Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 198156 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #390 dnia: Lipca 22, 2020, 12:03:32 »
Kinderateista znowu miał mokrą noc....

Śniłeś mi się. Cały na biało
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #391 dnia: Lipca 22, 2020, 12:07:29 »
Ciekawi mnie ile trzeba dać aby anulować se ślub  kościelny,

Nie mam pojęcia ile trzeba dać, żeby 'SE' anulować (unieważnić) ślub kościelny. Śmieszy mnie tylko "troska" kinderateisty o KK. Nie należy już do jego wspólnoty, więc powinien się zająć innymi problemami, a te sprawy pozostawić tym, którzy to widzą i się prawdziwie martwią o przyszłość KK, bo takie akcje bulwersują też osoby wierzące, które doskonale widzą, jak wielką pożywkę ta patologia w KK daje pseudo ekspertom po wyrokach. To jest najlepsze, dapol, krynica mądrości i uczciwości. Śmiech na sali.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #392 dnia: Lipca 22, 2020, 12:54:01 »
Troska??? Ja bezpardonowo obnażam zakłamanie tej instytucji.zostawić te sprawy ludziom którym zależy - tym samym ludziom od rozwiązania problemu pedofilii w kk?


To ze w żaden sposób nie identyfikuje się z tą organizacją, nie odbiera mi głosu aby o niej mówić, jeżeli wy wierni/parafianie siedzicie cicho pod butem klechy.


I masz ciekawostkę na koniec - katolik z pis'u  może robić z kościelnymi sakramentami co tylko chce,a zwykły szarak jak ja, który błędnie i z głupoty ochrzcił dziecko - teraz tego dziecka z tego cyrku nie może wypisać. Należy poczekać aż dziecko będzie świadome swojej decyzji ( czyli pełnoletnie). Dziwne że nie przeszkadza im przyjmowanie w swoje szeregi nieświadomych dzieci


Dorzuć jeszcze trochę inwektyw i personalnych ataków pod moim kierunkiem - będziesz miał pewnosc ze twój ból jest większy niż mój
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2020, 13:09:27 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #393 dnia: Lipca 22, 2020, 13:17:18 »
Ślubu kościelnego nie można anulować/unieważnić - można stwierdzić nieważność, czyli przeznaczony do tego sąd w wyniku procesu orzeka, że ważnie zawartego sakramentu małżeństwa nigdy nie było. Jestem bardzo ciekaw na podstawie którego kanonu kodeksu prawa kanonicznego została stwierdzona nieważność (katalog możliwych przyczyn jest wąski). Moim zdaniem powinno to zostać ujawnione (bez szczegółów naruszających prywatność). Jakkolwiek mam mieszane uczucia wobec samego stwierdzenia nieważności (bo nie znam przyczyny), to jednak znacznie bardziej nie podoba mi się huczne zawarcie ponownego związku w jednej z ważniejszych świątyń w archidiecezji krakowskiej, a może nawet w Polsce. Wg mnie - jeśli sąd zgodnie z prawem i prawdą orzekł nieważność poprzedniego związku 0 to ponowna uroczystość powinna odbyć się w wąskim gronie (nupturienci i świadkowie, szafarz), w jakiejś małej kaplicy.

dapol, chrztu tak jak innych sakramentów - jeśli nie było żadnych wad prawnych przy jego udzieleniu - nie można unieważnić. Przykład: prezbiter usunięty ze stanu duchownego ma nadal święcenia. Jednak w drodze nakładanych na niego kar kościelnych, taka osoba nie może sprawować czynności wynikających ze święceń.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #394 dnia: Lipca 22, 2020, 14:04:22 »
Kuba, ja się nie znam na tych waszych zawiłościach i tak naprawdę nic one mnie nie interesują. Dokonując ostatnio apostazji zostałem poinformowany ze mój akt chrztu będzie cały czas widoczny i cały czas będę widniał w ich księgach. Jedyny sposób żeby się tego pozbyć to pożar zachrystii z dokumentami (spokojnie - do tego kroki napewno się nie posunę). I w sumie mam gdzieś te wasze puste statystyki i te chełbienie się ze w pl jest 90% katolików.


Większy bezsens widzę w tym ze nie stanowi dla kk żadnego problemu przyjmować w swoje szeregi nieświadomych członków, ale już wypisać się nie mogą. Pompujcie to dalej

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #395 dnia: Lipca 22, 2020, 14:51:28 »
Kuba, ja się nie znam na tych waszych zawiłościach i tak naprawdę nic one mnie nie interesują.

Się nie znam, się nie interesuję, ale się wypowiadam. Litości... :)

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #396 dnia: Lipca 22, 2020, 15:50:55 »
Ślubu kościelnego nie można anulować/unieważnić - można stwierdzić nieważność, czyli przeznaczony do tego sąd w wyniku procesu orzeka, że ważnie zawartego sakramentu małżeństwa nigdy nie było. Jestem bardzo ciekaw na podstawie którego kanonu kodeksu prawa kanonicznego została stwierdzona nieważność (katalog możliwych przyczyn jest wąski).

No właśnie, jedno po 20 latach czwórce dzieci, drugie jeszcze lepsze 3 śluby, trójka dzieci, oto tradycyjna polska rodzina (kampania wyborcza dudy) według PIS. Aż rzygać się chce
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #397 dnia: Lipca 28, 2020, 13:24:01 »
Czy to prawda ze Jezusobóg był mężosynem Maryi?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #398 dnia: Lipca 28, 2020, 20:44:30 »
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpnia 02, 2020, 11:41:52 »
W sierpniu na jasnej górze ma się pojawić 16 tys pielgrzymów.
#goCovid
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #400 dnia: Sierpnia 02, 2020, 14:28:17 »
No i?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #401 dnia: Sierpnia 02, 2020, 15:04:20 »
No i nic.
#covidparty



Post Merge: Sierpnia 03, 2020, 08:57:42
I właśnie się dowiaduję że będą nakładane kolejne sankcje karne dla restauratorów za nie przestrzeganie ilości osób w lokalu.


Ludzie - wy naprawdę nie widzicie w jakiej matrixie żyjecie?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2020, 08:57:42 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #402 dnia: Sierpnia 16, 2020, 12:36:03 »
Chciałbym pogratulować księdzu, który wczoraj odprawiał mszę św. o godz. 18, gdzie podczas kazania stwierdził, że koronawirusa nie ma w Policach. Skąd ta pewność? Szczególnie w okresie wakacyjnym, gdzie mamy tak sporą rotację w polskim społeczeństwie. Do tego 75% ludzi w kościele miało poodkrywane nosy, a inni byli w ogóle bez maseczek. Po co w ogóle w takim przypadku zakładać maseczkę? Być może, że sytuacja nie jest tak poważna, jak w niektórych częściach kraju, ale rzucanie takich tekstów i upewnianie ludzi, że wirus to nic takiego i że wiara nas uratuje, jest delikatnie mówiąc bardzo nieodpowiedzialne. Szczególnie w stosunku do starszych osób, które jak wszyscy wiedzą, są bardziej narażone na poważne konsekwencje choroby. Każde ludzkie życie jest na wagę złota, gadanie takich głupot godzi moim zdaniem bezpośrednio w 5 przykazanie oraz naukę KK.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #403 dnia: Sierpnia 20, 2020, 08:17:09 »
Cieszy fakt, że zauważasz ułomność co poniektórych kapłanów twojej religi.


Z podręcznika religii dla 9 latków:
- czy brudziłem swoją wyobraźnię nieskromnymi pragnieniami, obrazami?
- czy myślałem chętnie i sprawach nieczystych?
- czy patrzyłem na nieskromne rzeczy?
- czy wykorzystywała zdjęcia, filmy lub inne osoby do podniecenia się?
- czy robiłem coś bezwstydnego sam lub z kimś?
- czy pragnąłem coś nieskromego widzieć, słyszeć, czynić?


Piękna ankieta na wybadanie potencjalnych ofiar pedofilów w sutannach.


A wy się boicie karty lgbt. Chociaż pewnie ogromna większość z was jej na oczy nie widziała, a co dopiero przeczytała. Ale czemu się tu dziwić - ogromna większość z was w dokładnie takim samym stopniu co tą kartę, przeczytała biblię/Pismo święte....


Z panem bogiem i do przodu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2020, 08:40:49 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #404 dnia: Sierpnia 20, 2020, 09:35:58 »
Ale przecież to normalne pytania, które należy zadać sobie w ramach rachunku sumienia przed przystąpieniem do spowiedzi.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy