Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.  (Przeczytany 39988 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 05, 2015, 18:35:15 »
Współczuję urzędnikom, którzy tym się zajmują i do ich pracy się nie odnoszę. Chodzi mi o zespół osób który wg mnie miał zająć się szczegółową analizą. Począwszy od Zakładu składowania odpadów, Transnet po gminę. Jeśli tyle pieniędzy brakuje to pytam- czy nie warto wziąć doradcę - fachowca, który przeprowadzi jako niezależny szczegółową analizę dla gminy w celu poszukiwania oszczędności w samym zakładzie w Leśnie Górnym.
A może wprowadzić przykładowo 10 zł od osoby zameldowanej i na oświadczenie każdy mógłby złożyć informację, że fakt- jest zameldowany ale mieszka w innej gminie, mieście itd. zamiast czekać kto do nas przyjdzie złożyć oświadczenie. Wtedy na dzieńdobry wszystkie osoby wrociłyby do systemu a urzędnik "czekałby" na tego, który przyjdzie oświadczyć że gdzieś mieszka, uczy się, pracuje. Itd. Można wpisać, że w przypadku wynajmu mieszkania właściciel jest zobowiązany dokonać korekty oświadczenia. Naprawdę, uważam że stawki proponowane są za wysokie. Podwyższając składkę znów może się okazać, że uczciwi zapłacą za tych co ich nie ma w systemie bo nie złożyli oświadczenia. Ale- lud wybierze ( z tego co raz było uchwalone a raz uchylone).

Post Merge: [time]Grudzień 05, 2015, 18:42:48 [/time]
Co do domosu przy śmieciach jestem jak najbardziej za. Tak, to co opisał pan z Tanowa jest przerażające- i kosztowne.

Post Merge: Grudnia 05, 2015, 18:44:44
Konsultacje powinny trwać przynajmniej trzy miesiące a nie 16 dni roboczych. Mamy święta, mamy nowy rok. Ludzie mają inne problemy na głowie niż konsultacje.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2015, 18:44:44 wysłana przez An_na »

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 05, 2015, 18:45:18 »
A noże trzeba napisać projekt uchwały obywatelskiej, w której ustalimy maksymalne zarobki dla pracowników firm utrzymywanych z budżetu gminy? Albo ustalić maksymalną liczbę pracowników w radach nadzorczych do wymaganego minimum? Jest masa pomysłówn na oszczędności nasi radni powinni pojechać do Słupska na nauki od Pana Biedronia? Jakoś tam potrafią szukać oszczędności u nas nie da rady? A zapomniałem nie da rady bo kumoterstwo najważniejsze.

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 05, 2015, 18:51:20 »
Brakujące 600 tysięcy ,,zakładając, że trend ubywania mieszkańców zostanie zatrzymany"- słowa p.Króla. To taki komunikat, że tylko podwyżki. A więc, moim zdaniem, nie ma co się przywiązywać do liczb wskazywanych przez naszych speców od śmieci.


Jak wybrany zostanie wariant od osoby to myślę, że będzie ubywało mieszkańców. Podam przykład:  w latach 90, gdy jeszcze mieszkałem z rodziną w jednym z bloków na osiedlu spółdzielnia pobierała opłatę od lokatorów za wywóz śmieci, która była liczona od osoby. Mimo, że dawniej meldunki były bardziej obowiązkowe, w spółdzielni był obowiązek zgłaszania każdej nowej osoby w mieszkaniu to wielu kombinowało jak tu zaoszczędzić na każdej złotówce i nie zgłaszać tych, którym się wynajmowało pokój czy mieszkanie. Spółdzielnia na tym traciła ale nie mogła tego do końca sprawdzić. 
Teraz tym bardziej - sporo mieszkań jest wynajmowanych na czarno.
Z tego co czytałem to spółdzielnia musi płacić za za śmieci za tych co się zgłoszą i za tych zgłoszonych i i niepłacących. Czy będą sprawdzali ile osób mieszka w mieszkaniu jeśli wiedzą, że w tych mieszkaniach zalegają za czynsz. Przecież za tych musieliby zapłacic z budżetu spółdzielni.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 05, 2015, 18:55:23 »
Zgadzam się z Panem.Zdecydowanie będzie ubywało zadeklarowanych przy tak wysokiej stawce od osoby.  Za wysoka stawka. Tak jak jestem zwolennikiem podatku liniowego i zmniejszeniem podatku VAT jestem i za  zmniejszeniem tej stawki.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 05, 2015, 19:29:16 »
W 2014 deficyt 300tysięcy, w 2015600tysięcy...Przekierowanie uwagi na mieszkańców to odwracanie kota ogonem. Fizycznie ubywa i będzie ubywać mieszkańców. Prościej, przyjąć do wiadomości zmieniające się okoliczności. Jakoś inne gminy uczą się, minimalizują koszty, adoptują dobre pomysły, a u nas...Zmiany to tylko podwyżki Wielki odkurzacz TN pomykający cztery razy, raz po raz, tą samą drogą to w ramach oszczędności? Komu potrzebna taka nadgorliwość z kosztami ,,wypitego" paliwa? Mieszkańcom? Swoją drogą ciekawy jest też obieg lokalnego pieniądza i pytanie; na co w gminie nigdy nie zabraknie pieniędzy?



- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 05, 2015, 20:44:39 »
W 2014 deficyt 300tysięcy, w 2015600tysięcy...Przekierowanie uwagi na mieszkańców to odwracanie kota ogonem. Fizycznie ubywa i będzie ubywać mieszkańców. Prościej, przyjąć do wiadomości zmieniające się okoliczności. Jakoś inne gminy uczą się, minimalizują koszty, adoptują dobre pomysły, a u nas...Zmiany to tylko podwyżki Wielki odkurzacz TN pomykający cztery razy, raz po raz, tą samą drogą to w ramach oszczędności? Komu potrzebna taka nadgorliwość z kosztami ,,wypitego" paliwa? Mieszkańcom? Swoją drogą ciekawy jest też obieg lokalnego pieniądza i pytanie; na co w gminie nigdy nie zabraknie pieniędzy?
Na wynagrodzenia! Na 2015 plan wynagrodzeń Urzędu Miasta wynosił 10.681.980 zł,na 2016 wynosi już 11.257.680 zł.Na promocję gminy planowano wydac w 2015 721.000 zł a w 2016 już 1.201.000 zł
Na dziś nie znamy cen odbioru odpadów serwowanych przez Trans -net.Nie znamy zapisów zawartej z przedstawicielami Gminy umowy a tam jest klucz do jak podejrzewam dojenia naszej kasy pod hasłem "brakuje 600000 zł w systemie".Tymczasem na 2016 rok planuje się dofinansować z budżetu gminy zakup przesiewacza bębnowego w kwocie 615000 zł na potrzeby ZOiSOKu.   




jestem gorszego sortu

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 06, 2015, 10:09:36 »
Żenujące. Nie wiem co burmistrz miał na myśli mówiąc o mrówczej pracy ale w przygotowaniu wysokości stawek tego nie widzę. Nie wykonano kompletnie żadnej pracy poza tabelkami.


Kwoty z przetargu nie da się zmienić nawet gdyby najniższy urzędnik na głowie stawał bo ustawa zabrania.
Jeżeli chcesz dyskutować, to nie kłam. TransNet jest spółką gminną i można zmienić wszystko. Włącznie z kwotą.

Czy szukają pracownicy osób uchylających się od  płacenia i jak to robią i jakie mają możliwości przy takich ustawowych zakazach i ograniczeniach to proszę sprawdzić na miejscu a nie gdybać bo można bezpodstawnymi oskarżeniami niechcący skrzywdzić  kogoś.
Było sprawdzane. Informacja, że wydział kontroluje tylko to, czy deklaracje zostały złożone, i czy opłaty wpływają w wynikającej z nich kwocie, pochodzi od burmistrza Greinerta.

O możliwościach już pisałem, ale powtórzę: macie dosyć danych, żeby wszystko posprawdzać. Możecie na przykład porównać liczby z deklaracji z ilością zużywanej wody. Jak w deklaracji jest np. 1 osoba, a wody wychodzi 10 metrów miesięcznie, to burmistrz wydaje decyzję na liczbę osób wyliczoną ze zużycia wody wg normatywu czy gminnej średniej. A zainteresowany albo płaci, co burmistrz kazał, albo się odwołuje i tłumaczy, dlaczego ma zużycie wody tak bardzo odbiegające od przeciętnej.
Nawet zza biurka wychodzić nie trzeba.

donos obywatelski - może u nas powinien też funkcjonować.
Ma się dobrze, tylko że służy do zwalczania przeciwników politycznych - jak na przykład sprawa tablic reklamowych pewnego zakładu kamieniarskiego...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 06, 2015, 14:30:00 »

MOK obsługuje *.police.pl ?
Nie. police.pl posiada i obsługuje Urząd Miejski.

Czyli jednak serwery z 2009 roku dają radę w MOKu :P

Jak widac strona www jeszcze dziala. Ale to nie miejsce na dyskusje o hardware.

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 06, 2015, 15:24:09 »
Jak widac strona www jeszcze dziala. Ale to nie miejsce na dyskusje o hardware.
nie strona nie działa,,, czyli konsultacji nie będzie

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 06, 2015, 19:05:41 »
O możliwościach już pisałem, ale powtórzę: macie dosyć danych, żeby wszystko posprawdzać. Możecie na przykład porównać liczby z deklaracji z ilością zużywanej wody. Jak w deklaracji jest np. 1 osoba, a wody wychodzi 10 metrów miesięcznie, to burmistrz wydaje decyzję na liczbę osób wyliczoną ze zużycia wody wg normatywu czy gminnej średniej. A zainteresowany albo płaci, co burmistrz kazał, albo się odwołuje i tłumaczy, dlaczego ma zużycie wody tak bardzo odbiegające od przeciętnej.
Nawet zza biurka wychodzić nie trzeba.

Przecież właśnie taki, dokładnie taki, system był proponowany (rozliczenia na podstawie zużycia wody) i dokładnie opisany tu na forum przez pana G. Ufniarza i przez moją skromną osobę. Pomysł został szeroko skrytykowany, także przez pana i pana małżonkę. Teraz sam pan twierdzi, że byłby to dobry system?

Polecam, dla przypomnienia, przeczytać dyskusję na ten temat, od strony 41:

http://forum.police.info.pl/index.php?topic=10447.600
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2015, 19:12:24 wysłana przez Konkret »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 06, 2015, 19:22:19 »
O możliwościach już pisałem, ale powtórzę: macie dosyć danych, żeby wszystko posprawdzać. Możecie na przykład porównać liczby z deklaracji z ilością zużywanej wody. Jak w deklaracji jest np. 1 osoba, a wody wychodzi 10 metrów miesięcznie, to burmistrz wydaje decyzję na liczbę osób wyliczoną ze zużycia wody wg normatywu czy gminnej średniej. A zainteresowany albo płaci, co burmistrz kazał, albo się odwołuje i tłumaczy, dlaczego ma zużycie wody tak bardzo odbiegające od przeciętnej.
Nawet zza biurka wychodzić nie trzeba.

Przecież właśnie taki, dokładnie taki, system był proponowany...
...a burmistrz sam dobrowolnie się z październikowych uchwał śmieciowych wycofał.
Wy naprawdę macie policzan za idiotów. Brawo.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 06, 2015, 21:26:33 »
Wy naprawdę macie policzan za idiotów.

Tylko pana. I w dodatku hipokrytę, ale nie zmieniajmy tematu :)

Policzanie będą mogli się wypowiedzieć w konsultacjach który system bardziej im pasuje, kto wie, może system "wodny" wygra.

Co do zmiany umowy z Transnetem, to o ile wiem nie jest to możliwe, bo umowa została sporządzona na podstawie oferty, którą spółka złożyła w przetargu opartego o prawo zamówień publicznych i zarówno Transnet jak i gmina są tą ofertą związane. Dura lex sed lex, ale lepiej podpytajcie jakiegoś prawnika o to. Co innego gdyby nie było przetargu (np. in-house) wtedy obie strony umowy mogłyby umowę modyfikować, ale do in-house'a trzeba spełnić warunki określone między innymi przez UE. Pozostaje poczekać aż umowa wygaśnie, o ile dobrze pamiętam to z końcem 2016 roku. Nowy przetarg = nowa umowa = nowe warunki. Może się okazać, że Transnet nie wygra ;)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 06, 2015, 21:26:54 »
...a burmistrz sam dobrowolnie się z październikowych uchwał śmieciowych wycofał.
Wy naprawdę macie policzan za idiotów. Brawo.
O takich ludziach dawniej mówiło się,że mają w sobie coś z rycerza,czyli..............................................
Dzisiaj posługują się nową definicją tego samego czyli"nie damy sobie wmowić ,że białe jest białe.Konkret uosabia jednych i drugich.
jestem gorszego sortu

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 06, 2015, 21:47:12 »
zastanawiałem się nad przegłosowaną i odwołaną  propozycja opłaty za śmieci, i doszedłem ze może ona nie jest zła tylko, według mnie za niski jest limit wodny, po którym można zmienić sposób rozliczenia,,, wystarczyło by go podnieść do realistycznych wartości,,, to jest tylko moje takie zdanie

Post Merge: Grudnia 06, 2015, 21:51:12
a burmistrz sam dobrowolnie się z październikowych uchwał śmieciowych wycofał.
,,, ciekawe ilu mieszkańców polic mu uwierzyło,,, ja znam kilku radnych a gryfa, jak ich spotkam to się ich spytam czym się podpierali ze głosowali za przyjęciem i czym ze potem głosowali przeciw, no i ile razy w tej kadencji będą robić z siebie głupków
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2015, 21:51:12 wysłana przez piotrzpl »

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 06, 2015, 21:52:46 »
Cytat: Wykidajło w Dzisiaj o 10:09:36
O możliwościach już pisałem, ale powtórzę: macie dosyć danych, żeby wszystko posprawdzać. Możecie na przykład porównać liczby z deklaracji z ilością zużywanej wody. Jak w deklaracji jest np. 1 osoba, a wody wychodzi 10 metrów miesięcznie, to burmistrz wydaje decyzję na liczbę osób wyliczoną ze zużycia wody wg normatywu czy gminnej średniej. A zainteresowany albo płaci, co burmistrz kazał, albo się odwołuje i tłumaczy, dlaczego ma zużycie wody tak bardzo odbiegające od przeciętnej.
Nawet zza biurka wychodzić nie trzeba.

Przecież właśnie taki, dokładnie taki, system był proponowany...
...a burmistrz sam dobrowolnie się z październikowych uchwał śmieciowych wycofał.
Wy naprawdę macie policzan za idiotów. Brawo.


Panie KONKRET, ma Pan rację. Przecież we wrześniu czy też w październiku nikt inny tylko Pan Wikidajło wraz z żoną SAGĄ, Pani Anna itp Osoby mieszkające w domach a nie w blokach nastawiały wrogo mieszkańców bloków do rozliczenia od wody w blokach. A przecież osób w domkach a więc ww. wymienionych osób z domów jednorodzinnych system od wody nie dotyczył. Przecież my w domach jednorodzinnych mieliśmy propozycję w wersji październikowej rozliczenia ryczałtem podobnie jak w zdjętej listopadowej propozycji.
Ciekaw czemu wtedy osoby z domków buntowały mieszkańców bloków a wtedy im nie przeszkadzała propozycja dla domów jednorodzinnych.

Ja również nie zdziwię się jeśli mieszkańcy bloków wybiorą system od wody - ten sam, który proponował Burmistrz wstępnie na październik.
Mam spore rozeznanie w rozliczeniu od wody w blokach w Szczecinie - i powiem szczerze, że większość Szczecinian nie narzeka.

Myślę, że Pan Wikidajło postawił sobie za cel bojkotowanie wszystkich propozycji Burmistrza - więc choćby nie wiem co Burmistrz przedstawił to i tak zostanie skrytykowane.

Panie KONKRET - myślę, że nawet jak mieszkańcy większością wybiorą coś, co Panu Wikidajle nie odpowiada to zawsze  może powiedzieć, że konsultacje zostały SFAŁSZOWANE ;-))))))))

Post Merge: Grudnia 06, 2015, 22:06:46
zastanawiałem się nad przegłosowaną i odwołaną  propozycja opłaty za śmieci, i doszedłem ze może ona nie jest zła tylko, według mnie za niski jest limit wodny, po którym można zmienić sposób rozliczenia,,, wystarczyło by go podnieść do realistycznych wartości,,, to jest tylko moje takie zdanie
Post Merge: Dzisiaj o 21:51:12
Cytat: KOOWALSKI w Dzisiaj o 21:26:54
a burmistrz sam dobrowolnie się z październikowych uchwał śmieciowych wycofał.
,,, ciekawe ilu mieszkańców polic mu uwierzyło,,, ja znam kilku radnych a gryfa, jak ich spotkam to się ich spytam czym się podpierali ze głosowali za przyjęciem i czym ze potem głosowali przeciw, no i ile razy w tej kadencji będą robić z siebie głupków

Z tego co słyszałem to nie głosowali przeciw a wycofali ze względu na propozycję Burmistrza przeprowadzenia konsultacji. Lepiej późno niż wcale.
Gdyby byli przeciw to by nie proponowali tej metody do konsultacji jako jednej z kilku.

Jeden z radnych mówił kiedyś, że gdyby podnieśli limit wody to gdzieś musieliby też podnieść wyżej opłatę.

Jednak w Szczecinie ludzie w blokach mają rozliczenie tylko od wody i nie narzekają
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2015, 22:06:46 wysłana przez włodziu »