Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont ul.Bankowej .  (Przeczytany 24019 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 04, 2015, 21:42:36 »
Ważniak. Wiem ile pomalowali, bo, jak wspominałem, byłem tam na wizji lokalnej z sąsiadami, którzy alarmowali.

Co do tej trasy rowerowej, przyznam, że jestem rozczarowany. Wyobrażałem ją sobie trochę inaczej. Myślałem ,że to będzie coś na wzór dróg rowerowych w Szczecinie, wydzielone pobocze drogi jako pas dla rowerów.

Wprosiłem się na odbiór tej inwestycji. Dziś jest tam jeszcze wiele miejsc, gdzie jest zwyczajnie bałagan i trudno oceniać ten remont w całości.
Gdybyście mieli jakieś uwagi albo odkryli jakieś fuszerki, proszę o info tu albo na PW.


Post Merge: Listopada 05, 2015, 11:17:19
Rozpoznałem temat.
Takie malowanie nie wynika wprost z przepisów. Jest uzasadnione zwyczajem stosowanym przez projektantów.

Choć projekt organizacji ruchu(a z niego właśnie wynika takie malowanie znaków poziomych) był zatwierdzany przez policję i urzędników gminnych, to analizowany był raczej pod względem formalnym, a nie pod katem użyteczności dla mieszkańców.

Złożyłem właśnie interpelację do Burmistrza, w której zawnioskowałem o wstrzymanie prac i zrobienie nowego projektu organizacji ruchu, bez tych podwójnych linii ciągłych.

Zrobiłem to mając świadomość, że jeżeli mój wniosek zostanie zrealizowany, cała inwestycja może się przedłużyć o dobre 2-3 tygodnie.
Wydaje mi się jednak, że wnioskuję w słusznej sprawie.

tu moja interpelacja:
http://grzegorzufniarz.pl/malowanie-bankowej-stop/
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2015, 11:17:19 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 05, 2015, 23:29:48 »
Każdy ma swoje opinie jeśli chodzi o remont Bankowej, ale mój temat został zepchnięty i jak co roku pozostanie umiejętnie zatarty...

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 06, 2015, 09:07:31 »
Każdy ma swoje opinie jeśli chodzi o remont Bankowej, ale mój temat został zepchnięty i jak co roku pozostanie umiejętnie zatarty...
Rozumiem, że wnioskowałaś o przyłączenie do PEC? Czy może miałaś nadzieję, że ktoś się domyśli, że tego chcesz i zapyta, czy może nie chciałabyś ciepła systemowego?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 06, 2015, 10:51:11 »
Wnioskowałam, to złe słowo, po prostu poruszałam niejednokrotnie ten temat na tym i nie tylko tutaj forum.
Wydawało mi się, że w ramach unowocześniania naszego miasta, czym gmina chwali się wszem i wobec w najróżniejszych broszurach i folderach, jakie to Police są nowoczesne, odgórnie zostanie w końcu podjęta, jak stało się to w wielu innych miejscowościach - decyzja, o likwidacji pieców opałowych i związanego z tym dymu na Bankowej i że ktoś w końcu zaproponuje w ZGKiM rozważenie metody sfinansowania takiego przyłączenia. Nikt nie liczy tu na jakieś całkowite odciążenie ze związanych z tym kosztów, choć w ramach ochrony środowiska jakaś pomoc była by na miejscu. Ludzie brną w indywidualne ogrzewanie gazowe, gdzie taki system nie sprawdza się finansowo w starym, ceglanym budownictwie, po za tym nie każdego na taką przeróbkę stać. Bankową zamieszkują głównie "seniorzy" naszego miasta ludzie, którzy nie zaciągną kredytów, aby przerobić sobie ogrzewanie na gazowe. Wiadomo jest, że system centralnego ogrzewania miejskiego jest najkorzystniejszym cenowo wariantem. To można w prosty sposób przeliczyć.
Remont Bankowej był swego rodzaju okazją do pociągnięcia magistrali rurowej wzdłuż ulicy, ale jak to u nas, myśli się wyłącznie o optycznej poprawie wyglądu Polic nie widząc, że są miejsca przypominające średniowiecze.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 06, 2015, 13:54:06 »
Wnioskowałam, to złe słowo, po prostu poruszałam niejednokrotnie ten temat na tym i nie tylko tutaj forum.
I tyle w temacie. Pisanie na forum, to nie wnioskowanie do gminy. Chcesz coś od gminy, to do niej idź, złóż pismo, pogadaj z kim trzeba. Tak trudno to zrozumieć?
Ludzie brną w indywidualne ogrzewanie gazowe, gdzie taki system nie sprawdza się finansowo w starym, ceglanym budownictwie
Bzdrura. Taki system sprawdza się bardzo dobrze, jeśli będzie systemem, czyli połączeniem kilku elementów - szczelności budynku, ocieplenia, spranego rozprowadzenia ciepła itd.


Zdaje się, że każdy może przyłączyć się do sieci PEC, wystarczy zapłacić.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 08, 2015, 07:08:48 »
Też mam ogrzewanie gazowe w starym budynku ,opłaty mniejsze niż mieszkałam w zasobach Odry.Polecam

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 08, 2015, 07:22:29 »
Angelika przenieś się do zasobów Sm Chemik to ci uświadomi czy ogrzewanie indywidualne jest korzystniejsze czy też nie. Poczytaj też wątek rozliczenie kosztów ogrzewania w SM Chemik.                                     

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 09, 2015, 12:22:26 »
Mamy nową ulicę w mieście:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 09, 2015, 13:11:12 »
Czy dopatrzyłeś się jakiegoś błędu w nazewnictwie, czy zdjęcie ma zwrócić na coś uwagę?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 09, 2015, 13:14:30 »
W nazwie zabraklo "Bohaterow".

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 09, 2015, 14:03:22 »
Zniknęły znaki wprowadzające ruch jednokierunkowy ;). Radzę o tym pamiętać przy włączaniu się do ruchu :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

piotrzpl

  • Gość
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 09, 2015, 14:46:00 »
W nazwie zabraklo "Bohaterow".

no wiesz zawsze upamiętnia się tych bohaterów a tu może nasi WIELCY radni uchwalili ze uczcmy tych zwykłych westerplatczyków 

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 09, 2015, 17:25:49 »
a ja mam pytanie z innej beczki. jadąc ul. zamenhofa i dojeżdżając do bankowej z zamiarem skrętu w lewo, gdy z naprzeciwka z nowego "osiedla" które jest oznaczone znakiem strefa zamieszkania jedzie samochód na wprost  w ul. zamenhofa to kto ma pierwszeństwo? robiłem prawo jazdy ponad 20 lat temu - takich znaków nie było, jednakże wydaje mi się że ja - mam rację?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline damian

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 09, 2015, 20:19:22 »
a ja mam pytanie z innej beczki. jadąc ul. zamenhofa i dojeżdżając do bankowej z zamiarem skrętu w lewo, gdy z naprzeciwka z nowego "osiedla" które jest oznaczone znakiem strefa zamieszkania jedzie samochód na wprost  w ul. zamenhofa to kto ma pierwszeństwo? robiłem prawo jazdy ponad 20 lat temu - takich znaków nie było, jednakże wydaje mi się że ja - mam rację?


Masz rację Dapol - wyjeżdżając ze strefy zamieszkania ustępuje się pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 09, 2015, 20:23:53 »
... tylko, czy ten z naprzeciwka o tym wie... :)