Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613491 razy)

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3570 dnia: Listopada 07, 2017, 16:24:09 »
Ryczałtem płacimy tylko w tych przypadkach, gdy rozliczenie wg podzielników przekracza ten ryczałt. Jeżeli nie przekracza, to mieszkanie rozliczane jest z podzielników.
Od jakiej liczby jednostek czy też kwoty następuje to przekroczenie?

Widzę, że chyba nie doczekam się odpowiedzi na tak proste pytanie. Czyżby odpowiedź była zbyt trudna? Może ona po prostu nie istnieje i tak dowalicie raz jednemu a raz drugiemu.
Ktoś faktycznie zauważył, że członkowie rady chętniej wypowiadali się kiedy spieszno im było na stołki. Teraz nikomu się nie spieszy. Niektórych nawet nie widać na tym forum. I błagam nie zasłaniajcie się nadmiarem obowiązków. My też pracujemy, a po pracy nie mamy spokoju i musimy się zajmować takimi pierdami jak wasze wałki na rozliczeniu ogrzewania.

Moje kolejne pytanie, na które zapewne nie otrzymam odpowiedzi:
Szanowna Rado, czy w związku z tym, co pokazaliście nam w tym roku to mamy liczyć się z tym iż za obecny sezon również zostaniemy rozliczeni ryczałtem?
Mimo wszystko liczę na odpowiedź.

Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3571 dnia: Listopada 07, 2017, 17:32:32 »
Byłam dziś w spółdzielni. Okazało się, że te moje zużycie 930 jednostek to jednak dużo, bo cena jednostki to ponad 5 zł (tego wczoraj się jakoś się nie dopatrzyłam może dlatego, że sugerowałam się ceną z ubiegłego roku ok 25 gr) więc szykowała mi się dopłata ok 3.500 zł (dziwne bo zawsze zwrot na jeden czynsz).

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3572 dnia: Listopada 07, 2017, 18:47:56 »
W ZGKiM obsługą ciepła zajmuje się firma Pomiar z Szczecina i nie zależnie od roku zawsze jest inaczej, stawki za ogrzewanie co roku wzrastają, człowiek stara się używać jak najmniej ciepła a i tak musi dopłacać. Nasz przykład jest prosty przez cały okres grzewczy zużytych około 160 jednostek na czterech grzejnikach w mieszkaniu, a I tak nie ma zwrotu tylko dopłata, ludzie siedzą w mieszkaniach w jednych pokojach w dodatku najmniejszych żeby było ciepło, grzejników nie odkręcają ponieważ boją się że dopłata będzie bardzo duża.
Być może jest to kwestia, tak jak pisałem wcześniej, zbyt dużej mocy zamówionej która często nie jest zmieniana od lat i mimo oszczędzania i tak musimy płacić za zamówioną pulę ciepła ustaloną z PEC, i czy tę ilość ciepła zużyjemy czy wcale nie będziemy się ogrzewać to i tak musimy zapłacić za tę moc zamówioną. Dotarłem do ciekawego artykułu na temat wyroków sądowych stwierdzających częste i niezgodne z prawem narzucanie przez przedsiębiorstwa energetyczne odbiorcom zbyt dużej mocy zamówionej. Link do artykułu (na temat szantażu mocą zamówioną od strony 7 artykułu): https://www.google.pl/urlsa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjdnOz5ga3XAhXJYVAKHYgoAhIQFghdMAg&url=https%3A%2F%2Fuokik.gov.pl%2Fdownload.php%3Fplik%3D5378&usg=AOvVaw2b2lQiU_cic75sfsVB6B3w
Fragment powyższego artykułu na ten temat:
"Dążenie przedsiębiorstw energetyki cieplnej aby moc zamówiona była jak najwyższa, a przy tym aby odbiorcy mieli maksymalnie utrudnione warunki zmniejszenia jej poziomu jest dość oczywiste. Problematyki tej dotyczy wyrok Sądu Najwyższego z 7.10.2004 r. Zapadł on w związku z decyzją Prezesa Urzędu, mocą której za praktykę ograniczającą konkurencję określoną w art. 8 ust. 2 pkt 6 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów uznano narzucanie odbiorcom energii cieplnej uciążliwych warunków w zakresie zmiany zamówionej mocy."
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2017, 19:00:04 wysłana przez kryspin »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3573 dnia: Listopada 07, 2017, 21:10:26 »
...no przecież właśnie odeszliście licząc nas ryczałtem. To można ryczałt czy nie?

Robert1995 – ryczałt to forma rozliczenia w sytuacjach, gdy rozliczenie z podzielników nie jest możliwe (przekracza limit ryczałtu itd). To było stosowane jeszcze za naszych poprzedników, tyle tylko, że wówczas stawka ryczałtowa wynosiła ponad 6 zł i również rodziła wielotysięczne dopłaty. Teraz po rozliczeniu ryczałtem dopłat już nie ma. Są nawet zwroty! Niewielkie, ale są...

Widzę, że chyba nie doczekam się odpowiedzi na tak proste pytanie. Czyżby odpowiedź była zbyt trudna? Może ona po prostu nie istnieje...

Istnieje! Ale ja nie umiem odpowiadać takim językiem:

POJEBAŁO WAS TAM WSZYSTKICH DO RESZTY?
musimy się zajmować takimi pierdami jak wasze wałki na rozliczeniu ogrzewania

Offline DMC

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3574 dnia: Listopada 09, 2017, 09:46:52 »
Panie Dudek, to proszę udzielić tej odpowiedzi swoim językiem, jesteśmy bardzo ciekawi. Nie tak dawno, taki był pan wylewny na forum...

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3575 dnia: Listopada 14, 2017, 01:54:55 »
A ja mam pytanie kiedy będzie zrobiony audyt w SM Chemik po "rządach" poprzedniej ekipy. I proszę nie odpowiadać że audyt jest zbyt drogi i że na pewno nic nie wykryje więc nie ma sensu go robić. Jak na razie nadal mamy prawników oraz księgowe w spadku po poprzedniej ekipie którzy nie są zainteresowani sprawdzeniem rządów poprzedniej ekipy gdyż sami w ich rządach uczestniczyli. Prawnicy zapewne będą udowadniać że audyt jest niezasadny. Tak jak już pisałem wcześniej nie wierzę tym prawnikom tym bardziej że uczestniczyli wraz z poprzednim zarządem i poprzednią rada nadzorczą w gospodarowaniu naszą spółdzielnią. Jak doradzają specjaliści po każdej zmianie zarządu czy rady nadzorczej powinno się dokonać audytu przez firmę niezależną. Na czym polega audyt można poczytać na stronie : https://gtwipartnerzy.pl/audyt-spoldzielni-mieszkaniowej/ Jeśli nie będzie audytu to znaczy że obecny zarząd oraz obecna rada nadzorcza bierze odpowiedzialność za ewentualne nieprawidłowości w zarządzaniu spółdzielnią dokonane przez poprzednią ekipę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2017, 02:14:15 wysłana przez kryspin »

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3576 dnia: Listopada 17, 2017, 20:48:19 »
Sporo tych pytań a tak na prawdę w każdy pierwszy poniedziałek mc jesteśmy dostępni dla państwa i chętnie odpowiemy na każde pytanie. Jeśli nie dysponuje się czasem można do nas napisać . Jeśli istnieje taka potrzeba możemy się spotkać osobiście wieczorem. Nic się nie zmieniło w nas jesteśmy otwarci . Zawsze lepiej się rozmawia twarzą w twarz i wiedząc z kim się rozmawia Państwo wiecie kim jesteśmy i jakimi nickami się posługujemy my już nie. Czy to jest uczciwe wg państwa bo w mojej ocenie nie bardzo. Nie mniej jednak pozdrawiam i zapraszam do kontaktu najlepiej osobistego Marta Gręda😊

Post Merge: [time]Listopad 17, 2017, 20:53:23 [/time]
A i jeśli chodzi o moje rozliczenie to również byłam policzona z ryczaltu nie ma to w tej chwili dla mnie większego znaczenia gdyż grzałem ile chciałam i mało tego pierwszy raz nie bałam się tego robić 😊😊To jest to co najbardziej mnie cieszy i wiem ze sporo ludzi również .

Post Merge: Listopada 17, 2017, 20:55:10
I jeśli ktoś z państwa myśli że spoczelismy już na laurach to jest w wielkim błędzie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2017, 20:55:10 wysłana przez Tusia »

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3577 dnia: Listopada 27, 2017, 21:32:49 »
Już wkrótce spółdzielnie mieszkaniowe będą miały obowiązek udostępniać dane o swojej działalności w trybie informacji publicznej, tak samo jak urzędy. A to dlatego że znowelizowana będzie ustawa o jawności życia publicznego. Więcej na ten temat w artykule: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1087280,spoldzielnie-mieszkaniowe-jak-urzedy-prezesi-jak-menedzerowie.html?utm_source=mailing&utm_medium=bezplatny&utm_campaign=24-listopada-2017-r
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2017, 21:37:19 wysłana przez kryspin »

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3578 dnia: Listopada 30, 2017, 10:54:30 »
Już wkrótce spółdzielnie mieszkaniowe będą miały obowiązek udostępniać dane o swojej działalności w trybie informacji publicznej, tak samo jak urzędy. A to dlatego że znowelizowana będzie ustawa o jawności życia publicznego. Więcej na ten temat w artykule: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1087280,spoldzielnie-mieszkaniowe-jak-urzedy-prezesi-jak-menedzerowie.html?utm_source=mailing&utm_medium=bezplatny&utm_campaign=24-listopada-2017-r
Juz wkrotce bedzie tak jak zwykle czyli gangi spóldzielcze nadal beda robily co chca.Prosty przyklad - ustawa zabrania bycia czlonkiem RN dluzej niz dwie kadencje.W wiekszosci S-ni dzialaja dwie grupy "zawodowych dzialaczy"ktorzy co 6 lat sie zmieniaja z drobnymi korektami  a nad nimi parasol trzyma spółdzielcze lobby/czasami mafia zwanych w sejmie.



jestem gorszego sortu

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3579 dnia: Grudnia 04, 2017, 11:26:16 »
No może jestem upierdliwy, ale wracam do wymiany głowic w naszych nieszczęsnych danfosach, coś wiadomo panie w Wojtku ?
 
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3580 dnia: Grudnia 04, 2017, 11:48:11 »
Temat jest na etapie rozważań finalnych. Sądzę, że decyzja w tej sprawie zapadnie do końca tego roku.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3581 dnia: Grudnia 04, 2017, 12:03:14 »
Czyli jak mozna przypuszczać od nowego roku (stycznia) zacznie się wymiana głowic ?
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3582 dnia: Grudnia 04, 2017, 16:39:23 »
Panie Wojtku, czy nie można ustalić dwóch godzin na spisywanie liczników wody, jedna w godz. rannych, a druga popołudniowych? To MY płacimy firmie za rozliczenia.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3583 dnia: Grudnia 04, 2017, 17:08:53 »
A w ogóle to co sie stało ze będą chodzić po domach i odczytywać, skoro płacimy po  2 zł. od sztuki za odczyt radiowy, i tu nasuwa sie pytanie czy będziemy dodatkowo płacić z przyjście na odczyt ? a moze otrzymamy zwrot tej kasy co zapłaciliśmy za odczyt radiowy, skoro nie jest coś z nim nie tak ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2017, 17:10:29 wysłana przez RPzpl »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3584 dnia: Grudnia 04, 2017, 17:56:52 »
Pewnie w ramach porównania radia że stanem faktycznym, gdyby było coś nie tak. Przynajmniej ja tak to sobie tłumaczę.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...