Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy jesteś za przyjęciem imigrantów do Polic?

Tak
6 (8.8%)
Nie
51 (75%)
Tak, ale tylko chrześcijan
10 (14.7%)
Nie mam zdania
1 (1.5%)

Głosów w sumie: 67

Autor Wątek: Uchodźcy w Policach  (Przeczytany 52464 razy)

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #60 dnia: Września 24, 2015, 07:22:50 »
Cytuj (zaznaczone)
70 lat temu Iran przyjął 120 tys. polskich uchodźców

W 1942 roku jednym z etapów dla polskich uchodźców był właśnie Iran, który przyjął ponad 77. tysięcy żołnierzy i ponad 43. tysiące cywilów w tym 20 tysięcy dzieci.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/historia/news-70-lat-temu-iran-przyjal-120-tys-polskich-uchodzcow,nId,923549#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #61 dnia: Września 24, 2015, 09:10:51 »
 Jak masz jakieś pojęcie o historii to Polacy byli tam czasowo i prawie same kobiety i dzieci, chłopy walczyły na froncie. Zaś 70% obecnych uchodźców stanowią mężczyźni. Których celem jest żyć na socjalu i dlatego zapłacili około 10 tys zł przemytnikom. W obozach w Turcji jest bezpiecznie i jakoś nikt tam z głodu nie umarł. Bogate państwa arabskie coś też nie chcą przyjąć.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #62 dnia: Września 24, 2015, 09:18:50 »
@dapol - a pieniądze z kasy unijnej biorą się z kosmosu?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #63 dnia: Września 24, 2015, 09:39:43 »
1) Skoro sięgamy tak daleko pamięcią wstecz, to od razu podaj dlaczego Polacy uciekali do Iranu. Przypomnę, bo Niemcy, obecnie nasi "przyjaciele" którym nasz rząd kłania się w pas, zaorali nam kraj i eksterminowali Polaków hurtem za sam fakt bycia Polakami. A uciekali do Iranu bo nigdzie bliżej nie było bezpiecznie, Europa i Afryka była pełna dzielnych wojaków Niemieckich, Azja (spora część) była pełna "braci" Rosjan, więc Iran był najbliższą "spokojną przystanią".
 
Imigranci obecni mają po drodze dużo krajów, w których mają spokój, mało tego, mają dużo krajów w których panuje to samo wyznanie i które są bogatsze od każdego z krajów UE. Problem polega na tym, że oni nie chcą do tamtych krajów, bo raz, że za przestępstwa za które w UE grozi 5 lat więzienia tam grozi kara śmierci (np. gwałty, kradzieże, rozboje), a dwa, że tam nie ma takiego socjalu i musieliby iść do roboty, w UE dostaną wszystko za darmo. Żaden z krajów OPEC nie zgodził się na przyjęcie imigrantów, ciekawe dlaczego? A przecież to "grube koty" współczesnego świata i też muzułmanie.
 
Jeżeli to imigranci i uciekają przed wojną, to dlaczego nie chcą być w spokojnej Grecji, na Węgrzech, we Włoszech? Tam wojny nie ma, ale sytego socjalu też nie.
 
2) Polska zgodziła się na przyjęcie imigrantów, ilość nie jest ważna. A wiecie dlaczego nie jest? Bo za każdym razem mówi się o "przyjęciu iluśtam imigrantów W PIERWSZEJ TURZE". Po kilku miesiącach będzie druga tura, po kolejnych miesiącach trzecia tura... Społeczeństwo łatwiej przełknie w ciągu roku 4 tury po 10 tysięcy niż jednorazowo 40 tysięcy. Efekt ten sam, ale wydźwięk społeczny lepszy i rządzący dobrze o tym wiedzą. Dodatkowo pamiętajcie o rodzinach. Każdy uchodźca ma prawo sprowadzić rodzinę, nagle z 10 tysięcy robi się 40 tysięcy (1 uchodźca, 1 żona i 2 dzieci).
 
3) UE da kasę (nawet jednorazowo) na przygotowanie mieszkań, załatwienie formalności itp. A co dalej? Języka nie znają, więc nawet o prostych zakupach nie będzie mowy. Bez języka pracy nie znajdą, bo nawet "na łopacie" trzeba się jakoś komunikować. Znam młodych (20-25lat), którzy też szukają pracy i w akcie desperacji biorą "umowy zlecenia" za paskudnie niskie stawki, żeby tylko grosz wpadł. Jaką motywację do brania nawet takie pracy będzie miał uchodźca, który samego zasiłku dostanie 1500 złotych? Jakby mi państwo dawało 1500 złotych zasiłku i mieszkanie to bym zrezygnował z obecnej pracy. Niestety wygląda na to, że we własnym kraju jestem "obywatelem drugiej kategorii".
 
4)Na bank wzrośnie przestępczość (wspomniane już kradzieże, rozboje i gwałty), a kto zapłaci za likwidowanie szkód i utrzymanie porządku? Gwarantuję, że nie UE. Skąd wiem, że wzrośnie? Bo Polska nie jest magiczną krainą w innym wymiarze. Skoro wzrosła z tego tytułu w Norwegii, Szwecji, we Włoszech, w Niemczech, we Francji to wzrośnie i u nas. Około 1,5 roku temu Szwecja zaprosiła do siebie uchodźców z Syrii, według oficjalnych statystyk odsetek gwałtów wzrósł o ponad 400% w stosunku do stanu sprzed 5 lat, rozbojów o ponad 1800%, a kradzieży jest tyle, że nawet policja przestała reagować na zgłoszenia. Podobne statystyki ma UK i Francja, co prawda nie podają wprost narodowości i wyznania (boją się posądzenia o dyskryminację), ale wystarczy popatrzeć na nazwiska i zdjęcia skazanych (na szczęście mogą publikować takie rzeczy, jedynie u nas prawo chroni przestępców).
 
Nie po to dbam o bezpieczeństwo swojej rodziny i dwóch córek, żeby przykładać rękę do czegokolwiek co to bezpieczeństwo poważnie naruszy. Wiem, nie każdy uchodźca to przestępca czy ekstremista, tak samo jak nie każdy skok ze spadochronem kończy się śmiercią... A jednak nie pozwolę córkom skakać ze spadochronem.
 
5) Zwróćcie uwagę też na zapisy w sprawie odpowiedzialności za imigrantów. Jeżeli taki imigrant jednak postanowi pojechać do Niemiec i go złapią, to go odstawią do Polski... na koszt Polski! Problem w tym, że nic mu nie można zrobić i następnego dnia znowu może jechać do Niemiec. I znowu Polska zapłaci za odstawienie.
 
6) Co dalej z tymi imigrantami? Skoro uciekają przed wojnami to rozumiem, że są tu tylko TYMCZASOWO i jak tylko wojna się skończy to zostaną odstawieni do swoich krajów? Dużo słyszę i czytam o przyjmowaniu imigrantów, ale jakoś nie widzę nic w temacie do dalej z nimi zrobić, w perspektywie 2, 3, 4 czy 5 lat. Na polityków nie ma co liczyć, wybory są co 4 lata i dobrze wiedzą, że wtedy to nie będzie już ich problem. To jeden z powodów dlaczego Kopacz zgadza się na imigrantów, wie, że wybory wygra PIS i będzie musiał się z tym męczyć.
 
7) Jeżeli już musimy ich przyjąć to każdy jeden (nawet kobiety i dzieci!) powinien dostać na nogę taki nadajnik, jaki dostają np. osoby skazane za lżejsze przestępstwa. Ułatwi to kontrolę...
 
 8) Jestem całkowitym i zdecydowanym przeciwnikiem przyjmowania imigrantów. W takim Andrychowie (miasteczko w Polsce) nie mogą sobie poradzić z grupą cyganów, nawet rozruchy z tego tytułu były, ludzie z siekierami na ulice wychodzili. Chcemy tego w większej skali w całej Polsce?
 
9) Nie życzę imigrantom źle, niech znajdą spokój, długie i dostatnie życie dla siebie i swoich bliskich. BYLE NIE TUTAJ.
 
 
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2015, 09:41:55 wysłana przez Konkret »

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #64 dnia: Września 24, 2015, 10:46:29 »
Rozumiem,że dysponujesz wiedzą o stanie bezpieczeństwa w Gminie,województwie,masz wgląd w dane statystyczne poszczególnych kategorii przestępstw,metodach, sposobie działania i sprawcach z podziałem na wiek,płeć,narodowość.Jeżeli tak- chętnie się z tym większość tu obecnych ( szczególnie JA ) zapozna.Jeżeli Nie masz-nie tup nóżkami,nie demonizuj,nie wymyślaj urojonych zachowań,opartych tylko na hipotezie.Jeżeli źródłem Twoich kompleksów są emigranci i nie masz potrzeby pomagania-nie przeszkadzaj.Kochać samego siebie, by być szczęśliwym-to za mało.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2015, 10:48:52 wysłana przez Król podziemia »
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #65 dnia: Września 24, 2015, 11:23:17 »
przekaz prosty - widzieć drzazgę w oku bliźniego ,a w swoim belki nie ...
Najwyraźniej jednak za trudny :)
Dam otwartym tekstem: kradną złodzieje, syfią syfiarze - nie Polacy czy muzułmanie.
Swoją drogą jestem ciekaw, czy obrońcy naszej kultury przestali już na znak protestu jeść kebaba u Turka...  :D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #66 dnia: Września 24, 2015, 11:26:53 »
Swoją drogą jestem ciekaw, czy obrońcy naszej kultury przestali już na znak protestu jeść kebaba u Turka...   

Jesli chodzi o mnie to tak. ;)

Cos na temat poszanowania naszej kultury:




Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #67 dnia: Września 24, 2015, 12:05:48 »
Tak, 6000 euro na osobę, ale jednorazowo.
Na pół roku. A po tym czasie jak nie znajdzie sobie pracy, to wraca do miejsca wcześniejszego pobytu.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #68 dnia: Września 24, 2015, 13:05:27 »
Rozumiem,że dysponujesz wiedzą o stanie bezpieczeństwa w Gminie,województwie,masz wgląd w dane statystyczne poszczególnych kategorii przestępstw,metodach, sposobie działania i sprawcach z podziałem na wiek,płeć,narodowość.Jeżeli tak- chętnie się z tym większość tu obecnych ( szczególnie JA ) zapozna.

Dane ogólnodostępne na stronach Policji. Szukajcie a znajdziecie.

Jeżeli źródłem Twoich kompleksów są emigranci i nie masz potrzeby pomagania-nie przeszkadzaj.

Cytat: Edmund Burke
By zło wygrało wystarczy, by dobrzy ludzie nie robili nic.

Jeżeli dzisiaj nie będziemy temu przeszkadzać to za 30 lat wnuczka mnie zapyta dlaczego moje pokolenie na to pozwoliło.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #69 dnia: Września 24, 2015, 13:23:21 »
Dam otwartym tekstem: kradną złodzieje, syfią syfiarze - nie Polacy czy muzułmanie.

Tylko dlaczego jak się pojedzie do miast gdzie muzułmanie stanowią spory procent to syf jest przeważnie tylko w ich dzielnicach? Jestem wrogiem stereotypów, ale jednak skądś też się one biorą.

I jeszcze w temacie http://www.wykop.pl/link/2769713/syryjski-uchodzca-niemcy-albo-nic/
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #70 dnia: Września 24, 2015, 17:45:02 »
kebaba u Turka..
A w Policach jest kebab u Turka? ;)
<*)))))>{

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #71 dnia: Września 24, 2015, 18:38:10 »
A jest ;) Nawet zjadliwy ;)  Turek to na prawdę w porządku człowiek, który na pewno nie lata z maczetą po Policach :D Jak już, to do mięsa jej używa hahaha
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #72 dnia: Września 24, 2015, 19:23:51 »
A jest
Jesteś pewny, że to Turek?
<*)))))>{

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #73 dnia: Września 24, 2015, 20:42:16 »
Tak :)
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #74 dnia: Września 25, 2015, 10:09:54 »
kebaba u Turka..
A w Policach jest kebab u Turka? ;)
Tak na niego mówią. Mnie pochodzenie czy wyznanie właścicieli nigdy nie interesowało (i nadal nie interesuje) :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.