Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rekrutacja do przedszkola  (Przeczytany 15710 razy)

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Rekrutacja do przedszkola
« dnia: Marca 17, 2017, 16:43:12 »
Witam.
Czy orientujecie się czemu rekrutacja do przedszkoli jest wstrzymana no i kiedy ruszy?

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 17, 2017, 22:59:49 »
Rozmawiałam z Panią dyrektor z PP5, powiedziała mi, ze musza czekać na przejście pewnej ustawy. I sami nie wiedza kiedy możliwe będą zapisy. Natomiast gdy rozmawiałam z dyrektor prywatnego przedszkola, to powiedziała mi, ze w tym roku zapisy mogą być we wrześniu w placówkach państwowych( choć ciężko mi w to uwierzyć), a prywatnie już przyjmują zapisy.
Tak wiec pozostaje nam dalej czekać.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 18, 2017, 06:43:39 »
Też się dowiadywalem, właśnie powiedzieli mi że dużo rodziców zostawia 6latków w przedszkolu i z tego powodu będzie brakowało miejsc dla najmłodszych maluchów. Informacje o przyjęciach do przedszkoli będą na stronie gminy. Według mnie to jakiś żart.

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 18, 2017, 08:46:59 »
Dokładnie, a jakby tego było mało, to tylko dwa przedszkola będą prowadzić nabór dla 3latkow... kpina.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 18, 2017, 10:55:59 »
Rozmawiałam z Panią dyrektor z PP5, powiedziała mi, ze musza czekać na przejście pewnej ustawy. I sami nie wiedza kiedy możliwe będą zapisy. Natomiast gdy rozmawiałam z dyrektor prywatnego przedszkola, to powiedziała mi, ze w tym roku zapisy mogą być we wrześniu w placówkach państwowych( choć ciężko mi w to uwierzyć), a prywatnie już przyjmują zapisy.
Tak wiec pozostaje nam dalej czekać.

No właśnie! Prywatne przedszkola robią sobie reklamę, nie wiedząc i nie kierując się tymi samymi kryteriami, co publiczne - mówią to co im ślina na język przyniesie. Przedszkola Publiczne "czekają" na PODPIS ROZPORZĄDZENIA MEN-u - info z TV. I tak, jak wszystkie nowe ustawy w naszym kraju wymagają podpisu, by wejść w życie i dotyczy to wszystkich obywateli RP - nie tylko rodziców 3-latków.

nformacje o przyjęciach do przedszkoli będą na stronie gminy. Według mnie to jakiś żart.

Nie to nie żart! Taką informację musi wydać gmina, ponieważ jest "właścicielem" placówek publicznych i obowiązują Ją (Gminę) Ustawy, Uchwały, Rozporządzenia MEN-u oraz inne przepisy Kuratorium itp. organów. Jak ktoś tego nie rozumie...


Dokładnie, a jakby tego było mało, to tylko dwa przedszkola będą prowadzić nabór dla 3latkow... kpina.

Znowu czegoś, ktoś nie doczytał lub nie ma pełnej wiedzy i kieruje się plotkami, a nie faktami. 3-latki będą zapisywane do trzech przedszkoli. W pozostałych przedszkolach pozostają, decyzją RODZICÓW 6-latki, więc nie ma miejsc dla 3-latków. O terminach przyjęć/zapisów - jak sprawdziłem - wisi informacja w każdym przedszkolu, na drzwiach wejściowych, lub tablicy ogłoszeń. Trzeba czytać! Sprawdziłem, że w polickiej TV - z posiedzeń RM i innych spotkań, właśnie o zmianach w edukacji jest dużo mówione na ten temat - również na spotkaniach z rodzicami, którzy są zainteresowani.... Jest tam również mowa, o rozbudowie dwóch przedszkoli PP 5 i PP 8 - właśnie z tego powodu - już w tym roku. Z resztą widziałem info, o przetargu na rozbudowę i chyba już minął termin składania ofert, co świadczy, o trosce Władz Gminy w sprawie edukacji. 
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 19, 2017, 10:37:16 »
Info odnośnie rekrutacji 3latkow mam od Pani dyrektor z 5 właśnie, to od niej wiem, ze dwa przeszkola maja przyjmować 3letnie dzieci-tak mi mowila na początku marca, może teraz coś uległo zmianie(oby!) ;) a informacja o rekrutacji wisi, owszem- ale jedynie, ze będzie przeprowadzona w późniejszym terminie, żadnych konkretów. Wiec po prostu trzeba czekać. Przekazałam informacje uzyskane od dwóch różnych Pan dyrektorek, z PP i z prywatnego. Mam nadzieje, ze uda się rozwiązać jak najlepiej problem z brakującymi miejscami.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 19, 2017, 12:01:05 »
Tylko co będą musieli zrobić rodzice 3latków, gdzie oboje pracują i nie mają inne wyjścia aby oddać dziecko do przedszkola a najnormalniej w świecie dla ich dziecka/dzieci zabraknie miejsca?

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 19, 2017, 13:19:14 »
Musza w takim przypadku zagwarantować miejsce. Ale strasznie mi szkoda tych dzieci i rodziców, z których jedno nie pracuje, a chce iść do pracy. Jestem tez ciakwa, czy teraz studentów dziennych będą traktować tak, jak osoby na etacie.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 19, 2017, 20:16:34 »
Wystarczy stworzyć przedszkole+ i po kłopocie.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 19, 2017, 20:32:25 »
No to żeś zablysnął.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 19, 2017, 20:33:35 »
przedszkole+
I to jest rozwiązanie problem, spoko pis sobie poradzi
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 19, 2017, 22:05:26 »
No to żeś zablysnął.
Nie ma co błyszczeć. Obecnie rządzący stworzyli ten problem, to również powinni go rozwiązać, a nie zwalić to na lokalne samorządy.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 20, 2017, 08:53:00 »
no tak, skoro rządzący dali Ci 500+ więc masz na opiekunkę, gdy nie ma miejsc w przedszkolu. Ciekawe co by było gdyby tego 500+ nie było.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 20, 2017, 08:56:58 »
500+ nie ma z tym nic wspólnego. Poza tym nie każda rodzina dostaje te pieniądze. Chodziło mi o zniesienie obowiązku szkolnego dla 6 latków, które teraz, obrazowo mówiąc, zajmują miejsce 3 latką.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 20, 2017, 09:55:41 »
Dokładnie jak kolega wyżej napisał i co lepsze było to zgłaszane że powstanie taki problem gdy wejdzie ta ustawa. Teraz pis będzie gadał że to wina samorządu, układów lokalnych w władzach i trzeba zmienić samorządy.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.