Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 197517 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #225 dnia: Września 04, 2019, 16:38:24 »
Mam hita.

https://m.demotywatory.pl/4945900

Nawet nie wiem jak to mam skomentować.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #226 dnia: Września 04, 2019, 21:46:36 »
Tego już chyba się nie da komentować. ale jak PiS następną kadencje nie będzie rządził no to rzeka kasy obecnie płynąca wyschnie. :'(
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #227 dnia: Września 05, 2019, 07:22:09 »
Mam hita.

https://m.demotywatory.pl/4945900

Nawet nie wiem jak to mam skomentować.


Takie będą Reczypospolite jak ich młodzieży chowanie

Post Merge: [time]Wrzesień 05, 2019, 09:30:22 [/time]

Kilka suchych faktów odnośnie świętej wspólnoty ludzi grzesznych 😂


1919 — Dopiero pod naciskiem państw zachodnich Watykan uznaje polską niepodległość, po 6 miesiącach od jej deklaracji
1925 — W lipcu Watykan bezczelnie skierował do rządu Czechosłowacji ostry „protest” przeciwko narodowym obchodom pamięci Jana Husa, którego Kościół spalił na soborze w Konstancji 6 lipca 1415 roku.
1929 — Papież Pius XI (1922–1939) po podpisaniu przez Stolicę Apostolską układów laterańskich z faszystowskimi Włochami oświadczył, że dla dobra Kościoła „gotów jest sprzymierzyć się nawet z diabłem”.
1931 — Papież Pius XI wydaje encyklikę „Non abbiamo bisogno”, w której jest mowa o wdzięczności Kościoła dla faszyzmu za zlikwidowanie wroga – socjalizmu.
1933–1939 — Kardynał tysiąclecia, Wyszyński, jeszcze jako zwykły ksiądz i teolog był orędownikiem nazizmu i samego Hitlera, co znajdowało wyraz w redagowanych przez niego publikacjach. Oto kilka przykładów (Wyszyński red. naczelnym "Ateneum Kapłańskiego", w którym...):

„Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację.”
„Hitler jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki”.
„Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (…). Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa”.
„Dzisiejsza Trzecia Rzesza reprezentuje nie tylko określony system polityczny. Podejmuje ona tytaniczną próbę urzeczywistnienia wielkich idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości (…) Dzięki swej antykomunistycznej postawie niemiecki narodowy socjalizm przyczynił się do tego, aby położyć tamę zagrożeniu Europy przez bolszewizm. W tym względzie ma zasługi dla całej ludzkości”.


1933 — Hitler oświadczył, że w chrześcijaństwie widzi „niezachwiany fundament moralności”; dlatego „obowiązkiem naszym jest utrzymanie i rozwijanie przyjaznych stosunków ze Stolicą Apostolską”.
1933 — Arcybiskup Fryburga Gröber przekonuje 25 kwietnia, iż „Nie ma zatem żadnych przeszkód, by flagi i emblematy Narodowosocjalistycznej Robotniczej Partii Niemiec tolerować w Kościele katolickim i zezwalać na umieszczanie ich w nawach świątyń”. Trzecia Rzesza Adolfa Hitlera podpisuje Konkordat z Watykanem.
1935 — 27 sierpnia w trakcie przygotowań faszystowskich Włoch do wojny papież oświadczył, iż wojna obronna mająca ze cel ekspansję coraz liczniejszej ludności może być sprawiedliwa i słuszna.
1936 — Austriacki biskup Alois Hudal publikuje książkę Die Grundlagen des Nationalsozialismus (Podstawy narodowego socjalizmu), z imprimatur arcybiskupa Wiednia, kardynała Theodora Innitzera. Biskup chwali w niej Hitlera oraz przekonuje, że większość nazistów broni chrześcijaństwa, a co za tym idzie, katolicy powinni współpracować z głównym nurtem nazizmu, izolując w ten sposób antychrześcijańskich radykałów.
1936 — 20 listopada ewangeliccy biskupi oświadczają: „Wraz z Radą Kościołów Rzeszy stajemy po stronie Führera, skoro naród niemiecki toczy walkę na śmierć i życie z bolszewizmem. (…) Niezmordowanie będziemy nawoływać nasze gminy do tego, by nie szczędziły swych chrześcijańskich sił w toczącej się walce, mamy bowiem pewność, iż w ten sposób można najlepiej przysłużyć się narodowi niemieckiemu”.
1937 — 3 stycznia niemieccy biskupi katoliccy, w nawiązaniu do Hiszpanii, głoszą: „Umiłowani diecezjanie! Nasz Führer, kanclerz Rzeszy Adolf Hitler, przewidział zawczasu ekspansję bolszewizmu i dołożył wszelkich starań, by odsunąć to straszne niebezpieczeństwo od narodu niemieckiego i od świata zachodniego. Niemieccy biskupi uważają za swój obowiązek wspierać przywódcę Rzeszy w tej walce obronnej wszystkimi środkami, jakimi obdarzył ich Bóg!”
1938 — 12 stycznia arcybiskup Nogara w Palazzio Venezia wygłosił przemówienie (w obecności biskupów i księży), w którym „prosił Boga o to, by wspierał przywódcę Włoch we wszystkich walkach — na pożytek chrześcijańskiej Italii”.
1939–1945 — Papież Pius XII (1939–1958) zachował „taktyczne” milczenie w sprawie zbrodni hitlerowskich w czasie II wojny światowej. Wydał m.in. specjalne orędzie do mieszkańców stolicy Anglii, aby nie mścili się na Niemcach za naloty Luftwaffe oraz bombardowania pociskami V–1 i V–2. Jego obłuda przekraczała wszelkie granice, bowiem niektóre części do rakiet V–2 były produkowane we Włoszech przez należące do salezjanów wytwórnie broni „Rasetti”.
Poza tym Watykan był właścicielem m.in. zakładów materiałów wybuchowych Montecatini, a książę Giulio Pacelli, bratanek papieża Piusa XII, zarządzał zakładami Sogene di Roma, produkującymi gazy trujące i bomby napalmowe.
O ukrywaniu zbrodniarzy hitlerowskich po zakończeniu wojny, zaopatrywaniu ich w fałszywe dokumenty, a następnie przerzucaniu kościelnymi kanałami do krajów Ameryki Południowej, Watykan także nie pamięta. W czasie II Wojny Światowej papież Pius XII przyjmował na codziennych audiencjach niemieckich zbrodniarzy wojennych, udzielając im błogosławieństwa. 1939 — Papież Pius XII w liście do hierarchii kościelnej USA dopatruje się przyczyny „dzisiejszych nieszczęść” nie w faszyzmie, lecz m.in. w krótkich spódnicach pań.
1939 — Pomimo ciągłych próśb m.in. ze strony aliantów, a szczególnie rządu francuskiego i polskiego emigracyjnego, a także ówczesnego prymasa Hlonda, papież Pius XII milczy i nie potępia niemieckiej i sowieckiej agresji. Jedyną reakcją była informacja, że „papież przesyła swoim wiernym błogosławieństwo”.
1939 — Niektórzy polscy biskupi otwarcie współdziałają z niemieckim agresorem. Biskup Katowic Stanisław Adamski 13 września pisze list pasterski nawołujący do współpracy z niemieckimi władzami i zaufania im. Do posłuszeństwa wzywa biskup kielecki Czesław Kaczmarek. Biskup częstochowski Teodor Kubina wydaje mordującym Einsatzgruppen listę ze wszystkimi katolickimi organizacjami i ich aktywistami w jego diecezji. Carl Splett, biskup Wolnego Miasta Gdańska, a od grudnia 1939 administrator apostolski diecezji chełmińskiej, po zajęciu Gdańska przez Niemców celebruje mszą powrót miasta do macierzy
1939 — 30 września niemieccy i austriaccy biskupi nakazują rozdzwonić wszystkie dzwony kościelne, aby świętować zwycięstwo nad Polską.
1939 — 20 października Pius XII wyraża poparcie dla hitlerowskiej napaści na Polskę. Papież uznał ją za „walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość”. Tak całkowicie zaakceptował i poparł zajęcie Polski przez reżim Adolfa Hitlera. Na ziemiach polskich ustanawia biskupów niemieckich, łamiąc konkordat
1941 — Tuż po agresji III Rzeszy na ZSRR z watykańskich drukarni wysłano do sztabu wojsk niemieckich duże transporty ukraińskich i rosyjskich modlitewników. Watykan podbite obszary ZSRR podporządkował nuncjaturze berlińskiej nadzorującej gestapo oraz SS, oficjalnie akceptując zagarnięcie tych ziem przez katolicki reżim konkordatowy Adolfa Hitlera.
1941 — Watykan akceptuje antysemickie poczynania rządu Vichy we Francji i wyraża zgodę na uchwalenie tzw. Statutu Żydów. Wyrażono nadzieję, że nie ograniczy on prerogatyw Kościoła katolickiego.
1942 — Serrano Suner, wielki przyjaciel Mussoliniego i Hitlera, zostaje odznaczony przez papieża Krzyżem Wielkim Orderu Piusa IX.
1943 — Watykan udziela błogosławieństwa ukraińskim formacjom SS Galizien, pacyfikującym w czasie wojny wschodnie rubieże Polski❗
1944 — Za czary skazano w Wielkiej Brytanii inne medium – Jane Rebeccę Yorke. Przekazywała ona informacje o osobach walczących na froncie z pomocą mediumizmu, wywoływania duchów, przy czym oskarżano ją o wywoływanie paniki w społeczeństwie. Z uwagi na podeszły wiek (72 lata) i liczne protesty społeczne skazano ją jedynie na niską grzywnę – 5 funtów – i poddano trzyletniemu okresowi próby. Jane Rebecca Yorke była ostatnią osobą w Europie, co do której zapadł wyrok skazujący za czary. Wielka Brytania z jej anglikanizmem i katolicyzmem nie jest nazbyt postępowa.
1945 — Pius XII w orędziu wigilijnym staje w obronie głównych oskarżonych o zbrodnie przeciwko ludzkości❗
1945 — Wysoki urzędnik Watykanu, chorwacki franciszkanin Krunoslav Draganović, oraz austriacki biskup Alois Hudal, zwolennik narodowego socjalizmu, we współpracy z oficerem SS Reinhardem Koppsem pomagają niemieckim zbrodniarzom nazistowskim w ramach operacji „Szczurzy korytarz”, chroniąc ich w ten sposób przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym. „Szczurzy korytarz” lub „linia szczurów” była opartą na klasztorach trasą przerzutową, przez którą setki zbrodniarzy hitlerowskich uciekły do Ameryki Południowej. Z pomocy Kościoła skorzystali m.in. Josef Mengele – pseudolekarz z Auschwitz, Adolf Eichmann – koordynator zagłady Żydów, Erich Priebke – szef Gestapo w Brescii, odpowiedzialny za wykonanie egzekucji 335 Włochów w 1944, czy Ante Pavelić – szef faszystowsko–katolickiego reżimu w Chorwacji.
1945 — Kuria rzymska interweniuje w sprawie ułaskawienia 200 zbrodniarzy hitlerowskich, w tym m.in. katów polskiego narodu, Franka i Greisera. To niewielki epizod w szeroko zakrojonej akcji ratowania hitlerowców przed odpowiedzialnością karną



To tylko z ostatniego wieku 😂😂😂
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2019, 09:30:22 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #228 dnia: Września 05, 2019, 16:52:44 »
Uwaga,uwaga,komuch Dapol znowu nadaje,w sobotę jedzie na parad równości do Lublina
piecia

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #229 dnia: Września 05, 2019, 22:59:23 »
To kalendarium jest ułożone pod kątem polskiego nacjonalizmu. Widzisz, Stolica Apostolska musi myśleć trochę szerzej i musi być ostrożna w podejmowaniu decyzji, które mogą dotyczyć całego świata. Co do poparcia nazistów to sprawa jest dużo bardziej złożona - tu też jest dużo uproszczeń. W stosunkach międzynarodowych nic nie dzieje się bez przyczyny. Praktycznie zawsze coś wynika z czegoś innego. Zresztą na chwilę przed wybuchem wojny Wielka Brytania próbowała przekonać innych, że austriacki akwarelista to spoko ziomek ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #230 dnia: Września 06, 2019, 09:29:11 »
Nie trafia do mnie twoje tłumaczenie. Troszkę przekombinowane. Mi się wydawało że stolica apostolska zawsze powinna stać po stronie pokrzywdzonych, nie patrząc na żadną poprawność polityczną . A w tych przypadkach wydaje mi się, że ewentualne profity dla kk wzięły górę

Post Merge: Września 07, 2019, 09:23:24
Troszkę następnych statystyk:
W Polsce mamy 31 tys. księży (dużo/mało?).
Pediatrów jest niecałe 15 tys., ginekologów niecałe 8 tysięcy.
Jeden szpital przypada na około 40 tysięcy mieszkańców, jeden Kościół na niecałe 4 tysiące.


Jak na moje te proporcje są BARDZO nie właściwe
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2019, 09:23:24 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #231 dnia: Września 07, 2019, 22:33:54 »
Nie trafia do mnie twoje tłumaczenie. Troszkę przekombinowane. Mi się wydawało że stolica apostolska zawsze powinna stać po stronie pokrzywdzonych, nie patrząc na żadną poprawność polityczną . A w tych przypadkach wydaje mi się, że ewentualne profity dla kk wzięły górę

Chcąc nie chcąc Stolica Apostolska jest podmiotem stosunków międzynarodowych ;) .


Troszkę następnych statystyk:
W Polsce mamy 31 tys. księży (dużo/mało?).
Pediatrów jest niecałe 15 tys., ginekologów niecałe 8 tysięcy.
Jeden szpital przypada na około 40 tysięcy mieszkańców, jeden Kościół na niecałe 4 tysiące.

Przecież te dane nie mają ze sobą kompletnie żadnego związku. To tak, jakby powiedzieć, że przez to, że jest za dużo piekarzy, mamy za mało fizyków jądrowych.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #232 dnia: Września 22, 2019, 18:42:09 »



O to, jak zmieniał się kościół i kto co i kiedy wprowadzał ..........





A tu jak bardzo pomagał Polsce.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #233 dnia: Września 24, 2019, 18:47:40 »
Stowarzyszenie imienia ks. Skargi zobowiązała się zbudować w Sudanie Południowym dwie kaplice. W kraju w którym brak dostępu do wody i pożywienia jest na porządku dziennym, ostatnią inwestycją powinien być budynek religijny.


No chyba, że za colę i snickersa jakiś duchowny wysłannik z Europy będzie "nawracał" miejscowe dzieciaczki

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #234 dnia: Września 25, 2019, 08:44:06 »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #235 dnia: Września 25, 2019, 10:32:51 »
Nie ma co się obużać. Przecież owieczki/barany są po to aby je strzyc.


A tak na poważnie - poprawienie samopoczucia kosztuje - patrz: alkohol, narkotyki, seks.
Jeżeli to sprawia że jest im lepiej - niech płacą (zawsze to lepiej niż za państwowe).


Także do wszystkich katolików - nie marszczyć się że wasza wiara was kosztuje WASZE pieniądze. Płacić!!!
A do rozdziału kościoła od państwa coraz bliżej - czyli wasze gusła będą drożały i to tylko i wyłącznie WY będziecie za nie płacić!!!
To takie proste
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #236 dnia: Września 26, 2019, 16:41:36 »
Komuch dapol się obudził,sieje czerwoną nienawiścią do Kościoła
piecia

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #237 dnia: Września 27, 2019, 11:22:21 »
Komuch dapol się obudził,sieje czerwoną nienawiścią do Kościoła

Kocham takich rozmówców, jak się nie ma argumentów, no to wyzwiemy go od komuchów albo ubeków i innych,  a najlepiej od wszystkiego najgorszego, od razu. Ciężko komuś zrozumieć jedno, ze ktoś może mieć inne zdanie od nich.  Skąd my to  znamy.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #238 dnia: Września 27, 2019, 14:32:35 »
Komuch dapol się obudził,sieje czerwoną nienawiścią do Kościoła

Tylko na tyle Cię stać katoliku???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #239 dnia: Września 27, 2019, 17:22:24 »
Państwo jest świeckie tak mamy zapisane ale to kłamstwo w Polsce rządzi kler i pis .Mam nadzieje na  rozdział państwa od kościoła .Na podatek od księży i płacenie przez nich ZUS u.Dla mnie to kasta bogaczy i pasibrzuchów żyjących na nasz koszt.Kościoły stały się areną polityczną .O pedofili nie wspomnę ,rząd pozamiatał pod dywan .A to że 11 ministerstw daje daninę dla oszusta bez święceń  z Torunia to po prostu brak słów.To idzie z naszych podatków.Pochodzę z rodziny katolickiej ale już dawno przejrzałam na oczy .