Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wybory samorzadowe  (Przeczytany 74717 razy)

Offline waldi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #75 dnia: Października 16, 2018, 17:35:50 »
Aż się nie chce wierzyć, że takie pieniądze można zarabiać w samorządzie. Rozumiem biznes lub własna firma, ale działalność samorządowa i takie kwoty? Szok!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #76 dnia: Października 17, 2018, 12:08:08 »
Czy to prawda, że kandydat pisu- pan Sławomir jest ze Szczecina? On nie mieszka w Policach ?(!)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #77 dnia: Października 17, 2018, 16:14:57 »
Czy to prawda, że kandydat pisu- pan Sławomir jest ze Szczecina? On nie mieszka w Policach ?(!)

Spokojnie: Szukając w polickiej bibliotece ksiąźki o generale Karolu Świerczewskim "Walterze" - <<Człowieku który się kulom nie kłaniał >>(zamordowanym skrytobójczo przez ukraińskie UPA) - poszedłem celowo na bliski bibliotece przystanek autobusowy i tam wisi ogłoszenie Gminnej Komisji Wyborczej i tam pisze:
źe kandydat PiS na burmistrza Pan Sławomir Dmochowski jest ZAMKIESZKAŁY w Policach.
Czyli wszystko OK
Nie naleźy mylić adresu zamieszkania z adresem zameldowania, który moźe być róźny.

Mam za to pytanie do Powiatowej Komisji Wyborczej:
- Dlaczego na przystankach i innych miejscach w powiecie polickim - nie jest wywieszona lista kandydatów do Rady Powiatu Polickiego?
Dominik Dolnoślązak

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #78 dnia: Października 17, 2018, 18:29:24 »
Na całe szczęście kandydat gryfa pan Władysław mieszka w Policach :) :) :)

Offline waldi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #79 dnia: Października 17, 2018, 18:53:58 »
Innym przedstawicielom komitetów wyborczych poza Gryfem na razie starcza do pierwszego w przeciwieństwie do np kandydatów Gryfa do Rady Powiatu.
Pierwszym na liście jest prezes PECu który w 2017 roku przyjął pod swoją opiekę marne 226.044,62 zł z umowy o pracę,plus 89.442,31 zł za zarządzanie PECem,plus 22.543,10 zł za członkostwo w zarządzie portu morskiego Police i jeszcze na otarcie łez 21.866,52 zł za przewodniczenie Radzie Powiatu.
Kolejny któremu prawdopodobnie nie starcza do pierwszego jest W.Echaust.Z umowy o pracę bierze skromne 134.913,92 zł ,plus za uczestnictwo w organach wojewódzkich piłki nożnej 49.416,00 zł i dodatek do skromnych dochodów 13.119,96 zł dieta za udział w sesjach Rady Powiatu
Miejsce trzecie na liscie zajmuje  M.Greinert który z tytułu pelnionej funkcji zastępcy burmistrza pobrał w 2017 r.149.916,27 zł oraz za członkostwo w Radzie Nadzorczej Trans -Net S.A. tylko 28.161,19 zł
Dalej na liscie znajduje się A.Pacholik prezes Trans-Net S.A który osiagnął skromny dochód 175.384,00 zł.
Kolejny kandydat do Rady Powiatu urzędujący starosta A.Bednarek otrzymał 161.412,76 zł
a listę Gryfa do Rady Powiatu zamyka B.Chmielewska z kwotą 150.833,00 zł.
Prawda,że może nie starczyć do pierwszego?
Zacytowane kwoty pochodzą z oświadczeń majątkowych

A może należy ograniczyć zarabianie w podmiotach i spółkach samorządowych do pewnej kwoty (np 10 tys. miesięcznie)? Za te pieniądze chyba można znaleźć na rynku młodych i wykształconych ludzi do pracy ?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #80 dnia: Października 17, 2018, 19:22:33 »
Na całe szczęście kandydat gryfa pan Władysław mieszka w Policach   
Nie musi mieszkać w Policach, ale na terenie gminy, której burmistrzem chce zostać.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #81 dnia: Października 17, 2018, 19:52:20 »
Zachęcam do obejrzenia poniższego filmu. Może mocno wpłynąć na decyzje podczas najbliższych wyborów:

https://www.facebook.com/policebezcenzury/videos/354942781913854/
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2018, 19:57:51 wysłana przez k3vin »

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #82 dnia: Października 17, 2018, 21:44:09 »
Innym przedstawicielom komitetów wyborczych poza Gryfem na razie starcza do pierwszego w przeciwieństwie do np kandydatów Gryfa do Rady Powiatu.
Pierwszym na liście jest prezes PECu który w 2017 roku przyjął pod swoją opiekę marne 226.044,62 zł z umowy o pracę,plus 89.442,31 zł za zarządzanie PECem,plus 22.543,10 zł za członkostwo w zarządzie portu morskiego Police i jeszcze na otarcie łez 21.866,52 zł za przewodniczenie Radzie Powiatu.
Kolejny któremu prawdopodobnie nie starcza do pierwszego jest W.Echaust.Z umowy o pracę bierze skromne 134.913,92 zł ,plus za uczestnictwo w organach wojewódzkich piłki nożnej 49.416,00 zł i dodatek do skromnych dochodów 13.119,96 zł dieta za udział w sesjach Rady Powiatu
Miejsce trzecie na liscie zajmuje  M.Greinert który z tytułu pelnionej funkcji zastępcy burmistrza pobrał w 2017 r.149.916,27 zł oraz za członkostwo w Radzie Nadzorczej Trans -Net S.A. tylko 28.161,19 zł
Dalej na liscie znajduje się A.Pacholik prezes Trans-Net S.A który osiagnął skromny dochód 175.384,00 zł.
Kolejny kandydat do Rady Powiatu urzędujący starosta A.Bednarek otrzymał 161.412,76 zł
a listę Gryfa do Rady Powiatu zamyka B.Chmielewska z kwotą 150.833,00 zł.
Prawda,że może nie starczyć do pierwszego?
Zacytowane kwoty pochodzą z oświadczeń majątkowych

A może należy ograniczyć zarabianie w podmiotach i spółkach samorządowych do pewnej kwoty (np 10 tys. miesięcznie)? Za te pieniądze chyba można znaleźć na rynku młodych i wykształconych ludzi do pracy ?

Gryfowi do pełni szczęścia brakuje tylko prawa dziedziczenia stanowisk w gminnych spółkach i instytucjach.Niektórzy nominaci Diakuna poczuli się już tacy mocni ,że łamią prawo.Aktualnie prezes Trans - Netu będzie miał postępowanie przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym,które za lekceważenie prawa skończy się grzywną.
Sami Swoi,Rodzina na Swoim,Bądżmy Razem  to trwający już kilkanaście lat serial Gryfa umacniający więzi ze stanowiskami i publiczna kasą.Nie dziwi zatem,że w kolejce do niej ustawiają się żony,synowie lub córki polickich prominentów.Łatwa kasa,zerowa odpowiedzialność więc trzeba po takie atrybuty sięgnąć.Podwyżki cen przecież zawsze są "konsultowane"a radni mają tylko głosować za.Nie znam sprawy której radni Gryfa w głosowaniu byliby przeciw,co potwierdza moja tezę,że ich odpowiedzialność jest zerowa.Najsmutniejsze jest to ,że wyborcy myślą ,że radni Gryfa coś mogą.Tak,mogą tylko popierać to co zostanie poddane pod głosowanie.
jestem gorszego sortu

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #83 dnia: Października 17, 2018, 23:37:32 »
KOOWALSKI masz racje, ale na kogo mają głosować wyborcy w Policach? Trzeba Gryfa wybrać moim zdaniem. Nie oddał bym nigdy głosu na PiS - czytałem dziś czarną książkę dołączoną do Gazety Wyborczej.
Platformy takźe mam dosyć (nagrania u Sowy & Przyjaciół)
 A Projekt Police nie ma zaplecza - ale to moźe być plus.


Suponuję źe w Policach II tury nie będzie i w I wygra Diakun.
II tura będzie za rok w wyborach prezydenckich: moim zdaniem Tusk spotka się .... z Biedroniem.


Oddam głosy:
Na Burmistrza - p. Diakun
Do Gminy: Gryf XXI
Do Powiatu: SLD
Do Sejmiku: SLD


Szacunek dla SLD za nie wystawienie ekipy do Gminy by nie odbierać głosów Gryfowi.


Wszystkim kandydatom powodzenia źyczę.
Ciekawe kto wygra??


Szkoda źe Pan Aleksander Doba nie startuje na Burmistrza Polic.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2018, 23:44:32 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #84 dnia: Października 18, 2018, 12:23:38 »
ale chyba p. Doba startuje do  sejmiku
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #85 dnia: Października 18, 2018, 21:35:32 »
Zachęcam do obejrzenia poniższego filmu. Może mocno wpłynąć na decyzje podczas najbliższych wyborów:

https://www.facebook.com/policebezcenzury/videos/354942781913854/

Dzięki za link, sam nie wierzę, że takie biznesy można tak kręcić :D
Gryf tyje.

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #86 dnia: Października 18, 2018, 23:55:15 »
Szacunek dla SLD za nie wystawienie ekipy do Gminy by nie odbierać głosów Gryfowi.


Wszystkim kandydatom powodzenia źyczę.
Ciekawe kto wygra??

Nie sądzę, żeby elektorat SLD, który pójdzie głosować na swoich do sejmiku i powiatu nie zagłosował do RM na kandydatów PO lub PP. Gdyby SLD wystawił listę do gminy to na pewno osłabił by  PO i PP ale na pewno nie Gryfa.
Wg. mnie rozkład mandatów w RM będzie następujący: PiS 9, Gryf 7, PP 5

W ramach ciekawostki - 4 lata temu, gdyby nie było okręgów jednomandatowych i obowiązywałaby powracająca metoda większościowa to Gryf miałby wówczas 11 mandatów PiS 5 PO 5 i SLD 1. Dla tego uważam, że PiS ma szanse na największą ilość mandatów (bo już 4 lata temu miał całkiem niezły wynik) w RM, choć nie będę z tego powodu szczęśliwy.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #87 dnia: Października 19, 2018, 09:47:25 »
KOOWALSKI masz racje, ale na kogo mają głosować wyborcy w Policach? Trzeba Gryfa wybrać moim zdaniem. Nie oddał bym nigdy głosu na PiS - czytałem dziś czarną książkę dołączoną do Gazety Wyborczej.
Platformy takźe mam dosyć (nagrania u Sowy & Przyjaciół)
 A Projekt Police nie ma zaplecza - ale to moźe być plus.
Dominik,wygląda na to ,że to co się dzieje w gminie Police nie ma dla ciebie żadnego znaczenia podobnie jak większości wyborców.To smutne,że dali się omamić Gryfowi na swoim.Zdecydowana większość wyborców nawet nie wie,że 37,8 % podatku PIT wraca z Urzędu Skarbowego do kasy Gminy.Dzięki temu podatnicy PIT mieszkający w zasobach spółdzielni mieszkaniowych sponsorują budowę np kanalizacji sanitarnej w Tanowie,Witorzy. Dokładają do ceny ścieków mieszkańcom sołectw.Czy ktoś słyszał,że Gryf zróżnicuje ceny opłat za ścieki w zależności od miejsca powstawania?.Czy ktoś słyszał,że Gryf dołoży do remontu infrastruktury w Spółdzielniach Mieszkaniowych mając do dyspozycji 37,8% kasy z PITu ich mieszkańców?.Czy wyborcy wiedzą,że radni nie maja prawa kontrolować tego co się dzieje w gminnych spółkach,co rodzi częste pytania o powstające tam koszty?
Bez nowych twarzy w samorządzie nadal będziemy karmieni "sukcesami" jak w czasach Gierka,bo to gwarantuje postawa służby Gryfa.Dzięki takim bezkrytycznym wyborcom jak Ty Gryf ma zagwarantowane dożywocie. Diakun ma już 69 lat więc wiekopomne dzieła Gryfa opuści mając 79 lat - dwie 5 letnie kadencje.Czy to zdrowe?.Ja na Gryfa już od dawna nie głosuję bo Gryf w skali samorządu to to samo co PiS w skali kraju.Gryf podobnie jak PiS kultywuje socjalizm a mi ten model sprawowania władzy nie odpowiada dlatego nikt z Gryfa nie ma mojego głosu.

ps.nagrania u "Sowy........."były inspirowane i kontrolowane przez ludzi PiSu i właściwie nic co mogło stać się podstawą ewentualnych zarzutów karnych nie ujawniono.To był i zresztą nada jest "pokarm" dla maluczkich którym wmówiono,że PO to organizacja quasi przestępcza.Za plecami tych insynuacji
płynie brunatna rzeka kojarzona z narodowym socjalizmem.

Post Merge: Października 19, 2018, 22:22:07
Dominik,wygląda na to ,że to co się dzieje w gminie Police nie ma dla ciebie żadnego znaczenia podobnie jak większości wyborców.To smutne,że dali się omamić Gryfowi na swoim.Zdecydowana większość wyborców nawet nie wie,że 37,8 % podatku PIT wraca z Urzędu Skarbowego do kasy Gminy.Dzięki temu podatnicy PIT mieszkający w zasobach spółdzielni mieszkaniowych sponsorują budowę np kanalizacji sanitarnej w Tanowie,Witorzy. Dokładają do ceny ścieków mieszkańcom sołectw.Czy ktoś słyszał,że Gryf zróżnicuje ceny opłat za ścieki w zależności od miejsca powstawania?.Czy ktoś słyszał,że Gryf dołoży do remontu infrastruktury w Spółdzielniach Mieszkaniowych mając do dyspozycji 37,8% kasy z PITu ich mieszkańców?.Czy wyborcy wiedzą,że radni nie maja prawa kontrolować tego co się dzieje w gminnych spółkach,co rodzi częste pytania o powstające tam koszty?
Bez nowych twarzy w samorządzie nadal będziemy karmieni "sukcesami" jak w czasach Gierka,bo to gwarantuje postawa służby Gryfa.Dzięki takim bezkrytycznym wyborcom jak Ty Gryf ma zagwarantowane dożywocie. Diakun ma już 69 lat więc wiekopomne dzieła Gryfa opuści mając 79 lat - dwie 5 letnie kadencje.Czy to zdrowe?.Ja na Gryfa już od dawna nie głosuję bo Gryf w skali samorządu to to samo co PiS w skali kraju.Gryf podobnie jak PiS kultywuje socjalizm a mi ten model sprawowania władzy nie odpowiada dlatego nikt z Gryfa nie ma mojego głosu.

ps.nagrania u "Sowy........."były inspirowane i kontrolowane przez ludzi PiSu i właściwie nic co mogło stać się podstawą ewentualnych zarzutów karnych nie ujawniono.To był i zresztą nada jest "pokarm" dla maluczkich którym wmówiono,że PO to organizacja quasi przestępcza.Za plecami tych insynuacji
płynie brunatna rzeka kojarzona z narodowym socjalizmem.

Niedowiarków informuję,że prezes Trans-Netu będzie miał postępowanie przed WSA z ustawy Prawo postępowania przed sądami administracyjnymi
art.55 par.1 oraz na podstawie art.6 ustawy o odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie  prawa.Natomiast przy okazji wyjaśniania sprawy dowiedziałem się dzięki sekretarzowi Gminy Police,że burmistrz Diakun nie jest zainteresowany przestrzeganiem prawa przez prezesa Trans-Net S.A. mimo że jest jedynym akcjonariuszem tej spółki.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2018, 22:22:07 wysłana przez KOOWALSKI »
jestem gorszego sortu

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #88 dnia: Października 19, 2018, 23:07:00 »
Ale mi się  bardzo dobrze mieszka w Policach - za rządów GRYFA XXI i ja nie chce żadnych w gminie zmian. Jestem po prostu zadowolony.

Dominik Dolnoślązak

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #89 dnia: Października 19, 2018, 23:38:39 »
Dokładnie jest tak jak mówisz. Byleby nie przejeło  naszego  fajnego miasta PO
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2018, 23:44:14 wysłana przez pol »