Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...  (Przeczytany 34817 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #45 dnia: Września 09, 2016, 11:56:04 »
Ksiądz w niedzielę odprawiając mszę pracuje ?

Odprawianie Mszy to nie praca. To codzienny obowiązek wynikający ze święceń - taki sam jak odmawianie brewiarza.

Wszak pobiera za to pieniądze.

Pieniądze, ale nie wynagrodzenie, a dobrowolne ofiary.

Bóg jest tylko narzędziem

A Ty jesteś idealnym narzędziem antyklerykałów, który wszystko łyka jak pelikan.

czy kasjer zbierający na tacę podczas mszy niedzielnej też będzie miał wolne?

Nie kompromituj się już bardziej, ok? ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #46 dnia: Września 09, 2016, 13:34:56 »
Ciekawe więc, ilu tu piszących pod różnymi nickami, narzekających na wolne niedziele jest właśnie takimi poganiaczami do pracy innych za psie pieniądze i martwiących się tylko o to, że przez zakaz pracy w niedzielę nie będą mogli zmusić nikogo do roboty.
Odpowiedzi na to pytanie nie znam, wiem za to, że niedziela, dla osób pracujących od poniedziałku do soboty, to jedyny dzień kiedy mogą spokojnie zrobić zakupy. Nie wiem dlaczego takie prawo ktoś chce im odebrać. Również nie wiem, dlaczego chce się komuś odebrać prawo do pracy w niedzielę. W ten sposób nie powinno to działać.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #47 dnia: Września 09, 2016, 13:40:13 »
dla osób pracujących od poniedziałku do soboty, to jedyny dzień kiedy mogą spokojnie zrobić zakupy.

Pracuje od poniedzialku do piatku, w weekend w sklepie mnie nie zobaczysz, zakupy robie najpozniej w piatek wieczorem. Dzis sklepy sa dostatecznie dlugo pootwierane w tygodniu. Fakt, ze w sobote tutaj jest masakra, pelno ludzi, dlatego wole gdzies pojechac niz szwedac sie po sklepach.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #48 dnia: Września 09, 2016, 13:45:45 »
DEtonator, ale to Twoja sprawa. Dlaczego ten wybór ma być odebrany innym ?
Poza tym Twój przykład zbytnio nie pasuje do realiów życia przeciętnej polskiej rodziny.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #49 dnia: Września 09, 2016, 13:49:36 »
Poza tym Twój przykład zbytnio nie pasuje do realiów życia przeciętnej polskiej rodziny.

No tak, zapomnialem, bo ta urzadza sobie niedzielne wycieczki po centrach handlowych. Jakiez to wychowawcze i rodzinne...

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #50 dnia: Września 09, 2016, 14:08:01 »
Sarkazm to żaden argument :P
Tak w ogóle to uważasz, że państwo ma decydować co rodziny będą robiły ze swoim wolnym czasem?

Ps. Ten pomysł na zakaz handlu w niedzielę to coś jak stawianie muru wzdłuż drogi do Calais. Nie rozwiązuje to przyczyny tylko skutek. Ale tak jest prościej, chociaż coś mi mówi, że nie taniej.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2016, 14:12:00 wysłana przez parian »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #51 dnia: Września 09, 2016, 14:31:12 »
Sarkazm to żaden argument 

To nie sarkazm, a stwierdzenie faktu. ;)


Tak w ogóle to uważasz, że państwo ma decydować co rodziny będą robiły ze swoim wolnym czasem?

Ale w tym wszystkim chodzi nie o rodziny, tylko o tych, ktorzy musza pracowac w niedziele.

Ten pomysł na zakaz handlu w niedzielę to coś jak stawianie muru wzdłuż drogi do Calais. Nie rozwiązuje to przyczyny tylko skutek. Ale tak jest prościej, chociaż coś mi mówi, że nie taniej.

Ciezko porownywac te dwa przypadki. Choc, jak widac, wszedzie istnieje konflikt interesow.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #52 dnia: Września 09, 2016, 14:48:43 »
Cytat: DEtonator
Ale w tym wszystkim chodzi nie o rodziny, tylko o tych, ktorzy musza pracowac w niedziele.
   
No właśnie nie muszą, tylko się na to godzą podejmując daną pracę. Tyle, że nie mają dużego wyboru i tu powinno wykazać się państwo. Zresztą mnie równie zdarza się pracować w niedzielę i nie mam z tym problemu (oczywiście kasa musi się zgadzać).
Cytat: DEtonator
Ciezko porownywac te dwa przypadki.
Chodzi mi o sposób rozwiązania problemu.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #53 dnia: Września 09, 2016, 20:40:56 »
Odpowiedzi na to pytanie nie znam, wiem za to, że niedziela, dla osób pracujących od poniedziałku do soboty, to jedyny dzień kiedy mogą spokojnie zrobić zakupy. Nie wiem dlaczego takie prawo ktoś chce im odebrać. Również nie wiem, dlaczego chce się komuś odebrać prawo do pracy w niedzielę. W ten sposób nie powinno to działać.

Ej, parian. Tydzień ma 168h. Pracujesz średnio 8h, nie codziennie nawet w systemie zmianowym czyli twój czas pracy w tygodniu to około 40h. Zostaje ci więc 128h na zrobienie zakupów, które trwają powiedzmy te 4h (nie oszukujmy się, żaden zdrowy facet nie wytrzyma dłużej w centrum handlowym). Naprawdę, na 128h ludzie nie potrafią wygospodarować 4h na zrobienie zakupów?

Więc to nie jest problem systemu, ale tych ludzi bo po prostu nie potrafią gospodarować swoim czasem.

I tak jak raczej jestem obojętny w stosunku do zmiany tego prawa, tak bądźmy jednak poważni i nie stosujmy argumentu, że niedziela to jedyny dzień niektórych na zrobienie zakupów. ;)

Post Merge: Września 09, 2016, 20:43:31
Tak w ogóle to uważasz, że państwo ma decydować co rodziny będą robiły ze swoim wolnym czasem?

Generalnie to państwo zaczyna sobie pozwalać na zbyt wiele i nie tylko w tej kwestii chce decydować co masz robić ze swoim wolnym czasem. Swojego wolnego czasu na granie w pokera też nie możesz poświęcić.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2016, 20:43:31 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #54 dnia: Września 09, 2016, 21:45:01 »
Ej, parian. Tydzień ma 168h. Pracujesz średnio 8h, nie codziennie nawet w systemie zmianowym czyli twój czas pracy w tygodniu to około 40h. Zostaje ci więc 128h na zrobienie zakupów, które trwają powiedzmy te 4h (nie oszukujmy się, żaden zdrowy facet nie wytrzyma dłużej w centrum handlowym). Naprawdę, na 128h ludzie nie potrafią wygospodarować 4h na zrobienie zakupów?

Facet nie, ale parian...
Dla niego to jest wyjazd rodzinny do galerii.. takiej handlowej.
Oni prasują koszule, robią makijaż, idą do kosmetyczki, bo przyszła niedziela i trzeba pokazać się na mieście, znaczy w dużym sklepie.
Może parias tego by nie robił, ale jego Pani żona go tego nauczyła i wyjścia już tu taj nie ma.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #55 dnia: Września 09, 2016, 21:55:37 »
I mówi to andzeloputi, facet z krwi i kości, z Marilyn Monroe w awatarze.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #56 dnia: Września 09, 2016, 22:18:45 »
Tak andzeloputi to mówi. Z awatarem kobiety.


Dapol, ty pewnie też na manicure chodzisz, przed wyjazdem do galerii ?





Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #57 dnia: Września 09, 2016, 22:25:42 »
Brawo Ty.
Lubię mieć czyste i zadbane paznokcie, ale co na ten temat może wiedzieć człowiek, przed którym kroczy słoma z butów?
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2016, 22:29:53 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #58 dnia: Września 09, 2016, 22:57:47 »
Ja też lubię.
I nie muszę w tym celu udać się do kosmetyczki.
Apaszkę jeszcze na szyje załóż.
Będziesz świetnie wyglądał w odbiciu szklanej lady.
W galerii handlowej oczywiście.


Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #59 dnia: Września 10, 2016, 06:48:18 »
andzelocostam, sugerowalbym ci jednak nie podejmowac tematu mojej zony i rodziny w ogole. Nie twoja sprawa, a jak zazdroscisz, ze mam zone, to w koncu sie umyj, ubierz i idz na miasto-moze ktoras sie zlituje. A jak bedziesz mial szczescie to nawet w kosciele kogos poznasz.
KrP, nie kazdy posiada luksus pracy 8h dziennie i 168h w miesiacu. Tak jak napisalem, takie rzeczy powinien regulowac rynek, a nie panstwo.