Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ  (Przeczytany 13787 razy)

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 12, 2019, 18:56:29 »
Nie rozumie tylko jednego, dlaczego skoro jest tak dobrze jak mówi morawiecki i pisowcy, są podwyżki, śmieci, prądu akcyzy. Na pewno nie są to ostanie podwyżki dopiero się rząd rozpedza.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline kod79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 13, 2019, 06:10:19 »
Nie rozumie tylko jednego, dlaczego skoro jest tak dobrze jak mówi morawiecki i pisowcy, są podwyżki, śmieci, prądu akcyzy. Na pewno nie są to ostanie podwyżki dopiero się rząd rozpedza.
Bo jest źle a oni kłamią i rozdają pieniądze których nie mają.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline radix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 13, 2019, 22:13:38 »
Może komuś się przyda, styropian przyjmuje Remondis w Szczecinie. Za kilka worków 240L styropianu zapłaciłem coś około 20-30 PLN

Online Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 14, 2019, 12:51:22 »
Wczoraj był ciekawy temat w Radio Szczecin. Pan dyrektor Ekoportu w Szczecinie zapytany co robić ze śmieciami po remoncie auta (np. lusterka, welur, platik, połamany błotnik, lampy, itp), powiedział żeby sobie szukać na własną rękę odbiorcy bo Ekoport tego nie przyjmuje. Według pana dyrektora powino się takie "remonty" robić w warsztatach samochodowych, które to same powinny przejąć od nas te stare części.
Przecież to jest parodia.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 14, 2019, 15:47:12 »
Nie przekręcaj. Wyraźnie na koniec było zaznaczone, że zwykły Kowalski z racji tego że płaci opłatę na śmieci i podatki w danej gminie powinien mieć możliwość raz na jakiś czas takich odpadów się pozbyć.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Online Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 14, 2019, 16:06:04 »

Nie przekręcaj. Wyraźnie na koniec było zaznaczone, że zwykły Kowalski z racji tego że płaci opłatę na śmieci i podatki w danej gminie powinien mieć możliwość raz na jakiś czas takich odpadów się pozbyć.
Sluchaliśmy tej samej audycji?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 14, 2019, 16:59:16 »
Z pewnością. Wnioski były takie ze każdy powinien mieć możliwość. Niestety takiej możliwości nie ma z prostej przyczyny - jesteśmy narodem januszy i każdy oszukuje gdzie tylko może. Wyraźnie było powiedziane że każdy na podstawie peselu mógłby raz na jakiś czas (Tak jak była mowa o wymianie zderzaka) taki zderzak zutylixowac. U nas to nie działa, bo mirki klepią auta na potęgę po garażach i produkują tony śmieci, za których utylizację nie płacą tak jak uczciwy warztat samochodowy. A że peselu zwykły pracownik pszoku nie może sprawdzać to mamy to co mamy. Chcesz - naprawiaj auto w swoim zakresie, ale za utylizacje śmieci płacisz sam.
Tak ja odebrałem tą audycję. Nikt nikomu nie zabraniał naprawiać auta we własnym zakresie
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Online Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 14, 2019, 17:09:23 »
Czyli jednak tą samą audycję słuchaliśmy. Nic nie przekręciłem. To co powinno być, a nie jest, to tylko pobożne życzenie redaktora prowadzącego. Ja nie mam nic przeciwko żeby oddać te części do firmy utylizującej za opłatą, ale nie ma takiej firmy w naszym regionie. Pan dyrektor powiedział żeby szukać warsztatów samochodowcyh które od nas te części odkupią i zutylizują. Jaką mam mieć pewność, że płacąc jakiemuś warsztatowi nie trafię na Janusza, który kasę zainkasuję, a śmieci "zutylizuje" w lesie?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 14, 2019, 17:33:44 »
Na stronie radio szczecin.pl możesz jeszcze raz odsłuchać audycji bo chyba trochę się pogubiłeś. Cały ból doopy nie jest o brak możliwości utylizacji takich odpadów, tylko o konieczność wniesienia za to dodatkowej opłaty.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kamilla

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 27, 2020, 17:14:02 »
A teraz jeszcze kolejny akt prawny wymuszający na gminach bilansowanie wydatków na śmieci, to w większości powoduje podwyżki.

Ale to bilansowanie się dochodów i wydatków to przecież wynika również z ustawy obowiązującej już w 2013r. Tylko większość gmin w Polsce nie respektowało tego zapisu do czasu aż RIO się do tego nie dobrało i nie zaczęło grozić władzą gminnym wysokimi sankcjami.