Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21  (Przeczytany 34922 razy)

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #15 dnia: Października 26, 2014, 08:44:17 »
No to szkoda, że nie widziałaś planów pierwszej wersji rozbudowy tej infrastruktury...    Pewnie! Z tych pieniędzy można było zrobić coś lepszego, ale przy naszych realiach, przepisach, przetargach, terminach, dotacjach i ... naturze 2000  to ciesz się moja droga, że jest tak fajnie. W każdym razie zapraszamy do Trzebieży...   
No właśnie kolejna porażka władzy w gminie - natura 2000, nabrali pieniędzy wszystko zapisali do Natury 2000 i teraz dopiero bałagan jest.
Trzeba było działki w centrum zapisać do natury 2000, to by nikt nie wytykał że przez 16 lat Burmistrz nic nie robił.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2014, 08:46:52 wysłana przez Gormiti »

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #16 dnia: Października 26, 2014, 10:42:53 »
Ale to nie Gmina utworzyła i wskazała obszary do programu Natura 2000. Przeciwnie, stoczyła ostrą walkę, by obszary objęte tym programem jak najbardziej ograniczyć.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #17 dnia: Października 26, 2014, 14:21:45 »
gormiti- trzebież be, nowe warpno be. z tą natura 2000 też jakieś niesprawdzone informacje. o co ci chodz???najlepiej  przybij sobie "piątkę" z koowalskim/ą
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2014, 14:24:14 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #18 dnia: Października 26, 2014, 16:01:26 »
No to szkoda, że nie widziałaś planów pierwszej wersji rozbudowy tej infrastruktury...  :-\  Pewnie! Z tych pieniędzy można było zrobić coś lepszego, ale przy naszych realiach, przepisach, przetargach, terminach, dotacjach i ... naturze 2000  to ciesz się moja droga, że jest tak fajnie. W każdym razie zapraszamy do Trzebieży...  ;)
To wezcie sobie ten cały kompleks na swoje utrzymanie.Szybko byście wprowadzili opłaty za korzystanie z tego "dobrodziejstwa"
Na razie za szczecińskich podziwiaczy tego cudu płacą policzanie.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #19 dnia: Października 26, 2014, 16:13:16 »
Mam nadzieje ze jak burmistrz chociażby swinoujscia zobaczy ciebie na promenadzie to przykładnie, wedle twojej logiki pobierze od ciebie oplate. I mam nadzieje, ze podobnie uczynią w kazdej jednej gminie gdzie będziesz korzystać z ichnich dobrodziejstw
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #20 dnia: Października 26, 2014, 18:39:21 »
dapol ..... dobre :D

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #21 dnia: Października 26, 2014, 19:14:07 »
No z Naturą 2000 to nie ja kręcę, Trzebież jest ok. Nowe Warpno też. Natomiast wkurza mnie zaangażowanie gminy tam, a wielka niemoc w Policach np. parkingowy robiący jaja z magistratu i działki w środku Polic. Zbudujmy tam chociaż kościół, dołożymy trochę grosza ale wokoło zrobimy chodniki i oświetlimy.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #22 dnia: Października 27, 2014, 08:42:23 »
Zbudujmy tam chociaż kościół, dołożymy trochę grosza ale wokoło zrobimy chodniki i oświetlimy.
To w Policach nie ma wystarczającej liczby kościołów? Lepiej zrobić tam cokolwiek, byleby tylko nie było działek? Działki ci tam nie udostępnili, że jesteś tak bardzo przeciwny?
Uważam, że ten teren powinien być zagospodarowany w sposób inny, niż poprzez działki. Np. poprzez zbudowanie kamienic od obu ulic (Piłsudskiego i Siedleckiej), by po środku obecnych działek powstał rynek i najlepiej magistrat z prawdziwego zdarzenia. Ale takie coś nie jest tanie w realizacji i zapewne nie będzie zrobione przez wiele następnych lat. A wywalać działkowców tylko po to, by ich wywalić jest bez sensu.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #23 dnia: Października 27, 2014, 08:51:45 »
To wezcie sobie ten cały kompleks na swoje utrzymanie.
Na razie za szczecińskich podziwiaczy tego cudu płacą policzanie.

O jej... Poziom argumentów jakby z dzieciństwa. Nigdy nie miałaś wspólnych zabawek w przedszkolu..? My również płacimy podatki i również na rzeczy, które są w Policach. A które, mogą nam się nie podobać - znalazłoby się trochę. Nawiązując do tematu, jeżeli uważasz, że np. plażę w Trzebieży, sprzątając po "Gryfie" trzeba teraz zaniedbać no to cóż - brak mi słów. Zaniedbasz w ten sposób wyborców.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #24 dnia: Października 27, 2014, 10:59:39 »
Kompleks i plaża ok. A co z rurami, którymi ścieki płynęły wprost do Zalewu? Rządzący gminą rozwiązali problem czy zostały zakopane głębiej, żeby władza mogła udawać, ze problemu nie ma? :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #25 dnia: Października 27, 2014, 11:34:17 »
My również płacimy podatki i również na rzeczy, które są w Policach. A które, mogą nam się nie podobać - znalazłoby się trochę.

Idąc tym tokiem rozumowania, gmina powinna jak najszybciej wybudować Multikina z wolnym wstępem - ponieważ kinomanów w Policach też nie brakuje, kluby dyskotekowe z bezpłatnym wstępem - ponieważ imprezowiczów też w Policach nie brakuje,  bezpłatne tory wyścigowe i crosowe - ponieważ pasjonatów sportów motorowych w Policach też jest mnóstwo, sieć restauracji serwujących bezpłatne pożywienie - ponieważ niedożywionych też nie brakuje i można by tak dalej wyliczać bez końca, nie mówiąc już nic o całkowicie bezpłatnej komunikacji. Wszystkie te inwestycje mieszczą się w zakresie zadań własnych gmin, przewidzianych ustawodawstwem. Tyle tylko, że wtedy w ramach tych podatków, do których się odwołujesz, oddawałbyś niemal cały swój zarobek. To, że gmina w te kąpielisko Trzebież zainwestowała i wybudowała (wszak takie zadania wchodzą w zakres zadań własnych gminy) nie oznacza jeszcze, że nie może ona wprowadzić tam opłaty użytkowej, na odpowiednim poziomie. Miałem przyjemność bywać na miejskich kąpieliskach w innych gminach, gdzie za wstęp na podobne kąpieliska płaciłem 10-15 zł od osoby i jak zauważyłem, chętnych tam nie brakowało a i z porządkiem też bywało lepiej.

Nawiązując do tematu, jeżeli uważasz, że np. plażę w Trzebieży, sprzątając po "Gryfie" trzeba teraz zaniedbać no to cóż - brak mi słów.

Wydaje mi się, że źle zrozumiałeś intencje Kowalski. Ja ją zrozumiałem i w dużej mierze się z jej poglądem zgadzam. Jej nie chodzi o zrównanie kompleksu z ziemią, lecz o udział finansowy w jego utrzymaniu wnoszony przez korzystających, co wydaje mi się rozumowaniem całkowicie poprawnym. Natomiast Ty usiłujesz raczej trywializować problem.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 11:49:36 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #26 dnia: Października 27, 2014, 17:21:52 »
wojtku i koowalski`a -  mam nadzieję,  że opłaty jakie chcieli wprowadzić niemcy za korzystanie przez obcokrajowców z ich autostrad również wam pasowały
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #27 dnia: Października 27, 2014, 17:52:23 »
mam nadzieję,  że opłaty jakie chcieli wprowadzić niemcy za korzystanie przez obcokrajowców z ich autostrad również wam pasowały

Rozciągasz temat poza jego dopuszczalne granice. Autostrady to nie zadania gmin. A skoro już je przywołałeś, to powiem Ci, że płaciłem winiety w Austrii, Czechach i wielu innych krajach europejskich. My Polacy przypisujemy sobie często zbyt wygórowane kompetencje. Niemieckie autostrady podlegają Niemcom i to ich suwerenne prawo co w tej materii uczynią. Decydują ich podatnicy! W Polsce autostrady również nie są darmowe. Jednym słowem, ja nie zwykłem zaglądać sąsiadom do garnków, ani też decydować za nich co mają przygotować sobie na obiad. Pozdro.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #28 dnia: Października 27, 2014, 18:00:54 »
ok to z drugiej strony - spacerujesz po szczecińskich bulwarach? ładnie je szczecin wyremontował prawda? to daj 5 za każdy spacerek przecież nie dołożyłeś się do tego.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #29 dnia: Października 27, 2014, 20:17:46 »
ok to z drugiej strony - spacerujesz po szczecińskich bulwarach? ładnie je szczecin wyremontował prawda? to daj 5 za każdy spacerek przecież nie dołożyłeś się do tego.

Proponuję inny materiał do rozważań o analogii: np. szczecińskie kąpieliska (Głębokie, Arkonka, Dziewoklicz, Dąbie) - wszystkie wstęp płatny. Nie sądzisz, że te porównanie jest bardziej trafne...?