Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...  (Przeczytany 11748 razy)

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Dlaczego tych pieniążków nie przekaże się na domy dziecka czy schroniska dla zwierząt? Czy można przekazywać pieniądze z podatków ludzi nie wierzących na formę wybranego kultu religijnego? Ja osobiście nie życzę sobie, by moje środki z podatków w ten sposób były marnotrawione i sądzę, że nie jestem sam. Tyle jest biednych, głodnych dzieci. W normalnych domach dzieci idą bez śniadania do szkoły a ta wataha śmiejąc się w oczy robi co chce... Tyle jest dzieci chorych na białaczkę i inne choroby wymagające drogiego leczenia - nie przydałby się tam te środki? Liczę na wstawiennictwo pana Nazara, pana Drzazgi i pani Dobosz u władz kościelnych - by ukrócić ten proceder - można jeździć i prosić o relikwię a nie można poprosić o opamiętanie się i o przekazanie tych pieniążków na konta domów dziecka i schroniska dla bezdomnych lub dla piesków i kotków? Proszę podjechać do Tanowa i spojrzeć dzieciom w oczy, ja już to zrobiłem, przekazałem paczki a tu kasa ucieka i to jeszce na co... w cuchnące bagno...Masakra, wstyd, hańba... i skandal... Jak nie wstyd jest kościołowi w ogóle brać te pieniądze, gdy państwo daje? To już jest nieskazitelne kuriozum...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Vanja Olimpia Z

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 23, 2014, 02:19:50 »
Nie spodziewaj się, że któraś z wymienionych przez Ciebie osób w ogóle zareaguje na tę sytuację. Mieliby stanąć przeciw klerowi? Dobry żart. Po co dać pieniądze potrzebującym? Chore czy głodne dzieci (a tym bardziej psy i koty) nie napędzą elektoratu, a ksiądz na niedzielnej mszy, połaskotany niezłą sumką, podszepnie trzódce to i owo o tym, kto powinien siedzieć na stołku. A jeśli jeszcze doda, że te paskudne, zwyrodniałe dzieci napastują biednych księży...


Nie wiem, czy widząc nie tyle głupotę, ile jawną bezduszność i interesowność rządzących mam się śmiać, czy płakać. Chyba raczej to pierwsze: doją wyborców ile mogą, a mogą do bólu, bo i tak znów wrócą do steru.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 23, 2014, 08:37:48 »
Czy można przekazywać pieniądze z podatków ludzi nie wierzących na formę wybranego kultu religijnego?
Budowa tego obiektu nie jest inicjatywą kościelną, ale wykonaniem zobowiązania, jakiego dawno temu podjęła się państwowa władza świecka.

Liczę na wstawiennictwo pana Nazara, pana Drzazgi i pani Dobosz u władz kościelnych - by ukrócić ten proceder - można jeździć i prosić o relikwię a nie można poprosić o opamiętanie się i o przekazanie tych pieniążków na konta domów dziecka i schroniska dla bezdomnych lub dla piesków i kotków?

Równie dobrze można liczyć w tej sprawie na wstawiennictwo niejakiego marka.poczopko - jeśli jesteś członkiem Kościoła katolickiego masz takie same prawa i takie same szanse na powodzenie swojego wstawiennictwa, jak wspomniane przez Ciebie osoby. Poza tym wymienione przez Ciebie osoby wcale nie prosiły o relikwie, ani ich nie "załatwiały" - pojechały jedynie w delegacji, która relikwie odebrała. To tak gwoli ścisłości.


Jak nie wstyd jest kościołowi w ogóle brać te pieniądze, gdy państwo daje?

Budynek bierze tę kasę? ;) Przypominam, że wyraz ten pisany małą literą oznacza budynek, natomiast wyraz pisany z wielkiej litery - wspólnotę wszystkich ochrzczonych.

a ksiądz na niedzielnej mszy, połaskotany niezłą sumką, podszepnie trzódce to i owo o tym, kto powinien siedzieć na stołku

Nigdy w życiu nie spotkałem się z taką sytuacją.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 23, 2014, 14:01:11 »
kościół wykorzystuje taką sytuację i podpiera się tym, że pieniądze idą nie na na świątynie tylko na muzeum jana pawła, ponieważ przepisy nie pozwalają państwu bezpośrednio kościołowi dać pieniądze...
A my dziwimy się biznesmenom, aparatczykom partyjnym, że luki prawne wykorzystują...
Jestem osobą niewierzącą, więc w brudy kościoła się nie mieszam...  Ale zauważyłem, że w Policach są osoby takie jak pan Nazar, Drzazga i pani Dobosz, które są prawdziwymi chrześcijanami i otwarcie to mamifestują, nawet odbierają relikwie, więc jestem pewny, że w  najbliższym czasie wpłynie protest do władz kościoła wobec takiego procederu. Nadal liczę na to, że wyżej wymienione osoby wyrażnie wyrażą sprzeciw przeciw wobec prostej rzeczy, by te pieniążki przeznaczyć na domy dziecka i leczenie dzieci chorych. Czy można z jednej strony ze wzruszeniem biskupowi patrzeć w oczy (zdjęcie na wirtualnych Policach pana Nazara podążającego do ołtarza z bukietem), czy można być w delegacji odbierające relikwie a z drugiej strony siedzieć cicho i nie reagować aktywnie w przypadku, gdy konkretna kasa idzie na co kolwiek a dzieci na białaczkę nie mają kasy na terapię? Na tym polega postawa żarliwego chrześcijanina? Brawo !  - pisze to osoba nie wierząca... Fałsz, obługa, hipokryzja, życie na pokaz i skandal...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2014, 14:02:47 wysłana przez marek.poczopko »
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 23, 2014, 18:09:45 »
aby oczyścić atmosferę z wszelkich niedomówień i niedopowiedzeń należałoby wzorem państw zachodnich wiernych każdej jednej religii opodatkować. dopiero wtedy by się okazało jak to jest z tym katolicyzmem - chrześcijaństwem w naszym kraju.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Vanja Olimpia Z

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 24, 2014, 03:40:28 »
Szkopuł w tym, że w Polsce (i wszędzie tam, gdzie mowa o katolicyzmie) wierzy się nie w Boga, a w Kościół. W kler, który nagminnie łamie własne reguły i żyje w sprzeczności choćby ze składanymi przez siebie ślubami ubóstwa. Ale weź i powiedz to katolikowi, to psami poszczuje, bo ksiądz przecie świętszy od świętych.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 24, 2014, 09:37:39 »
kościół wykorzystuje taką sytuację i podpiera się tym, że pieniądze idą nie na na świątynie tylko na muzeum jana pawła, ponieważ przepisy nie pozwalają państwu bezpośrednio kościołowi dać pieniądze...
A my dziwimy się biznesmenom, aparatczykom partyjnym, że luki prawne wykorzystują...

Nie tylko Kościół - np. Żydzi też: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/muzeum-historii-zydow-polskich-kosztowalo-320,193,0,1647553.html
To tak żebyś sobie nie pomyślał, że tylko Kościół katolicki "ciągnie kasę" ;)

Jestem osobą niewierzącą, więc w brudy kościoła się nie mieszam...

Czy sugerowanie, kto, gdzie i kiedy powinien, albo nie powinien jechać, nie jest mieszaniem się jego sprawy? Bo ja tu widzę jakiś dysonans poznawczy.

Ale zauważyłem, że w Policach są osoby takie jak pan Nazar, Drzazga i pani Dobosz, które są prawdziwymi chrześcijanami i otwarcie to mamifestują, nawet odbierają relikwie, więc jestem pewny, że w  najbliższym czasie wpłynie protest do władz kościoła wobec takiego procederu.

Podobno nie mieszasz się w sprawy Kościoła.

Nadal liczę na to, że wyżej wymienione osoby wyrażnie wyrażą sprzeciw przeciw wobec prostej rzeczy, by te pieniążki przeznaczyć na domy dziecka i leczenie dzieci chorych.

Tak z ciekawości zapytam - jak Ty sobie to wyobrażasz logistycznie? Czy kasa miała pójść na wszystkie tego typu placówki (i każda z nich dostałaby wtedy niewielką sumę), czy tylko na jedną? Jeśli na jedną, to w jaki sposób ją wybrać, tak żeby nie wiązały się z tym żadne kontrowersje :) .

wierzy się nie w Boga, a w Kościół.

Skąd taki wniosek? Badania sondażowe pokazują coś zgoła odwrotnego - znacznie więcej osób deklaruje, że wierzy w Boga, niż praktykuje.


W kler, który nagminnie łamie własne reguły i żyje w sprzeczności choćby ze składanymi przez siebie ślubami ubóstwa.

Księża diecezjalni nie składają ślubów ubóstwa. Ze święceń kapłańskich wypływają pośrednio przyrzeczenie posłuszeństwa i czystości. Śluby ubóstwa składane są w zakonach, a także w innych formach życia konsekrowanego (instytuty świeckie, pustelnicy, dziewice konsekrowane, wdowy konsekrowane itd.).

Ale weź i powiedz to katolikowi, to psami poszczuje, bo ksiądz przecie świętszy od świętych.

Nie zauważyłem tego - raczej są to osoby, którym bardzo skrupulatnie patrzy się na ręce.

Ogólnie w powyższych wypowiedziach zauważam pewną prawidłowość - uważacie, że wszelką kasę dla Kościoła przywłaszcza sobie duchowieństwo, czyli jak Wy to lubicie określać kler. A to jest wierutna bzdura - bo wszelkie środki, czy to finansowe, czy to trwałe: jak np. świątynie, czy inne obiekty należące do Kościoła, należą do całej wspólnoty ochrzczonych w Kościele rzymskokatolickim, wśród których samo duchowieństwo to malutki odsetek. Kościół to przede wszystkim ludzie świeccy, więc pisanie oszczerstw i nieprawdy skierowanej wobec Kościoła, jest obrażaniem całkiem sporej rzeszy ludzi świeckich, w tym także i mnie. Każdy katolik może (a nawet raczej powinien) powiedzieć parafrazując słowa Ludwika XIV - "Kościół to ja".
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 24, 2014, 10:24:03 »
JPII stwierdził, że Żydzi to nasi starsi bracia w wierze, więc genetycznie nieuczciwość jest przekazywana...
Kubo, jeżeli mi odpowiesz na pytanie jak można z jednej strony z rozrzewnieniem patrzeć w oczy biskupa niosąc dary i z prawdziwą miłością do JPII odbierać relikwię a z drugiej nie wnieść aktywnego sprzeciwu wobec marnowania pieniędzy wobec braku kasy na terapie chorych dzieci na białaczkę - to nasz rozmowa jest tylko przepychaniem się... Nadal mam nadzieję, że pan Nazar, pan Drzazga i pani Dobosz potwierdzą własne chrześcijańskie przekonania i nastąpi akt prawdziwego czynu a nie teatrzyk hipokryzji. Ja już napisałem list do kardynała z prośbą o opamiętanie się...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 24, 2014, 13:00:04 »
Szanowni niewierzący zamiast trollować tutaj na forum uszanujcie nasz świąteczny czas i przestańcie pluć jadem, jeśli Wam się nudzi to najzwyczajniej idźcie do pracy, przynajmniej zrobicie coś pożytecznego dla polskiej gospodarki. Każdy logicznie myślący katolik wie, że w Kościele jest bardzo dużo rzeczy, które należałoby zmienić, a Wasze wywody temu nie pomagają. Chcecie tolerancji wobec Was, to najpierw sami ją okażcie.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 24, 2014, 13:25:14 »
Tak z ciekawości zapytam - jak Ty sobie to wyobrażasz logistycznie? Czy kasa miała pójść na wszystkie tego typu placówki
owsiak jakoś daje radę podzielić zebrane pieniądze na różne szpitale itp, więc chyba jest to do zrobienia
Szanowni niewierzący zamiast trollować tutaj na forum uszanujcie nasz świąteczny czas i przestańcie pluć jadem
z mojej strony to żadne trolowanie - ja uważam, że te pieniądze można było zagospodarować o wiele lepiej. 
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 24, 2014, 13:29:09 »
z mojej strony to żadne trolowanie - ja uważam, że te pieniądze można było zagospodarować o wiele lepiej. 

A moim zdaniem tak, czas też nie jest przypadkowy. W Polsce jest znacznie więcej miejsc, gdzie marnotrawi się jeszcze więcej pieniędzy, ale oczywiście tego się już nie widzi, rządzący robią z Was jeszcze większych idiotów, ale to jest już ok. :) Śmiech na sali.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 24, 2014, 13:49:05 »
plucie jadem, robią z nas idiotów - śmiech na sali to świąteczna atmosfera, która powinna być niby odczuwalna w te dni. a wieczorem na pasterce kręć głową i przekazuj znak pokoju
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 24, 2014, 13:59:26 »
plucie jadem, robią z nas idiotów - śmiech na sali to świąteczna atmosfera, która powinna być niby odczuwalna w te dni. a wieczorem na pasterce kręć głową i przekazuj znak pokoju

Przestań znowu manipulować, bo nikt rozsądnie myślący w to nie uwierzy, to nie ja zacząłem ten temat. Stwierdziłem tylko fakty. Nie mam zamiaru wdawać się dzisiaj w dalsze bezsensowne polemiki z tobą. Wesołych Świąt.

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 25, 2014, 11:05:31 »
Sądzę, że nie wtrącajmy się do tego jak jest na pasterce czy w kościele jako w budynku, bo tu nie ma o czym rozprawiać. Ważna jest wedlug mnie fałszywość postawy moralnej i duchowej wyżej wymienionych trzech osób, które nie formułując otwartego sprzeciwu wobec niepoprawnego upychania pieniedzy pokazują swoją jakość fundamentu moralności i miłości do bliźniego, na którym szczycą się swoją codzienną postawą żarliwego chrześcijanina, na ktorym budują swoją "nienaganny" autorytet polickiego chrześcijanina. I nie ma się tu po co przepychać argumentami, ponieważ nie ma wytlumaczenia na tak bierną postawę, znieczulicę i dulszczyznę wobec chorych dzieci... Prawdziwa twarz została ukazana... Dali świadectwo...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2014, 11:09:51 wysłana przez marek.poczopko »
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 25, 2014, 15:30:40 »
Panie Kolego! Uczepiłeś się Pan tych trzech, Bogu ducha winnych osób, które ze sprawą nie mają żadnego związku i nie posiadają żadnego wpływu na decyzje rządowe. To po pierwsze.

Po drugie
- gdybyś Kolego znał się choć odrobinę na budżecie - obojętne: samorządowym, czy państwowym - wiedziałbyś, że z mocy prawa, nie ma możliwości przesuwania kwot przydzielonych jednemu ministerstwu (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego) na ochronę dóbr kultury, do portfela drugiego ministerstwa, zajmującego się polityką socjalną, względnie opieką społeczną. Można więc, co najwyżej, dyskutować nad hierarchią dóbr kultury, a nie nad sposobem wykorzystania kwot, przeznaczonych dla określonego działu, przez inne ministerstwo.

Po trzecie: dyskutowana kwota to suma ogromna dla indywidualnego człowieka, ale już nie tak wielka dla gminy w rodzaju Polic (ok. 10% rocznego budżetu), niewielka w proporcji do wydatków budżetu Szczecina w 2014 (1%), bardzo mała z punktu widzenia dużych grup kapitałowych (np. 0,02% zysku netto Grupy Azoty za rok 2013) i śladowa w kontekście wydatków państwa, przewidzianych na rok 2014. Stanowi (i to w zaokrągleniu) 0,005 % ogółu wydatków państwa. Pięć tysięcznych procent, wydatek niemal niewidoczny.

I wreszcie po czwarte, ostatnie. Panie Kolego! Rozumiem, są Święta Bożego Narodzenia, ludzie niewierzący czują się źle, nieswojo, wyobcowani i "za burtą" głównego nurtu polskiego życia społecznego. Dlatego "stają na głowie", by udowodnić słuszność własnych wyborów światopoglądowych. No dobrze, psychologicznie zrozumiale, ale przez szacunek dla rozumu: nie wbrew logice i obiektywnym faktom. 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2014, 16:12:24 wysłana przez Validator »