Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Oświetlenie wirtualnego parkingu  (Przeczytany 8405 razy)

Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« dnia: Stycznia 23, 2014, 14:27:31 »
Witam forumowiczów. Czasem się wspomina przez naszych Włodarzy, że trzeba oszczędzać, lub szukać oszczędności. Otóż, czy ktoś z was obserwuje 'WIRTUALNY PARKING" za blaszakami pod lasem ? Początkowo stała tam budka dla "ciecia" a w chwili obecnej nie ma po niej śladu, natomiast światło wieczorową porą tzn. po zmierzchu hula aż miło !!! Czy naprawdę MY mieszkańcy musimy ponosić z tego tytułu koszty, lub inaczej, czy nie ma w Policach ważniejszych miejsc do doświetlenia- oświetlenia ?????

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 23, 2014, 17:46:43 »
O ile mi wiadomo jest umowa dzierżawy tego terenu. Dzierżawca ponosi koszty tego oświetlenia. Więc jak świeci, to na jego rachunek.

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 23, 2014, 19:27:05 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
O ile mi wiadomo jest umowa dzierżawy tego terenu. Dzierżawca ponosi koszty tego oświetlenia. Więc jak świeci, to na jego rachunek.


O ile mi wiadomo to nie jest takie pewne, pewne natomiast jest to że pan dostał teren za śmieszne  pieniądze po cichu i bez przetargu, czyli jak zwykle ;)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 23, 2014, 19:43:16 »
a od kogo "dostał"? jest to tern gminy czy sm odra, czy sm chemik?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2014, 19:44:22 »
samo zło, jaki pan, od kogo dostał? poproszę o konkrety

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 23, 2014, 20:40:10 »
Cytat: "rbk"
samo zło, jaki pan, od kogo dostał? poproszę o konkrety
Jak to? Nie wiesz? Jakaś pani mówiła w sklepie, że jej sąsiad spod 9 słyszał, że ktoś mówił jego szwagrowi, że pan Zdzichu dostał od gminy w dzierżawę tę działkę i gmina mu jeszcze za prąd płaci, taka szczodra!
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2014, 20:50:47 »
dokładnie - cała istota tego portalu - ploty, ploty, poty. gorzej niż na pudelku.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 23, 2014, 21:16:18 »
Oczywiście przetarg był. Wygrała go firma spoza Polic. Z  Bydgoszczy zdaje się ale dokładnie nie pamiętam. W warunkach przetargu było określone, ze dzierżawca ma wykonać różne prace przystosowawcze plac do działania parkingu, m. in. utwardzenie. Miał na to kilka miesięcy(nie pamiętam dokładnie 4 albo 6) i w tym okresie płacił pomniejszony czynsz, równowartość podatku i koszty eksploatacji oświetlenia, kanalizacji itp. Czyli miał wtedy czas na dokonanie odpowiednich inwestycji i przygotowanie placu pod parking. Po upływie tego ustalonego czasu miał już płacić właściwy, określony w jego ofercie przetargowej, czynsz.
Jak wiemy parkingu tam nadal nie ma. Wynika to z problemów dzierżawcy z uzyskaniem pozwoleń na działalność, ponoć utwardził plac nie tak jak to miało wyglądać. Nie znam szczegółów, bo o to nie dopytywałem ale sądzę, że dzierżawca płaci czynsz zgodnie z warunkami przetargu.
Pogrzebię w gminnym BIP-ie i znajde ten przetarg. Był zdaje się lutym 2013 r.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2014, 21:47:21 »
panie grzegorzu - szkoda słów. ludzie i tak będą paplać co im ślina na język przyniesie. jedna rada dla tych wszystkich węszących spiski - macie jakiekolwiek dowody to je wykorzystajcie w walce z korupcją i nieuczciwymi urzędnikami. wystarczy powiadomić prasę (jest wspaniały program w radiu szczecin "czas reakcji")oni zagłębią się w każdą sensowną sprawę, ewentualnie prokuraturę, albo cba. w przeciwnym razie całe to wasze bicie piany jest o kant dupy rozbić i te wasze newsy są warte tyle co zeszłoroczny śnieg.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 24, 2014, 00:11:45 »
Cytat: "dapol"
w przeciwnym razie całe to wasze bicie piany jest o kant pupy rozbić i te wasze newsy są warte tyle co zeszłoroczny śnieg.

Ojj-ja bym taki pewien nie był.Nie doceniasz autorów licznych postów i treści w nich zawartych.Są tu tacy co potrafią zrobić z nich użytek i jeszcze na nich nieźle "zarobić" ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 24, 2014, 09:12:08 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Oczywiście przetarg był. Wygrała go firma spoza Polic. Z  Bydgoszczy zdaje się ale dokładnie nie pamiętam. W warunkach przetargu było określone, ze dzierżawca ma wykonać różne prace przystosowawcze plac do działania parkingu, m. in. utwardzenie. Miał na to kilka miesięcy(nie pamiętam dokładnie 4 albo 6) i w tym okresie płacił pomniejszony czynsz, równowartość podatku i koszty eksploatacji oświetlenia, kanalizacji itp. Czyli miał wtedy czas na dokonanie odpowiednich inwestycji i przygotowanie placu pod parking. Po upływie tego ustalonego czasu miał już płacić właściwy, określony w jego ofercie przetargowej, czynsz.
Jak wiemy parkingu tam nadal nie ma. Wynika to z problemów dzierżawcy z uzyskaniem pozwoleń na działalność, ponoć utwardził plac nie tak jak to miało wyglądać. Nie znam szczegółów, bo o to nie dopytywałem ale sądzę, że dzierżawca płaci czynsz zgodnie z warunkami przetargu.
Pogrzebię w gminnym BIP-ie i znajde ten przetarg. Był zdaje się lutym 2013 r.


Nie lepiej było by w tym miejscu postawić rzędy blaszaków tak jak to kiedyś było zrobione parę metrów bliżej ? (rzędy A;B;C;D) Koszt blaszaka w szeregu nie jest pewnie większy niż 1000 zł. Postawić 200 szt. (koszt 200 000zł) Odsprzedać po 3000 zł (przychód 400 000 na czysto ) a do tego doliczać miesięczne czynsze w kwocie powiedzmy 50 zł miesięcznie i 10 000 co miesiąc wpływa do gminy. Może nie są to pieniążki wielkie, ale teren wykorzystany w 100 % a i uznanie wśród mieszkańców też by się poprawiło, gdyż z miejscami parkingowymi pod blokami każdy z nas wie jak jest.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 24, 2014, 12:27:49 »
Cytat: "citrix"
Nie lepiej było by w tym miejscu postawić rzędy blaszaków tak jak to kiedyś było zrobione parę metrów bliżej ? (rzędy A;B;C;D) Koszt blaszaka w szeregu nie jest pewnie większy niż 1000 zł. Postawić 200 szt. (koszt 200 000zł) Odsprzedać po 3000 zł (przychód 400 000 na czysto ) a do tego doliczać miesięczne czynsze w kwocie powiedzmy 50 zł miesięcznie i 10 000 co miesiąc wpływa do gminy. Może nie są to pieniążki wielkie, ale teren wykorzystany w 100 % a i uznanie wśród mieszkańców też by się poprawiło, gdyż z miejscami parkingowymi pod blokami każdy z nas wie jak jest.


Piękne ale to tylko marzenia. Nie pamiętam dokładnie ale był to chyba 2002 lub 2003 rok kiedy SM Odra wybudowała blaszaki na swoim terenie przy Piaskowej. Wtedy blaszak kosztował 7500 zł, a Ty dzisiaj piszesz o 3000 zł?

Poza tym bardziej opłaca się teraz wynajmować blaszaki. Przykład: SM Odra wynajmuje garaże blaszane przy ul. Pułaskiego za 190 zł + VAT miesięcznie. Próbowali wynająć je w drodze przetargu ale chyba coś nie zatrybiło.

Boksy garażowe pod budynkami przy ul. Wyszyńskiego 6A-K i tym obok są wynajmowane na drodze przetargu, raz poszedłem na taki przetarg i trochę mnie wylicytowana cena zaskoczyła: 400 zł brutto/miesiąc.

Jakbyś chciał odkupić garaż w tych rzędach, o których piszesz to nastaw się raczej na cenę 15.000 zł wzwyż.

Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 24, 2014, 13:24:37 »
Cytat: "bzyku"
Cytat: "citrix"
Nie lepiej było by w tym miejscu postawić rzędy blaszaków tak jak to kiedyś było zrobione parę metrów bliżej ? (rzędy A;B;C;D) Koszt blaszaka w szeregu nie jest pewnie większy niż 1000 zł. Postawić 200 szt. (koszt 200 000zł) Odsprzedać po 3000 zł (przychód 400 000 na czysto ) a do tego doliczać miesięczne czynsze w kwocie powiedzmy 50 zł miesięcznie i 10 000 co miesiąc wpływa do gminy. Może nie są to pieniążki wielkie, ale teren wykorzystany w 100 % a i uznanie wśród mieszkańców też by się poprawiło, gdyż z miejscami parkingowymi pod blokami każdy z nas wie jak jest.


Piękne ale to tylko marzenia. Nie pamiętam dokładnie ale był to chyba 2002 lub 2003 rok kiedy SM Odra wybudowała blaszaki na swoim terenie przy Piaskowej. Wtedy blaszak kosztował 7500 zł, a Ty dzisiaj piszesz o 3000 zł?

Poza tym bardziej opłaca się teraz wynajmować blaszaki. Przykład: SM Odra wynajmuje garaże blaszane przy ul. Pułaskiego za 190 zł + VAT miesięcznie. Próbowali wynająć je w drodze przetargu ale chyba coś nie zatrybiło.

Boksy garażowe pod budynkami przy ul. Wyszyńskiego 6A-K i tym obok są wynajmowane na drodze przetargu, raz poszedłem na taki przetarg i trochę mnie wylicytowana cena zaskoczyła: 400 zł brutto/miesiąc.

Jakbyś chciał odkupić garaż w tych rzędach, o których piszesz to nastaw się raczej na cenę 15.000 zł wzwyż.


SM Odra po raz kolejny wyatawia do przetargu na Puławskiego garaże , ale czy mieszkańcy np Wyszyńskiego i dalej w stronę rurowej będą chcieli dygać z kapcia na Mieszka I-go ? Poza tym 233,7 zł to lekka przesada. Sądzę, że jeszcze długo będą szukać chętnych na takich warunkach. Co do boksów garażowych to kiedyś słyszałem, że ceny z kosmosu są wynikiem tego, iż np licytuje osoba, która ma w pobliżu np. jakiś sklepik i idealnym miejscem na składowanie towaru jest boks. Koszty wrzuci w działalność i cześć.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 24, 2014, 15:35:47 »
a z tego co ja się orientuję, parking powstał dlatego, że stary parking po przeciwnej stronie ulicy ma być zlikwidowany a na jego miejscu ma być wybudowany apartamentowiec (cokolwiek to oznacza) przez sm odra.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline gienix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • SeeSite | Strony i sklepy internetowe
Oświetlenie wirtualnego parkingu
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 31, 2014, 21:23:33 »
Cytat: "dapol"
a z tego co ja się orientuję, parking powstał dlatego, że stary parking po przeciwnej stronie ulicy ma być zlikwidowany a na jego miejscu ma być wybudowany apartamentowiec (cokolwiek to oznacza) przez sm odra.


Ło matko, skąd taki news??? Poczytaj nawet tu na forum co ma być w miejscu obecnego parkingu i nie głoś herezji  :rotfl: