Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.  (Przeczytany 13366 razy)

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« dnia: Sierpnia 21, 2016, 10:00:17 »
30 sierpnia /wtorek/ - 36. Rocznica Podpisania Porozumień Sierpniowych i Powstania NSZZ Solidarność.
Godz. 12.00 – Brama Główna Stoczni Szczecińskiej:
Modlitwa „Anioł Pański” i złożenie kwiatów pod Tablicą Poległych.
Godz. 15.00 – Skwer Świętego Jana Pawła II w Policach:
Msza Święta polowa w intencji Ludzi Pracy z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych oraz Powstania NSZZ Solidarność, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Odsłonięcie pomnika „Ludziom Solidarności”.
W uroczystościach przewidziany jest udział Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
PO,tylko dla idiotów.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 21, 2016, 13:14:44 »
O, znowu Maliniak w Szczecinie? Apel smoleński będzie też?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 21, 2016, 13:27:21 »
pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa.

Z tego co wiem, to prawdopodobnie celebransem będzie biskup pomocniczy ks. Henryk Wejman, a nie arcybiskup ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 21, 2016, 19:04:40 »
Do kilofa, trochę powagi [ciach!] to jest naszPan Prezydent
piecia

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 21, 2016, 20:40:08 »
Nie mój.  Ja na marionetkę nie głosowałem.
Maliniak be, ale komuruski było w porządku?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2016, 20:44:35 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 21, 2016, 21:02:30 »
Krych, to jest pisowki długopis a nie prezydent. Bardzo mocno działa na rzecz tego aby ludzie do niego potracili resztki szacunku. Starałem się go nawet trochę szanować z racji stanowiska ale Maliniak robi wszystko żeby to zniszczyć :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 21, 2016, 21:15:20 »
Ja na marionetkę nie głosowałem.

Gajowy, to dopiero była marionetka... Sierota nawet języków obcych nie znała, wielka mi "arystokracja" heh...

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 21, 2016, 21:32:09 »
Co mi po tym że długopis zna języki i umie jeździć na nartach lepiej od Bronka, skoro podpisuje wszystko jak leci bez zastanowienia? Czekam z utęsknieniem na dzień w którym razem z broszką staną przed trybunałem stanu.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 21, 2016, 21:36:36 »
Czekam z utęsknieniem na dzień w którym razem z broszką staną przed trybunałem stanu.

Najpierw kolej na Donaldinia i innych z tej ferajny cwaniaków.

Offline ZNAJOMA66

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 24, 2016, 20:53:28 »
hmm chodniki na błysk wymieniają, trawnik niczym na chemiku pomnik to już chyba drugi szliw  od postawienia ma, a na przeciw po drugiej stronie ulicy za przystankiem pck stoi blok bankowa 19 obskurny w tle ciekawe czy bilbord  rozciagna żeby nie było go widac ,bo ponoć od 1993 zbierają fundusze na remont ,a swoje biura na bruklinie remontuja . Wstyd jak huuu... panie du,,da jak to pokażą w tv

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 24, 2016, 21:10:00 »
a pasy na ulicy to już na szosie polskiej na śnieżno biały pomalowali. aż razi w oczy. tylko żeby gumy w pancernej beemce wytrzymały tą patatajnie po szosie polskiej, przęsocinie i przęsocińskiej.  :P
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 24, 2016, 21:21:34 »

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 24, 2016, 21:48:08 »
hmm chodniki na błysk wymieniają, trawnik niczym na chemiku pomnik to już chyba drugi szliw  od postawienia ma, a na przeciw po drugiej stronie ulicy za przystankiem pck stoi blok bankowa 19 obskurny w tle ciekawe czy bilbord  rozciagna żeby nie było go widac ,bo ponoć od 1993 zbierają fundusze na remont ,a swoje biura na bruklinie remontuja . Wstyd jak huuu... panie du,,da jak to pokażą w tv

Spoko - nie zobaczy, wstydu nie będzie. Podobno uroczystości odbędą się bez udziału Prezydenta RP - w planie uroczystości udział Prezydenta zmienił się na patronat, a przemówienie będzie... ale wygłoszone przez Burmistrza Polic. Zaznaczam, że nie są to pewne informacje.

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 24, 2016, 21:55:31 »
a pasy na ulicy to już na szosie polskiej na śnieżno biały pomalowali. aż razi w oczy. tylko żeby gumy w pancernej beemce wytrzymały tą patatajnie po szosie polskiej, przęsocinie i przęsocińskiej.  :P
To tak samo jak pani p. Kopacz miała wstęge przecinać otwierającą nową inwestycję w zakładach.
Firma przez dwa tygodnie stawiała podgrzewany namiot, wysypywała, grabiła ozobne kamienie, sadziła choinki.
Kilka mln to kosztowało, a pani p. się nie pojawiła..

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 25, 2016, 10:11:52 »
Na tablicy pomnikowej widnieje napis "...mieszkańcy Polic".
Mam wrażenie, że ktoś zawłaszcza moją obywatelską wolność, ograniczając przestrzeń decyzyjną i deprecjonuje prawo. Jakim cudem pomysłodawcy tego pomnika powołują się na termin "mieszkańcy Polic"? Kto dał im społeczne przyzwolenie? Jestem rodowitym Policzaninem i nigdy nie wyraziłem zgody na stawianie obelisku agitacyjnego (poniżej wyjaśnię ten termin). Powiem więcej, nikt nawet nie zadał sobie trudu, aby skierować do mnie jakiekolwiek zapytanie, obejmujące choćby próbę sondażu.
Nic. Kompletna samowolka.
Stawianie pomnika Solidarności jest wodą na młyn aktualnej polityki działaczy urzędniczych i związkowych z Solidarności (KZ).
Warto pamiętać, że Diakun w ostatnich wyborach popierał kandydatkę Platformy Obywatelskiej. Wszyscy pamiętamy te piękne zdjęcia... Czy to forma odwrócenia uwagi od całkiem niedawnego bratania się z Platformą? A osoba KZ., który nie poparł swojego członka związku, startujacego w wyborach parlamentarnych, bo musiałby odsunąć się od Diakuna (popierającego Platformę)?
Pamiętamy, że w wyborach na Burmistrza policka Solidarności oficjalnie poparła Diakuna i nawet fakt, że Diakun w wystąpieniu telewizyjnym zachwalał osobę JŻ, radnej Platformy, która dzisiaj musi tłumaczyć się z podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym, nie spowodował wycofania oficjalnego poparcia tego związku dla Diakuna.
Chciałbym, zadać pytania do inicjatorów powstania pomnika: kto tak naprawdę sfinansował jego powstanie? Czy rzeczywiście powstał ze składek członków związku? Może jakieś zestawienie finansowe? Bo skoro, powołujecie się na moją osobę (wszak jestem mieszkańcem Polic) to warto wiedzieć, w czym biorę udział.
I jeszcze jedna sprawa: jeśli pomnik powstał ze składek członkowskich to napis na pomniku powinien raczej brzmieć "Ludziom Solidarności od członków Solidarności". Nic więcej.

Dziwię się tylko tolerancji polityków PiS na takie brudne zachowania. Czy nie widzą konfliktu etycznego? Czy nie widzą, że są robieni na szaro?

Zanim pójdziesz i zaczniesz klaskać w dłonie w geście akceptacji aktualnego stanu rzeczy pomyśl przez chwilę, komu służy ta impreza i kto robi na niej interes, kosztem  "mieszkańców Polic"?

P.S. Myślę, że zamiast tych wątpliwych autorytetów moralnych powinni zaprosić prawdziwych Związkowców z Solidarności. Znaleźć ich i podziękować za odwagę, za wiarę w wolną, sprawiedliwą i nieśmiertelną Polskę.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2016, 10:21:27 wysłana przez SPOKOJNIE »
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]