Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.  (Przeczytany 39800 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 22, 2016, 19:29:06 »
W latach 80 przy dawnej ul. Rewolucji Październikowej
z opowiadań prababci kojarzę, że w latach 20 kobiety rodziły na polu, a następnie dalej do roboty szły, nie wspominając nic o żadnych żłobkach. obecnie w całej ue dzieci zaczynają naukę szkolną w wieku 6 lat, ale u nas nie - bo przecież nasze dzieci głupsze. z tego co kojarzę to w uk szkoła chyba od 5 lat startuje - moge się mylić (nie sprawdzam/googluje). klepcie dzieci dalej po dupci a dobrze będzie
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 22, 2016, 19:40:16 »
Aleś Ty ograniczony. Nie porównuj dwóch różnych systemów. UK ma się nijak do Polski, oni są mocarstwem a Polska nie bardzo.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 22, 2016, 19:49:25 »
nie za bardzo widzę te różnice [ciach!]. byłeś chociażby w sp8 i widziałeś salę przygotowaną dla 6 latków? z tego co widzę to tu głośnio szczekasz, ale chyba nie masz dzieci w wieku przedszkolno/szkolnym. w słowenii i na węgrzech również dzieci idą do szkoły w wieku 6 lat. aż tyle z tyłu za węgrami jesteśmy? ??? przybij piąteczkę z orbanem ;D
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 22, 2016, 20:28:16 »
młotkiem to możesz te swoje dzieci nazywać, szczekać też na nie możesz. nie mam dzieci w tym wieku, moje chodzą już do średniej szkoły.
Czemu w ogóle porównujesz inne kraje do Polski ???? Mieszkasz w Polsce to nie oglądaj się za siebie bo Ci z przodu ktoś przyj...e (młotkiem)

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 22, 2016, 20:34:08 »
Miałam okazje korzystać z klasy dla 6cio latków w sp8 i miałam okazje widzieć i korzystać z sal w szkole także w uk( nie tyle ja, co moje dziecko). Polski poziom jest, ze tak powiem grubo poniżej poziomu w uk..
1 klasa w uk zaczyna sie w wieku 5 lat. Ale nie ma co w ogóle porównywać. Polska jest daleko z tylu pod każdym względem.
Jednak problem z miejscami w przedszkolach powinni jakoś sensownie rozwiązać, a nie kosztem 3latkow.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 22, 2016, 20:48:14 »
heineken jesteś pusty do granic możliwości.jeszcze raz mi dzieci obrazisz to inaczej porozmawiamy. chcesz napisz na priv - to jeszcze dzisiaj tobie wytłumaczę
Polski poziom jest, ze tak powiem grubo poniżej poziomu w uk..
nie wiem jak w uk, ale widziałem przedszkole w norwegi. i wiem, że tam ani rodzice, ani tym bardziej panie nauczycielki nie chuchają tak na dzieci. zła pogoda- deszcz -  tam nie ma czegoś takiego - dzieciaki latają w kaloszach i w kurtkach deszczowych aż miło - a u nas - nie bo się przeziębi i zakatarzy. dmuchajcie i chuchajcie na swoje dzieciaczki. jak widzę codziennie rano jak mamusie 5 latków im zdejmują bucik i zakładają kapcie to aż mnie ze śmiechu skręca. wytwórnia pierdół i niedorajdów.
swojego czasu  był tu założony wątek pierwszoklasciści w sp8 czy coś takiego. tam moim zdaniem doskonale zostało opisana nadopiekuńczość kochanych mam i pierdołowatość ich dzieci
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2016, 21:04:47 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 22, 2016, 21:04:59 »
Zgadza sie, dlatego jestem zdania, ze skoro już wprowadzili ten obowiązek szkolny dla 6cio latków 2 lata temu, to powinni to kontynuować, a nie znowu zmieniać.
To rodzice najbardziej panikują, ze dzieci sobie nie poradzą. Bzdura- dzieci dają sobie radę.

Offline karol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 22, 2016, 21:23:05 »
Zgadza sie, dlatego jestem zdania, ze skoro już wprowadzili ten obowiązek szkolny dla 6cio latków 2 lata temu, to powinni to kontynuować, a nie znowu zmieniać.
To rodzice najbardziej panikują, ze dzieci sobie nie poradzą. Bzdura- dzieci dają sobie radę.

To prawda, rodzice przesadzają. Najbardziej to widać jak podjeżdżają samochodami po swoje pociechy do filii sp nr 8 przy ul. Przyjaźni. Rodzice z sąsiednich ulic blokują swoimi samochodami miejsca parkingowe przeznaczone dla mieszkańców, stają na chodnikach byle jak tylko po to aby wysiąść z samochodu, pójść do filii tej szkoły, założyć butki i kurteczki swoim pociechom, zawiązać im szaliczki a następnie wsiąść do samochodów i pojechać na sąsiednią ulicę przy której mieszkają. Mieszkańcy ul. Przyjaźni wracający w tym samym czasie z pracy robią kilka rundek dookoła bloków swoimi samochodami bo nie mają gdzie zaparkować. Rodzice tych dzieci gdyby mogli to wjechaliby samochodami do szatni. A przecież już w żłobku i w przedszkolu uczy się dzieci samodzielności. Później te same dzieci idą do takiej szkoły np. przy ul. Przyjaźni i niektórzy rodzice robią z nich typowe "niedojdy życiowe", które kiedyś same się ubierały a w wieku szkolnym zapomniały po co maja ręce.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 22, 2016, 22:16:57 »
heineken jesteś pusty do granic możliwości
wytłumacz tu. Nie obrażaj to nie będziesz obrażany.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 23, 2016, 07:41:08 »
Też tak uważam że nic nie stoi na przeszkodzie aby 6-letnie dziecko poszło do szkoły, ale co w momencie kiedy dziecko faktycznie nie jest emocjonalnie gotowe by pójść do szkoły. Jest pod opieką poradni psychologiczno-pedagogicznej od 3 roku życia? Zostaje przez tą poradnie odroczone. I ma trafić do grupy z 4-latkami to też nie jest rozwiązanie. Czemu o tym piszę? Z moją córka był taki problem i ten rok dłużej pomógł jej i to bardzo. Jest coraz więcej dzieci z różnymi zaburzeniami które w wieku 6 lat nie są gotowe do szkoły. O nich też się powinno pomyśleć. Zgadzam się że nadopiekunczy rodzice przesadzają do granic możliwości. Jak odprowadzamy córkę do szkoły nie prowadzimy jej pod same wejście do szatni by nie robić sztucznego tłoku, ale wejście do tej szatni jest po prostu zablokowane przez rodziców / dziadków którzy muszą koniecznie pomachać swoim pociechom i to już jest idiotyzm.

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 23, 2016, 13:07:26 »
z opowiadań prababci kojarzę, że w latach 20 kobiety rodziły na polu

a w średniowieczu palono na stosach i urządzano wyprawy krzyżowe

tam moim zdaniem doskonale zostało opisana nadopiekuńczość kochanych mam i pierdołowatość ich dzieci

nadopiekuńczość i tzw. pierdołowatość nie jest i nie musi być konsekwencją rozpoczęcia szkoły w wieku 7 lat.
chyba, że twierdzisz to z pozycji psychologa lub wybitnego pedagoga z długoletnim doświadczeniem. oj chyba nie...

Zgadza sie, dlatego jestem zdania, ze skoro już wprowadzili ten obowiązek szkolny dla 6cio latków 2 lata temu, to powinni to kontynuować, a nie znowu zmieniać.To rodzice najbardziej panikują, ze dzieci sobie nie poradzą. Bzdura- dzieci dają sobie radę.

ano nie!!! to dwa lata temu zmieniono coś, co funkcjonowało bardzo dobrze latami, a teraz to jest tylko powrót do tego co było...
mało tego, teraz dopiero będzie tak jak być powinno, daje się nam (rodzicom i dzieciom) wybór.
co do panikowania, no proszę cię... chcę mieć wybór i tyle. poza tym osobiście uważam, że ten jeden rok, to naprawdę stracony rok, takiego "prawdziwego" dzieciństwa, bo przedszkole, to przede wszystkim zajefajna zabawa.
moje starsze dziecko poszło do szkoły jako 7 letnie, a teraz jest przodującym i wyróżniającym się uczniem, a do tego nie jest żadnym pierdołą, tylko normalnym, rozbrykanym 9 latkiem.

a tak w ogóle to chyba gadane było o tym, że urzędasy z gminy, chcą pogonić nasze dzieci do szkół (zerówek). więc gadajmy o tym i o rozwiązaniu tego problemu, bo może zamiast kolejnego trawnika albo uroczystości nadania imienia rondu albo innej głupoty, należałoby pomyśleć o budowie przedszkola lub rozbudowie któregoś.

mam też nadzieję, że w tym wątku, "wymądrzają się" tylko szczęśliwi posiadacze dzieci.
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 23, 2016, 21:07:18 »
No nie wiem czy tak dobrze to funkcjonowało. 3 i 4latki nie miały szans zbyt wielkich by sie do przedszkola dostać. Dzięki tej reformie trochę sie to poprawiło. Zapisując mojego syna nie dostało sie 30 dzieci, moja szwagierka zapisywała po reformie i nie dostało sie tylko 2 dziec( mowa o PP5). Dlaczego młodsze dzieci maja być poszkodowane kosztem starszych, które maja zapewnione miejsce w innej placówce? A 1 klasa to nie jest tylko siedzenie w ławce i ciężka praca. Robią to, co robiliby w przedszkolu.
Rodzice chcą, żeby dzieci zostały w przedszkolu w 99% z własnej wygody.

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 23, 2016, 21:17:19 »
Nie z własnej wygody, tylko dlatego, że uważają, że tak jest lepiej! Proszę mnie nie obrażać!!!
3 latki, a już na pewno nie 4 latki nie miały problemów z dostaniem się do przedszkola. To teraz sytuacja stała się wręcz odwrotna, bo z powodu odejścia z przedszkoli 6 latków, zaczęto przyjmować dzieci w zasadzie żłobkowe, czyli 2,5 latki. I co?
Nikt tu nie ma być poszkodowany. To samorządy mają się w końcu spiąć i zamiast wydawać pieniądze na głupoty, mają zapewniać wszystkim, odpowiednią ilość miejsc, w odpowiednich placówkach.
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 23, 2016, 22:59:14 »
Miały, mialy problem. Sama tego doświadczyłam i moje znajome. Po drugie nikogo nie obrażam. To moje zdanie.
I pisałam wcześniej- ze państwo traktuje dzieci niesprawiedliwie. Bo dając szanse innym, zabiera drugim. A proszę mi wierzyć, ze słyszałam wiele głosów rodziców rok temu typu" załatwiliśmy sobie prywatnie zaświadczenie z poradni pedagogicznej, żeby dziecko zostało dłużej w przedszkolu, bo to łatwiej potem z pracy odbierać". Niestety.
Osobiście rownież wolałabym, żeby powstały nowe placówki, ale jeśli sie nie da, to nie można działać tylko w jedna stronę.

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 23, 2016, 23:01:35 »
Zastanawiam się, czy urzędasy mogą nas zmusić do tego aby 6-latki poszły do szkolnych zerówek?
Ustawa na to pozwala. Poza tym sam chodziłem do takiej zerówki w szkole i krzywda mi się nie działa. Przedszkola nowego nikt nie zbuduje. Pytanie czy szkoły są w stanie technicznie przystosować sale zgodnie z wymogami bhp, ppoż itp.? Rodzice aż 155 dzieci na 360 sześciolatków zadeklarowało , że chcą by ich dziecko zostało w przedszkolu. To niemało i gmina musi  poważnie podejść do tematu.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".