Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Program wyborczy Gryf XXI  (Przeczytany 40099 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Program wyborczy Gryf XXI
« dnia: Czerwca 07, 2014, 14:16:24 »
Widzę, że GRYF XXI rozpoczął już kampanie wykupując baner na stronie głównej. W związku z tym, że na forum jest kilku przedstawicieli tej formacji mam do nich kilka pytań odnośnie programu:
1. Czy jesteście za obowiązkiem szkolnym dla dzieci od 6 roku życia?
2. Piszecie, że jesteście za autonomią szkół i oddzielenia szkoły od polityki. Jest to trochę ciężko pogodzić w aktualnym systemie, skoro szkoły podlegają samorządom i to one mogą wybierać władze szkół. Jaki macie konkretny plan na oddzielenie szkolnictwa od polityki?
3. Ogólnie po Waszym programie widzę, że jesteście stowarzyszeniem o poglądach socjalistycznych, ale się zapytam. Do jakiej partii politycznej ogólnopolskiej jest wam najbliżej?
4. Rzadko kiedy bywam w miejscowych urzędach, ale jak już jestem to widzę przesyt biurokracji. Czy waszym zdaniem aktualna ilość urzędników jest odpowiednia? Jeżeli nie to jaki macie plan na ograniczenie? Co sądzicie o zadaniowym systemie pracy dla urzędników? Dodam że osobiście nie mam nic do tych ludzi. Po prostu lubię widzieć, że moje pieniądze są dobrze gospodarowane.
5. Jaki macie plan na zagospodarowanie działek w obszarze Piłsudskiego-Siedlecka?
6. Czy oświetlenie ścieżki rowerowej do Siedlic ma sens? Będzie to generowało miesięczne koszta, które można by przekazać na fundusz budowy nowych ścieżek rowerowych, których w Policach jest jak na lekarstwo.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 09, 2014, 08:29:04 »
WS GRYF XXI jest stowarzyszeniem o zasięgu lokalnym, posiada statutowe władze, które mają określone funkcje i uprawnienia. W związku z tym, jeżeli chce Pan uzyskać odpowiedzi na swoje pytania od GRYFa, musi sie Pan zwrócić bezpośrednio do jej władz statutowych. Wtedy będzie można uznać, że odpowiedzi zostały udzielone przez GRYF.
Chętnie odniosę się do zagadnień zawartych w Pana wpisie, zastrzegam jednak, że zrobię to w imieniu własnym, jako osoba prywatna, a nie jako GRYF i proszę te odpowiedzi w taki sposób traktować, jako opinie Ufniarza, a nie stanowisko GRYFa, bowiem jako szeregowy członek tego stowarzyszenia nie mam prawa wypowiadać się w jego imieniu.



Offline Mefi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 09, 2014, 09:54:14 »
Panie Piotrek aż mnie Pan zmotywował do rejestracji bo akurat miałem wczoraj burzliwą dyskusje na temat jakości kampanii wyborczej. Ta do Europarlamentu była żałosna i ta samorządowa też może taka być. Problemem są właśnie takie pytania jak "Jaka jest wasze stanowisko w sprawie 6latków". A co to ma do pracy samorządów? Zmienią to Panu? Równie dobrze można się zapytać "Czy zalecacie rolkę srajtaśmy zawieszać zwisem z przodu czy zwisem z tyłu". Albo w ramach oceny kandydata zapytać się Pana Ufniarza czy lubi brunetki czy blondynki bardziej.
Jako wyborca można sobie tworzyć różne kryteria wyboru ale jeżeli miał to być poważny wpis o programie to 3 pierwsze pytania nie są.
Co do 4 pytania to często ludzie zapominają, że urząd ma działać zawsze. Niech Pan podejdzie podczas sezonu grypowego gdy ludzie idą na wolne bo sami chorzy albo dzieci chore a terminy w których trzeba realizować te same.
Co do 5 i 6 pytania to sam z chęcią poznam odpowiedz i to są pytania jakie trzeba zadawać.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 09, 2014, 19:22:11 »
W takim razie proszę Panie Grzegorzu o swoją interpretację.
Miałem właśnie taką nadzieję, że to Pan udzieli tych odpowiedzi :)

Mefi, z głowy bym tego nie wziął. Tak mają napisane w programie. Przeczytaj proszę najpierw program i potem włącz się w dyskusję.
Jeżeli dla ciebie obowiązek szkolny od 6. roku życia jest porównywalny z kierunkiem umieszczenia papieru toaletowego to współczuję Twoim dzieciom (jeżeli posiadasz).
Pozdrawiam

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 09, 2014, 21:41:30 »
skoro mają napisane w programie to po co się pytasz?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 09, 2014, 22:02:37 »
Zastrzegam raz jeszcze, że moja wypowiedź nie jest stanowiskiem WS GRYF, a jedynie moja, prywatną opinią.


Ad. 1
Twierdzenie, że GRYF jest zwolennikiem wprowadzenia 6-latków do szkół na podstawie zapisu w programie cyt.: "przygotowanie przyjaznych szkół podstawowych do rozpoczęcia nauki przez dzieci sześcioletnie" jest błędne. Program był tworzony w chili, gdy rząd Premiera Tuska zapowiadał wprowadzenie takiej reformy. Nadmieniam, że wprowadzenie takiej reformy jest kompetencją władzy krajowej, nie samorządowej. Stąd moje wcześniejsze uwagi o tym, że utożsamianie takich decyzji z GRYF-em jest błędne. W naszym programie zadeklarowaliśmy, że skoro ma być wprowadzona taka reforma, to jako samorząd gminny, postaramy się, bo polickie szkoły były jak najlepiej przystosowane i przygotowane na przyjście sześcioletnich uczniów.
Podsumowując. Wprowadzenie dzieci sześcioletnich nie było i nie jest programem GRYF-a. Za to przygotowanie szkół do ich przyjścia jest zadaniem gminy i sądzę, że na tym polu nie ma się czego wstydzić.

Ad. 2
Szkoły podstawowe i gimnazjalne podlegają gminom zgodnie z obowiązującym prawem. Gmina jest dla tych szkół organem prowadzącym. Nadzór merytoryczny, dotyczący jakości kształcenia sprawuje kuratorium oświaty. Mam poważne wątpliwości co do prawdziwości tezy, że "w szkołach jest polityka". Gmina jest właścicielem szkół. Właścicielem majątku, na którym szkoła jest prowadzona, inwestorem rozbudowującym szkołę. Idea, zawarta w haśle z naszego programu, o utrzymaniu autonomii szkoły, polegała na deklaracji, że szkoły gminne nie będą "ręcznie sterowane" przez gminnych polityków. Dyrektorzy wybierani w konkursach, będą(i tak jest) zachowywać autonomię w prowadzeniu szkół i podejmowaniu decyzji o kierunkach ich rozwoju.Sądzę, że dotychczasowe doświadczenia z funkcjonowaniem polickich szkół pokazują, że w Gminie Police nie ma problemów z jakimś szczególnym upolitycznieniem szkół.

cdn

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 09, 2014, 23:49:13 »
Przepraszam za tę przerwę ale oglądałem Grę o Tron


Ad. 3
Nasze stowarzyszenie skupia ludzi z wielu środowisk ideowych. Ale jak wspominałem mogę mówić jedynie za siebie, a ja uważam, że nie ma sensu szukać podobieństwa GRYF-a do jakiejś ogólnokrajowej partii politycznej, bo GRYF jest stowarzyszeniem lokalnym, precyzyjnie nakierowanym na działanie w zasięgu Gminy Police i Powiatu Polickiego. GRYF jest organizacją z założenia działającą w samorządzie na wymienionych szczeblach. To zatem odróżnia GRYFA od wszelkich partii politycznych, które nawet, gdy same ubiegają się o udział w zarządzaniu gminami i powiatami, to zawsze jednak mają swoją centralę, centralny program, centralne procedury i standardy. Kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów, radnych zatwierdzają partyjne, centralne ciała statutowe. Nie sa zatem, tak jak GRYF, samorządne i lokalne.
Nasz program tworzą ludzie mieszkający i żyjący w Policach i Powiecie Polickim.
Niezależnie od tego, jak kto zechce ten program ocenić, czy jako socjalistyczny, liberalny czy inny, zawsze trzeba będzie powiedzieć, że program GRYF-a jest przede wszystkim lokalny, policki.


Ad. 4
Aby uczciwie i obiektywnie ocenić, czy w danym urzędzie jest przerost zatrudnienia i funkcjonuje tzw. biurokracja, to najpierw powinien skonfrontować ilość nałożnych prawem zadań administracji z jej liczebnością. Sądzę, że dopiero po takiej analizie można się pokusić o ocenę liczebności i jakości urzędu.
Dodatkowo należy pamiętać kto ma jakie kompetencje w samorządzie. Ja, jako zwykły radny, zgodnie z prawem nie mam żadnych kompetencji dotyczących organizacji pracy, liczby urzędników i sposobu przydzielania im obowiązków.
Oceniam, że policki urząd funkcjonuje całkiem sprawnie, widoczne są również starania, by urząd był miejscem przyjaznym dla mieszkańców chcących załatwić swoje sprawy. Bardzo się dziś ucieszyłem widząc, że urządzony został specjalny parking tylko dla interesantów urzędu. Wnioskowałem o to w maju wraz z moim kolegą radnym Michałem Rajewskim. Nasza propozycja okazała się być na tyle interesująca, że została zrealizowana, sądzę, że ku zadowoleniu mieszkańców.
Takich ułatwień w urzędzie jest wiele. Nie mam też uwag do kompetencji, zdolności i zaangażowania w pracę gminnych urzędników. Znam ich wielu i cenię za fachowość.




Ad. 5
Warto wspomnieć o koncepcji sprzed... dobrych kilkunastu lat, na zagospodarowanie tego obszaru naszego miasta. Kto zechce, niech rzuci okiem [size=78%]http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=105[/size]


Ten temat, o ile dobrze pamiętam, nie był elementem programu GRYF-a. Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić.


Ad. 6
Ścieżka rowerowa z Polic do Siedlic biegnie wzdłuż drogi powiatowej i to jest zadanie powiatu polickiego. Jest ta ścieżka również chodnikiem łączącym Police z Siedlicami  i korzystają z niej mieszkańcy tej miejscowości. Sam niedawno miałem okazję wracać ze spotkania towarzyskiego z Siedlic dość późną porą i przytrafiła mi się "przygoda" z dzikami. Nie jestem zwolennikiem oświetlania lasu ale w tym konkretnym przypadku względy bezpieczeństwa przeważają nad względami ekonomicznymi. Poza tym, Siedlice szybko się rozwijają i rozrastają. Uważam zatem, że to oświetlenie powinno powstać.




Cieszę się, że wywołał Pan tę dyskusję. Jeżeli zamierza Pan ją rozwijać, to chętnie poznam Pana opinię w tych sferach, które Pan opisał. Proponuje na razie nie "wrzucać" nowych tematów, dopóki "porządnie" nie obgadamy tych już wymienionych.


Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Mefi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 10, 2014, 11:43:19 »
Cytuj (zaznaczone)
Mefi, z głowy bym tego nie wziął. Tak mają napisane w programie.
Nie mają tak napisane w programie, co Pan Ufniarz pokazał. To było twoje pytanie i dyskredytacja mnie i moich dzieci jest żałosna.

Co do 5 - terenów podziałkowych
Ta wizualizacja jest fajna tylko gdzie są parkingi? Nie za bardzo decydenci zapominają o parkingach? np. na obecnym terenie parkingu przy przychodni widzę na wizualizacji jakiś budynek.

co do 6
To faktycznie bezpieczeństwo jest ważne i jest to pewne uzasadnienie tego oświetlenia.

Offline admin

  • Administrator
  • Gadatliwy
  • *****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
    • http://www.police24.pl
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 10, 2014, 13:08:28 »
na obecnym terenie parkingu przy przychodni widzę na wizualizacji jakiś budynek.
o ile dobrze kojarzę i pamiętam jest to parkingowiec
Wirtualne Police - www.police24.pl

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 10, 2014, 13:11:00 »
Ad. 5
Warto wspomnieć o koncepcji sprzed... dobrych kilkunastu lat, na zagospodarowanie tego obszaru naszego miasta. Kto zechce, niech rzuci okiem [size=78%]http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=105[/size]
Jeden z etapów tej koncepcji jest już w trakcie realizacji. Na razie ten najłatwiejszy/najbardziej dochodowy, czyli sprzedaż działek pod budownictwo jednorodzinne.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 10, 2014, 18:41:39 »
Ad. 6
Ścieżka rowerowa z Polic do Siedlic biegnie wzdłuż drogi powiatowej i to jest zadanie powiatu polickiego. Jest ta ścieżka również chodnikiem łączącym Police z Siedlicami  i korzystają z niej mieszkańcy tej miejscowości. Sam niedawno miałem okazję wracać ze spotkania towarzyskiego z Siedlic dość późną porą i przytrafiła mi się "przygoda" z dzikami. Nie jestem zwolennikiem oświetlania lasu ale w tym konkretnym przypadku względy bezpieczeństwa przeważają nad względami ekonomicznymi. Poza tym, Siedlice szybko się rozwijają i rozrastają. Uważam zatem, że to oświetlenie powinno powstać.
panie grzegorzu, z całym szacunkiem, ale moim zdaniem priorytetem powinien być większy nacisk na budowę nowych ścieżek w samych policach (wzorem miast chociażby zza zachodniej granicy) niż inwestycja w oświetlenie mało uczęszczanej (oczywiście nocami) ścieżki rowerowej do siedlic. moim zdaniem do znacznego poprawienia bezpieczeństwa społeczności polickiej przyczyni się rozbudowa miejskiej infrastruktury rowerowej niż nocne oświetlanie lasu. owa infrastruktura jest pomijana na każdym kroku planowania - przykład - ostatnie remonty ulic piaskowej czy ul roweckiego.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 10, 2014, 22:30:53 »
Teza, że oświetlenie tej ścieżki ma się odbyć zamiast budowania nowych ścieżek rowerowych, została postawiona w pytaniu Piotra. Zupełnie bezzasadnie. Postulat budowy oświetlenia ścieżki do Siedlic dotyczy, jak wspominałem zadań powiatu, gdyż droga Police-Siedlice należy do powiatu. Ścieżki rowerowe w Policach projektuje i  buduje Gmina Police. Niebawem rozpocznie się budowa kolejnego odcinka łączącego rondo Pionierów z już istniejącą ścieżką na ul. Kamiennej w stronę ZCH. W przyszłym roku rozpocznie się modernizacja ul. Bankowej, która również ma być "wyposażona" w ścieżkę rowerową i będzie połączona z tą ścieżką przy rondzie Pionierów.
Zatem oświetlenie na trasie Police-Siedlice nie jest pomyślane "zamiast" ścieżek, a równolegle z nimi.



http://sip.police.pl/portalmapowy/


Polecam nasz policki Portal Mapowy.
W menu po lewej stronie proszę wybrać kategorię "Inwestycje gminne", a w nich zaznaczyć "Koncepcję ścieżek rowerowych" Będzie można zobaczyć jakie są plany w tym zakresie.




I jeszcze słowo o koncepcji zagospodarowania kwartału Siedlecka-Piłsudskiego.
O ile pamiętam, nie była to koncepcja tworzona przez Gminę. Burmistrz ogłosił konkurs na taką koncepcję wśród studentów i absolwentów architektury. Ta, prezentowana na stronach gminnych koncepcja zwyciężyła w tym konkursie. Jednak nadal jest to tylko koncepcja, w dodatku stworzona kilkanaście lat temu. Jest dla mnie oczywiste, że gdyby przystąpiono do poważnych działań zagospodarowujących ten kwartał, koncepcja będzie co najmniej aktualizowana, jeśli nie utworzona na nowo uwzględniając aktualne potrzeby miasta i ich mieszkańców oraz opierając się o obowiązujące dziś prawo.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 11, 2014, 01:35:03 »
1. Rozumiem. Wykonujecie po prostu co góra nakazuje.
2. Pytanie odnosiło się również do szkół ponadgimnazjalnych (w powiecie również macie swoich ludzi). Ostatnio mieliśmy doskonały przykład jak władze powiatu mogą wpływać na szkołę - w tym przypadku ZS w Policach. Okazało się, że prawdziwy głos ludzi został odrzucony i zadecydowali ludzie którzy przekładają swój interes nad interes społeczeństwa. Jaką gwarancję ma przyszły (listopadowy) wyborca, że nie będziecie stosowali takich samych praktyk?
3. Czyli jesteście stowarzyszeniem populistycznym? W zależności kto rządzi to takie przyjmujecie poglądy? Rządzi SLD to zgadzacie się na wszystko co podyktują, rządzi Nowa Prawica i również przyklepujecie ich wszystkie pomysły? Myślę, że ludzie wybierają Was (radnych, burmistrzów i starostów) abyście reprezentowali ich interes na poziomie lokalnym jak również regionalnym, więc nie powinniście się bać okazywania swoich poglądów.
Sądzę (i nie tylko ja) że Gminą można rządzić w sposób prawicowy jak i lewicowy. I to nie zależnie od podziału w parlamencie.
Przykład lewicowy:
-zwiększamy podatki, które możemy na poziomie lokalnym (np. od nieruchomości, opłata targowa, koncesje, od posiadania psów, podatek od spadów i darowizn). Warto tutaj dodać, że stawki są podawane maksymalne, a gmina może je dowolnie obniżać.
-zwiększamy socjal --> zwiększone wydatki na opiekę społeczną, urząd pracy
-regulujemy lokalną gospodarkę rozporządzeniami i uchwałami
-skutkiem powyższego jest zwiększenie zatrudnienia w urzędach

Przykład prawicowy:
-zmniejszamy podatki, które możemy
-ludzie mają więcej pieniędzy i mogą więcej wydawać. Jak mogą więcej wydawać to zwiększony jest popyt. Pracodawcy muszą zatrudnić nowe osoby.
-deregulujemy lokalną gospodarkę unieważniając rozporządzenia i uchwały wpływające na działalność gospodarczą lokalnych firm
-firmy w urzędzie powinny być obsługiwane jako ktoś nadzwyczajny, a nie jako ktoś z którego można skroić więcej pieniędzy. Należy pamiętać, że to właśnie one wytwarzają PKB i dają zatrudnienie.

Tutaj odsyłam do artykułu nt. Kamienia Pomorskiego: http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-wolnorynkowe/gmina-minimum/

4. Tak jak w punkcie 3. Można zderegulować co się da i zostanie mniej do roboty. Przykład: Zdjęcie opłaty targowej. Zaangażowanych w to jest kilku urzędników: strażnicy miejscy (jeżeli można ich nazwać urzędnikami), księgowe i przełożeni tych osób. Czy po opłaceniu tych wszystkich stanowisk nie wychodzi na to, że więcej na tym społeczeństwo traci niż zarabia. Gdyby zdjąć ten podatek to urzędników by nie było lub ograniczyło by się ich liczbę, a ludzie mieli by tańsze produkty, bo przykładowy Pan Heniek mógłby ziemniaki sprzedawać o 50 gr taniej. A ludzie z urzędu znaleźliby sobie pracę w innej branży.

5. Wizualizacja bardzo ładna jak na tamte czasy, ale co z tego? Z tego co wiem to studenci AKTUALNYCH studiów architektonicznych mają jako projekty konkretnie tego miejsca! Dobrze by było gdyby jakiś tam kierownik od architektury w gminie skontaktował się z władzami uczelni i pociągnął jakoś temat. A jak wiadomo trendy w przestrzeni publicznej się zmieniają i taki dinozaur sprzed 13 lat może być nieaktualny.
A jakie Pan osobiście ma zdanie na temat tego obszaru?

6. Czy jak będzie oświetlenie to dziki nie będą podchodzić? Będą. Ostatnio miałem nawet przyjemność spotkać dzika na ul. Bankowej :) Dzik jak dzik. Gmina w końcu zielona to powinna zapewnić kontakt z dziką przyrodą :) I zapewni to nic nie zmieniając w tej kwestii.
A tak przy okazji. Czy wiadomo z jakiej nawierzchni będzie nowa ścieżka rowerowa?

PS. Proszę pisać o swoich zdaniu. Na oficjalne zdanie GRYFA pewnie się nie doczekamy. Jakby nie było może to być dla Pana reklama w zbliżających się wyborach...lub gwóźdź do trumny. Wszystko zależy czy Pańskie poglądy są zbieżne z poglądami wyborców.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2014, 01:42:57 wysłana przez Piotrek »

Offline Mefi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 11, 2014, 08:09:55 »
Cytuj (zaznaczone)
Czyli jesteście stowarzyszeniem populistycznym? W zależności kto rządzi to takie przyjmujecie poglądy?
Czyli jak woda wlewa Ci się drzwiami do domu to Ty rozmawiasz o aborcji?
A może urzędnicy powinni złożyć deklaracje sumienia i nie obsługiwać ludzi bo są grzeszni?
To są wybory samorządowe, nie krajowe do sejmu. Te są w przyszłym roku. Wtedy można sobie głosować na podstawie irracjonalnych powodów. Powinniśmy się zajmować jak są wydawane pieniądze czyli wspomniane ścieżki rowerowe.
Co do twojej uwagi o zmianach w zespole szkół to masz braki w polityce lokalnej ale to pewnie Pan Ufniarz wyjaśni.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program wyborczy Gryf XXI
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 11, 2014, 09:37:16 »
Zacznę od końca.
Proszę zauważyć, że na tym forum nie działa oficjalny profil czy użytkownik Stowarzyszenia GRYF. W związku z tym trudno oczekiwać, że na forum zostanie udzielona oficjalna odpowiedź na Pana zapytanie. Wspominałem na początku, że aby taką odpowiedź od GRYF-a uzyskać, należałoby zwrócić się bezpośrednio do GRYF-a, np poprzez kontakt ze strony www.

Co do kwestii czy to będzie moja reklama, czy gwóźdź... Na tym forum, pod swoim nazwiskiem jestem aktywny od wielu lat. Myślę, że osoby, które interesowały się moimi poglądami i opiniami, które tu zamieszczałem już dawno sobie wyrobiły zdanie. Zatem nie o promowanie siebie mi tu chodzi, a o ciekawą i pożyteczną wymianę poglądów.

Ad. 1
Samorząd gminny i powiatowy, jak sama nazwa wskazuje jest samorządny. Działa samodzielnie w granicach i zgodnie z prawem. Stwierdzenie, że "działa tak jak góra każe" jest trochę nietrafione.

Ad. 2
Takich gwarancji formalnie nie ma. Ale jeśli spojrzeć na wieloletnią praktykę gminną oraz na reakcję GRYF-a na wydarzenia związane z Białą i decyzjami władz powiatu, to można przyjąć z duzym prawdopodobieństwem, że  praktyki zastosowane przez PO w powiecie w związku z Białą, nie są bliskie ludziom z GRYF-a. To nie nasz styl i nie nasze sposoby.

Sięgając do programu GRYF-a. Opatrzony on jest trzema hasłami, które nie są tylko piękną figurą piarowską. UCZCIWOŚĆ, KOMPETENCJE, POSTAWA SŁUŻBY - są to rzeczywiste wartości, które są dla nas ważne. Jesteśmy uczciwi, mam wiedzę i doświadczenie by zajmowac się sprawami samorządowymi i robimy to, by rozwijać naszą gminę i powiat, a nie, by uzyskiwać z tego tytułu jakieś szczególne korzyści.

Ad. 3
Gorąco zachęcam, by nie myśleć o samorządzie, szczególnie gminnym i powiatowym, w kategoriach partyjnych. W zarządzaniu gminą czy powiatem nie liczą się poglądy polityczne osób zarządzających, a bardziej umiejętność słuchania oczekiwań i rozumienia potrzeb mieszkańców. Dlatego właśnie szeroka formuła  ideowa GRYF-a działa bez większych problemów od lat. Bo my nie toczymy sporów ideowych, tylko skupiamy się na realizacji zadań i projektów, które są ważne i potrzebne dla Gminy.
Przypomnę, że za czasów, gdy zarządzanie gminą jest w rękach GRYF-a, mieliśmy w skali kraju rządy lewicy, prawicy i ultraprawicy. Skutki tych rządów dla państwa były różne. Dla gmin również. Ale tak jak wspominałem, nie ma w naszym ustroju podległości samorządów od władzy w Warszawie. Rząd proponuje jakieś regulacje, parlament je uchwala jako obowiązujące prawo. Nie zawsze te rozwiązania są korzystne dla samorządów i dobre dla jego mieszkańców(vide nowelizacja ustawy śmieciowej). Samorządy muszą to prawo stosować. Ale robia to tak, by na skale gminy efekt był jak najbardziej korzystny dla mieszkańców.

Ad. 4
Proszę o rozwinięcie tego pomysłu. Proszę jednak brać pod uwagę wszystko, wielość zadań gminy i źródła ich finansowania. Proszę np. wziąć pod uwagę to, że subwencja oswiatowa jaką gmina optrzymuje z budżetu państwa pokrywa jedynie w połowie koszty jej funkcjonowania w gminie. Zatem drugie tyle dokładane jest z budżetu gminy.
Urzędnicy, o których Pan wspomniał nie pobierają tych opłat aby sfinansować swoje etaty. Wpływy z tych opłat pozwalają finansować realizację zadań gminy. Taka jest filozofia istnienia dochodów budżetu gminy.

Ad. 5
Zgadzam się z Panem, że ta koncepcja będzie musiała być zaktualizowana lub nawet zrobiona na nowo.

Jak wspominałem wcześniej, trzeba szanować to, że na obszarze kwartału Siedlecka-Piłsudskiego istnieją obecnie ogródki działkowe i, że jest to miejsce, w które wielu ludzi włożyło wiele pracy i wysiłku. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że teren ten położony jest w centrum Polic i stanowi ważne i atrakcyjne pole dla rozwoju miasta.
Na dziś nie dostrzegam szczególnego "ciśnienia" wśród mieszkańców Polic, by rozpocząć zagospodarowanie tego kwartału. Jest jeszcze wiele do zrobienia w innych częściach miasta i gminy, np. remonty dróg. Zatem ja osobiście, kwestii zagospodarowania kwartału Siedlecka-Piłsudskiego, nie umieszczam na swojej liście priorytetów do szybkiej realizacji. Zakładam jednak, że nadejdzie czas, gdy trzeba się będzie z tym tematem zmierzyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2014, 09:45:28 wysłana przez grzegorz.ufniarz »