Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM  (Przeczytany 91061 razy)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 04, 2015, 19:55:03 »
chyba nikt z Polic nie pali się do pomysłu SKM . Nie takie studium już robiono, będzcie spokojni :).  Jeżeli linia F miała rację bytu to tylko w godzinach szczytu.
To oczywiście chory pomysł ,żeby miasto przeciąć linią kolejową na pół przez tereny które w przeszłości miały stać się jego centrum.Jakie w tej kwestii jest stanowisko jednoosobowego władcy Polic nie wiemy.Wiemy tylko,że w tle czeka kasa - 600 mln zł,które kolesie związani z inicjatywą "kolei metropolitalnej" mają do "zagospodarowania". 
jestem gorszego sortu

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 04, 2015, 22:49:52 »
Niech lepiej tą kasę wydadzą na trasę północną wraz z tramwajem który ma iść właśnie do galerii północ.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 06, 2015, 16:26:37 »
To oczywiście chory pomysł ,żeby miasto przeciąć linią kolejową na pół przez tereny które w przeszłości miały stać się jego centrum

Kolej, jeśliby powstała, zapewne przebiegałaby estakadą. Fakt, że oznaczałoby to i tak częściowe zniszczenie skweru Jana Pawła II i raczej jednak utrudniałoby realizację wizji centrum Polic w miejscu działek M. Reja.

W najnowszym "MP", w sprawozdaniu Burmistrza, zawarta jest informacja, że w sprawie SKM odbyło się w urzędzie spotkanie z przedstawicielami SSOM. "Projekt budzi wątpliwości z naszej strony. Niemniej analizujemy różne warianty".

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 06, 2015, 16:53:46 »
To oczywiście chory pomysł ,żeby miasto przeciąć linią kolejową na pół przez tereny które w przeszłości miały stać się jego centrum

Kolej, jeśliby powstała, zapewne przebiegałaby estakadą. Fakt, że oznaczałoby to i tak częściowe zniszczenie skweru Jana Pawła II i raczej jednak utrudniałoby realizację wizji centrum Polic w miejscu działek M. Reja.

W najnowszym "MP", w sprawozdaniu Burmistrza, zawarta jest informacja, że w sprawie SKM odbyło się w urzędzie spotkanie z przedstawicielami SSOM. "Projekt budzi wątpliwości z naszej strony. Niemniej analizujemy różne warianty".
Analizować różne warianty to sobie można przy doborze kolejnej asystentki burmistrza,której zakresu obowiązków i poborów nigdy nie poznamy.Potrzebne jest stanowisko GMINY POLICE a nie analizy.Niestety tego pierwszego nie ma a 600 mln zł do wzięcia już parzy.
jestem gorszego sortu

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 17, 2015, 08:13:39 »
Uczmy się na błędach innych i wyciągajmy wnioski:
http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Police/Zabraklo-pasazerow

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 14, 2015, 22:09:28 »
Panie Grzegorzu przechodziłem dziś koło ulicy Bankowej i jest tam jakiś remont może to tory kładą pod pana przedwyborczą kolej ?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 15, 2015, 08:24:04 »
Panie Grzegorzu przechodziłem dziś koło ulicy Bankowej i jest tam jakiś remont może to tory kładą pod pana przedwyborczą kolej ?


dobre :D

Remont ul. Bankowej na odcinku od Wyszyńskiego do Grzybowej.
http://forum.police.info.pl/index.php?topic=12730.0

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 16, 2015, 11:32:18 »
Pisząc zupełnie serio pojawiła się nowy wariant trasy kolejowej 406 do Polic w ramach SKM. Oba warianty wpisane są do studium wykonalności SKM.

Na stronie gminy pojawiła się informacja o konsultacjach społecznych na temat powyższego studium wykonalności.
http://police.pl/pcms.aspx?cid=2186

Wariant I jest żenująco słaby, dzieli nasze miasto na pół. Wariant II zdecydowanie lepszy.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline Yoshimatsu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 08, 2015, 17:51:18 »
Było już milion planów na przestrzeni lat co do komunikacji ze Szczecina do Polic, tramwaje nie tramwaje itd.
Tutaj jest już nawet mały projekt z kilkoma wariantami, choć i tak pewnie coś takiego powstanie za 20 lat, mimo, że planowany czas oddania do użytku to 2021 rok.

http://www.mmszczecin.pl/artykul/kolejny-krok-ku-szczecinskiej-kolei-metropolitalnej,3412713,art,t,id,tm.html
Semper Fidelis

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 21, 2015, 15:38:38 »
Ja wysłałem uwagi, ale się okazało, że w międzyczasie zmieniono adres mailowy, na który można było je wysyłać (szkoda, że nie podali tego na stronie internetowej). Co prawda, dostałem wiadomość zwrotną z aktualnym mailem, ale że nie sprawdziłem po wysłaniu maila poczty, a był to ostatni dzień glosowania, to chyba przepadło...

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwca 21, 2015, 17:09:14 »
Co prawda, dostałem wiadomość zwrotną z aktualnym mailem, ale że nie sprawdziłem po wysłaniu maila poczty, a był to ostatni dzień glosowania, to chyba przepadło...
Miałem ten sam problem.

Szkoda że osobno Gmina nie prowadzi konsultacji z mieszkańcami w tej sprawie, by jako wspólnota samorządowa mieć jasne stanowisko, chcemy SKM w Policach czy nie. I najważniejsze, czy to nam się będzie opłacać.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 22, 2015, 22:57:20 »
Myślę, że przydałyby się konsultacje co do potencjalnego przebiegu, nawet, jeśli pomysł miałby być realizowany dopiero za 30 lat (ws obwodnicy zachodniej Szczecina były zdaje się konsultacje odnośnie przebiegu, a realnych szans na budowę póki co nie ma). A może i nawet ogólne referendum w tej sprawie, poprzedzone rzetelną akcją informacyjną. Ale to pewnie nie prędko.

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 24, 2015, 19:54:20 »
Jestem tego samego zdania. Szczególnie że referendum jest wiążące dla władz, a konsultacje już nie.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 24, 2015, 20:52:33 »
Konsultacje czy referendum muszą się odbywać w odpowiednim momencie.
Na razie to cały czas jest okres opracowań, wariantów, obliczania kosztów itd.

Aby konsultować czy pytać w referendum, najpierw trzeba wiedzieć o co pytać.

Borisz, chętnie poznam Twoje uwagi. Jeżeli można, to poproszę na maila grzegorz.ufniarz@interia.pl

Pozdrawiam

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwca 25, 2015, 13:03:54 »
Konsultacje czy referendum muszą się odbywać w odpowiednim momencie.
Na razie to cały czas jest okres opracowań, wariantów, obliczania kosztów itd.

Aby konsultować czy pytać w referendum, najpierw trzeba wiedzieć o co pytać.
Odnośnie referendum to pełna zgoda. Natomiast jeżeli chodzi o konsultacje, to Gmina mogła (chociaż nie musiała) przeprowadzić dodatkowe konsultacje na temat studium wykonalności SKM.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino