Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wysypisko na Sierakowie przy tym w Jasienicy to pikuś.  (Przeczytany 6488 razy)

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Wysypisko na Sierakowie przy tym w Jasienicy to pikuś.
« dnia: Maja 16, 2015, 23:06:10 »



To jakiś matrix!
Tak "intratna" inwestycja w naszej gminie woła o pomstę do nieba, i aż się prosi o dokładniejsze przyjrzenie się genezie tej inwestycji.
Chociaż kto wie może stanie się cud i do listopada 2015 roku zostaną zbudowane urządzenia i infrastruktura za 25,5 miliona. złotych, a przynajmniej za 10 milionów pozyskanych na inwestycję z Unii Europejskiej.

Jeśli chodzi o  śmieci walające się po ulicy to proponuję zgłaszanie tego policji i straży miejskiej w myśl art. 145 kw.

Art. 145 Kw
Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
Komentarz:
Dobrem chronionym przez art. 145 jest czystość i estetyczny wygląd miejsc powszechnie dostępnych, wśród których ustawodawca jedynie tytułem przykładów wymienia drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec.
Sprawcą wykroczenia z art. 145 może być każdy, od strony podmiotowej wykroczenie z w/w art. Może być popełnione zarówno umyślnie jak i nie umyślnie.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline ogólny22

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Wysypisko na Sierakowie przy tym w Jasienicy to pikuś.
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 18, 2015, 22:46:53 »
Witam , wielokrotnie słyszałem kierowców którzy na cb radiu pytali jak do nich dojechać ,zwożą śmieci z Niemiec . Zastanawiam się kiedy gmina się tym zajmie to większy numer niż Ecorama na Kamiennej .

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Wysypisko na Sierakowie przy tym w Jasienicy to pikuś.
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 19, 2015, 12:05:19 »
A ja, swoim złośliwym zwyczajem jak zwykle zapytam "Czy to gdzieś zostało zgłoszone?". Mam na myśli prokuraturę oraz odpowiednie urzędy, w tym samorządowe. Bo coś mi się zdaje, że to będzie tak jak zwykle, czyli "Paaaaanie, tu jest syf aż strach, nikt nic z tym nie robi, że też ta dziadowska władza na to pozwala!" ale nikt nie ruszył tyłka, żeby władzę o tym poinformować.
 
Gdybym ja był na waszym miejscu to bym też do kilku co większych gazet i telewizji zadzwonił. Tak tylko podpowiadam. Czasami sama wizyta dziennikarza potrafi zdziałać cuda.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Wysypisko na Sierakowie przy tym w Jasienicy to pikuś.
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 19, 2015, 13:59:25 »
A ja, swoim złośliwym zwyczajem jak zwykle zapytam "Czy to gdzieś zostało zgłoszone?". Mam na myśli prokuraturę oraz odpowiednie urzędy, w tym samorządowe. Bo coś mi się zdaje, że to będzie tak jak zwykle, czyli "Paaaaanie, tu jest syf aż strach, nikt nic z tym nie robi, że też ta dziadowska władza na to pozwala!" ale nikt nie ruszył tyłka, żeby władzę o tym poinformować.
Źle Ci się zdaje. Zgłaszane gdzie się da, gmina i powiat wiedzą, inspekcja ochrony środowiska też. W "Kurierze Szczecińskim" z 13 lutego był duży artykuł. Tylko radni dużo mniej aktywni niż w przypadku Ecoramy.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Wysypisko na Sierakowie przy tym w Jasienicy to pikuś.
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 20, 2015, 21:42:27 »
A może radni z GRYFA mają w tym wszystkim udział skoro nic z tym nie robią.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Wysypisko na Sierakowie przy tym w Jasienicy to pikuś.
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 21, 2015, 10:15:19 »
Zgłaszane gdzie się da, gmina i powiat wiedzą, inspekcja ochrony środowiska też.

Wybacz mój brak wiary, ale czy możesz wrzucić tutaj skany pism, w których było to zgłaszane? Oczywiście z zamazanymi danymi osobowymi.
Bez tego domaganie się wyjaśnień od urzędów w zakresie podjętych/niepodjętych działań jest niemal niemożliwe.

Offline znajoma

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Wysypisko na Sierakowie przy tym w Jasienicy to pikuś.
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 21, 2015, 10:39:41 »
Jeśli macie Państwo dostęp do Facebooka to proponuję wejść na profil,,Stowarzyszenie Duchowo,, tam na bieżąco wszystkie ważniejsze wydarzenia są widoczne.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Wysypisko na Sierakowie przy tym w Jasienicy to pikuś.
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 21, 2015, 12:06:04 »
Profil jest widoczny bez logowania, dokumenty też.
https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Duchowo/342313575974192
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kaja

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Wysypisko na Sierakowie przy tym w Jasienicy to pikuś.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 17, 2015, 11:03:24 »
Witam , wielokrotnie słyszałem kierowców którzy na cb radiu pytali jak do nich dojechać ,zwożą śmieci z Niemiec . Zastanawiam się kiedy gmina się tym zajmie to większy numer niż Ecorama na Kamiennej .
Gmina już się zajęła. W 2012 r. wydała tzw. decyzję "środowiskową" - co oznacza przyzwolenie na budowę tzw. zakładu odzysku odpadów; innowacyjną technologią krakingu plastik ma być przerabiany na olej opałowy. W odległości tylko troszkę ponad 500 m od instalacji amoniaku, na terenie, dla którego plan zagospodarowania zakazuje stacji paliw (właśnie z powodu ryzyka buuum ze skutkiem nawet dla Szczecina). Na podstawie tej decyzji środowiskowej Starostwo wydało zezwolenie na "magazynowanie" odpadów. Na stronie "Dziennika polickiego" - informacja o naruszeniach warunków tego zezwolenia. Acha: raport o oddziaływaniu na środowisko POMIJA istnienie domu mieszkalnego o 4 metry od "działki inwestycyjnej", rzekomo najbliższy dom jest o 200 metrów. Decyzja Burmistrza wydana z pominięciem sąsiadów inwestycji, zawiadomienie było na BIP, ale jakoś nie zauważyliśmy. 

Post Merge: Czerwca 17, 2015, 11:27:44
A ja, swoim złośliwym zwyczajem jak zwykle zapytam "Czy to gdzieś zostało zgłoszone?". Mam na myśli prokuraturę oraz odpowiednie urzędy, w tym samorządowe. Bo coś mi się zdaje, że to będzie tak jak zwykle, czyli "Paaaaanie, tu jest syf aż strach, nikt nic z tym nie robi, że też ta dziadowska władza na to pozwala!" ale nikt nie ruszył tyłka, żeby władzę o tym poinformować.
 
Gdybym ja był na waszym miejscu to bym też do kilku co większych gazet i telewizji zadzwonił. Tak tylko podpowiadam. Czasami sama wizyta dziennikarza potrafi zdziałać cuda.

Łatwo uogólniać. "nikt nie ruszył tyłka" ? władza była informowana od kilkunastu lat, od kiedy na terenie po NPBO zaczęto gospodarować olejami przepracowanymi. Władza "rżnęła głupa". Wizyty dziennikarzy, artykuły (na papierze i w internecie) są. Proponuję lekturę Police bez Cenzury (strona www) , komentarze w żartobliwym tonie, fakty udokumentowane. Jeszcze i profil FB Stowarzyszenie Duchowo, Tygodnik Policki, Magazyn Policki, Kurier, Głos. Nawet tv Police, jakkolwiek "okrojone" materiały.

1. Prokuratura Rejonowa w Policach odmówiła wszczęcia postępowania; nie dostrzegła znamion czynu zabronionego.
RDOŚ (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska) po 10 miesiącach postępowania (Kontrole WIOŚ są z tym związane) stwierdziła zaistnienie szkody w środowisku i prowadzi postępowanie w sprawie wydania decyzji o działaniach naprawczych; szkodę w środowisku zgłosili mieszkańcy ul. Piotra i Pawła, wobec braku reakcji Władz samorządowych.

2. Postępowania odwoławcze i z żądania stwierdzenia nieważności decyzji "środowiskowych" Burmistrza toczą się niespiesznie. SKO (Samorządowe Kolegium Odwoławcze) po kilku miesiącach "namysłu" stwierdza, że nie zajmie się sprawą, bo wniosek pochodzi od osoby, która mieszka w odległości 4 albo 7 metrów, przez drogę, a przecież w decyzji Burmistrza napisano, że oddziaływanie nie przekroczy granic działki. Po następnych kilku miesiącach WSA orzeka, że SKO ma jednak rozpatrzyć sprawę. Doprawdy - żart w tej sytuacji jest koniecznie potrzebny. 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2015, 11:27:44 wysłana przez Kaja »