamiast ekonomii
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2020, 10:34:43 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 04, 2020, 11:06:59 »
Bo Ty byś tak nie robił. Byłbyś jedynym idiotą, który by nie kradł legalnie jak reszta. Ile masz lat chłopie.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 04, 2020, 11:22:11 »
I to jest najbardziej smutne, że uczciwych się tępi, albo sami rezygnują. Uczciwy jest niewygodny, nic na niego nie ma, nie można takiego zaszantażować. Jedni warci drugich, ważne, że jesteśmy przy korycie, nienawidzimy się, ale najważniejsze, że jesteśmy przy korycie i obecny system gwarantuje nam dożywotnie profity. Nie zdobędziemy mandatu? To nic, a może nawet lepiej, bo po układzie dostaniemy intratną posadę, żyjemy spokojnie trochę w cieniu, taka przyjemna polityczna emerytura... A ty zwykły obywatelu ciesz się z ochłapów, jakie spadają z naszego stołu.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 04, 2020, 11:25:51 »
Bo Ty byś tak nie robił. Byłbyś jedynym idiotą, który by nie kradł legalnie jak reszta. Ile masz lat chłopie.

Joszko bez nerki - czy to znaczy że gdybyś został np posłem to byś nie był idiotą i legalnie kradł?  Napisz mi bo nie zrozumiałem kontekstu.
Pisząc tak obrażasz - nie pierszy raz - uczciwych ludzi.
Dominik Dolnoślązak

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 04, 2020, 11:26:18 »
Janku, widzisz, i tu się różnimy. Dla Ciebie 4 lata w przód to już wielki wysiłek. Ja patrzę trochę szerzej i przede wszystkim dalej.
A jak Ty taki stan przyjmujesz za coś normalnego - cóź - będziemy mieć to co mamy. Właśnie dzięki takiemu elektoratowi robią to co robią - logiczne
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 04, 2020, 11:31:15 »
Nie wszyscy są tak wytrwali, sporo ludzi ma dosyć polityki, godzą się na tą patologię, stają się bierni. Zresztą w Policach jest podobnie, ludzie z "Gryfa" już dawno oderwali się od rzeczywistości i grają pod publikę, gdzie rolę obecnej TVP pełni policka kablówka. Niektórzy to zaczną niedługo Policzanom z lodówki wyskakiwać.

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: Polityczne życzenia na 2020
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 04, 2020, 12:48:55 »
Janku, widzisz, i tu się różnimy. Dla Ciebie 4 lata w przód to już wielki wysiłek. Ja patrzę trochę szerzej i przede wszystkim dalej.
A jak Ty taki stan przyjmujesz za coś normalnego - cóź - będziemy mieć to co mamy. Właśnie dzięki takiemu elektoratowi robią to co robią - logiczne
Nie znasz realiów. Jesteś idealistą. Jakby co to jestem ogromnym przeciwnikiem PiSiorów i Platfusów, bo już widzę, że wrzucasz mnie do jakiegoś worka.
A będziemy mieć, to co mamy właśnie przez takich jak Ty. Utrwalających podział PiS - PO. Widać to po twoich wpisach na czacie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2020, 12:51:03 wysłana przez Jan bez nerki »