Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO  (Przeczytany 23157 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« dnia: Września 25, 2017, 11:18:28 »
Dziś ruszyło głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018.
W tym roku przygotowałem dwa wnioski.

Pierwszy dotyczy urządzenia dwóch wybiegów dla psów na terenie Polic - pierwszy w Parku Staromiejskim, drugi na Skwerze Jana Pawła II obok Klubu Nauczyciela.
Z wnioskiem można zapoznać się tutaj: http://grzegorzufniarz.pl/dwa-wybiegi-dla-psow-w-policach/

Drugi wniosek dotyczy zagospodarowania placu u zbiegu ulic Robotniczej, Bankowej i Odrzańskiej i urządzenie tam "PRZYJAZNEGO ZAKĄTKA NA STAREJ DĄBRÓWCE".
W ramach projektu powstaną:
-dwa place zabaw(dla dzieci młodszych i starszych),
-siłownia na powietrzu,
-plac piknikowy z zegarem słonecznym,
-tor do jazdy na rolkach i rowerach

Projekt utworzenia „ZAKĄTKA” został skonsultowany z mieszkańcami okolicznych budynków.

Z wnioskiem można zapoznać się tu: http://grzegorzufniarz.pl/przyjazny-zakatek-na-starej-dabrowce/


ZAPRASZAM DO GŁOSOWANIA NA TE PROJEKTY

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #1 dnia: Września 25, 2017, 13:08:00 »
Bojkot.
Znowu wygra jakieś przedszkole, albo szkoła
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #2 dnia: Września 25, 2017, 17:29:07 »
A gdzie można zobaczyć wszystkie wnioski?

A już znalazłam:)
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2017, 17:36:20 wysłana przez planeta »

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #3 dnia: Września 25, 2017, 20:12:59 »
Bojkot! Dlaczego radny gminy reklamuje tylko swoje psie wybiegi a nie wszystkie projekty mieszkańców naszej gminy?

Offline natka

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #4 dnia: Września 25, 2017, 21:55:34 »
Jestem za wybiegami, tak samo jak i inne Policzanki z małymi dziećmi, które mają dosyć szukania po całym mieście fragmentu czystego trawnika. Bardzo trudno jest znaleźć bezpieczne i czyste miejsce do nauki chodzenia. Nie wszyscy mieszkańcy są świadomi, że należy im się mandat od straży miejskiej za niesprzątanie po swoim czworonogu, istnieje coś takiego jak obowiązek ustawowy. Myślę, że już jest najwyższa pora zrealizować właśnie ten konkretny projekt i szczerze mówiąc mało interesuje mnie nazwisko autora, istotne dla mnie jest, że odzwierciedla potrzeby właścicieli psów oraz tych mieszkańców, którzy ich nie posiadają.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #5 dnia: Września 25, 2017, 22:36:49 »
Już widzę jak ludzie chodzą z psami na wybiegi. Moim zdaniem pomysł na dłuższą (albo nawet i krótszą) metę się nie sprawdzi.
Chcecie czyste miasto? Edukujcie ludzi a jak to nie pomoże to kary finansowe pomagają w cywilizowaniu się.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #6 dnia: Września 26, 2017, 13:15:34 »
A ja jestem za Grillowiskiem na polanie za SP 8.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #7 dnia: Września 26, 2017, 18:48:52 »
Ludzie nadal będą srać swoimi psami pod blokiem, bo tak wygodniej.

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #8 dnia: Września 26, 2017, 20:58:32 »
Zakątek, to bardzo fajny pomysł. Policzanie korzystają z takich spraw, na pewno nie stałoby nieużywane. Wybieg dla psa, tez mi się wydaje , ze ludzie sa zbyt leniwi. Ciężko kupę pod blokiem podnieść, a co dopiero iść z tym psem na wybieg.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #9 dnia: Września 27, 2017, 09:47:22 »
Budżet obywatelski w wersji polickiej to nieporozumienie. Jak dobre byłyby pomysły służące policzanom (ogólnie), to i tak nie mają szans z projektami szkolnymi/przedszkolnym. Powinno to się nazywać budżet oświatowy.
W dotychczasowych edycjach głosowałem, teraz mam wywalone.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #10 dnia: Września 27, 2017, 10:38:49 »
Zgadzam się, że to nieporozumienie, ale z zupełnie innego powodu - brak ograniczenia kwotowego. Wg. mnie lepiej żeby kasa została podzielona na większą ilość tańszych projektów, tak, żeby więcej policzan mogło z tego skorzystać. Potrzeb jest dużo i wydawanie setek tysięcy zł. na miejsce przydatne garstce mieszkańców to zbytek.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #11 dnia: Września 28, 2017, 09:33:09 »
WYBIEG DLA PSÓW - to miejsce, gdzie legalnie, bez łamania prawa można wyprowadzać psy bez smyczy i kagańca. Użytkownicy mają obowiązek utrzymać wybieg w czystości(sprzątać nieczystości po swoich psach).

PSIA TOALETA - miejsce, gdzie można wyprowadzać psa, gdzie może się on załatwiać. Istnieje obowiązek sprzątania po swoich psach w psiej toalecie, dodatkowo jest ona utrzymywana w czystości przez odpowiednie służby miejskie.

Wrzuciłem definicje, bo dostrzegam, że czasami błędnie utożsamia się wybieg dla psów z psią toaletą.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #12 dnia: Września 28, 2017, 13:03:37 »
Ludzie nadal będą srać swoimi psami pod blokiem, bo tak wygodniej.

Swypnięte Tapatalkiem



Dokładnie strata kasy. Mieszkam w takim miejscu w Policach, gdzie jest na prawdę sporo miejsca dla psów, las, polana itd., tylko trzeba zrobić 20metrów...
mimo to Janusze po rannej zmianie wychodzą przed klatkę zajarać i srać swoimi psami, później idąc na nockę sami się w to gówno wbiją i wyzywają ludzi z bloku, że nie sprzątają po swoich psach.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #13 dnia: Września 28, 2017, 13:34:41 »
Odnoszę wrażenie, że mieszkańcy przestali wierzyć w sens budżetu obywatelskiego po tym, jak zaczęły wygrywać projekty "szkolne" i skierowane tak naprawdę do bardzo wąskiej grupki ludzi.
Chciałbym zaznaczyć też, że w całym tym projekcie Stare Police są na przegranej pozycji, chociazby ze względu na liczebność naszej dzielnicy. W tym roku mamy 3 projekty że Starego miasta, wybieg dla psów, siłownię pod chmurką i tor dla rowerzystów. I o ile siłownia i wybieg dla psów są faktycznie przydatne, a nawet potrzebne, tak pomysł budowy tory rowerowego na terenie SP1 za ponad 300k zł to w moim odczuciu debilizm.

Co do samego wybiegu, to uważam, że pomysł jest naprawdę ciekawy, wymaga dopracowania, ale myślę, że z tych wszystkich projektów przyniósłby największe korzyści największej liczbie ludzi. Myśląc, że "ludzie i tak nie będą sprzątać" nic nie zmienimy. Trzeba wykonać pierwszy krok. Chociażby po to by się przekonać.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2017, 13:37:20 wysłana przez Studarc »

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« Odpowiedź #14 dnia: Września 28, 2017, 15:54:51 »
Wybieg dla psów to super pomysł.
Projekt podobny do placu zabaw przy sp 8 to kompletna bzdura. Jeśli budżet dla szkół to bezapelacyjnie szafki na korytarzach na książki, stroje na w-f czy basen itd. Z resztą w dzisiejszych czasach to już powinno być standardem.
Jednakże moim zdaniem budżety powinny być przeznaczane na organizację ścieżek rowerowych na mieście. Na obrzeżach już mamy, a na mieście praktycznie jest ich brak.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt