Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wszechobecne w Policach "budki'  (Przeczytany 11272 razy)

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Wszechobecne w Policach "budki'
« dnia: Czerwca 11, 2015, 11:15:20 »
Mam pytanie: czy nie rażą Was budki handlowe ustawiane niemal w każdym wolnym miejscu?
Nie podoba mi się to, bo  każda budka inna, wprowadzają chaos w przestrzeni miasta, często są one zaniedbane, byle jakie.
Rozumiem, że mała gastronomia, czy inny mały biznes musi gdzieś funkcjonować, bo nie każdego przedsiębiorcę stać na wynajęcie czegoś większego w budynku, ale to się robi plagą i niedługo będziemy cali " zabudkowani". Czy nie można jakoś tego okiełznać i uporządkować?
Na promocję i estetykę miasta wydaje się spore pieniądze, ale do widoku budek chyba się wszyscy przyzwyczaili i dopiero jak się przyjeżdża skądś do nas, to "budkomania" rzuca się w oczy. Wiem, że jest to problem większości polskich miast i miasteczek, ale może czas pomyśleć co z tym fantem zrobić.


Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 11, 2015, 12:27:00 »
A czy oprócz budek nie wkurzają Cię chodniki każdy z innej parafii,  ścieżki wydeptane po trawnikach ( urzędnik wie lepiej którędy masz chodzić),  pseudo nowoczesne betonowanie deptaków i placy, ścieżki rowerowe z kostki,  świeżo remontowane drogi bez ładu i składu (Roweckiego- chodnik zajęty przez auta do tego w oleju) dorzuć do tego śmietnika ławki i lampy każdy z innej parafii i masz ciekawy obraz przestrzeni publicznej rodem z dalekiej Syberii. .. Smutne to szczególnie przy budżecie rzędu 170 000 000 zł 
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 11, 2015, 12:34:56 »
Oczywiście, że wkurzają, ale przecież od czegoś trzeba zacząć.  :)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 11, 2015, 16:14:50 »
Na promocję i estetykę miasta wydaje się spore pieniądze,...
A co powiesz o Rondzie Pionierów? O rondzie z rosłymi drzewami {las), bujnymi samosiejkami traw i śmietnikiem wokół? Miejscowi, zapewne, zdążyli się przyzwyczaić, a goście są zdziwieni. Gdzie się podział gospodarz? Co z kompetencjami jego ludzi? A lokalne media nawet fotki ... Żeby obudzić drzemiący potencjał samorządowców.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 11, 2015, 20:40:43 »
Dario, masz rację, miejscowi (ja również) się przyzwyczaili, nawet nie jestem w stanie teraz sobie uświadomić jak ono wygląda. A jeżdżę tamtędy codziennie :-[  Pewnie ta sama przypadłość częściowej ślepoty dotyka  odpowiedzialnych za uporządkowanie tego miejsca   ??? .

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 12, 2015, 15:58:21 »
No i się zadziało. Jestem pod wrażeniem i mam nadzieję, że ten pierwszy krok nie będzie ostatnim. Mam na myśli porządkowanie Ronda Pionierów i terenu wokół niego. A ,,Twoje" budki, bodzio, zobaczymy :) Ogromniasty budżet i rozbudzony potencjał pozwala realizować kilka zadań jednocześnie.   
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 12, 2015, 23:40:51 »
Najbardziej paskudnie wyglądają budki przy "Kindze" -pub, fryzjer, Turek (mimo że dobry:)), tosty, zapiekanki, 2 kioski. No i oczywiście cały ciąg w stronę leningradów. Planista płakał jak planował.

Offline vwpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 13, 2015, 07:23:59 »
Planista płakał jak planował.
Jeszcze nagrodę dostał :D
nic dodać nic ująć

Offline ryszard_stary

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 29, 2015, 14:29:10 »
myślę, że z budkami będzie ciężko, bo zakładam, że mają swoją silną klientelę, która może zaprotestować - takie budki są dużo tańsze w utrzymaniu dzieki czemu też ceny mogą być tam dużo niższe... w normalnych lokalach juz tego nie bedzie

Offline nieznajoma-1980

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach \"budki\'
« Odpowiedź #9 dnia: Września 25, 2015, 23:28:01 »
A dlaczego niby budki przeszkadzaja ? Ludzie otwieraja swoje interesy,małe bo małe ale mają swoje.W czym problem ? Wola otworzyc budke niż płacic  kolosalne sumy za czynsze  np w obskurnej i prl-owskiej Kindze.Ludzie lubia budki i bedzie ich coraz wiecej. Nie trzeba jezdzic na  Szczecin ,wszystko dostaniemy w budkach :)Fajnie jest przejść sie do budki niz łazić po hipermarkecie no nie ? :)Nie kazdy ma na to czas i chęci ....

Post Merge: Września 25, 2015, 23:29:54
Najbardziej paskudnie wyglądają budki przy "Kindze" -pub, fryzjer, Turek (mimo że dobry:)), tosty, zapiekanki, 2 kioski. No i oczywiście cały ciąg w stronę leningradów. Planista płakał jak planował.


AAA no własnie  "mimo ze dobry " :))) O to mi chodzi :) I zobacz   ze ludzie tam chodza  a niby taki turas :D ja tez lubie  tam jesc ,nie czesto ale lubie ....i zawsze ktos tam stoi i czeka na żarelko :)
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 23:29:54 wysłana przez nieznajoma-1980 »

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #10 dnia: Października 17, 2015, 10:36:51 »
Nie zrozumieliśmy się. Piszę, że wygląda to paskudnie a do interesów nic nie mam.

saga

  • Gość
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #11 dnia: Października 17, 2015, 13:32:53 »
Paskudnie to teraz wygląda nasz osiedlowy ryneczek. Gmina przebudowała go za grube pieniądze i... Zobaczcie jak to teraz wygląda od strony ul. Wyszyńskiego - rozebrali stare blaszaki i odsłonili nowe blaszaki. Z tego, co wiem, nie planuje się już osłonięcia tego jakimś nowym budynkiem. Mamy więc w centrum Polic wyeksponowaną wstrętną blachę falistą.  I pewnie tak już zostanie na co najmniej długie dziesiątki lat. Bo taka blacha to wytrzymała jest :)

Offline Panu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #12 dnia: Października 17, 2015, 13:49:29 »
Do  tego dochodzi dzika rozbudowa runku  nie zgodna z pierwotnym projektem, wykonana z byle czego.
Również dzikie umieszczanie reklam i banerów  i to firm,  które nie działają  na  „ryneczku”.

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #13 dnia: Października 17, 2015, 14:27:33 »
od strony ul. Wyszyńskiego - rozebrali stare blaszaki i odsłonili nowe blaszaki
Faktycznie wjazd ul. Wyszyńskiego na polickie osiedla , nie wygląda imponująco. Miejmy jednak nadzieję, że widzą to również zarządzający miastem i gminą, jak i radni gminy.  Jeżeli miastu brak funduszy na dalszą rozbudowę osiedla na terenach po blaszakach, to może po prostu sprzedać teren w przetargu i wtedy deweloper wybuduje kolejne budynki, które przysłonią blachy targowiska, a gmina uzyska fundusze na inne cele.

Offline piotrekpl

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« Odpowiedź #14 dnia: Października 18, 2015, 09:21:39 »
Do  tego dochodzi dzika rozbudowa runku  nie zgodna z pierwotnym projektem

A możesz mi wskazac co tam jest niezgodne z projektem?

Jeśli chodzi o targowisko to włodarze przypominają sobie o nim często przed wyborami (mają się gdzie polansować i ulotki rozwieszać). Później o nim zapominają.